Sert parke Ağacın Halıya Göre Avantajları Nelerdir?

Parkenin halıya göre avantajları nelerdir

Sert ağaç ve halı, konut ve ticari mülkler için iki popüler döşeme malzemesidir, ancak hangisi daha iyidir? Her iki seçenek de farklı amaçlara hizmet etse de, çoğu ev sahibi halı üzerine ahşap bir zemin döşemeyi tercih ediyor. Yaşam alanınız için ahşap zeminlerin en iyisi olup olmadığını belirlemek için parkenin halıya göre aşağıdaki dokuz avantajını göz önünde bulundurun.

1. Sertağaç Lüks ve Zamansızdır

Parke zeminlerin doğal, sıcak estetiği, döşeme endüstrisinde lüksün sembolüdür. Bu plakalar, evinizdeki her stile uyum sağlayabilecek çeşitli tasarım ve türlerde gelir. Doğal ahşap panellerdeki renk ve damarlardaki çeşitlilik onlara lüks bir görünüm kazandırır ve uzmanlar bunları yatay, dikey veya balıksırtı deseninde kurabilirler. Geniş tahta ahşap düz küçük bir odayı daha büyük gösterir.

Yeni parke zeminler döşemek veya mevcut rengini değiştirmek bir yaşam alanını dönüştürebilir ve evinizi bir yuva haline getirebilir. Bu malzeme uzun sürdüğü için birkaç nesil boyunca odalarınızda bulundurabilirsiniz. Ahşap zeminler, mülkünüzde ailenizin yıllarca seveceği bir tarih parçası gibidir.

2. Sertağaç Halıdan Çok Daha Uzun Ömürlüdür

Parke döşeme, önceden daha fazla paraya mal olma eğiliminde olsa da, halıdan onlarca yıl daha uzun sürer, bu nedenle sık sık değiştirmek zorunda kalmazsınız. Döşemeleriniz rengini kaybetmeye başlarsa, yepyeni bir leke sür sofistike görünümlerini geri yüklemek veya değiştirmek için. Düzgün bir şekilde temizler ve bakımını yaparsanız, masif ahşap döşeme bir yüzyıla kadar dayanabilir.

Yüksek kaliteli halı, azami özen gösterildiğinde bile birkaç on yıldan biraz daha az dayanabilir. Parlaklığını yırtıp yırtıp kaybederse halınızı tamamen değiştirmeniz gerekecektir. Öte yandan, parke zeminlerinizi en iyi şekilde görünmelerini sağlamak için zımparalayabilir, boyayabilir ve yeniden cilalayabilirsiniz.

3. Sert Ağacın Temizlenmesi ve Bakımı Daha Kolaydır

Halı, kiri ve tozu tutabilir ve bu da temizlemeyi zorlaştırır. Halınızı derinlemesine temizleseniz bile, toz ve kir liflerin içinde kalabilir. Enkaz ve döküntüler parke zeminlerinize yapışır, böylece onları ne zaman temizleyeceğinizi bilirsiniz.

Ahşap döşemenizi korumak için yapmanız gereken tek şey her hafta tozunu al Süpürge veya elektrikli süpürge ile temizlemek yerine halıyla yaptığınız gibi sıvı ürünlerle temizlemek gerekir. Üreticiler, malzemeye zarar verebilecekleri için parke zeminlerde ticari temizleyicilerden kaçınmayı önermektedir.

4. Sertağaç Evinizin Mülkiyet Değerini Artırır

Parke zeminler estetik açıdan hoş olduğundan ve uzun süre dayandığından, yepyeni parke döşeme Yeniden modelleme projesine ne kadar harcadığınıza bağlı olarak yaklaşık% 106 getiri. Evinizi ister yakında satıyor olun, ister kendi yararınız için değerini artırmak istiyorsanız, zeminlerinizi doğal, masif ahşapla değiştirmek akıllıca bir yatırımdır.

Genç ve zengin potansiyel alıcılar, dayanıklılığı ve lüks görsel çekiciliği nedeniyle bir mülkte yürürken parke döşeme arama eğilimindedir. Evinizde ahşap zemin olması, sattığınızda daha fazla kazanmanıza ve pazardaki süresini kısaltmanıza yardımcı olacaktır.

5. Sertağaç Halıdan Daha Sağlıklıdır

Doğal odun, özellikle alerjisi olanlar ve diğer solunum rahatsızlıkları olanlar için daha sağlıklıdır. Halı tozu, tütün dumanını ve kiri hapseder ve özellikle zeminlerinizi sık sık temizlemiyorsanız, onları evinizde daha uzun süre tutar. Parke zeminli, Hastalıkları önlemek için alerjenleri paspas, süpürge veya elektrikli süpürge ile kolayca temizleyebilirsiniz.

Hoş olmayan solunum semptomlarını azaltmanın yanı sıra, ahşap döşeme tamamen doğal bileşenleri nedeniyle evinizin iç hava kalitesi (IAQ) için daha iyidir. Bazı halılar, yaşam alanınıza uçucu organik bileşikler (VOC’ler) salan zararlı maddeler içerir. Parke zeminlerinizin sağlık kalitesini artırmak için su bazlı bir poliüretan kaplama veya düşük VOC sayısına sahip bir kaplama kullanın.

daha iyi hava kalitesi için ahşap zemin

6. Sert Ağacın Onarımı Daha Kolaydır

Birisi yere bir içki dökebilir veya evcil hayvanınız bir kaza geçirebilir. Döşemenizi nasıl lekelerseniz veya ona zarar verirseniz verin, parke zemini halının üzerine sabitlemek daha uygundur. Halınız yırtılırsa veya üzerinde leke çıkarsa, altındaki ped de dahil olmak üzere hepsini değiştirmeniz gerekir. Ahşap zeminlerinizi onarmak için kırık bir paneli veya kumları değiştirebilir ve odayı bir yağ veya su bazlı poliüretan kaplama.

7. Sertağaç Bakımı Daha Az Paraya Mal olur

Halınızın ömrünü uzatmak için, elyafları düzenli olarak fırçalamanın ve süpürmenin yanı sıra yıllık bir halı temizliği planlamanız gerekir. Mobilyalar onları düzleştirdikten veya üzerine bir şey döküldükten sonra yepyeni halı liflerinin kirlenmemiş görünümünü korumak da zordur.

Özellikle ahşap zeminlerin bakımı mühendislik parke panelleri, çok kolay ve ekonomiktir. Ahşap zeminlerinizi haftada bir temizlemeniz yeterlidir ve profesyonel hizmetlere yatırım yapmak yerine basit ev aletlerini kullanabilirsiniz. Bir döşeme uzmanı işe almak yerine parke döşemenizi kendiniz bile yenileyebilirsiniz.

8. Parke Asla Modası Geçmez

Parke döşemenin zamansız görünümü, gelenekselden moderne sayısız tasarım trendine dayanmıştır. Ev sahipleri bu tür zeminleri yüzyıllardır evlerine döşemişlerdir. Mevcut yeni desen ve renklerle, elle kazınmış ahşap dahil, ahşap zeminler asla modası geçmeyecek.

Görünümlerini korumak için onları yeniden boyayabilseniz bile, parke döşeme tahtaları yaşla birlikte gelişme eğilimindedir. Halı renkleri zamanla solar ve kirlenir, bu nedenle uygun bakım gerektirmeden birkaç yıl içinde modası geçebilir. Hala bir alan halısı sererek rahat bir halı hissi elde edebilirsiniz. Evinizi sattığınızda, bir sonraki ev sahibi istediği ahşap kaplamasıyla zemin rengini değiştirebilir.

9. Sertağaç Halıdan Daha Çevre Dostu

Bugün, ev sahipleri mülklerinin dekorunun, mobilyalarının ve yapı malzemelerinin gezegen üzerindeki etkisinden endişe duyuyor. Masif parke döşeme, doğrudan doğadaki ağaçlardan alınan malzemeler içerir. Çoğu üretici, sürdürülebilir bir çevre oluşturmak için ağaçları kestikten sonra yeniden diker. Gelecekte zeminlerinizi değiştirmek istediğinize karar verirseniz, ahşap zeminlerinizi geri dönüştürebilir ve ömrünü uzatabilirsiniz.

Çoğu halı elyafı, evinizin iç hava kalitesi değerini düşürerek, parçalandıkça VOC salgılayan sınırlı bir kaynak olan petrol içerir. Halının kendisi geri dönüştürülemez ve birkaç on yılda bir değiştirmeniz gerektiğinden, parke döşeme kadar çevre dostu değildir.

50 Katlı Şirket İçi Randevu Alın

Bunun birçok avantajı olsa da Parke döşeme halı üzerinde de bol miktarda sunuyoruz eviniz için halı seçenekleri. Eğer sen bir randevu ayarla bizimle, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için yer döşememizin örneklerini evinize getireceğiz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizi arayın: 1-800-50-KAT.

50 Katlı Şirket İçi Randevu Planlayın

Bir Cevap Yazın