Salon İçin Taş Duvar Renk Örnekleri

salonda taş duvar modelleri , taş duvar örnekleri , taş duvar tv ünitesi modelleri , mutfakta taş duvar dekorasyonu , duvar taş dekorasyon örnekleri , kayrak taş modelleri , doğal taş ünite modelleri , bahçe duvarı taş modelleri , strafor taş duvar modelleri,

Duvar Kaplaması – Eviniz İçin En İyisini Seçme Rehberi

Duvar kaplaması, evinize kişilik kazandıracak en güçlü ayırt edici unsurlardan biridir. Salon İçin Taş Duvar
Tamamen çeşitlidirler ve doğal ve yapay olanlar vardır. Bu nedenle, birini veya diğerini seçerken, her şeyden önce hangisinin evinizin dekorasyon tarzına en uygun olduğunu, hangi bakım gerektirdiğini ve ne kadar bütçeniz olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Bunları bilmek, size ve evinize en uygun olanı seçmenize yardımcı olacaktır. Onları birlikte mi keşfettik?

Harika fikirlerin küçük başlangıçları vardır

Bu yazıda ne göreceğiz:

 • 1.- Kaplamalar.
  • 1.– Ahşap paneller:
  • 2.– Duvar Kağıdı
  • 3. – 3D dekoratif paneller
  • 4.- Porselen karolar ve taş ürünler
  • 4.- Cilalı çimento ve mikro çimento
  • 5.- Tuğla, taş, arduvaz ve mermer
  • 6.– Cam:
  • 7.– Metal:
  • 8.– Doğal lifler:
 •  2.- Her oda için en iyi kaplama nedir?
  • 1.-Mutfaklar ve banyolar
  •  2. – Oturma odası
  • 3 oda
 • 3.- Türler ve boyama tekniği.

1.- Kaplamalar.

1.– Ahşap paneller:

 Ahşap iyi bir yalıtıcı olduğu için kusurları kapatmak ve akustik yalıtımı iyileştirmek için iyi bir seçenektir . Ortamı aşırı yüklememek için odaya sıcak ve rustik bir atmosfer verirler, sadece bir veya iki duvarı örtmenizi ve geri kalanını nötr ve pürüzsüz yüzeylerle boşaltmanızı öneririz. Doğal ahşap ise çok fazla bakım gerektireceği de dikkate alınmalıdır .

Bunları kurmanın üç yolu vardır:

– Kaplamalar : Ahşabın birlikte görünmeden sürekli bir yüzey gibi görünmesi.
– Panelleme : Ek yerleri görünürdür ve düzenlemeleri geniş dikey veya yatay şeritlere dayanmaktadır.
– Levhalar : Genişliği 15 cm’den az olan levhalar, dil ve oluk sistemi ile birleştirilir.

Farklı ahşap ve laminat türlerini işlediğimiz yazının bağlantısını size bırakıyorum .

Alternatif olarak, oldukça başarılı taklit ahşap laminatlar bulunmaktadır .

2.– Duvar Kağıdı

Bugün en güncel estetiğe uyarlanmış çok çeşitli duvar kağıtları bulunmaktadır. Ve avantajı , ondan yorulduğumuzda onu kaldırıp yenisini koymamızdır. Bu kadar kolay!

Kağıt türleri:

Astar veya astar kağıdı :

Bununla başlıyorum, var olduğunu bilmeyen pek çok kişi olduğu için , işlevi duvarın dekoratif kağıdı alacak şekilde hazırlanması olan bir kaide . Duvarda düzensizlikler olduğunda veya kötü durumdaki bir boya ile bitirildiğinde kullanılır.

Yıkanmayan duvar kağıdı :

En ekonomik olanıdır ancak çok dayanıklı değildir, banyolar, mutfaklar veya çocuk odaları için pek uygun değildir. Nemi emerler ve lekelerin çıkarılması zordur.

Apel yıkanabilir boyalı :

Yıkanabilir duvar kağıdı ile birlikte en çok kullanılanlardan biridir. Koruyucu film, neme, lekelere ve çizilmelere karşı büyük direnç sağlayan PVC’den yapılmıştır Mutfaklar, banyolar ve geçitler için en uygun olanıdır. Dokulu veya kabartmalı, ahşap, rafya tipi kumaş, bambu direk, tuğla, beton, fayans gibi birçok efekt elde edilebildiği için yüksek dekoratif güce sahiptir … Kendinizi mutlaka bulacaksınız!

Vinil Kağıt :

İnce şeffaf bir koruyucu film (polivinil) ile kaplanmıştır, nemli bir bezle temizlenebilir. Nemi emmez ve bu nedenle mutfaklarda, banyolarda ve evin geri kalanında kullanılabilir. Bu malzemede güzel duvar resimleri var.

TNT (Dokumasız Kumaş) :

Dokuma-dokunmamış kağıt, su geçirmez ve yıkanabilir olmasını sağlayan vernikli akrilik vinil tabakalı bir tekstil arkalığına sahiptir. Nonwoven-Woven, dokunmadan birleştirilen elyaflarla bir ağ oluşturularak üretilen bir tekstil türüdür. Lifleri ipliğe dönüştürmeye gerek kalmadan. Tüm ev için (odalar, oturma odaları, koridorlar ve merdivenler ve ayrıca trafiğin yoğun olduğu yerler için (çocuk odaları, mutfaklar, ticari binalar, ofisler, oteller vb.)

DUVAR KAĞIDI ETİKETLEME: Duvar kağıdı rulolarınızı satın alırken çok yardımcı olacaktır, sembollerine bakın ve kaybolmayacaksınız!

Duvar kağıdını seçmeden önce …

Duvar kağıdı ile elde edebileceğiniz bazı görsel efektleri keşfedin ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin.

– Odanın daha büyük görünmesini sağlayın : Açık tonlarda ve göze çarpmayan çizimlerde bir duvar kağıdı seçin.

–  Odayı daha samimi hale getirin: Bu etkiyi elde etmek için sıcak renkler her zaman müttefikiniz olacaktır. Aynı şekilde, koyu renkli duvar kağıdı ve çok belirgin çizimler kullanmak, geniş alanlarda yoğunlaşma hissini azaltmaya yardımcı olur.

–  Bir duvarı vurgulayın : Kesin bir bahis, duvar kağıdını açık tonlarda başka biriyle daha çarpıcı renklerde birleştirmektir.

– Bir duvarın gerçek oranlarını düzeltin : dikey çizgiler tavanı yükseltir, yatay şeritler alçaltır, arka duvardaki çok belirgin bir motif bir odanın uzunluğunu azaltır.

–  Mobilyayı dönüştürün : bir kitaplığın veya dolabın altına duvar kağıdını yerleştirin ve yenilenmiş bir mobilya elde edin

Kağıt rulolarının standart ölçüsü 10 m uzunluğunda ve yaklaşık 50 cm genişliğindedir, ancak daha büyük genişlikte kağıtlar olmasına rağmen bu, ihtiyacınız olan rulo sayısını yaklaşık olarak hesaplamanıza yardımcı olacaktır.

3. – 3D dekoratif paneller

Duvar dekorasyonundaki eğilimler, düz boyamadan modern hacim efektlerine evrildi.

3D paneller, kendi içlerinde çok fazla potansiyele sahip dekoratif bir unsur olan duvara rahatlama sağlar , böylece resimler veya aynalar gibi ek dekoratif unsurlardan vazgeçmeyi mümkün kılar .

Ana özelliği modüler olmaları , yani zaten monte edilmiş olmaları ve herhangi bir zamanda takılıp çıkarılmaya hazır olmalarıdır. Genellikle yüksek yoğunluklu sert poliüretan köpükten yapılırlar, bu da onları iyi akustik yalıtkanlar, yangın geciktiriciler (yangın geciktirici), nem önleyici ve temizlenmesi kolay kılar, ancak aynı zamanda doğal elyaf ve bambudan da üretilirler.

Belirli bir işlevi yerine getirmenin yanı sıra onları evin başka bir nesnesi yapan çeşitli tasarım ve renklerde gelirler. Hafif nemli duvarların kaplanması için şiddetle tavsiye edilir.

Hafif ve modüler olmaları, montajı kolaydır ve akrilik kaplamaları farklı yüzeylere mükemmel yapışma sağlar. Paneller dikey veya yatay olarak yerleştirilebilir.

4.- Porselen karolar ve taş ürünler

Banyolar ve mutfaklar için tipik bir malzeme olmasına rağmen, kullanımı artık büyük ölçüde genişletilmiştir ve herhangi bir odada (ölçülü olarak) kullanılabilir.

Ayrıca oldukça gerçekçi bir görünüme sahip diğer malzemeleri taklit edenler de var.

Avantajı, kolay temizlenmesi ve şekil ve boyutların çeşitliliğidir .
Banyolarda yaygın olarak kullanılan 2 x 2 cm karelere sahip küçük bir seramik taş olan karoya bir söz.


Evin tüm odalarında yüksek dekoratif gücü nedeniyle yaygın olarak kullanılan bir kaynak olduğu için 3D karoları da vurgulamak istiyorum .

4.- Cilalı çimento ve mikro çimento

Sofistike ortamlar yaratın ve demir, çelik ve ahşapla iyi geçin.

En büyük avantajlarından biri, mevcut kaplamaların üzerine uygulanabilmesi ve böylece artıkların kaldırılmasının maliyetlerini ve sıkıntısını ortadan kaldırmasıdır.

Yüzeylere bağlı olarak su geçirmez ve kaymazdır. Montajı özellikle mutfaklar ve banyolar için tavsiye edilir.

Mermer veya sulu yüzeyi, ona orijinal ve benzersiz bir görünüm kazandırarak onu her ev için özel kılar.

5.- Tuğla, taş, arduvaz ve mermer

Açığa çıkan tuğla ve taş duvarlar giderek yaygınlaşan bir kaynaktır ve birkaç metre kaplayarak bir odanın görüntüsünü tamamen değiştirebilirler.

Genel olarak taş duvarlardan bahsettiğimizde iki temel türü ayırıyoruz:

Mekanlara belirli bir rustik hava sağlayan ve daha büyük bir yatırım gerektiren doğal taş (genellikle arduvaz veya kuvarsit) (yaklaşık 35 € / m²)

Yeniden yapılandırılmış taş , doğal taşı taklit eden çimento karışımına göre biraz daha ucuzdur (yaklaşık 25 € / m²).

Çıplak tuğla idealdir, seçenekler çok sayıda geçerek, boyalı beyaz Odaları … sunumların Onun çeşitliliğini, klasik kırmızı tuğla dan yaşayan, banyolarda olduğu gibi, mutfak tasarımlarda eşit derecede iyi en ekonomik çözüm ve geçmeler olduğu herhangi bir alan için.

İster doğal ister yapay olsun, dekorasyonumuzda, örneğin oturma odamızın bir parçası olarak, farklılaştıran, kişisel ve çekici bir dokunuş katan bir seçenektir. Tabii ki, bu kaplamaları kötüye kullanmayın çünkü oda çok fazla şarj edilebilir.

Duvarlar ve zeminler için taş kaplama simülatörü . Hem iç hem de dış ortamlar için. Çok pratik!

6.– Cam:

Bir alanı aydınlatmak ve iki oda arasında akıcı bir iletişim sağlamak için mükemmel olabilecek bir çözümdür .


Soğuk bir malzemedir, ancak diğer sıcak malzemelerle iyi bir şekilde kombine edilebilir.
Ayrıca her renk, şekil, dokuda cam olduğundan, vinil yapıştırabildiğinizden alternatifler neredeyse sonsuzdur.


Bu tipin içinde , ayırıcı görevi görebilen ancak en yakın odanın pencerelerinin sağladığı tüm doğal ışığı sağlayan cam bloklar olan Parkeler bulunmaktadır.

7.– Metal:

Metal , gelenekselden kopmaktan hoşlanan insanların evleri için ideal olan son derece yenilikçi bir endüstriyel estetik aktarır . Tuğla, beton veya modaya uygun mikro çimento ve geri dönüştürülmüş dekorasyon unsurları ile birleştiğinde gerçekten çekici ve çığır açan bir ortam olabilir.

8.– Doğal lifler:

İlgilendiğimiz şey ekolojik ise mantar, kamış vb. Doğal bir duvar kaplaması tercih edebiliriz. İyi akustik yalıtkanlardır ve yerleştirildikleri odaya farklı ve çekici bir görünüm verirler, ancak zamanla bozulmalarına rağmen gerekli bakımlarının “ama” sına sahiptirler.
Size ahşap lifleri ve çimentodan yapılmış bir malzeme sunuyoruz  .
Lifleri çimento ile birleştirildiğinde iyileştirilmiş termal ve akustik koşullar gibi benzersiz özellikler sağlayan köknar ağacı kullanılır. Panellerin bileşiminin ayrıca yangına, küfe ve çürümeye karşı dayanıklı olduğu kanıtlanmıştır. Var orijinal ve benzersiz kompozisyonlar sağlamak için birçok şekil ve renk .

 2.- Her oda için en iyi kaplama nedir?

1.-Mutfaklar ve banyolar

Su geçirmez, temiz ve kokusuzdur .

Porselen karo ve seramik :

Hidrolik damgalama , ahşap, mermer ve doğal taş simülasyonu gibi çok çeşitli yüzey ve taklitler  ve farklı ebatlarda olduğundan, kolay bakımı ve yüksek dekoratif gücü nedeniyle bu odalar için en çok kullanılan malzemelerden biridir. banyolar için  fayans gibi .

Duvar kağıdı :

Özellikle yıkanabilir ve nem önleyici. Pişirme bölgesinde de deseni olmadan yapmak istemiyorsanız, bir ipucu: Kolay temizlik için cam bir panel ile kapatın, su sıçramalarına ve yanmalara karşı koruyacaksınız, aynı zamanda dekoratif ve pratik. Banyo için nem emici kaplamalı bir kağıt seçin.Tüm şekil ve renklerde mevcuttur!

Mikro çimento :

Zemine, duvara ve tezgaha, fayans ve taş gibi mevcut bir malzemeye  taban malzemesinin sökülüp sökülmesini önleyerek uygulanabilir. Bir profesyonel tarafından iyi uygulanan mikro çimento, oldukça dayanıklıdır . Derzleri olmadığı için su geçirmez olduğu için en iyi bakıma sahip malzemelerden biridir . Aynı zamanda yangına dayanıklıdır.

Boyama :

Daha önce maruz kalan kaplama türleriyle birleştirmek için özellikle uygundur. Resim Türlerini ve Tekniklerini okumayı bırakmayın .

Silestone, granit.

İçin mutfak aynı zamanda olarak kullanılan duvar için kaplama , pişirme ve yıkama alanı, tezgah ile aynı malzemeden dikkate alınmalıdır süreklilik, temizlik ve tazelik duygusu veren.

Ve tabii ki ahşap veya imitasyon.

 2. – Oturma odası

Bu doğruysa, odanın boyutları nedeniyle birkaç duvar karosunu birleştirebileceğinizi unutmadan birini vurgulayabilir ve geri kalanını daha nötr bir kaplama ile tamamlayabilirsiniz , böylece aşırı yüklenmiş bir dekorasyona sahip olmazız.

Çözümlerin tümü sizin için mevcuttur.

Duvar kağıdı : 

Genellikle dinlenme alanını (kanepe) veya / ve yemek alanını vurgulamak için , ayrıca daha az ölçüde oturma odasının ana mobilya alanına arka plan vermek için kullanılır. Yoğun alanlar oldukları için genellikle oldukça dayanıklı olan vinil kağıt kullanılır . Dokulu olanlar ona oldukça dekoratif bir görünüm kazandırır ve damgalanabilir ve Beton, ahşap, bambu, kumaşı taklit edebilir… Hayal gücü!

3B paneller :

Buah! Otantik virgueríalar var. Sakin ol çünkü burada delirebilirsin, o kadar çok ve o kadar güzel ki, birini seçmek zor olacak. Bunları yalnızca bir duvarda kullanın ve artık resimler veya aynalar gibi ek dekorasyon gerektirmediğini unutmayın .

Porselen .

XL versiyonlarında ve imitasyon doğal taşta veya endüstriyel ortamlar için imitasyon betonda çok ilginç olabilirler. Evinize vermek istediğiniz havayı seçmeden önce düşünün.

Ahşap ve laminatlar .

Asla modası geçmeyen bir malzemedir. Alır ve alır. Bu doğruysa, eğilimin daha hafif ve daha az aşırı yüklü ortamlar elde etmek olduğu için, en fazla 1 veya 2 duvarı kapatmanızı öneririz. Bu malzeme ile sıcak bir atmosfer elde edersiniz.

Tuğla, taş, arduvaz ve mermer :

Daha önce söylemediğimiz bu malzeme hakkında ne söyleyeceğiz? Tüm gözlerin kahramanı olan oturma odasına muhteşem bir görünüm kazandırır Bu malzemenin soğukluğunu çıkarmak için ona sıcak bir dekorasyonla eşlik etmenizi tavsiye ederiz .

Doğal Lifler :

Onları gözden kaçırmayın, çünkü ekolojiyle ilgilenen tüm insanlar için dikkate alınması gereken duvar karolarından biridir. Ağaç lifleri ve çimento esaslı olarak ısı ve ses yalıtımı sağlıyoruz.

Bardak :

Işığı ayırır ama eksiltmez.Parlaklığı azaltmadan oda ayrımı sorununu çözmemize yardımcı olabilirsiniz.

Metal :

Endüstriyel ortamlar için muhteşem .

Boyama :

Herhangi bir duvar kaplamasıyla birleştirmek için mükemmel bir müttefik.

3 oda

Odamızda ne arıyoruz? Sıcaklık, rahatlama ve küçükler için… hayal güçlerinin uçabileceği bir yer.

Duvar Kağıtları :

Bu oda için en iyi ve en çok tavsiye edilen duvar kaplamalarından biri. Size sıcaklık verir. Çiftlerin odaları için, yatak başı duvarı genellikle vurgulanır, ancak duvar kağıdının türüne bağlı olarak tüm oda kaplanabilir. Küçükler için kağıt ve duvar resimlerinde gerçek bir çılgınlık var. Özellikle yıkanabilir olması. İçgüdülerinize kapılın ve kendinizinkini seçin!

Ahşap ve ahşap laminatlar :

Çiftlerin odaları için, başlık duvarı ahşap çıtalar veya geçmeli laminat ile kaplanmışsa, konaklamanızı daha konforlu hale getireceksiniz. Ve ahşap çocuk duvarlarını örtmeye karar verirseniz, ortama sıcak ve doğal bir tarz katabilecek, duvarı lekelerden ve darbelerden koruyacak, odanın ses ve ısı yalıtımını tercih etmiş olursunuz.https://www.elparsdekor.com/salon-icin-tas-duvar-ve-tum-renk-ornekleri/