Renk Psikolojisi – Yeşil

Yeşil, kaçınılmaz olarak doğa ile ilişkilendirdiğimiz bir tondur: ağaçların, bitkilerin, çalıların, çamlarla kaplı dağların rengidir … Bu nedenle doğanın tüm gücünü temsil eder ve büyüme ve yenilenme ile ilgilidir ( yapraklar ağaçlardan büyüdüklerinde yeşildir, düştüklerinde değil), bu da onu travma veya depresyon sonrası kullanım için ideal kılar.

Olumlu nitelikleri olarak yatıştıran ve sakinleştiren bir renktir. Fiziksel bozukluklardan muzdarip olanlar için dinginlik yaratır (bu nedenle birçok hastane geleneksel olarak yeşil tonlarda boyanmıştır) ve ruhu dengeler. Ek olarak, tellürik akımları (yeraltında veya okyanusta hareket eden ve Feng Shui için pozitif olmayan elektrik akımları) nötralize eder ve ev ortamını uyumlu hale getirir.

Olumsuz nitelikler olarak ise kıskançlık, kıskançlık, olgunlaşmamışlık ve bazı durumlarda derimizin rengini değiştirdiğinde (bazen daha sarı, bazen daha yeşil) hastalıkla ilişkilendirilebilir. Büyümenin istenmediği yerlerde kullanmamalıyız (örneğin kanser hastalarının yatak odalarında).

İçinde Feng Shui, yeşil renk, başlayan projelerin büyümesini destekler, bu nedenle çalışma alanı, kütüphaneler ve ayrıca çocuk odaları gibi alanlar için bir fikirdir, sadece büyümekte olan insan oldukları için değil 😉 aynı zamanda yeşil rahatlatır ve gece terörlerine karşı korur. Ayrıca uyku bozukluğu olan kişilerde enerjiyi geri kazandırır ve kabusları hafifletir. Sağlık düzeyinde bağırsak, mide, safra, karaciğer, sindirim ve yumurtalık sorunlarına iyi gelir.

Uygularken dekorBanyo için çok uygundur ve tekstilde (perdeler, kilimler, minderler) veya tablolar üzerinde kullanım için mükemmeldir. En canlı varyantında (elma yeşili) enerji iletir (aşırı heyecantan kaçınmak için aşırı kullanmaktan kaçınmak gerekse de); Pastel varyantı (açık yeşil, açık yeşil), huzur, sakin ve iç uyumu ve daha koyu versiyonunda (koyu yeşiller neredeyse siyah), iç mekanı ve karanlığı çağrıştırır, bu nedenle bastırabilir veya zayıflayabilir.

İçin ipucu süslemek: Elma yeşili özellikle kar beyazı ve / veya onun tamamlayıcısı: mor ile iyi bir şekilde birleştirilmiştir. Aqua yeşili, ya tek başına ya da özellikle lavanta tonları ya da yumuşak tüylerle kombine edilmiş Shabby Chic stili için idealdir. Ve koyu yeşili seviyorsanız, onu banyoda ortalayın, çünkü bir oturma odasında veya çok fazla zaman geçirdiğimiz bir alanda çok zor olabilir.

dekorasyon-oturma-yemek odası-yeşil-01

yeşil oturma odası dekorasyonu

yeşil-yatak odası-dekorasyon-08

yeşil yemek odası dekorasyonu

yeşil mutfak dekorasyonu

Renk Psikolojisi - Yeşil

yeşil yatak odası dekorasyonu

Üzerinden: bright-journey.com | digdigs.com | dosule.com | freshome.com | furniture.trendzona.com | homedit.com | homeizea.com | timticks.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir