Örgü mobilyalarla dekore etmek için 50 fikir

Onları ebeveynlerinizin veya büyükanne ve büyükbabanızın evinde binlerce kez görmüş olacaksınız ve fark edilmeden gidecekler: onlar rattan mobilya, yetmişli yılların çok azı gibi bir sembol, bir süredir dekoratif dünyaya büyük bir şekilde geri döndü.

raf On yedinci ve on sekizinci yüzyıllarda mobilyada kullanılmaya başlandı, burada lüks mobilyalarda moda oldu, tasarımcıya kadar Michael Thonet19. yüzyılın ikinci yarısında kullanımını yaygınlaştırarak en mütevazı hale getirmiştir.

Ulusal düzeyde ve zamanımızda solda ve sağda kullanılmıştır. retro tarzı 60’lardan ve 70’lerden, özellikle yatak başlıkları ve koltuk sırtlarında. Ancak iç tasarımın kendisine sunduğu bu ikinci hayatta, o zamanlar hayal bile edilemeyen uygulamalarla tüm potansiyelini göstermek için büyük bir güçle geri dönüyor.

iç mimarlar ve dekoratörler Dünyanın yarısı, belki de Akdeniz tarzının yükselişi ve her türlü mobilya ve aksesuarda hasır veya rattan gibi doğal malzemeler ve bitki liflerinin kullanılması sayesinde birkaç yıldır kullanıyor. Aslında, zaten son baskılarında CasaDecor bu malzemeyle birkaç oda görebiliyorduk.

L’nin yeni uygulamalarıiç tasarımda ızgara Akla gelebilecek her şeyi kapsıyorlar, ancak bir düğme göstermek için, bu malzemeyle süslemek için bir fikir edinmek istemeniz durumunda size birkaç örnek göstereceğiz.

Kanepeler

Bu parçalarda ızgara her şeyden önce yapı (sırtlık ve kollar), tamamen veya kısmen döşemeyle birleştirilmiş.

Örgü kanepe

Fileli kanepeler

Örgü kanepe

Örgü kanepe

Örgü kanepe

Sandalyeler

Sandalyelerde yedek ister düz ister kavisli olsun, ızgaranın doğal yaşam alanı haline gelir.

Ancak, kendi başlarına kullananlar da var. oturma yeriyaz aylarında şort veya mini etek giyildiğinde bacakta iz bırakabilirler.

Fileli sandalyeler

Fileli sandalyeler

Fileli sandalyeler

Fileli sandalyeler

Fileli sandalyeler

Fileli sandalyeler

Fileli sandalyeler

Fileli sandalyeler

Fileli sandalyeler

Koltuklar

Son derece estetik, file ile yapılmış koltuklar rattan İç tasarımda güncel olmak isteyenler için çok “in” bir seçenektir.

Fileli koltuklar

Fileli koltuklar

Fileli koltuklar

Kanepelerde olduğu gibi bu durumda da ızgara, genellikle yapıya (tam veya kısmi) ve kollara yoğunlaşarak en merak uyandıran tasarımları ve kombinasyonları yapabilmektedir.

Büfeler ve şifonyerler

Kendisi bir tür “ağır” mobilya olduğundan, file çekmeceler ve büfeler Öte yandan çok hafif olma eğilimindedirler ve Akdeniz veya tropikal tarzdaki evlerde idealdirler.

File yan paneller

Bu durumlarda ızgara, esas olarak kapılara veya çekmecelere dokunarak tüm mobilyaya veya sadece bir kısmına uygulanabilir.

File yan paneller

Rahat ızgara

Yan masalar ve başlıklar

60’ların klasiği: başlık. Yine de bugün, özellikle aynı malzemeden yapılmış komodinler ile kombine edilirse veya daha koyu tonlarda renklendirilirse veya kendine özgü bir tasarımla yatak başlıklarına uygulanırsa çok modern olabilir.

Izgara mobilya

File başlıklar

Ekranlar ve raflar

Daha az yaygın bir uygulama türü, ekranlar ve raflar. Ekranlar dekoratif olan her şeyden daha fazlası olma eğilimindedir, çünkü ızgaralardaki delikler arkada ne olduğunu görmenize izin verir ve bu nedenle örneğin bir soyunma odası için geçerli olmayacaktır, ancak aynı derecede harikadırlar 🙂

Izgara ekranları

raflar kendi paylarına, genellikle arkadaki ızgarayı veya rafları, yapısı için ahşap veya demir gibi diğer malzemelerle birleştirirler.

Izgara raflar

Banklar ve TV mobilyaları

Çok moda olan ızgara, tv mobilyasıGenellikle cephelerde (menteşeli kapılar, sürgülü kapılar veya çekmeceler olsun) kullanıldığı ve özellikle ahşapla iyi bir şekilde birleştirildiği ve kontrast vermek için küçük bir renk dokunuşu sağladığı yerlerde.

Izgara mobilya

Mobilya ızgarası

aydınlatma

lambalar Bazı parçaları bir ızgara üzerindeyken aynı zamanda günün düzenidir ve hem daha klasik ortamlarda hem de daha çağdaş bir tarza sahip olanlarda iyi görünürler.

Ayrıca, bu durumlarda, olmadığı için raf tamamen opak ancak ışığın sızdığı küçük delikler nedeniyle, bu lambaların açıldıklarındaki etkileri genellikle oldukça merak uyandırıyor.

Izgara lambaları

Izgara lambaları

Izgara lambaları

Sehpalar

Sehpalar ve yan masalar etkisinden de kaçmazlar. Raflar gibi, ızgara da genellikle ahşap veya metal yapılarla birlikte yatay düzlemlerde kullanılır.

Kafes tablosu

Ejilla tabloları

Diğer unsurlar

Arka paneller, dolap kapakları ve küçük aksesuarlar, iç tasarımdaki ızgaranın birçok uygulamasından diğeridir.

Izgara mobilya

Izgara mobilya

Izgara mobilya

Neyse, 30 yıl önce bize kim söyleyecekti! Hayat birçok dönüş alırsa 🙂

Izgara mobilya

Izgara mobilya

Fileli sandalyeler

Üzerinden: arcainrete.com | archello.com | aventuredeco.fr | behance.net | flickr.com | ganj.fr | joliplace.com | madeindesign.com | pinterest.com | tikamon.com | urbanoutfitters.com

Bir Cevap Yazın