Oturma odasına açılan açık konsept yatak odaları

Bir evi dağıtırken, genellikle net bir gündüz ve gece bölgeleri arasındaki ayrımyatak odası, huzur ve sessizliğin gerekli olduğu oldukça samimi bir alan olduğundan. Ancak, giderek daha fazlasını görüyorlar dormitorios açık konsept (oturma odasına açık), sadece mekan nedeniyle değil, saf estetik için.

Oturma odasına bir yatak odası açın ya da koltuktan bütünüyle görebilmek için yanına koyun, genellikle itaat eder dört neden:

1. Uzay: Küçük dairelerde bazen bölmelerden, bölmelerden veya kapılardan kaçınmak için tüm alanları bir arada birleştirmekten başka seçenek yoktur.

2. Ekonomi: Açık bir yatak odası, bölmeli bir yatak odasına “kurmak” için daha ucuzdur, özellikle ayırma basit perdelerle veya hiçbir şeyle yapılmıyorsa (işte, maliyet 0).

3. Işık: Orta kısmı penceresiz olan daire tiplerinde salondan gelen ışığı geçiren camlı bölmeler kullanmak yatak odalarının canlanmasını sağlar.

4. Estetik: Bir evde alanların açılması yükseliş eğilimidir ve tıpkı amerikan mutfaklarıGünümüzde yapılanların% 70’ini oluşturan açık yatak odaları, yarattıkları ferahlık ve ferahlık duygusuyla takipçi kazanmaya başlıyor. Elbette dağınık olanlar için her gün yatağı yapmaya zorlar 😉

Karşılığında, ana dezavantaj evin geri kalan alanlarına bir yatak odası açmak mahremiyet kaybı ve aşırı ışık, bu da onu azaltmak için bir tür esnek ayrım oluşturmayı gerektirir.

Nasıl dormitorios “açık konsept” Birçoğu var, onları oturma odasına açmanın ana yollarını detaylandıracağız, böylece sizinkini seçebilirsiniz.

Toplam açılış

daha kolay ve daha ucuz yol sıfırdan bir yatak odası oluşturmak için. Herhangi bir bölme olmaksızın tam bir açıklık anlamına gelir ve mekanın ne olduğu küçük stüdyolarda veya mikro katlarda yaygındır. Temelde yatağı yerleştirmek için bir alan arıyorsunuz ve o kadar.

Açık yatak odası

Dezavantajına sahiptir. mutlak mahremiyet kaybı, bu nedenle sadece yalnız yaşayanlar veya iyi bağlantılara sahip çiftler için uygundur 🙂

Perdeli ayırma

Bu en kolay ve en esnek yollardan biri bir yatak odasını oturma odasına entegre etmek, istenildiğinde belirli bir mahremiyet sağlamak ve ferahlık arandığında mekanın tamamen açılması.

Aynı zamanda reform söz konusu olduğunda çok küçük dairelerin veya az sayıda kaynağın karakteristiğidir, çünkü daha ucuz ve daha çok yönlü seçenekler.

Karşılığında asıl sorun şu ki tüm sesleri geçmesine izin veriyorlar ve tüm ışığı örtmeleri zor oturma odasından, karartma perdeleri kullanarak bile, çünkü her zaman ışığın sızdığı boşluklar vardır.

Açık yatak odası
Dormitorios açık konsept

Her zamanki şey bir tavanda düz ray ve bir veya iki yan yana perde takın.

Yatak odaları oturma odasına açılır

Ancak, bir tane oluşturmak da mümkündür. sanal septum tam yerleştirme kavisli raylar her tarafta tam bir kapanmaya izin veren.

Açık yatak odaları

Septum ile ayrılık

Başka bir yolla yatak odası oturma odasına açık Daha özel ve istikrarlı bir şekilde, odadan gelen sesleri biraz daha azaltmak, genellikle uzun tarafta olmak üzere her iki alanı ayıran tek bir bölme yükseltmektir.

Dormitorios açık konsept

Bu seçenek, kapısı olmadığı ve bir tarafı tamamen açık bıraktığı için, ışık ve gürültüye de izin verir, ancak zeminden tavana bölme ikisini de biraz hafiflet, tam bir dinlenmeye ihtiyaç duyanlar için önceki seçeneğe kıyasla işlevselliği geliştirir.

Açık yatak odası

Karşılığında, bir perdelerden daha az esnek seçenek, çünkü bölüm kalıcıdır ve tüm alanı görselleştirmek istediğinizde değiştirilemez.

İstenirse “duvar etkisi” nden kaçının (izolasyonu kaybetmenin net bedeliyle) bölümü bir boşluk ayırıcı, genellikle temel alır ahşap şeritler daha fazla veya daha az kalınlıkta.

Açık yatak odaları

Başka bir seçenek de temel malzeme olarak cam Tüm ışığın ve görüşün geçmesine izin verirken gürültüyü izole eden ayırıcı için.

Yatak odaları oturma odasına açılır

Cam bölme

İçin çok çekici bir seçenek dormitorios Açık Konsept klasik tuğla veya alçıpan bölmeleri bir sırlı.

Bu seçenek çoğunlukla kör yatak odalarından kaçınmak için kullanılırBöylece tüm ışığın yatak odasına geçmesine izin verir ve bu tür bir yatak odasının genellikle dört bölme ile kapatıldığında neden olduğu dar alan hissinden kaçınır.

Fazlalık dışında olumsuz tarafı ışıkek perde veya panjurlarla hafifletilmesi gerekecek olan, yatak odasını neredeyse bölme olmadan bırakırBu nedenle, dolapları yerden tavana yerleştirmek, bunları koymamayı veya mağazalarda bulunan tipik “eşekleri” kullanmamayı seçerek genellikle zordur.

Açık yatak odaları
Yatak odaları oturma odasına açılır
Yatak odaları oturma odasına açılır

Ancak o kadar çekici bir kaynak ki yatak odalarında pencere olsa bile, aynı zamanda tamamen estetik nedenlerle de kullanılıryatak odası ön plana çıkarılır ve daire küçük olmasa bile güçlü bir görsel alan oluşturur.

Yatak odaları oturma odasına açılır
Yatak odaları oturma odasına açılır

En çekici seçenek cam bölmeyi yerden tavana yerleştirmek olsa da, bir de çift ​​kapı çerçevesi ve klasik opak olanları iki cam kapıyla değiştirin, böylece yatak odası biraz daha fazla mahremiyet sağlar veya dolapları, şifonyerleri veya diğer mobilya parçalarını yerleştirmek için yanlarda bölmeler bırakır.

Yatak odaları oturma odasına açılır

Yatak odası kutusu

Bir yatak odasını oturma odasına açmak bazen onun bir parçası olma hissini ve dolayısıyla mahremiyet kaybını ifade eder.

Bu seçeneği çözmek için estetik bir kaynak, yatak odasının etrafında bir “kutu” oluşturun, Birlikte giriş basamağı, tavan ve bölme özel ve büyük dikdörtgen veya yarım daire biçimli bir merkezi açıklık.

Bu şekilde, gürültü daha da azaltılır (çünkü 3 yanlarında ve kendi çatılarında bölmeler vardır) ve perdeler Ö Japon panelleri büyük merkezi açıklığı görsel olarak kapatırken.

Yatak odaları oturma odasına açılır
Dormitorios açık konsept

Zeminler küçük olduğunda yatak, yine de görsel çekiciliğine sahip olan bir niş olarak daha dar kutulara da yerleştirilebilir.

Açık yatak odaları

Asma katlar

Eğer hoşuna giderse dormitorios açık konsept, son şekli oturma odasına bir yatak odası açözellikle sahip olduğumuzda Yüksek tavanlar, yatak odasını merdivenle çıkılan tavan arasına yerleştirmektir.

Bu seçenek, diğerlerine göre daha fazla görsel mahremiyet sağlar (çünkü yatak, normalde diğer seçeneklerde olduğu gibi açık bir şekilde görülmez, çünkü gözlerin dışında bir yüksekliktedir), ancak tüm gürültü ve ışığın geçmesine izin verir. oturma odası.

Dormitorios açık konsept

Daha fazla mahremiyet istenirse, bu seçenek, camdan veya diğer malzemelerden yapılmış tabandan tavana bir bölmenin kurulması gibi diğerleriyle birleştirilebilir.

Dormitorios açık konsept

Her neyse, gördüğünüz gibi dormitorios açık konsept evlerimizde en çekici ve giderek yaygınlaşan bir trend. İlham alabilmeniz için size birkaç resim daha bırakıyoruz.

Yatak odaları oturma odasına açılır
Açık yatak odası
Açık yatak odası
Dormitorios açık konsept
Açık yatak odası
Dormitorios açık konsept
Dormitorios açık konsept

Üzerinden: pinterest.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir