Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Samsung bulaşık makinesi hata kodları

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesindeki herhangi bir sistem hatası, kullanıcıyı şaşırtıyor. Bulaşıkları acilen yıkamamız gerekiyor ve işte burada, makine çalışmayı reddediyor ve hatta ekranda garip bir kod gösteriyor. Sorunu çözmek için, Samsung bulaşık makinelerinin hata kodlarının çözüldüğü bir başvuru kitabına sahip olmanız gerekir. Ama el altında değilse ne yapmalı, ama bir arıza var mı? Makalemize bakın ve […]

27 Şubat 2022 - 9:26 'de eklendi ve 176 kez görüntülendi. A+A-

Samsung bulaşık makinesi hata kodları

Samsung bulaşık makinesi hataları

Samsung bulaşık makinesindeki herhangi bir sistem hatası, kullanıcıyı şaşırtıyor. Bulaşıkları acilen yıkamamız gerekiyor ve işte burada, makine çalışmayı reddediyor ve hatta ekranda garip bir kod gösteriyor. Sorunu çözmek için, Samsung bulaşık makinelerinin hata kodlarının çözüldüğü bir başvuru kitabına sahip olmanız gerekir. Ama el altında değilse ne yapmalı, ama bir arıza var mı? Makalemize bakın ve bulaşık makinenize hangi hatanın “acıdığını” ve bunun ne anlama geldiğini anlamak için kullanın.

Teşhis özellikleri

Aşağıda mutlaka şifre çözmeleri olan hata kodlarının bir listesini vereceğiz ama şimdi bu şifre çözmelerin nasıl doğru yorumlanacağı hakkında birkaç söz söylemek istiyorum. Birçok acemi usta, Samsung bulaşık makinesi kendi kendine teşhis sisteminin geliştiricilerine çok yemin ediyor. Mesela, bir arızayı göstermeyen, aksine ustanın kafasını karıştıran bir kod sistemi buldular. samsung bulaşık makinesi 4c hatası

Aslında, makinede neyin bozulduğunu doğru bir şekilde belirlemek için kodların kodunun çözülmesinin nasıl kullanılacağı ve nelere bakılacağı ilkesini anlamanız yeterlidir. Ve tabii ki deneyim kazanmanız gerekiyor. Altın kural: Herhangi bir sistem hatası meydana geldiğinde, kontrol modülünün arızası göz ardı edilemez. Master bunu her zaman akılda tutmalıdır ve birincil nedenleri kontrol etmek hiçbir şey vermediyse, ilki kontrol modülünde bir kusur olan ikincil nedenlere bakmanız gerekir.

Acemi bir usta için bir kontrol modülündeki bir kusuru belirlemek ve hatta onu ortadan kaldırmak daha da kolay değildir.

Arıza, pompa gibi belirli bir parçaya işaret ediyorsa, yalnızca bu parçayı değil, aynı zamanda besleme kablolarını ve bundan sorumlu kontrol panosundaki veri yolunu da kontrol etmeniz gerekir. Farklı bulaşık makinelerinin hata kodlarını deşifre  etmek sadece bir başlangıç. Samsung çamaşır makinesinde LE, LC, E9 hataları  Olası arızaları aramaya ne kadar kapsamlı yaklaşırsanız, o kadar başarılı olurlar.

kodların anlamı

Böylece Samsung bulaşık makinesinin kendi kendine teşhis sisteminin kodunu çözmeye geldik. Bu paragrafta hata kodunu, bu hatayı tetikleyen kusurları vereceğiz ve bunları düzeltmek için yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz. Hadi başlayalım!

 1. E1 Bu kod, makinenin su çekmesinin çok uzun sürdüğünü gösterir. Bunun nedeni su kesintisi, tıkalı veya bükülmüş giriş hortumu veya giriş valfi dişlerine takılı tıkanmış bir akış filtresi olabilir. Sorunu çözmek için su kaynağını ve hortumu kontrol etmeniz gerekir. Giriş valfindeki akış filtresini de temizlemeniz gerekir.
 2. E2. Atık suların bertarafı ile ilgili sorunlar olduğuna dair bir gösterge. Belki de tahliye hortumu basitçe sıkışmış veya tıkanmıştır. Belki çöp filtresi veya nozullardan biri tıkanmıştır veya belki her şey pompadadır, kontrol etmeniz gerekir. Başlamak için, makinedeki tüm suyu düğmeden zorla boşaltın ve ardından belirtilen tüm ayrıntıları sırayla kontrol edin. Büyük ihtimalle bir yerde tıkanıklık vardır.
 3. E3 Su soğuk kalır. Isıtma elemanı suyun ısıtılmasından sorumludur, önce kontrol edilir. İkincisi, termostata bakarlar, ancak üçüncü sırada kontrol modülünün kablolamasına ve veriyoluna dikkat ederiz. Tüm bu ayrıntılara Samsung bulaşık makinesinin yan duvarından ulaşabilirsiniz.

Bu parçaları kontrol etmek için bir multimetreye ihtiyacınız olacak. Nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız, ustayı aramak daha iyidir.

 1. E4 Sirkülasyon sistemi su ile aşırı doldurulmuş. Giriş valfi tamamen kapatılmazsa makineye aşırı su girebilir. Ayrıca basınç şalteri (seviye sensörü) veya elektronik modül nedeniyle de sorun ortaya çıkabilir. Kontrol, doldurma valfi ile başlar, ardından basınç anahtarına ve ondan elektroniğe gider. Yanlış parçalar değiştirilmelidir.
 2. E5 Hatası yetersiz su basıncını gösterir. Bu neden oluyor? İlk olarak, basınç anahtarı arızalı olduğu için, doldurma vanasını açmanın gerekli olup olmadığını, ne kadar su pompalandığını söylemez. İkincisi, giriş valfi veya giriş hortumu tıkalı olduğu için. Üçüncüsü, su kaynağındaki basınç önemli ölçüde düştü. Sorun nasıl düzeltilir? Giriş valfini ve hortumu kontrol ederek başlamanız ve ardından basınç anahtarına geçmeniz gerekir . Seviye şalterinin elektriğine odaklanın.
 3. E6, E7 Bu iki hata aynı yoruma sahiptir – su sıcaklığının belirlenmesi ile ilgili bir problem. Kural olarak, böyle bir durumda, makine suyu ısıtmaz ve bazı kullanıcılar yanlışlıkla ısıtma elemanının bozulduğunu düşünür. Aslında, bu parça tamir edilemediği için sıcaklık sensörünün kontrol edilmesi ve değiştirilmesi gerekir.
 4. E8 Bu hata bize su dağıtım vanasında veya alternatif vana da denildiği için bir arızadan bahseder. Sorunu ortadan kaldırmak için bulaşık makinesinin sağ yan duvarından bu valfe ulaşmanız, direncini kontrol etmeniz ve kırılmışsa değiştirmeniz gerekir.
 5. E9. Bu kod, herhangi bir bulaşık makinesi programını başlatan düğmede bir kusur anlamına gelir. Sebepler şunlar olabilir: kısa devre veya kontakların aşınması. Düğme kontaklarını temizlemek için kontrol panelini sökmeniz gerekecektir. Bu işe yaramazsa, kişileri değiştirmeniz gerekecektir.
 6. EA. Bu hata bize makinede gerekenden biraz daha fazla su olduğunu söyler. Büyük olasılıkla, basınç anahtarı yalan söylüyor. Genellikle bu sorun, tıkalı bir seviye sensörü tüpünden veya yanlış konumda olmasından kaynaklanır. Sorunun çözümü: Basınç şalterini kontrol edin, temizleyin ve doğru şekilde kurun.

Gerçek şu ki, bulaşık makinesinin basınç şalteri kesinlikle su akışı yönünde kurulmalıdır. Sola eğime izin verelim, ancak 30 0’dan fazla olmasın , eğim daha büyükse sensör düzgün çalışmayabilir. Sağa yatırmaya izin verilmez.

E harfi ile başlayan hatalar listesi bitti, ancak bu, kendi kendine teşhis sisteminin veritabanının yalnızca bu hatalarla sınırlı olduğu anlamına gelmez. 2 hatta 3 karakterden oluşan özel kodlar var, bunlara bir bakalım.

 1. 3E2 Bu kod, tako sensöründen gelen sinyalin kaybolduğunu gösterir. Bu, kontrol modülünün motorun ne kadar hızlı döndüğünü bilmediği anlamına gelir. Bu sensörü motor gövdesi üzerinde bulmanız, kontrol etmeniz, besleme kablolarına özellikle dikkat etmeniz ve gerekirse değiştirmeniz gerekecektir.
 2. Ölmek. Oldukça spesifik bir kod, bulaşık makinesi kapağının açık olduğunu gösterir. Belki de kullanıcı kapıyı sıkıca kapatmamıştır veya belki de kilit üzerindeki kontaklarla ilgili sorunlar vardır. Kapı kapatılamıyorsa, sökmeniz ve kilitleme cihazına ve kontaklarına bakmanız gerekecektir.
 3. Le. Bu kod, kaçak koruma sistemi etkinleştirildiğinde görünür. Büyük olasılıkla, tava su dolu veya sensördeki temas noktaları basitçe sıkışmış. Makinenin yan duvarını çıkarın, elinizi tavaya sokun ve hissedin. Su varsa, tahliye etmeniz ve sızıntının nedenini aramanız gerekir, su yoksa yapışmayı gidermek için sensörü hareket ettirin.
 4. Fe, O. Bu iki kod, turbo kurutuculu makinelerde görünebilir. İlk kod, fana yabancı cisimler girdiğinde, ikincisi ise kurutma sensöründe sorun olduğunda belirir. Fanı incelemeniz, temizlemeniz ve sensörü kontrol etmeniz gerekir. Gerekirse, her ikisi de sorunsuz bir şekilde değiştirilebilir.

Böylece bulaşık makinelerinin hatalarını inceledik ve deşifre ettik. Beklediğimiz onlarca ek sorunuz olması anlaşılabilir. Ancak bu yayının formatında cevap veremiyoruz. Makalelerimizin yayınlanmasını takip edin ve cevapları bulacaksınız. İyi şanlar!

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dekoratif ayna modelleri Dekoratif ayna modelleri

Aynalar, dekore edildiği stilden bağımsız olarak herhangi bir odanın içini değiştirebilir. Odayı daha hafif, daha geniş ve daha ilginç ...

Sertleşen halı nasıl yumuşatılır Sertleşen halı nasıl yumuşatılır

Kilimler çok güzel. O soğuk günlerde, sıcak kahvede ve çıplak ayaklarda ayaklarımızı ısıtırken, her ortamın dekorasyonunu iyileştirir, ...

Banyonuzda su tasarrufu nasıl yapılır Banyonuzda su tasarrufu nasıl yapılır

Bu yazıda, banyodaki su tüketiminin mümkün olduğunca nasıl azaltılacağı ve tasarruf edileceği hakkında konuşacağız.Bir evde toplam su t...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ