Online mutfak dağıtımı

Gönderisine zaten yorum yaptığımız gibi mutfak dağıtımı, Olası dağıtımların her birini adım adım inceleyeceğiz ve bu sefer en basitinden başlayacağız: mutfak çevrimiçi.

Bu tür bir dağıtım tam olarak en rahat veya en uygun değildir, çünkü mutfağın tüm temel unsurları aynı blok veya doğrusal (Buzdolabı, yıkama ve pişirme), iş üçgenini kaybediyoruz Bulaşıkların en iyi şekilde hazırlanması için gereklidir, yiyecekleri buzdolabından çıkarmak, lavaboya götürmek ve pişirmek için her zaman aynı hat boyunca hareket edin.

Bununla birlikte, bu seçeneğin avantajları da vardır, bunları aşağıda özetleyebiliriz:

1. Çok dar ve uzun mutfaklar için benzersiz çözüm

Mutfakta az yer olduğunda ve “tüp tipi” bir boşlukla karşı karşıya olduğumuzda, mutfak mobilyalarını ve cihazlarını yerleştirmek için sadece bir duvarımız var.
Tüp etkisini hafifletmek için, altta küçük bir L yapabilir ve mutfağı bize daha yakın bir yere “getirmek” için bu duvarı daha koyu bir renge boyayabilir veya döşeyebilirsiniz, ancak raf uzun olduğu ve cihazların yerleştirilmesi buna izin verdiği sürece (unutmayın bir mutfağı dağıtırken köşeler nispeten karmaşıktır).

2. Stüdyolar veya küçük apartmanlarda mutfağı oturma odasına entegre etmek için ideal

Küçük bir yemek odamız ve küçük bir mutfağımız olduğunda ve alanı görsel olarak genişletmek istediğimizde, en iyi çözüm onları ayıran bölmeyi çekmek, sıraya bir mutfak, ardından yemek masası ve ardından oturma alanı yerleştirmektir.

(Bir alt bölüm: Açıkçası, yeterli alana sahip geniş bir oturma odamız olduğunda ve açık mutfakları sevdiğimizde, bu seçenek geçerli değildir, çünkü bu durumlarda, daha sonraki bir yazıda göreceğimiz bir adalı mutfak yerleştirmek için kullanılır 😉

3. Geniş koridorlara yerleştirmek ve evin diğer alanlarından yararlanmak için bir dolap şeklinde örtmek ilginç

Bazen yeterince geniş bir koridor veya geçit alanı, doğrusal bir dağılıma sahip bir mutfağın yerleştirilmesine izin verir ve böylece daha önce mutfak olan alanı misafir odası veya çalışma alanı gibi diğer kullanımlara tahsis eder.

Online mutfak dağıtımı

İlişkin çevrimiçi mutfak düzeni için yönergelerDoğrusal için sahip olduğumuz ölçere bağlı olarak, daha fazla veya daha az eleman yerleştirebiliriz, ancak temel seçenek aşağıdaki gibi olacaktır (bu sırayla, girişten başlayarak):

Buzdolabı – bulaşık makinesi – lavabo – çamaşır makinesi – depolama – pişirme – depolama

Yani, normalde yerleştirilir bir köşede buzdolabı, daha sonra bulaşık makinesi veya çamaşır makinesi için standart bir modüle (60 cm) eşdeğer bir tezgah boşluğu bırakılır, ardından lavabo yerleştirilir, ardından diğer su cihazı (çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi) için başka bir 60 cm modül ve ardından bir çekmece modülü veya kapı ve son olarak fırının bulunduğu pişirme alanı (davlumbazın dışarıya giden yolu mümkün olduğunca küçük olacak şekilde pencerenin duvarına yakın), ancak sonunda her zaman bir boşluk bırakarak (küçük olabilir 20cm’lik saklama modülü) rahatça yemek pişirebilmeniz ve tavaların duvara çarpmaması için ;-). Çok uzun bir mutfağımız varsa, fırından gelen ısının buzdolabının sıcaklığını etkilemesini önlemek ve tüketimden tasarruf etmek için ideal olan buzdolabından ilave bir kiler-kolonu ile ayırmak olsa da fırın-mikro kolon yerleştirebiliriz.

Aksi takdirde mutfağınızda çok az yer varsa seni bulaşık makinesinden kurtar O iyi çamaşır makinesini banyoya veya çamaşır ipine götürün ve mikrodalgayı üst mobilya alanına yerleştirinama yine de her zaman yapmalısın lavabo ve vitro arasında yeterli bir boşluğa saygı gösterin veya düzenlemelere uymak ve iyi çalışabilmek için gaz sobası (yemek pişirirken her zaman yiyecek bırakmak için bir alana ve hazırlamak için başka bir alana ihtiyacımız olacaktır). Yeriniz yoksa bir seçenek, rafta yer kazanmak için 2 brülörlü vitro, tek hazneli lavabo ve 45 cm genişliğinde bulaşık makinesi yerleştirmektir. Alanınız minimum olsa ve çok fazla yemek yapmasanız bile, fırın olarak iki katına çıkan bir mikrodalga alabilir ve bir cihazdan tasarruf edebilirsiniz.

Öte yandan, bu tür mutfaklar için önemli bir ipucu (kapalı oldukları sürece) kanatlı kapıdan kaçının buzdolabını (kapıya en yakın eleman) her açmak istediğimizde kapatmak zorunda kalacağımız için girmek için. Bunun için, giriş alanını serbest bırakan ve bu cihaza erişimi sağlayan sürgülü bir kapı yerleştirmek daha iyidir.

Makaleyi beğendin mi? Hiç şüphen var mı? Eğer öyleyse, yorum alanına koyun ve sizin için çözelim 😉

Online mutfak dağıtımı

Online mutfak dağıtımı

Online mutfak dağıtımı

Online mutfak dağıtımı

Online mutfak dağıtımı

Online mutfak dağıtımı

Online mutfak dağıtımı

Online mutfak dağıtımı

Online mutfak dağıtımı

Online mutfak dağıtımı

Online mutfak dağıtımı

Üzerinden: appartmenttheraphy.com | interia.es | archiproducts.com | arkpad.com.br | bluetea.com.au | coolchicstylefashion.blogspot.it | corporateculture.com.au | arzutoinspire.com | dezeen.com | ffffound.com | followstudio.blogspot.com.au | frenchyfancy.com | houzz.com | justinlovewithberni.com | moderno.ca | momtoob.com | norskeinteriorblogger.blogspot.com | pinterest.com | skattejaktstudio.blogspot.nl | weiss.cucinabianchi.it | yellowtrace.com.au

Bir Cevap Yazın