Sert Ağaç Zeminlerden Siyah Lekeleri Çıkarmak için 3 Adım

Parke zeminlerde bir odayı bu kadar çekici kılan bir şey var. Belki şık bir görünüm ya da odadaki her şeyi birbirine nasıl bağladığıdır. Her ne olursa olsun, sert ağaçlar her odaya çarpıcı bir katkı sağlar. Ancak bu zarif görünümü ve bu muhteşem manzaraları korumak bazen biraz zor olabilir. Sonuçta kazalar olur.

Temizlik alışkanlıkları bir yana, lekeler bazen kaçınılmazdır ve bunlara nasıl bakılacağını öğrenmek inanılmaz derecede faydalı olabilir. Sert ağaçlar söz konusu olduğunda ortaya çıkabilecek çeşitli farklı lekeler vardır, ancak en yaygın olanları beyaz lekeler ve siyah lekelerdir. Beyaz lekelerin temizlenmesi ve çıkarılması oldukça kolaydır, siyah lekeler ise can sıkıcı olabilir.

Beyaz lekelerle karşılaştırıldığında, siyah lekeler en yaygın görülen lekelerdir ve bir miktar ahşap hasarı olabileceğinin bir göstergesidir. Bu kazara dökülme, güzel parke zeminlerinizde biraz fazla zaman harcadığında, onu temizlemeye ve çıkarmaya çalışırken çok daha fazla zorlanacaksınız. Genellikle suçlunun ahşabın en üst katmanına sızdığının bir işaretidir ve bu da şimdi gördüğünüz çekici olmayan lekeye neden olur.

Öyleyse, bu talihsiz kazalar meydana geldiğinde siyah lekelerin oluşmasını nasıl engellersiniz ya da en azından bunlarla ilgilenir ve zeminlerinizi temizlersiniz?

Önleyici Tedbirler

Buharlı bezlerden yüksek nem gibi şeylerden kaçınmak, siyah lekelerin çıkmasını önlemek için büyük fayda sağlayabilir. Buhar, çizikler gibi küçük açıklıklardan geçebilir ve düşündüğünüz kadar temiz olmayan alanları aydınlatabilir, hatta nemi hapsedebilir ve parke zeminlerde uzun vadeli hasara neden olabilir. Ek olarak, olabildiğince sık temizlik, kir ve kirin birikmesini ve sonunda küf veya küf haline dönüşebilen ve sonunda siyah lekeler bırakan bakteriyel büyümeyi geride bırakmasını önleyebilir.

Artık siyah lekelerin oluşmasını önlemenin birkaç kolay yolunu anladığınıza göre, göründüklerinde bu lekeleri parke zeminlerinizden nasıl çıkaracaksınız? Aşağıdaki çözümler, siyah lekeleri çıkarabileceğiniz birçok yoldan sadece birkaçıdır. Bununla birlikte, herhangi bir anda ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz, yardım için profesyonel bir ekibe ulaşın.

Çamaşır Suyu ve Diğer Kimyasal Seçenekler

Lekeyi ağartmak, sert veya daha büyük lekeleri çıkarmak için harika bir kaynak olabilir. Ahşap ağartıcı kullanarak lekeyi hafifletebilir veya tamamen çıkarabilirsiniz. Lekenin neyle başlamasına ve ahşaba ne kadar sürede nüfuz etmesi gerektiğine bağlı olarak, farklı kimyasal çözümler daha iyi sonuç verebilir. Klor yiyecek, kan ve diğer ilgili maddelerin neden olduğu lekelerde iyi sonuç verir.

siyah lekeleri çıkarmak için beyaz sirke.

Beyaz sirke tüm lekeler için harikadır, ancak aynı anda kokudan kurtulmak isteyenler için en iyisidir. Daha koyu lekelerin önüne geçmek için küflenmeye veya küflenmeye başlayan alanlar için de kullanabilirsiniz.

Ekstra ipucu: Biraz eklerseniz karbonat Sirkenize katarsanız, lekenin üzerinde yumuşatabileceğiniz ve maksimum etki için kurumaya bırakabileceğiniz bir macun oluşturacaktır.

Siyah Lekeleri Zımparalamak

Çamaşır suyu gibi kimyasalların hayranı değilseniz, siyah lekeleri çıkarmak söz konusu olduğunda parke zeminlerinizi zımparalamak ikinci en iyi seçenek olabilir. Etkilenen alanı fiziksel olarak kaldırmanın ve o estetik görünümü tüm ihtişamına döndürmenin harika bir yoludur. Lekeli tabakayı ahşabın yüzeyinden çıkarmak için ince kumlu zımpara kağıdı kullanarak kolayca başlayın.

Mühürlenmemiş döşeme için ileri geri hareket kullanabilirsiniz, ancak cilalı ve sızdırmaz bir zemin için ahşap damarı yönünde kazımak en iyisidir. Lekenin kumunu çıkardıktan sonra, boşluğu temizlemek ve daha iyi bir görünüm elde etmek için ahşabın kalıntılarını vakumlayarak lekenin herhangi bir yerini zımparalamayı kaçırmadığınızdan emin olabilirsiniz.

Siyah lekeleri çıkarmak için parke zeminlerini zımparalayan kadın.

Zeminlerinizi zımparalamayı seçerseniz, daha sonra biraz daha çalışma yapmanız gerekebilir. Üzerinde çalıştığınız alan, büyük olasılıkla zemininizin geri kalanıyla biraz uyumsuz görünecektir. Sorun yok. Renkleri dengeleyebilir ve sert ağaçlarınızı, onları biraz lekelemeyle seçmenizi sağlayan ışıltılı görünüme geri döndürebilirsiniz.

Boyama ve Tamir

Çıkarma yönteminizi seçip sert ağaçlarınızdaki siyah lekelerden kurtulduktan sonra, çalışma alanınızı boyama ve bitirme yolculuğunuzun bir sonraki adımı olabilir. Öncelikle zemine uyan lekeyi alın ve 15-30 dakika bekletmeden önce bir bezle uygulayın. Daha sonra, garip çizgiler bırakmamak için fazla lekeyi sildiğinizden emin olun. Zeminin tamamen kurumasını bekledikten sonra, orijinal kaplamaya uyması için alanı ahşap verniği, cila veya balmumu ile kaplayabilirsiniz.

Tüm bu önerilerle, parke zeminlerden siyah lekeleri çıkaramayabileceğinizi unutmayın. Bir lekeyi çıkarabileceğinizden veya en iyi seçeneğinizin ne olabileceğinden emin değilseniz, bir profesyonelle iletişime geçmek ve onların fikirlerini almak her zaman teşvik edilir.

Siyah Lekelerle İlgili Tavsiye Almak İçin Bir Uzmana Başvurma

Sert ağaçlarınızda siyah bir leke veya herhangi bir leke fark ettiyseniz ve bundan nasıl kurtulacağınızdan emin değilseniz, bugün District Kat Deposu’ndaki profesyonel ekibimizle iletişime geçin. Personelimiz, parke zeminlerdeki su lekelerini ve diğer lekeleri çıkarma konusunda uzmanlaşmıştır ve bu doğal görünümü geri kazanmanıza yardımcı olabilir. Bize ulaştığınızda, parke zeminlerinize verilen hasarı değerlendirmeye yardımcı olmak ve parke zeminlerinizi doğal ihtişamına geri döndürmek söz konusu olduğunda izlenecek en iyi yolun ne olduğunu belirlemenize yardımcı olmak için ekibimizin bir üyesini göndereceğiz.

Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, bize ulaşmaktan ve bizi aramaktan çekinmeyin 202-652-1660. Şu anda District Floor Depot, Washington DC ve Herndon, VA bölgelerine hizmet vermektedir. Parke lekesi çıkarma dışında, zemin danışmanlığı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli hizmetler sunan, sert yüzey döşemesinin montajı, yeniden cilalama ve daha fazlası hakkında teklifler alabilirsiniz.

Parke zeminlerinizdeki siyah lekeleri çıkararak stresi azaltmanıza ve gelecekte bunları nasıl önleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.

Bir Cevap Yazın