Orijinal bir banyo elde etmek için farklı formatlardaki fayanslar

Bu Banyo karoları Bu odanın tarzının açık olduğunu belirtiyorlar, ancak o kadar çeşitli boyutlar, formatlar ve renkler var ki, bazen seçmek zor.

Fayansların göze çarpmadığı minimalist bir banyo ararken, seçim nispeten kolaydır, genellikle açık tonlarda (beyaz, vizon veya çok açık gri) geniş, pürüzsüz bir format tercih edilir.

Ancak özgünlük aranıyorsa seçenekler çoğalır, bu yüzden bu sefer nasıl bir özgünlük elde edeceğimizi analiz edeceğiz. orijinal banyo seçerek normalden farklı biçimlerdeki karolar.

Uzun zaman önce, piyasada format düzeyinde bulduğumuz karolar fasulye sayılıyordu: kare ve dikdörtgen. Daha büyük ya da daha küçük ama her zaman bu şekilde. Ancak birkaç yıl önce, sundukları olanaklar nedeniyle iç mimarları ve dekoratörleri memnun eden farklı varyantlar ortaya çıkmaya başladı. Ana modelleri görelim!

Japon dalgaları

Japon dalgaları bir süre önce dekorasyon dünyasında her seviyede popüler hale geldi, ancak öyle görünüyor ki kalıcı olmaya başladılar.

Organik şekli o kadar karakteristik ki, hızlı bir şekilde takipçi kazanmasını ve fayans dünyasına geçmesini sağlayarak banyoya neşeli ve eğlenceli bir dokunuş kattı. Bunları yüzü yukarı veya aşağı bakacak şekilde yerleştirmenin ek olasılığı herkesin zevkine kalmıştır;)

Japon dalgası şeklindeki karolar

Japon dalgası şeklindeki karolar

Altıgenler

Ayrıca bir süredir mevcut olan altıgenler insanları konuşturmaya devam ediyor ve dünyanın dört bir yanından iç mimarlar için en özgün ve dekoratif kaynak olmaya devam ediyor.

Altıgen şeklinde fayanslar

Bazılarının birbirine mükemmel şekilde uyduğu özel şekli, farklı model ve renklerin orijinal kolaj oluşturmak için birleştirildiği veya orijinal düzensiz şekilleri işaretleyerek duvar boyasıyla karıştırıldığı alternatif yerleşimlere de izin verir. .

Altıgen şeklinde fayanslar

Altıgen şeklinde fayanslar

Eşkenar dörtgenler

eşkenar dörtgenler geleneksel olarak zeminlerde, özellikle beyaz-siyah renk kombinasyonlarında bir tür eşkenar dörtgen dama tahtası oluşturan çokça kullanılmıştır.

Ancak, bu formatı duvarlara aktarmak çok daha az görülüyor ve bu nedenle son derece orijinal değil mi?

Eşkenar dörtgen şekilli karolar

Toplar

Uzun zaman önce ortaya çıktılar ve kullanımları azalmış gibi görünüyor (kesinlikle bunları döşerken veya harcı homojen bir şekilde dağıtırken karşılaşılan zorluklardan dolayı), ancak dairesel karolar hala başka bir farklı seçenek olarak, genellikle şeklinde yerleştiriliyor. minik mozaik, metalik veya sırlı.

Top şeklindeki fayanslar

Top şeklindeki fayanslar

Top şeklindeki fayanslar

üçgenler

Çok daha az yaygın, belki de üçgen Bir format olarak diğerlerinden daha agresif bir noktaya sahip olduğu için veya etnik tarzla ilişkilendirilme eğiliminde olduğu için, gerçek şu ki, hala biraz sömürülen bir format ve bu nedenle çok dekoratif olabilir:

Üçgen şeklinde fayans

Üçgen şeklinde fayans

Bazen onlar da olabilir üçgenin tabanlarını birbirleriyle birleştirin, bir eşkenar dörtgenin veya bir altıgenin optik yanılsamasına neden olur, ancak gerçekte tasarım üçgenlerden oluşur.

Üçgen şeklinde fayans

Organik formlar

Başka bir karo türü var organik şekiller belirli bir mezhebe dahil edilemez. Mudejar mozaiklerini anımsatan ve genellikle daha çok ilişkili olan tasarımları yeniden oluşturan çinilerdir. klasik banyolar Arap tarzı.

Organik şekillerde fayanslar

Organik şekillerde fayanslar

Organik şekillerde fayanslar

Ayrıca bu bölümde, petal fayansRastgele yerleştirilmiş veya iyi tasarlanmış duvarlara çok fazla yaşam ve özgünlük getiriyor.

Organik şekillerde fayanslar

3B formatlar

Son zamanlarda çok popüler olan sözde 3d fayans aslında yerleştirildiklerinde duvarlarda farklı kabartmalar oluşturan parçalardır. Bu nedenle, genellikle lavabo, musluk veya aksesuar taşımayan çıplak duvarlarda daha çok tavsiye edilirler.

3B formatlarda döşemeler

3B formatlarda döşemeler

3B formatlarda döşemeler

3B formatlarda döşemeler

Diğer formatlar

Son olarak, formatlar söz konusu olduğunda, içinde çerçeve oluşturduğumuz karma bir çanta ekledik. garip şekillerin karoları yerleştirildikleri her banyoda veya duvarda muhteşem ve son derece dekoratif efektler yaratan piyasada mevcuttur.

Farklı şekillerde fayanslar

Farklı şekillerde fayanslar

Farklı şekillerde fayanslar

Farklı şekillerde fayanslar

Zaten gerçekten özel bir şey istiyorsanız, şunları yapabilirsiniz: alternatif formatların parçalarını karıştırın çok özel tasarımlar elde etmek için birbirini.

Çini kombinasyonu

Kısacası, normların dışına çıkıp farklı bir banyo yaptırmak için hiçbir bahane yok. Seçenekler için olacak!

Üzerinden: archzine.com | decomo.com | deskgram.com | houzz.com | mm-mosaic.com | natucer.es | pinterest.com | realplitka.ru | style-files.com | topsimages.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir