Örümcekler Dolaptan Nasıl Uzak Tutulur?

Ahşap bir yüzey üzerinde büyük bir örümceğe yakından bakış.

Örümcekler, dolabınızın zararlılarıdır, yalnız bırakıldıklarında giysilerinize zarar verebilir ve aynı zamanda boşlukları ağlarla doldurabilir, bu yüzden işte onları dolaplarınızdan uzak tutmanın bir yolu.


Muhtemelen dolabınızı taramak, giyecek bir gömlek veya pantolon aramak herkesin kabusu, sadece yerde koşuşturan veya (daha da kötüsü) en sevdiğiniz giysinin üzerine dikilmiş bir örümceğin korkunç görüntüsüyle karşılaşmak!

Dolabımda ve sonuç olarak elbiselerimde kaç kez örümcek olduğunu söyleyemem. Bazı örümcekler ısırabildiğinden, bazıları için gerçek bir sorun olabilir; cildinizde tahriş edici bir yumru bırakarak. Nadir olsa da, bazı örümcek ısırıkları zehirli ve öldürücü olabilir, bu yüzden kıyafetlerinde saklanmadıklarından emin olmak muhtemelen akıllıca bir fikirdir.

Son zamanlarda dolabınızda bir (veya iki) örümcek fark ettiyseniz, bunun neden bu kadar yaygın olduğunu anlamak önemlidir, böylece bu sekiz ayaklı ucubelerden sonsuza dek kurtulmak için gerekli adımları atabilirsiniz!

Örümcekler Dolabınızda Neden Kirasız Yaşıyor?

Örümcekler uzman otostopçulardır. Örneğin, kapı çerçevesi, bank veya bitki gibi ortak bir yüzeyde siz veya kişinizin üstündeki bir eşya bir örümceğe yeterince yaklaşırsa, bu sekiz ayaklı yaratıklardan birini almak kolaydır.

Bir örümceğin varlığını fark etme olasılığınız düşüktür, bu nedenle paltonuzu asarken veya çantanızı yere atarken, istemeden dolabınızdaki yeni yuvasına tanıtabilirsiniz. Böyle bir alan, bir örümcek için ideal bir yaşam alanı olma potansiyeline sahiptir. Klozetler tipik olarak karanlıktır ve inzivaya çekilir, bu da onları bir ağ kurmak için mükemmel kılar.

Örümceklerin rahat etmesini önlemek için dolabınızı gereksiz dağınıklıktan uzak tutmaya ve rutin bir görsel süpürme ya da toz alma yapmaya çalışın.

Ek olarak, yığın halinde eski karton kutuları ve gazeteleri barındırmayan temiz bir dolap, küçük, iştah açıcı böceklerin yerleşmelerini engellemeye yardımcı olacaktır. Dolabınızın içindekiler örümceklerin yediği böcekleri çekiyorsa, zil sesi gibi bir akşam yemeği zili.

Örümceklerin zaten bir sorun haline geldiğini fark ederseniz ve onları giysileriniz gibi istenmeyen yerlerde bulmakla nasıl başa çıkacağınızı merak ediyorsanız, okumaya devam edin. İstenmeyen örümcek misafirlerinizi hızlı bir şekilde kovmanın bir yolu var.

Örümcekler Dolabınızdan Nasıl Uzak Tutulur?

Dolabın içindeki ağında bir örümcek.

Bir örümcek istilasını keşfetmek, aileniz için güvenli ve sağlıklı bir çözüm bulma konusunda endişelenmenize neden olursa, iyi bir şirketsiniz. Ben de aynıyım!

Söyleyin bana, örümcek sorununuz için evinizdeki insanların sağlığı için tehdit oluşturmayacak bir çare olduğunu bilseydiniz, daha fazlasını duymak ister miydiniz? Peki ya bu çare dağınık ve toksik olmayan bir garantinin yanı sıra sonraki istilaları önleme vaadi ile geldiyse?

Çocuklarımın dolabına bir veya iki Tüm Doğal Uzakta Kalma Örümceklerinden bir veya iki kese yerleştirmek, bu Anneye huzur verir.

Bu günlerde, meraklı çocuklarım ürkütücü, sürüngen bir örümceği yakından inceleme şansını kaçırmazlardı ve bunun potansiyel tehlikesi beni endişelendirdi! Artık odalarında saklanmış olabilecek herhangi bir örümceğin ortadan kaybolduğunu ve poşetlerin çocuklarımın yanında olması için güvenli olduğunu bilerek daha kolay nefes alıyorum.

Örümcekleri Dışarıda Tutmak İçin Dolabınızdaki Karışıklığı Ortadan Kaldırmak

Genel temizliğin ortasında bir dolap alanı.

Evinizin bir alanını düzene sokmaya karar verdiğinizde nereden başlayacağınızı bilmek zor. Oturma odaları, yedek yatak odaları, oyun odaları ve garajlar gibi alanlar, dağınıklık arttıkça hızla yönetilemez hale gelebilir.

Ekstra karışıklığı ortadan kaldırmak ve alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak söz konusu olduğunda pratik problem çözme için bu ipuçlarını deneyin.

Dolap Kapınızın Arkasına Ayakkabı Asın

2'li Paket - SimpleHouseware Crystal Clear Kapının Üzeri Asma Kiler Düzenleyici (52
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Ayakkabı saklama için başka bir seçenek, bir dolap kapısının dikey saklama alanını kullanmaktır. Bir kapının arkasına takılması amaçlanan ve gerektiğinde onlara kolayca erişebileceğiniz bir cep düzenleyici kullanarak çift ayakkabıyı düzgün sıralara yerleştirebilirsiniz. Ayakkabılarınızı gizlemek veya gururla sergilemek için kullanın. Bu kullanışlı ürünleri 20 doların altında bir fiyata bulacaksınız.

Askılara Giysi Giyin

Askılar. Görünüşe göre çok fazla ve hiçbir zaman aynı anda yeterli değiliz. Birbirlerine dolanıp kalabalıklaşabilir ve bir dolabın dağınık görünmesine neden olabilirler. Bunun yerine, yerden tasarruf sağlayan askı düzenleyicilerde giyim eşyalarını gruplandırmayı deneyin! Bir askı alanını kullanarak beş adede kadar eşya depolamak için daha fazla alan sağlarlar.

Raf Bölücüler al

Lynk Vela Raf Bölücüler - Klozet Raf Düzenleyici (2'li Set) - Platin
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Daha küçük alanların kullanımını en üst düzeye çıkarmanın bir yolu için raf bölücüler deneyin. Katlanmış giysileri, ait oldukları yerde tutmak için bölücülerle istiflemek daha kolaydır.

Sepetleri ve Küçük Kutuları Kullanın

Mutfakla Uyumlu Saplı Şeffaf Düzenleyici Saklama Kutusu I Buzdolapları, Dolaplar ve Yiyecek Kileriyle En İyi Uyumlu - 10
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Dolap alanınızın izin verdiği ölçüde, sepetler, dekoratif kutular veya küçük kutular gibi kapları kullanmayı düşünün.

Bunlar, ideal bir yere sahip gibi görünmeyen tüm ekstralar için mükemmel bir çözüm olabilir. Yılın yalnızca belirli zamanlarında görünen cüzdanlarınız veya aksesuar aksesuarlarınız varsa, bu onları gözden uzak ama yine de kullanışlı tutmanın harika bir yoludur.

İster özel raflar, ister geniş bir alanı sergilemek için bir giyinme alanı veya küçük bir alanın görünümüne minimalist, yerden kazandıran bir yaklaşım olsun, dolabınızı güzelleştirme seçenekleriyle oynamaktan çekinmeyin.

Rafları Takın

Duvar alanının olduğu yerde, potansiyel bir depolama alanı vardır. Raf seçenekleri şıktan basitliğe kadar değişir ve genellikle çok yönetilebilir bir DIY projesidir. Ayakkabıları, çantaları, battaniyeleri, şapkaları veya asılması zor eşyaları sergilemek ve zemini daha açık bırakmak için rafları kullanın.

Duş Kancalarına Aksesuar Asın

HongWay 15 Paket S Şekilli Kancalar Ağır Hizmet Tipi Kancalar Paslanmaz Çelik Metal Kancalar Mutfak, Atölye, Banyo (2.75
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Kemerler, eşarplar ve şallar gibi eşyaları asmak için zor olan basit, ucuz duş kancalarından geçirilebilir ve bir askı veya dolap rafına yerleştirilebilir.

Bu tür aksesuarları bir arada tutmak için duş kancalarının kullanılması, geniş ve iyi organize edilmiş bir dolabın görünümüne ve hissine katkıda bulunur!

Örümceklerden Doğal Yollarla Nasıl Kurtulur

Ayrıca yararlanabileceğiniz başka doğal örümcek kovucu formları da vardır. Hoş karşılanmayan bir örümcek görürseniz, ultrasonik bir örümcek caydırıcıyı düşünün ya da kendi kovucunuzu evde bulunan tipik malzemelerle karıştırın.

1 bardak biber ve sirkeyi 1 çay kaşığı bulaşık deterjanı ve yağ ile birleştirirseniz, bu karışımı herhangi bir sorunlu bölgeye püskürtebilir ve bunun örümcekleri uzaklaştırmak için işe yarayacağından emin olabilirsiniz.

Ultrasonik kovucu için, çevrimiçi olarak veya en sevdiğiniz donanım mağazasında kontrol edin. Bu kolay bir keşif olmalı.

Tahta kesme tahtası üzerinde soyulmuş bir portakal.

Diğer Böceklerin Dolabınıza Girmediğinden Emin Olun

Herkes aç bir örümceğin ağında güzel bir sinek yakalamayı sevdiğini bilir. Örümceklerden uzak tutmak istediğiniz bölgeye sineklerin çekilmesini önlemek için elinizden geleni yapın.

Sinekler, çıkarılmamış veya uygun şekilde atılmamış çöplere, eski yiyecek veya içeceklere veya kirli kıyafetlere veya bulaşıklara doğru çekilir. Alanınızı sadece temiz değil, aynı zamanda sıhhi tutun; sinekler veya örümcekler tarafından ziyaret edilme olasılığınız daha düşüktür.

Dolabınızın İçine Narenciye Kabukları Yerleştirmeyi Düşünün

Güçlü kokulu turunçgiller de örümceklerden hoşlanmadığı bilinen bir durumdur. Bir örümceğin tipik olarak güçlü nane kokusundan kaçması gibi, aynı zamanda taze portakal ve limon kabuklarından aldığınız aromayı da önleyecektir. Bu peelingleri sorunlu bölgelerin yakınına yerleştirin ve istenen etki için neredeyse her gün değiştirmeyi planlayın.

Örümceklerin Nefret Ettiği Diğer Kokular

REPEL Bitki Bazlı Limon Okaliptüs Böcek Kovucu, Pompalı Sprey, 4 Ons
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Nane ve turunçgillerin örümceklere karşı itici olduğunu belirledik, ancak neyse ki insanlar bu kokuları pencere pervazlarında veya kapılarda dışarıya bırakmanın yollarını bulurken portakal veya nane kokusunun tadını çıkarmayı tercih edebilir. Okaliptüs başka bir uygun seçenektir. Sirke kokusu daha az hoş, ama aynı derecede etkili.

Bir demet yeşil okaliptüs, yağmur damlalarıyla birlikte bırakır.

İşte başka bir yararlı ipucu. Örümcekler, eşyaların içinde ve altında saklanmaktan ve dinlenmekten hoşlanırlar. Kıyafetler ve ayakkabılar köşelerde ya da şifonyerlerin altında bırakıldığında karanlık ve rahat alanlar yaratılır ve bunlardan birini yerden bir daha kaldırdığınızda, bir örümceği rahatsız ettiğinizi görmek sizi şaşırtabilir.

Zemini bu tür saklanma noktalarından uzak tutmaya çalışın, örümcekler için daha az seçenek ve elektrikli süpürge veya süpürge ile düzenli temizlik kolaylığı sağlayın. Bunu yaparken, gardırop alanınızı örümcekler için değil, örümceklerin yakalayıp yemeyi sevdiği böcekler için daha az davetkar hale getireceksiniz.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, dağınıklıktan kurtulmak ve evinizin düzenli olarak temizlenmesini sağlamak, örümcekleri dışarıda tutmak söz konusu olduğunda harikalar yaratacaktır. Örümceklerin ilk etapta içeri girme şansı olmadığından emin olmak için de adımlar atmalısınız.

Böcek öldürücüler ve tuzaklar hala örümcek dolabınızdan kurtulmak için seçenekler olsa da, bunlar evcil hayvanlar ve insanlar için tehlikeli olabilir, bu nedenle önce bu blog yazısında listelenen seçenekleri denemenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir