Mutfak Masası Hazırlama

Dekor ve aksesuar seçimiyle ilgili ipuçları içeren bir mutfak masası hazırlamaya yönelik tasarım kılavuzumuza hoş geldiniz.Ahşap aşamalı yemek masası, beyaz dolaplar ve cilalı ahşap zeminler ile açık konsept mutfak

Bir mutfak masası hazırlamak, evinizi emlak gösterileri için hazırlamanıza yardımcı olabilir veya hatta bir katalogdan veya bir iç tasarım web sitesinden çıkmış gibi görünen güzel bir alan yaratmanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, ne yaptığınızdan emin değilseniz bir mutfak masası hazırlamak zor olabilir.

Merak etmeyin! Mutfak masanızı yeteneklerinizin en iyi şekilde hazırlamanızı sağlamak için kullanabileceğiniz birçok ipucu ve püf noktası var. Muhteşem bir şekilde hazırlanmış bir mutfak masasına sahip olduğunuzdan emin olmak için burada anlatılan ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Mutfak Masası Nasıl Hazırlanır

Çiçek orta parça dekorlu mutfak yemek masasıAlanı Temizleyerek Başlayın

Mutfak masanızı hazırlamaya başlamadan önce yapmanız gereken ilk şeylerden biri, temiz olduğundan emin olmaktır. Gözler, son öğününüzdeki içeceklerden veya kırıntılardan masadaki halkalar gibi kusurlara çekilirse, aşamalı bir mutfak masasının çekiciliğini kaybedersiniz.

Masanızı temizlemek için kullandığınız her şeyin ve üzerine koyacağınız eşyaların bu amaçlar için yapıldığından emin olun. Görsel olarak çarpıcı hale getirmek için eşyalarınıza zarar vermek istemezsiniz. Bu aynı zamanda, gerekirse ahşap bir masayı yeniden boyamak gibi biraz daha büyük projeleri üstlenmek anlamına da gelebilir.

Derin bir temizliğe ek olarak, mutfak tezgahı ve yüzeyleri mümkün olduğunca temizlemelisiniz. Bu, tüm küçük aletleri, kapları ve eski veya kişisel dekor öğelerini saklamak anlamına gelir.

Dekorunuzu Dikkatle Seçin

Ahşap masalı mutfak, bitkiler ve sarkıt ışıklı orta yolluk

Satış yapmak amacıyla bir ev sergilemek amacıyla bir mutfak masası hazırlıyorsanız, basit tutmak isteyeceksiniz. Mutfak masası odanın odak noktası olarak hizmet etmemeli, aksine mutfağın sahip olduğu güzelliği ortaya çıkarmalıdır. Masayı fazla gösterişli bir şekilde hazırlarsanız, sahneleme amacını ortadan kaldırırsınız.

Ayrıca fazla yapmacık görünen her şeyden kaçınmak isteyeceksiniz. Amaç, hemen kullanımda bir masanın görüntüsünü canlandırmaya çalışmaktan ziyade masayı güzel ve süslü hale getirmektir. Örneğin, biri oturup kahvaltı yapacakmış gibi bir kase yemek oturmak doğal görünmeyecektir, oysa merkez parçası olarak meyve ile doldurulmuş bir kase, birinin görmek için girdiği bir mutfağa daha uygun görünecektir.

Doğal görünmeyen tasarım fikirlerinden de kaçınmalısınız. Hiç kimsenin o alanı kullanmayacağı şekilde dekore edilmiş bir sahne tasarlamak istemezsiniz. Evinizin bir gösterisi sırasında, potansiyel alıcıların evin ne kadar güzel olduğuna ışık tutmak için alanı nasıl kullanabileceklerini görmelerini istersiniz.

Görünümleri Güncelle

İki adalı mutfak, crema delicato mermer tezgahı ve yemek alanında yemek

Bazen hepimiz kendi benzersiz tarzımıza düşeriz veya popülerliğin dışında kalan bir stilin çok uzun süre kalmasına izin veririz. Yeni ev sahiplerinin kullanması muhtemel modern ve popüler tasarımlarla mutfak masanızın tamamen güncellendiğinden emin olmak için zaman ayırmak iyi bir fikirdir. Evinize nasıl değer katacağınızla ilgili daha fazla ipucuna buradan bakın.

Placemats veya Masa Örtüsü Kullanın

Aşamalı yemek masası, ahşap tahta döşeme ve küre kolye ışıklı çağdaş mutfak

Tabakları ve kapları doğrudan masanın üzerine koymamak için servis altlığı veya masa örtüsü kullanın. Tüm bardakların, kapların ve tabakların birbirine uyduğundan emin olun. Ek olarak, taze ve davetkar görünmesini sağlamak için ara sıra alanın temizlenmesi ve tozunun alınması gerekecektir. Bir yemek odası alanı düzenlemeyle ilgili daha fazla ipucu için bu sayfayı ziyaret edin.

Yer Ayarları Yerine Bir Masa Merkeziyle Gidin

Bitki merkezinde dekor ve ada meyve kasesi ekranlı açık plan mutfak yemek masası

Eğlencenin ve yemek için yer miktarının satış özelliği olduğu büyük bir mutfak masası sahneliyorsanız, yer ayarlarından çok daha mantıklıdır. Bununla birlikte, daha küçük bir alan ayarınız varsa, odanın meşgul görünmesine ve genel olarak alandan uzaklaşmasına neden olabilir.

Yer ayarlarının kullanılmasıyla ilgili özellikle dikkat edilmesi gereken bir nokta, odanın düzgün bir şekilde denetlenmemesi durumunda çatal bıçak takımı ve mutfak aletlerinin kaybolabileceğidir. Bulaşıklar çıkarılabilir, ancak mutfak eşyaları olmayan bir ortam garip görünür. Ek olarak, çatal bıçak takımı küçük bir çocuğun elinde sorun yaratabilir.

Bu nedenlerden ötürü birçoğu, yer ayarlarından tamamen vazgeçmeyi ve bir kase meyve, iç mekan bitkileri veya çiçek aranjmanı gibi çekici bir masa orta parçası kullanmayı tercih ediyor.

Alanı Kalabalık Etmeyin

Kuvars tezgahlı modern açık mutfak ve aşamalı yemek odası

Bir mutfak masası hazırlarken mesele, mutfak masanızın ne kadar tutabileceğini göstermek değildir. Masanın üzerine yüzlerce minicik eşya koymak yerine, idareli çalışın ve mutfağınızda ferah bir görünüm yaratın. Örneğin, yeterince uğraşırsanız dört kişilik bir aileyi mekana sıkıştırabileceğinizi göstermek yerine, onlara iki kişinin masada rahatça nasıl oturabileceğini gösterin.

Unutmayın, çoğu insan yeni bir ev ararken daha fazla alan ister, daha az değil. Bu, mutfak masasının aşırı kalabalık bir görüntüsünü vermek yerine, bir alanla ne kadar yapabileceğinizi ve denemek için ne kadar alan olduğunu görmeye çalışarak çok daha iyisini yapacağınız anlamına gelir. Bu aynı zamanda mutfak tezgahı dekorasyonunda da geçerlidir.

Fikirler İçin Etrafa Bakmaktan Korkmayın

Yemek adası ve oturma alanı bulunan çağdaş mutfak

Mutfak masanızı hazırlamanın birçok farklı yolu vardır, ancak ne yapacağınızdan emin değilseniz, etrafa bakmaktan korkmayın. Çok sayıda çevrimiçi kaynak ve hatta Pinterest panoları size bir mutfak masasını çeşitli boyutlarda, şekillerde ve ayarlarda hazırlamak için çok sayıda fikir gösterebilir.

Bir emlakçı ile çalışırken yardım almak için emlak komisyoncunuza da başvurabilirsiniz. Hatta bir ev görevlisinin yardımını bile arayabilirler. Bu profesyoneller, potansiyel alıcılar için bir evi ilgi çekici hale getirme işine sahiptir.

Bu ipuçlarını kullanmak, mutfağı olabildiğince çekici hale getirmek için mutfak masanızı doğru ve çekici bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olacaktır. En iyi görünen şeyi denerken bunu aklınızda bulundurun. Kendi iç tasarımlarınızı oluşturmak için mevcut sanal sahne hazırlama yazılım programlarından birini deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir