Renk Psikolojisi: Turuncu

Sıcak menzilden Portakal Açık olumlu çağrışımlara sahip bir renktir. Coşku ve yüceltme sembolü, nitelikleri arasında uyarıcı ve enerjik bir güce sahiptir, ancak kırmızının uçlarına ulaşmadan, bu nedenle ruhları kaldırma eğiliminde olduğu için utangaç, üzgün veya lenfatik insanlar için de uygundur. Negatif nitelikler olarak ise yüzeysel, çocuksu ve bazı durumlarda uyarı veya tehlike ile ilişkilendirilebilir (turuncu genellikle kehribar trafik ışıklarında, işlere işaret etmek için kullanılır vb.) Ek olarak, siyahla karıştırıldığında aldatmayı akla getirir, komplo ve hoşgörüsüzlük ve çok karanlık olduğunda baskı.

Uygularken dekor hem oturma odası hem de çocuk yatak odaları, banyolar Ö mutfaklar eğlenceli bir dokunuş vermek isteyenler için. Kırmızıdan daha az güçlü olduğu için daha özgürce kullanabiliriz, ancak büyük kitlelerde kullanılırsa bazı insanlar için çok cüretkar veya dürtüsel olabileceği için küçük dokunuşlarda kullanmak daha uygun olabilir.

Dekorasyon fikirleri turuncu ile: Beyazla birleştirin ve büyük kütleli bir unsurda (kanepe veya halı) kullanın ve odanın geri kalanına birkaç küçük vurgu koyun (birkaç yastık, bir vazo …) Ayrıca gölgelerle birlikte mükemmel gider özellikle banyo veya mutfak fayanslarında harmonikler (örneğin hardal veya kırmızılar).

orange_bony_decoration

orange_kitchen_decoration

orange_bedroom_decoration

çocuk odası dekorasyonu

Üzerinden: interia.es | denoxa.com | beautifulabodes.blogspot.com | digsdigs.com | homeklondike.com