Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Parke Zemin Yenileme Hızlı Kılavuzu

Parke döşeme, 1960’larda Amerikan evlerinde ilk olarak popüler hale gelen benzersiz bir stildir. Standart döşeme deseni değildir, daha ziyade ilginç ve güzel desenlerle düzenlenmiş mozaik bir parke içerir. Bu özel detay, potansiyel ev alıcıları için ortak bir satış noktası haline geldiğinden ve herhangi bir odaya özel bir çekicilik kattığı için, modern evlerde trendin yeniden ortaya […]

24 Mart 2021 - 9:29 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi. A+A-

Parke Zemin Yenileme Hızlı Kılavuzu

Parke döşeme, 1960’larda Amerikan evlerinde ilk olarak popüler hale gelen benzersiz bir stildir. Standart döşeme deseni değildir, daha ziyade ilginç ve güzel desenlerle düzenlenmiş mozaik bir parke içerir. Bu özel detay, potansiyel ev alıcıları için ortak bir satış noktası haline geldiğinden ve herhangi bir odaya özel bir çekicilik kattığı için, modern evlerde trendin yeniden ortaya çıkması şaşırtıcı değil.

Parke Döşeme Nedir

Parke döşeme, küçük parke parçaları alınarak ve bunların çekici geometrik desenler ortaya çıkacak şekilde düzenlenmesiyle oluşturulur. parke döşeme stili zemini bir odanın ana odasına dönüştürmek istediğinizde harika bir seçimdir odak noktası. Parke döşeme sadece çarpıcı bir görsel efekt yaratırama aynı zamanda odaya diğer pek çok döşeme türünün eşleşemeyeceği bir sıcaklık ve rahatlık hissi verir.

Parke döşemenin tek gerçek dezavantajı, döşemenin gerektirdiği bakım miktarıdır.

Parke Döşemenin Bakımı

Parke zeminin bakımı, yeni zemin kaplaması evinize monte edilir edilmez başlar. Başka bir şey yapmadan önce, yeni zemindeki tüm tozu, kiri ve küçük moloz parçalarını temizlemek için zaman ayırın. Yeni zemini süpürmeye ve vakumlamaya ek olarak, doğal bir yağla yağlamak için zaman ayırın.

Parke zemini ne kadar yoğun kullanırsanız, o kadar sık ​​temizlemeniz gerekir. Her gün süpürmek ve / veya süpürmek, kirin zemini çizmesini önlemek için uzun bir yol kat eder. Bir ev yapımı parke zemin temizleyici En az ayda bir, döşemenin doğal ışıltısının korunmasına yardımcı olur. Uzmanlar zaman ayırmanızı tavsiye ediyor tamamen yağ ve her iki yılda bir döşemeyi şartlandırın, ancak yoğun şekilde trafiğe maruz kalan zeminlerin daha sık yapılması gerektiğini eklemekte hızlıdırlar.

Parke Zemininizin Yenilenmesi Gerekiyor mu?

Parke zemininizin bakımı, doğal güzelliğini korumaya doğru uzun bir yol kat eder, ancak döşeme için en iyi bakılanların bile yeniden cilalanması gerektiği zamanlar vardır. Zamanın geldiğini bileceksin parke zemini yeniden boyayın ne zaman:

  • Düzeltemeyeceğiniz birden fazla çizik var
  • Görünüşe göre parlaklığının ve sıcaklığının çoğunu kaybetmiş
  • Sürekli su hasarı var
  • Zeminin parçalarında talaş veya oyuk var
  • Panolar lekelenme kanıtı taşıyor
  • Panoların rengi solmuş
  • Bazı noktalar parçalanma belirtileri gösteriyor

Su testi, parke zemininizi yeniden boyamak için zamanın gelip gelmediğini belirlemenin mükemmel bir yoludur. Şaşırtıcı derecede basit test, aşınmış görünen veya yoğun yaya trafiği alan bir döşeme bölümünü seçmeyi içerir. Bölmenin üzerine bir çorba kaşığı kadar su dökün. Döşeme iyi durumdaysa, su birikecek veya büyük damlacıklara dönüşecek, bir kağıt havluyla kolayca temizleyebilirsiniz. Su zemine sızarsa, döşemeyi yeniden bitirme zamanı gelmiştir. Suyun zemine sızması, levhaların artık düzgün bir şekilde kapatılmadığını gösterir.

Parke Zeminin Yenilenmesi

Mevcut Parke döşemesinin yenilenmesine yardımcı olması için bir profesyonel kiralayabilirsiniz, ancak yeniden kaplama hizmetlerinde doğru fiyata doğru yükleniciyi işe aldığınızdan emin olmanız önemlidir.

1. Temizleyin

İlk adım, odadaki tüm mobilyaları çıkarmak ve zemini iyice temizlemek. Zemini temizledikten sonra, odaya açılan hava kanallarını plastikle örtün, böylece oluşturmak üzere olduğunuz zemin tozu havalandırma sisteminize girmez.

2. Kum ve Parlatıcı

Biraz zımpara kağıdı alın ve çevreyi ve köşeleri elle parlatmak için kullanın. Bu muhtemelen sürecin en çok zaman alan kısmı olacaktır. 180 derecelik zımpara kağıdı kullanırsanız, el cilalama daha pürüzsüz hale gelecektir. Uzmanlar, ellerin duvarlardan 4-6 inç (15,24 cm) uzakta parlatılmasını tavsiye ediyor. Zeminde bir kum bloğu kullanmaya çalışmayın, kum bloğu pürüzlü bir yüzey oluşturur ve tamir sürecini tamamladığınızda sizi çılgına çevirir. El cilalamayı bitirdiğinizde, döşeme tahtaları mat görünecek ve cilalanmış alanları kaplayan ince bir pudra olacaktır.

Çizikler ve renk değişimi sadece ahşabın yüzeyindeyse, döşemenizi zımparalama konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Tamir işlemi için gereken tek şey iyi bir cilalamadır. Uzun zaman alan ve vücudunuza büyük bir yük bindiren zemini elle parlatmaya çalışmak yerine, en sevdiğiniz ev geliştirme mağazasını ziyaret edin ve bir zemin tamponu kiralayın. Birden fazla oda yapmadığınız sürece, yalnızca tek bir gün için ara belleğe ihtiyacınız olacaktır. Tamponla birlikte gelen talimatları izleyin ve parke döşemenizin üzerinde sürmeye başlayın. Tamponun kullanılmasına alışmak biraz zaman alabileceğinden, odanın ortasından başlayıp kenarlara doğru ilerlemeniz en iyisidir. Ortadan başlamak, tamponu süpürgelik ve duvarlara doğru çalıştırmanızı önlemek için uzun bir yol kat eder.

Parke Zeminin Yenilenmesi

Tamponun amacı, mevcut bitişi kaldırmaktır. Bu, zeminde ince bir toz bıraktığından, zemini tekrar süpürmeniz gerekecek. Ayrıca yeri paspaslamak da zarar vermez. Bir yüz maskesi takmak ciğerlerinizi ince toz parlatma yükselmelerinden korur.

3. Kaban

Tamponla tüm zeminin üzerinden geçtiğinizden memnun olduğunuzda, tüm zemini su bazlı bir poliüretanla kaplamak isteyeceksiniz. Zemin kaplandıktan sonra, herkesin, özellikle evcil hayvanların odaya girmesini engelleyin. Üç saat bekleyin ve ikinci kat uygulayın.

Daha ucuz bir yağ bazlı poliüretan zemin cilası kullanmayı tercih ediyorsanız, cilanın kurumasının sekiz saate kadar süreceğine dikkat edin.

Çizikler ve oyuklar yüzey derinliğinden fazlaysa, parlatma parke zemininizi eski güzelliğine geri getirmeyecektir. Bir tambur zımparası veya kayış zımparası kullanmanız ve yüzeyden daha büyük bir katman almanız gerekecek. İhtiyacınız olan zımpara makinesini en sevdiğiniz yapı marketten kiralayabilmelisiniz. Zımpara makinesini zeminin ortasında kullanmaya başlayın ve kenarlara doğru ilerleyin. Zımpara makinesi ile yumuşak, sabit vuruşlar yapın ve zeminde ilerlerken düz tutun.

Sonuç

Çekinmeyin Bölge Kat Deposu ile iletişime geçin tüm parke döşeme sorularınızla. Döşeme hakkında konuşmak, yapmayı en sevdiğimiz şeylerden biridir!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Halı Nasıl Temizlenir: Halısını Korumak ve Lekeleri Önlemek için 10 İpucu Halı Nasıl Temizlenir: Halısını Korumak ...

Sydney Shields tarafından | Gerçek Kontrol Eden: Ashley De Zeeuw 23 Eylül 2020 tarihinde yayınlandı. Yorum Yap Halı, piyasadaki en popü...

Gıcırtılı Zemin Nasıl Onarılır Gıcırtılı Zemin Nasıl Onarılır

Genç çocuklarınızın sokağa çıkma yasağını geçip geçmediğini bilmeniz gerektiğinde gıcırtılı zeminler kullanışlı olabilir, ancak aksi ta...

Sert parke Ağacın Halıya Göre Avantajları Nelerdir? Sert parke Ağacın Halıya Göre Avantajlar...

Sert ağaç ve halı, konut ve ticari mülkler için iki popüler döşeme malzemesidir, ancak hangisi daha iyidir? Her iki seçenek de farklı a...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Dekoratif ayna modelleri Dekoratif ayna modelleri

Aynalar, dekore edildiği stilden bağımsız olarak herhangi bi...

en iyi kol dövmesi fikirlerini en iyi kol dövmesi fikirl...

Uzun şekli birçok detayı,kol dövmeleri şekli ve rengi yakala...

Pencere panjur fiyatları 2021 2022 Pencere panjur fiyatları ...

ÖNCÜ FİRMA Model Fiyatı PİMAPEN ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 ...

Trendyol ahşap çiçeklik ucuz modelleri Trendyol ahşap çiçeklik u...

Ahşap çiçeklik katlı standı modelleri Bitki standı: Saklamak...

Balkon panjur fiyatları 2021 Balkon panjur fiyatları 2...

Dış Mekan Panjurlarının Maliyeti Ne Kadardır? Balkon panjur ...

Çamaşır makinesi kazan dönmüyor Çamaşır makinesi kazan dö...

Çamaşır makinesi tamburu çevirmiyor Çamaşır makineleri arası...

Hangi mantolama daha iyi dış cephe Hangi mantolama daha iyi ...

Bir binanın ısıl performansını iyileştirmek için genellikle ...

Perdeler kaç derecede yıkanır Perdeler kaç derecede yık...

Perdeleri ve kilimleri ne sıklıkla temizlemeniz gerekir? Evd...

Tv üstü anten tavsiyesi Tv üstü anten tavsiyesi

TV anteni, canlı yayınlarda daha fazla kanal alarak, Tv üstü...

Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar Dyo yeni beliz rengi ile ...

İç duvarlar nasıl boyanır Evin iç duvarlarını renklendirmek ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ