Şarap Dolabı Fikirleri

Geleneksel mahzenleri, merdiven altı, şarap rafları ve mutfak tasarımlarını içeren şarap dolabı fikirleri galerimize hoş geldiniz.Şarap dolabına sahip modern yemek odası

Şarap dolabı, şaraplar için yerleşik depoya sahip küçük bir odadır. Şarap dolapları, 500 şişeden daha az şarap içeren bir şarap mahzeni olarak tanımlanır. Şarap hem fıçılarda hem de şişelerde, ara sıra plastik kaplarda, damacanalarda vb. Saklanabilir. Şarap dolapları sıcaklık kontrollü olmalı veya büyük sıcaklık değişimlerinden kaçınmak için yer altına inşa edilmelidir.

Şarap dolapları soğutmaları ile pasif veya aktif olabilir. Aktif soğutma, gelişmiş yalıtım ve soğutma sistemleri gerektirir. İdeal şarabın yaşlandırılması için nem (tartışmalı olarak) gerekli olduğundan, özellikle kuru iklimlerde aktif soğutma önemlidir. Pasif soğutma, ortalama bir odadan başka bir şey gerektirmez, sadece yeraltında ve karanlık nemli bir alana yerleştirilmelidirler.

1 ila 500 şişe şarap barındıran şarap dolapları en az 25 fit kare büyüklüğünde olmalıdır. Yaklaşık 1500 şişeye bakıldığında, en az 100 fit kare olması gerekecektir. 500 fit karelik bir ihtiyacı aşan herhangi bir şey ev ortamında depolanmamalıdır. Profesyonel depolama arayışında olması gereken büyük durumlar.

Şarap Dolabı Özellikleri

Cam şarap dolabı, beyaz dolaplar ve ahşap ada ile mutfak

Şarap dolapları, tasarıma dahil edilebilecek çeşitli farklı özelliklere sahiptir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

Depolama rafları: Dolaplar söz konusu olduğunda, özellikle şarap dolapları söz konusu olduğunda depolama rafları çok önemlidir. Şarap depolama kullanımı etrafında tasarlanabilen özel raflar vardır.

Çevre Kontrolü: İdeal sıcaklık ve nem seviyeleri arasında, bu çevresel kontrollerin dahil edilmesi, şarabı en iyi şekilde saklamayı sağlar.

Şişe rafı aydınlatmalı şarap mahzeni

Aydınlatma: Aydınlatma, şarap şişelerinin üzerindeki etiketleri doğru şekilde okuyabilmenin yanı sıra ambiyans için de yararlı olabilir.

Dekoratif kapılar ve aksesuarlar: Yine ambiyansla birlikte, şarap dolaplarının bir tür zihinsel standardı var ve dekoratif kapılar ve aksesuarlar da bunun bir parçası. Bazı eski şaraplara sahip olmak, misafir ağırlarken genellikle önemli bir konuşma noktasıdır, bu nedenle bir ev sahibinin en iyi şaraplarını göstermek için şarap dolabına getirme şansı vardır. Bu, yaratıcılığa izin vermek ve şarap dolabı fikirlerine kişisel dokunuşlar eklemek için dekoratif kapılar ve aksesuarların kullanıldığı zamandır.

Şarap Dolabı Maliyeti

Çağdaş cam kapılı şarap dolabı

Bir şarap dolabı yaratmanın maliyeti, bir dizi faktöre bağlı olarak değişebilir, bunlardan bazıları aşağıda listelenmiştir.

Konum / Boyut: Şarap dolabı olarak sınıflandırıldığından, daha küçük bir oda olduğunu ve 500 şişenin altında tuttuğunu ve yaklaşık 30 fit kare olduğunu ima ediyor. Bu, konum çok fazla çalışma gerektirmedikçe, fiyat aralığının alt tarafına koyar. Yaklaşık 30 fit karelik ortalama bir odaysa, odanın konumu, boyutu ve şekli için herhangi bir şeyi güncellemek yaklaşık 1000 dolara mal olacaktır.

Depolama: Fonksiyonel bir alan yaratmak için gerekli raflara ve raflara bakmak çok önemlidir. Depolama rafları veya dolapları, metrekare başına 300 ila 600 $ arasında değişebilir. Raf sisteminin şişeleri uygun şekilde yer değiştirmesini ve tutmasını sağlamak, sakladığınız şarap türü buysa, şişe başına ekstra 10 $ olabilir.

Soğutma / Soğutma: Bu alanların soğutulması ve soğutulması bir gereklilik değildir, ancak bir şarap dolabı için harika bir katkı olabilir. Soğutmak için küçük bir oda ile daha düşük ölçekte eklemek için yaklaşık 1500 $ harcıyorlar.

Sıcaklık / Nem Kontrolü: Yine doğru yere yerleştirilirse sıcaklık ve nem kontrolü şart değildir, ancak bazen ideal şarap dolabı depolama alanları için faydalıdır. Daha küçük bir oda için düşük uçtaki bu tür bir sistem, size yaklaşık 250 $ geri verebilir.

Bitirir: Cilalar, döşeme, boyama, ekstra kasa, kapılar, aydınlatma, dekor vb. Herhangi bir şey olabilir. Şahsen, döşeme kendi başına pahalı olabileceğinden ve odayı güzelleştirebileceğinden, projeye yaklaşık 6.000 $ ‘lık ağır bir bütçe verirdim. Estetiği saklama dolabından gerçek bir şarap dolabına taşıyın.

Genel olarak, bu alanları oluştururken oynamak için yaklaşık 15.000 $ ‘a sahip olmak iyi bir tahmin, yeni pahalı şaraplara ek olarak, oda tamamlandığında sepete ekleyeceksiniz. Bu fiyatlar, kullanmayı seçtiğiniz alana ve halihazırda sahip olduğu olanaklara göre kolaylıkla esnektir.

Şarap Mahzeni – Şarap Dolabı

Şarap mahzeninde yürümek

Şarap mahzenleri, şarap dolapları ile hemen hemen aynı konsepte sahiptir. En büyük fark, 500 şişeden büyük bir şarap mahzeninin, dolapların ise 500’ün altında olmasıdır. Şarap mahzenleri genellikle şarap tadım noktaları veya misafirleri eğlendirmek için ayrı alanlar içerir. Bunların, burada tartışılan şarap dolaplarından çok daha büyük bütçeleri var.

Dolap Şaraplık

Dolapta şarap rafları

Şarap rafları, genellikle soğutulmadıkları için kırmızı şaraplar söz konusu olduğunda özellikle önemlidir. Bu raflar çeşitli yüzeylerden yapılabilir ve sahip olduğunuz kadar şişeye sığması yeterlidir. 16 şişe içeren bir raf genellikle yaklaşık 20 inç genişliğinde ve yaklaşık 11 inç derinliğindedir.

Merdiven Altı Şaraplık

Dekoratif cam, ahşap ve ferforje kapılı merdiven altında rustik şarap dolabı

Şarap dolabı fikirleri için en çok düşünülen yerlerden biri, merdiven altında kullanılmayan bir alandır. Bunun derinliği vardır ve büyük bir alan kullanımı olabilir.

Ne yazık ki merdiven altı tasarımının birkaç dezavantajı var. Merdivenlerin altındaki sıcaklık çok sık dalgalanır ve insanlar merdivenlerin üzerinden geçerek şişelerin sallanma potansiyeli yaratır.

Merdivenlerin altında özel şarap dolabı

Ek olarak, her merdiven farklı boyut ve şekilde olduğundan, tüm rafların ve rafların özel olarak inşa edilmesi gerektiğinden, bu beklenenden daha az maliyet etkin olabilir.

Mutfakta Şarap Dolabı

Karanlık dolaplı modern mutfak, şarap dolabı ve şelale kuvars adası

Şarap dolabının olduğu bir diğer popüler yer, mutfağın dış kısmında. Bu, eğlenmek için bir yerin yakınında bir şarap dolabı oluşturduğundan, sınırlı alan veya bütçe mevcut olduğunda faydalıdır. Bu, bir şarap mahzeninin avantajlarından birini almak ve onu yaratıcı bir şekilde kullanmaktır. Ek olarak, şarap içerken veya yemek pişirirken yakındır.

Şarap dolabı, beyaz dolaplar ve ahşap vurgulu ada ile modern mutfak

Modern tasarıma sahip bu açık konsept mutfak, oturma odasına yakın mesafede bir köşe şarap dolabına sahiptir.

Oturma Odasında Şarap Dolabı

Şarap dolabı ve sürgülü cam ahır kapıları bulunan oturma odası

Eğlendirmeyi sevenler ve etkileyici bir şarap koleksiyonuna sahip olanlar için oturma odasında bir vitrin aranan bir özellik olabilir. Bu alandaki şarap dolabı fikirlerinin çoğu, alanı aydınlatmak ve ona sıcak bir ortam vermek için arka aydınlatmaya ve aşağı ışıklara sahiptir.

Şarap dolabı odak noktasına sahip oturma odası

Cam kaplı şarap dolabı odak noktasına sahip modern bir oturma odası.

Dolaba Şarap Buzdolabını Koyabilir miyim?

Evet! Şarap dolabına şarap dolabı koyabilirsiniz. Bu, tüm dolabın kendisini soğutma ihtiyacını ortadan kaldırabilir. Dolapta ayrı bir buzdolabının kullanılması, soğutulması gereken özel şaraplara yer verirken, diğerleri soğutma ünitesi dışında saklanabilir.

Şarap dolabı ve halka avizeli modern yemek odası

Halka avizeli bu modern yemek odası tasarımı, ihtiyaç duyulduğunda kolayca ulaşılabilecek geniş bir şarap koleksiyonunu sergilemek için mükemmel bir yerdir.

Resimli pencere şarap dolabı

Tuğla duvar, şarap rafı ve depolama ile koridorda resimli pencere şarap dolabı.

Büyük şarap dolabı bulunan modern ev barı

Bu modern ev ıslak barında şarap dolabı, mermer tezgah ve buzdolabı bulunmaktadır.

Cam şarap dolabı ile ev bar

Dairesel tezgah üstü ada ve şarap dolabına sahip ev barı.

Şarap dolabı ile çağdaş insan mağarası

Şarap dolabı ve vurgulu duvarlı bu şık mağara tasarımı, konukları dinlendirmek ve eğlendirmek için harika bir yer yapar.

Merdiven altı döner kapılı şarap dolabı

Döner cam kapılar ile merdivenlerin altındaki bu şarap dolabı, evin girişinin yakınında ilginç bir sohbet parçası yaratır.

Ahşap raflı şarap dolabı

Şarap rafları, uygun şarap saklama ve farklı türlerin sınıflandırılması için eğimli olabilir.

Büyük cam şarap dolabı ile mutfak

Bu büyük şarap dolabı, mutfak alanının hemen yanında belirgin bir şekilde sergileniyor.

Şarap dolabı ve ahşap vurgulu duvarlı mutfak

Ahşap vurgulu duvar, koyu renkli dolap, sarkıt aydınlatma ve cam şarap dolabı bulunan mutfak. Şarap dolabı fikirleri, tasarım için drama ve görsel ilgi yaratmaya yardımcı olmak için genellikle aydınlatma ve vurgulu duvarlar gibi unsurları kullanır.

Gri dolaplar ve şarap dolabı ile modern mutfak

Bu modern mutfakta gömme ve doğrusal aydınlatmalı bir şarap dolabı, üst dolapsız gri dolap ve yemek yarımadası vardır.

Çağdaş yemek odası şarap dolabı

Siyah çerçeveli cam kapılı şarap dolabına sahip çağdaş yemek odası.

Merdivenlerin altında kuvars tezgahlı şarap dolabı ile ev bar

Bu iç tasarım, büyük bir şarap dolabı ile tamamlanmış merdivenlerin altında özel bir ev barı sergiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir