Oturma Odası Tadilatında Başarılı Olmanın 6 Yolu

“Oturma Odası” denilince akla gelen ilk görsel, konutunuzda aileniz ve arkadaşlarınızla olan sosyal ortamdır. Oturma odası, yorulduğunuzda veya evinize biri geldiğinde her zaman rahatladığınız ve onları orada eğlendirdiğiniz, çoğunlukla kullanılan bir yerdir. Böylece, genellikle günlük kullanım için olan bir ev içinde bir yer olduğu sonucuna varabiliriz. Bu nedenle sevindirici ve büyüleyici kılınması gereken çok gerekli bir bölgedir.

Bu nedenle, mükemmel bir misafir odası ve buna bağlı olarak güzel bir görünüm için yeniden modellenmesi gerekliliği vardır. Çekici ve hoş bir oturma odası, kişiliğinizi benzersiz bir oda olarak yansıtır ve bu, orada zaman geçiren herkes için olağanüstü bir ipucu etkileyecektir.

Son derece elden geçirilmesi gerektiği anlamına gelmeyen tadilat salonu, bazen küçük bir tadilat yeterlidir. İşte burada, oturma odanızı yeniden biçimlendirmek için altı adet çok beğenilen ve anlamlı fikirle tanışacaksınız. Bu fikirleri göz önünde bulundurarak, oturma odanıza modaya uygun ve uyumlu bir görünümde mükemmelleşeceksiniz.

  1. Bir düzen düşünün

Yeniden modellemenin ilk adımı, oturma odanız için uygun bir yerleşim planını düşünmektir. Ancak bunu yaparken, bazı ‘yaratıcı görünümler’ vermek, ‘yaşam tarzına’ odaklanmak ve en önemlisi ‘bütçenize’ odaklanmak gibi akılda tutulması gereken birçok faktör var.

Ve uygun bir düzen oluşturmanın en iyi yolu, mobilyalarınızı konumlandırmaktır. Çizim odasında bulunan eşyalar için uygun bir konum belirlemelisiniz. Oturma odanıza şık ve trend bir görünüm kazandırmak için aranjmanı yaparken önce bir odak noktası seçmeli, ardından odak noktasına göre düzenleme yapmalısınız.

  1. Uygun bir renk paleti seçin.

Bir düzen belirledikten sonra, oturma odanızı boyamak için uygun bir renk paleti seçmeye devam edin, ona taze ve nezih bir görünüm verin. Yeniden modellemenin genel sonucunu iyileştirmek için renk değişikliğinin benimsenmekte olduğundan endişelenmelisiniz.

Bu nedenle, düzeninize göre dekoratif bir şekilde giden renk paletini seçmeye çalışın. Yenilenmiş oturma odanızın sofistike olması, ancak ona uygun bir renk uyguladıysanız kabul edilebilir. Aksi takdirde modaya uygun ve şık bir görünüm olarak görünmeyecektir. Bu nedenle, size ve yerleşim düzeninize bağlı olarak uygun rengi uyarlarken endişelenmelisiniz.

  1. Kolajlara göre aksesuar oluşturun

Sadece düzen ve renkle uğraşmak yeterli olmayacaktır. Yani oturma odanızı yenilerken, bazı aksesuarlar yaparak bazı ek ama önemli iyileştirmeler yapabilirsiniz. Oturma odanıza şık ve modaya uygun bir görünüm için resim ve kolajlarla biraz yaratıcılık yapabilirsiniz.

Sadece resimleri seçebileceğiniz ve tercih edebileceğiniz gibi kolaj baskılar Bu, yeniden modellemenize harika bir rötuş sağlayacak ve oturma odasının üstün bir versiyonu ile sonuçlanacaktır. Kolaj baskılar, yeniden modelleme sırasında göz önünde bulundurulması gereken en iyi fikirlerden biridir, ne kadar şık bir görünüm verirse, en az çaba harcar.

Sadece resimlerinizi yüklemeniz gerekiyor ve onu almanız gerekecek, işte bu, sadece şimdi uygulayın ve odayı geliştirin. Yakın ve sevdiklerinizin kolajlarını basabilir, odanıza uygulayabilir ve şaşırtabilirsiniz.

  1. Döşemede hesaplayın

Zeminler, yalnızca salonunuzun değil, tüm evinizin iyi veya kötü görünebileceği en etkili unsurlardır. Bu nedenle, döşemeyi hesaplamak, oturma odanızı yeniden biçimlendirmek için çok önemli fikir ve yöntemler arasındadır. Akıllıca seçerseniz, bu başkaları üzerinde şaşırtıcı bir ilk izlenim bırakmanıza yardımcı olacaktır.

Tüm türlerini keşfetmeli ve artılarını ve eksilerini de gözden geçirmelisiniz. Üstelik bütçenizi de göz önünde bulundurarak size uygun en iyi döşeme seçeneğini seçin. Ayrıca salonun düzenini, renklerini ve aksesuarlarını korumalı ve ardından mermer veya ahşap yüzeyli bir zemine ihtiyacınız olup olmadığı gibi döşemeyi seçmelisiniz.

  1. Aydınlatma yoluyla geliştirin

Aydınlatma, yenilemenizin karmaşıklığını sağlar; böylece onun hayati bir parçası olur. Herkesin dikkatini bölgeye çekmesi gereken hedeflenen bir alanı veya bölgeyi vurgulamak için kullanılabilir ve bunlar üzerindeki izleniminiz artar.

Kişiliğinizi sofistike bir şekilde yansıtmak için bazı yenilikçi ve sanatsal fikirleri uygulayabilirsiniz; örneğin, oturma odanızın tematik bir görünümünü yaratabilirsiniz, bu da ona iyi bir görünüm verecektir. Bu nedenle, aydınlatmayı yeniden yapılanmanın önemli bir parçası olarak düşünün.

  1. Salondaki nesneler hakkında endişelenmeyin.

Son olarak, oturma odanızda mükemmelleşirken önemli olan nokta, yeniden modelleme, hak nesnelerini seçme konusunda endişelenmektir veya mobilya veya odanız için kullanılan herhangi bir şey söyleyebiliriz.

Salonunuz için bir kanepe veya masa satın alırken, yenilenmiş veya tadilattan geçmiş oturma odanızın yapı formatını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu nedenle, oturma odanız için gerekli nesnenin veya mobilyanın her seçeneğinden geçmeli ve ardından hangisinin oturma odası biçimine daha uygun olduğunu kontrol etmelisiniz. Bahsedilen yöntemleri uygulayın ve çarpıcı yenilenmiş bir oturma odası deneyimi yaşayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir