Oturma Odasında Kuyruklu Piyano

Bu yazıda, nereye yerleştirileceğini, ne kadar alana ihtiyacınız olduğunu ve popüler piyano boyutlarını içeren oturma odası konumlandırmasında kuyruklu piyanoyu keşfediyoruz.Geleneksel oturma odası kuyruklu piyano şöminesi ve ahşap döşeme

İtalyan klavsen yapımcısı Bartolomeo Cristofori, 1700’lerin başında ilk piyanoyu tasarladı ve yaptı. Piyanonun büyüklüğü nedeniyle kuyruklu piyano adını almıştır ve akustik piyanoların en gerçek halini temsil eder.

Bugün, birkaç kuyruklu piyano boyutu sınıflandırması ve sonsuz stil var. Prestijli kuyruklu piyano üreticilerinden daha ucuz versiyonlara kadar, bir tane satın almak, oturma odanızda kuyruklu piyanoyu nereye koyacağınızı bulmak anlamına gelir. Oturma odanızı bir kuyruklu piyanonun büyük bir merkez parçası olmasına izin verecek şekilde nasıl düzenleyebileceğinizi anlamak için bu bilgilendirici kılavuzu okuyun.

Bir Kuyruklu Piyanoyu Oturma Odasına Nasıl Yerleştirirsiniz?

Halı üzerinde kuyruklu piyano bulunan oturma odası

Bir oturma odasına kuyruklu piyano yerleştirirken birkaç önemli faktör vardır. Kuyruklu piyanoya yapılan yatırım, piyanonun bütünlüğünü koruyan, onu hasardan koruyan ve en iyi ses vermesini sağlayan yerleştirme anlamına gelir. Oturma odanıza bakarken, bir piyano için aşağıdaki gereksinimleri göz önünde bulundurun.

• Bir kuyruklu piyanonun, kaplamanın solmasını veya ses tahtasının kurumasını ve çatlamasını önlemek için doğrudan güneş ışığı hattının dışında olması gerekir.

• Grand’ı bir pencereden, şöminelerden veya ısıtma ve soğutma hava kanallarından uzak tutun. Dengesiz sıcaklık ve nem değişiklikleri ahşabın daralmasına ve genişlemesine neden olarak hasara neden olur.

• En iyisi, kuyruklu piyanoyu düz kenar bir duvara yaslanacak şekilde, bas tarafının, düşük frekanslı seslerin odanın ilk kısmına duvara yansıtılmasına izin verecek şekilde ayarlamaktır. Bu, kapağın açık olduğu tiz veya daha yüksek frekansların odanın ortasına ve daha uzağa ulaşmasını sağlar.

Oyuncunun onlara bakması seyircinin ilgisini çekerken, oturma odanıza yerleştirmek için yukarıdaki koruma ilkelerini aklınızda bulundurun.

Kuyruklu Piyano İçin Ne Kadar Alana İhtiyacınız Var?

Oturma odasında Grand paino

Dikkate alınması gereken bir sonraki faktör, kuyruklu piyano için ne kadar yeriniz olduğudur. Oturma odanızın boyutları, mevcut mobilyalar ve kuyruklu piyanonun uzunluğu uygun şekilde ölçülmeli ve yerleştirilmelidir. Aşağıdakiler, farklı büyüklükteki kuyruklu piyanolar için yaygın endüstri uzunluklarıdır.

Kuyruklu Piyano Boyutları (tüm yükseklikler üstü açık)

Oturma odası nişinde kuyruklu piyano

Piyanolu zarif oturma odası tasarımı

• Küçük Kuyruklu Piyano – Bu piyano en küçük kuyrukludur, ancak yine de etkileyici bir ses sunar. Küçük büyükler 4 ‘5 “ila 4’ 10” uzunluğunda yapılır ve 4 ’11 “‘ den uzun değildir. Ortalama 4 ‘5 ”ila 4’ 10 ‘yüksekliğindedirler ve ayrıca minyatür kuyruklu piyanolar olarak da adlandırılırlar.

• Bebek Kuyruklu Piyano – Bebek büyükleri 4 ’11 ”ila 5′ 1 ″ uzunluğunda ve 4 ’11” ila 5′ ila 6 ”yüksekliğindedir. Tonu ve uygun fiyatıyla piyanistler için en popüler piyanodur.

• Orta Kuyruklu Piyano – Orta kuyruklu piyanolar 5 ‘2 ″ ila 5’ 8 ″ uzunluğunda ve 5 ‘7 ”yüksekliğindedir. Ses tablasının ve tellerin artan uzunluğu güzel bir ton yaratır.

• Tam Kuyruklu Piyano – Bu daha büyük kuyruklu ortalamalar 5 ‘9’ ila 6 ‘2’ uzunluğunda ve 5 ‘9’ ila 6 ‘1’ yüksekliğindedir. Bu kuyruklu, birçok evde kullanılan oturma odası piyanosu olarak bilinir.

• Resital Kuyruklu Piyano – Bu piyanolar konser salonları içindir ve 6 ‘3’ ila 6 ‘9’ uzunluğunda ve 5 ‘2’ ile 6 ‘7’ arasında herhangi bir yerde çalışır.

• Yarı Konser Kuyruklu Piyano – Yarı Konser kuyruklu 6 ’10 ”ile neredeyse 9 ′ arasında herhangi bir yere ulaşır.

• Konser Kuyruklu Piyano – En büyük kuyruklu piyano, 8 ’10 ”uzunluğunda ve 9′ yüksekliğindeki herhangi bir piyanoyu içerir.

Bir kuyruklu piyanonun ortalama genişliği beş fittir, bu nedenle bir piyano seçerken oturma odanızı ve kuyruklu piyanoyu sığması için yerleştirmek istediğiniz yeri ölçmeniz gerekir. Piyano bankı için iki ila üç fit boşluk bıraktığınızdan emin olun.

Oturma Odasında Bebek Kuyruklu Piyano

Beyaz temalı bebek kuyruklu piyano ile oturma odası

Bir baby grand daha ekonomiktir ve boyutlarına göre kare şeklinde bir şekle sahiptir, bu da sesin veya tonun kalitesinden ödün vermeden bir oturma odasına sığmasını kolaylaştırır.

Bebek Kuyruklu Piyano İçin Ne Kadar Alana İhtiyacınız Var?

Küçük bir kuyruklu piyano için 5 fit kare büyüklüğünde bir alan planlayabilirsiniz. Tezgah için ihtiyacınız olan odayı da göz önünde bulundurmanız önemlidir. Rahat oturma için bankın içeri ve dışarı kayması için ekstra üç ayak sağlayın.

Oturma odanızın yerinde bebek bebeği ile bir plan çizmenize yardımcı olur. Ardından mobilyayı piyano yerleşiminin etrafına yeniden düzenleyin.

Bir Odayı Piyano İle Nasıl Dekore Edersiniz?

Merdiven altında oturma odasında kuyruklu piyano

Oturma odasında merdiven tasarımının altında bir kuyruklu piyano

Oturma odasındaki kuyruklu piyano, kutu aydınlatmalı bir oyuğa veya kitaplıklı bir köşeye mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş görünüyor. Alternatif olarak, saten kaplaması ve sanatsal eğrileriyle odak noktası olarak kullanın.

Ses kalitesi için en iyi döşeme türü, ahşap döşemeli bir oturma odasıdır. Duvardan duvara halı, piyanonun sesini önemli ölçüde yumuşatacaktır. Alan kilimlerini kullanarak, döşemeyi çizilmelere ve çizilmelere karşı korurken, odayı istediğiniz aksanlarla dekore edebilirsiniz.

Kesinlikle, misafirler için rahat bir oturma yeri olduğundan emin olun. Bu, odayı eğlenmek için çok daha verimli hale getirir. Kuyruklu piyanonun güzelliği, klasik, çağdaş, minimalist, Bohem, country veya daha fazlası gibi her tarz dekora uyum sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir