Otel Odası Dekorasyonu

Modern oteller, yaratıcı çözümlerle hızlı sosyal değişimlere ustaca adapte oldu. Otel şirketleri,otel odası dekorasyonu , otel dekorasyonu, oda konfigürasyonlarını yeniden gözden geçirmekten son derece kişiselleştirilmiş deneyimler sağlamaya kadar, müşterilerin ister iş ister eğlence olsun her tür kaçamak için en iyi anların tadını çıkarabilmesi için konaklamayı dönüştürüyor.

  • Dinamik çok amaçlı alanlar olarak giriş lobileri: Birçok otel projesi, şaşırtıcı bir ilk izlenim yaratmaya odaklanır. Sosyal toplantılar otelin bu özel alanına daha bağımlı hale geldikçe giriş lobilerinin önemi artmaktadır. Konfor ve işlevsellik sunan mobilyaların yanı sıra samimi ve sosyal alanlar sağlayan, mekanın yaratıcı bir bölümlenmesi gereklidir.
  • Yeni oda konfigürasyonları: Klasik yatak-masa-gardırop kombinasyonu artık bir otel odasını çekici kılmak için yeterli değil. Günümüz dünyasında müşteriler sürprizler beklemektedir ve muhtemelen bu yüzden modern konaklama endüstrisindeki her iç mekan diğerinden çok farklıdır. Çok karakteristik bir örnek, uluslararası üne sahip mimarlar ve tasarımcıların ortak projesi olarak tasarlanan ve otelin her katının farklı bir mimar tarafından tasarlandığı Madrid’deki Hotel Puerta América’dır. Eşsiz bir konaklamanın tadını çıkarmak isteyen misafirleri kuşkusuz kendine çeken bir strateji.
  • Spa niteliğindeki banyolar: Otellerdeki banyolar artık yardımcı odalar olarak algılanmıyordu. Modern turist daha fazlasını bekler ve bir Spa’ya benzer özelliklere sahip bir banyo, rahatlamaya davet ve geçici lüks vaadiyle konukları çekmek için kesin bir yöntemdir.
  • İç ve dış sınırların silinmesi: Pek çok modern otel, doğanın dekorasyonun bir parçası olduğu geniş teraslar ve pencereler aracılığıyla dış mekanı iç mekânla bütünleştirmeye çalışıyor ve bu “duyusal deneyimi” olabildiğince ruhani hale getiriyor. Ahşap paneller, taş süslemeler, gür yeşillikler, şelaleler ve çeşmeler otel misafirleri için gerginliği serbest bırakmak ve aynı zamanda sürdürülebilirliğin “yeşil” konseptlerinin uygulanmasına yardımcı olmak için kullanılan unsurlardan sadece birkaçıdır.
  • Yeni teknolojiler: İnsanlar tatilleri sırasında bağlantılarını kesmeye meyilli olsalar da, ister biniş kartlarını yazdırmak, ister internet bağlantısı gerektiren diğer işlemler için, her zaman “fişe takılı” kalmak gerekir. Modern oteller, akıllı telefonlar aracılığıyla oda aydınlatmasını, klimayı ve panjurları ayarlama olanağı sunar ve aynı zamanda iş turizmine uygun odalarla donatılmıştır, bu da genellikle zaten iyi bir profesyonel yaklaşım haline gelir ve uzun vadeli müşteri sadakatini teşvik eder.

En etkileyici iç tasarım trendleri, konaklama endüstrisine yeni bir soluk getiriyor.