Perdelerin rengini seçmek için ipuçları

Perdelerin rengi nasıl seçilir? Bu yazıda perdelerinizi birleştirmek için göz önünde bulundurmanız gereken tüm çeşitleri size anlatıyoruz.

Perdelerle donatılmamışsa tamamen dekore edilmiş oda yoktur . Çevrimiçi mağazamızda bu çok nettir. Şimdi, hangi renk perdeyi seçmeli? Bu, belirli bir odanın metrekaresi gibi bazı faktörlere bağlı olacaktır . Ayrıca duvarların rengini ve çok fazla ışığın girip girmediğini de hesaba katmalısınız. İstediğiniz gözdağı derecesini de hesaba katmalısınız. Bu yazıda size mükemmel perdeleri seçmenize yardımcı olacak bazı ipuçları vereceğiz . Hadi gidelim:Kum rengi paleti

A. Odanın boyutu

Başta da söylediğimiz gibi, dikkat etmeniz gereken ilk şey dekore etmek istediğiniz odanın metrekaresi. Bu yüzden size şunu söylemeye cesaret edemiyoruz:

  1. Küçük bir odaysa, perdelerinizden daha iyi , bej veya beyaz gibi nötr renkleri tercih edersiniz . Bu renkler en büyük ferahlık duygusunu sağlayan renklerdir. Yani küçük bir odada bu renkleri seçerseniz daha büyük görünmesini sağlarsınız.Kum renginde dekore edilmiş rahat ve aydınlık salonlar
  2. Oda büyükse, elbette daha geniş bir fırsat yelpazesine sahip olacaksınız. Daha birçok renkle oynayabilir , desenli perdelerle cesaret edebilirsiniz kum beji boya | Elpars Dekor

B. Duvarların rengi

Önemdeki ikinci noktaya geçelim. Duvarların rengi.

kum beji rengi , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , marshall kum beji kodu , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum beji
  1. Duvarlarınız maviyse, tavsiyemiz beyaz veya bej perdeleri tercih ederek tüm dekorasyonu zenginleştiren bir kontrast sağlamaktır.
  2. Odanızın duvarları beyazsa, modern perdelerin çok daha fazla tonuyla oynayabileceksiniz . Beyaz, hemen hemen her türlü perde ile kombine edilebilen bir renktir https://www.dekormimari.com/ic-dekorunuzda-bej-nasil-kullanilir/marshall-boya-renkleri-kum-beji-1/
  3. Sarı bir odanız varsa, belki de yapılacak en iyi şey turuncu ve yeşilin tonlarını tercih etmektir . Sizi en iyi şekilde birleştirecek olanlar onlar.

C. Eklentileri dikkate almak

Bakmanız gereken diğer büyük “ayak”, tüm odanın hangi tarzda dekore edildiği veya içinde hangi aksesuarların bulunduğu.

  1. Örneğin, bir uyku odasını yeniden dekore etme işinin ortasındaysanız, en uyumlu şey perdenin en çok kullandığınız yatak örtüsü, nevresim veya yorganla eşleşmesidir . Halıyı kullananlardan biriyseniz halıya da bir göz atmalısınız. Her oda için çok sıcak bir seçenek olan parkeniz varsa, onu da dikkate almalısınız.
  2. Oturma odası dekorasyonuna geri döndüyseniz, baskın rengin kanepenin rengi olduğunu ve perdelerin buna uygun olması gerektiğini unutmamalısınız. Çok iyi bir kombinasyon, örneğin bej perdeler, beyaz bir duvar ve kahverengi bir kanepe olacaktır.

D. Geri kalan mobilyaların hesaba katılması

Şimdi mobilyaların geri kalanına ve daha spesifik olarak seçtiğiniz dekorasyon türüne bir göz atacağız. Önce mobilyayı seçmek sonra da perdeleri seçmek çok yaygındır. Bunlar, seçtiğiniz stile göre koşullandırılır.İç Dekorasyonda BEJ RENGİ

  1. Örneğin rustik bir dekorasyon tercih ettiyseniz, perdelerinizin sade renkte olması daha uygundur. Odayı desenli perdelerle doldurmak çok risklidir.
  2. Oda minimalist ise, en mantıklı olan şey çizgili perdeleri tercih etmenizdir.İç Dekorasyonda BEJ RENGİ
  3. Oda, beyaz ve geniş alanların baskın olduğu endüstriyel bir türdeyse, bej tonlar ve hatta kontrast yaratacak bir desen en uygun olanı olabilir.

E. Çocuk odaları

Diyelim ki çocuk odaları, size az önce bahsettiklerimiz kadar “ağır” olmaması gereken başka seçenekler gerektiriyor. Çocukların perdelerinde sevdikleri dizi, karakter ya da müzik gruplarının çizim ve bitişleriyle daha parlak renkleri , daha neşeli ve hatta desenlerini tercih edecekleri açıktır . Büyüdükçe, odalarını bu yazıda anlattığımız ipuçlarına göre birleştiriyor olacaksınız.

F. Parlaklık derecesine göre

Perdeler, evinizi dekore etme misyonuna ek olarak, her bir odanıza ışık girişini düzenleme imkanı sunar . Ve bunun yanında, istediğiniz mahremiyeti elde etme imkanı . Odanıza bol miktarda ışık girmesini istiyorsanız, belki de bir perdeyi bir perdeyle veya sadece bir perdeyle birleştirmek en iyisidir . Çok fazla içeri girmesini istemiyorsanız, perdeler daha yoğun kumaşlarla yapılmalıdır.

Perdelerden bahsediyoruz, ancak pencereyi ve dolayısıyla odaları dekore etmek için daha birçok seçeneğin olduğunu da unutmayın . Alanları ayırmak istiyorsanız, Japon panellerinin harika bir seçenek olduğunu unutmayın. Birçok metrekarelik bir yemek odasında incilerle gelebilirler. Büyük pencereler için de çok uygundurlar.

kum beji rengi , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , marshall kum beji kodu , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum beji

Harika dekorasyon olanakları da sunan panjurları veya dikey lataları görmekten çekinmeyin .Kum beji rengi kodları kullanımları

Her odanın perdelerinin rengi hakkında size söylemek istediğimiz şey buydu. Her şey duvarların rengine, her odanızda bulunan aksesuarlara, seçtiğiniz mobilyalara veya seçtiğiniz dekoratif stile bağlı olacaktır. Neye sahip olursanız olun, zevkinize en uygun bu perdeyi bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Ve umarız bu ipuçları evinizi dekore etmenize yardımcı olmuştur.

Perdeler ne renk ve evinizde nasıl birleşiyor? Bize paylaşmaktan mutlu olacağımız bazı dekorasyon fikirleri verin.

Bu gönderiyi beğendin mi? Bunu arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşır mısınız?