Pencere Önü Yatak Fikirleri

Burada, popüler ipuçları ve Feng Shui tasarımları dahil olmak üzere, pencere konumlandırma fikirlerinin önündeki yatağı tartışıyoruz.Pencerenin altında yatak pozisyonu bulunan ebeveyn yatak odası

Yatağınızı yatak odasında nereye yerleştireceğinizi düşünürken, pencerenin karşısına yerleştirmek, genellikle tartışmalara yol açan bir seçenektir. Popüler olmamasına rağmen, bu pozisyonu harikalar yaratmanın kesinlikle yolları vardır – sadece açık fikirli ve yaratıcı bir göz gerektirir.

Bu Yatak Pozisyonunun Sizin İçin Çalışmasını Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Büyük perdeli pencere altında yatak

Yatağınızı pencereye yaslamak, yatağı çarpıcı pencere pansumanlarıyla çerçeveleyerek yaratıcı olmanız için birçok fırsat sunar. Pencerenin ön plana çıkmamasını sağlamak için, yatağı gerçekten canlandırmak için kumaşlar, renkler ve desenlerle denemeler yapmanın yolları vardır. Mekandaki ışık seviyelerini en üst düzeye çıkarmak için pencerelerin hiçbirinin engellenmemesini sağlamak için perdeler veya perdeler yüksek ve geniş şekilde asılmalıdır.

Ayrıca yatağı odanın ortasına yerleştirmeyi de düşünebilirsiniz, bu aynı zamanda bir yatak adası olarak da bilinir ve gözü pencerelerden uzaklaştırır. Alternatif olarak, yatağın yanlara oturmasına ve çerçevelemesine izin vererek, yatağın pencerelerdeki odağı artırmasına izin verebilirsiniz.

Yaygın inancın aksine, yatak pencerenin karşısına yerleştirildiğinde düşük ışık seviyelerine sahip olmak zorunda değilsiniz. Pencere pansumanlarınızı doğru bir şekilde yerleştirirseniz ve bir yatak başlığını kaldırmayı veya açık bir yatak çerçevesi seçmeyi düşünüyorsanız, yine de doğal ışığın bu iç mekana girmesine izin vereceksiniz.

Pencere Altı Yatak Önlemleri

Pencere küre kolye ışık altında yatak ile çağdaş yatak odası

Ancak dikkat etmeniz gereken birkaç şey var… Yatağın dışarıyı engelleyeceğinden, bu biraz tuhaf gelebilir. Dışarıya bakabilmek, olumlu refahı teşvik etmede çok önemli olabilir.

Uykunuz da elementler tarafından kesintiye uğrayabilir. Başınızı pencerenin yanına konumlandırmak, yüzünüzün büyük olasılıkla vücudunuzun sabah ışınlarına çarpacak ilk kısmı olduğu anlamına gelir; belki bir göz maskesi veya karartma perdeleri satın almanız kartların üzerinde olmalı! Aynı şekilde, kış aylarında pencerenin yanında fazladan bir üşüme fark edebilirsiniz …

Kötü Feng shui ile sonuçlanır. Muhtemelen hepiniz Feng shui’yi duymuşsunuzdur ve bu tasarım uygulaması, bir yatağın bir pencereye yakın yerleştirilmesini şiddetle tavsiye etmez. Feng shui, bu pozisyonda elementlere artan maruz kalmanın negatif enerjileri nasıl tetikleyebileceğini ve refahın azalmasına yol açabileceğini belirtir.

Pencere Negatifleri Altı Yatak

Pencere beyaz panjurların altına yatak yerleştirmeli modern yatak odası

Yatağın pencerenin yanında olmasının bazı olumsuzluklarını seçmek zor değil:

• Dış mekan hava kirliliği – sağlıksızdır ve uykuyu olumsuz etkileyebilir
• Gürültü kirliliği – negatif chi’ye eşit olan öfke ve strese neden olabilir
• Işık kirliliği – daha önce de belirtildiği gibi, uyanıklığınızı artırabilir ve huzur hissini azaltabilir

Feng Shui Penceresinin Önünde Yatak

Pencere perdeleri ve perdelerin altında yatak pozisyonu bulunan yatak odası

Alanınızda bu konum kaçınılmazsa, negatif Feng shui’yi en aza indirmenin yolları vardır:

– Daha önceki hafif yatak çerçevesi / başlık önerimizin aksine, Feng shui, yatağı güçlü, sağlam bir başlık ile korumayı tavsiye ediyor. Keskin köşelere izin verilmez ve yatak başlığının duvardan çok yatağa tutturulması gerekir. Sağlam bir duvar veya bu durumda sağlam bir yatak başlığı koruyucu bir dağı simgeliyor (bu iyi!).

– Pencere uygulamaları – Işığı dışarıda tutmak için oda karartıcı gölgeler ekleyin ve akan perdelerle keskinliklerini yumuşatın. Gölgeler doğal malzemelerden yapılmalıdır. Perdeler ve perdeler için ipek ve çarşaflar kullanın ve alanı kaplamak için ağır olduklarından emin olun.

Yatağın pencereye karşı ideal olmamasına rağmen, yatak odanızda pozitif chi’nin serbest akışını sağlamak için çalışmasını sağlamanın yolları vardır. Feng shui bir yana, pencerenin kendisi yatağınızı çerçevelemek için harika bir zemin sağlayabilir ve pencere pansumanlarını yerinde almanızı sağlar.

Feng shui tasarımını takip edip etmediğinize bakılmaksızın, bu yatak pozisyonunun işe yaramasında dokunun büyük bir rol oynadığı açıktır. Bu, pencere pervazları için kullanılan malzemeleri veya seçilen yatak başlığının tipini içermesi, bunların tümü, tasarımınız için pencere önündeki yatağı yapmada rol oynayacaktır.

Bu sayfada daha fazla ilgili yatak odası düzeni fikirleri edinin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir