Shabby Chic (II)

estilo Shabby Chic, önceki bir gönderide tartıştığımız gibi, kökeni ingiliz kır eviyaratıcısı olmak Rachel Ashwell. O vesileyle daha “taşra” yönünden bahsediyor olsak da, daha kadınsı, rafine ve seçkin olmasıyla farklılaşan daha “Fransız tarzı” bir varyant da var.

Bu tarzın özelliklerinden biri (her iki varyantta) pastel tonlar (pembe, su yeşili, inci grisi veya bej) ile kombinasyon halinde mavibaskın renk olarak nco, sadece duvarlarda değil, aynı zamanda mobilya ve nesnelerde de. Renkler, ister çiçekler, yastıklar veya çerçeveler olsun, genellikle bazı ayrıntılara veya nesneye dahil edilir, ancak ince bir şekilde.

Bununla birlikte, daha kırsal tarzda olduğu gibi, ahşaplar daha yıpranır ve süslemek için günlük yaşamdan nesneler kullanılır (seramik kaplar ve tabaklar, lavanta veya biberiye gibi küçük çiçekler, vb.). aşınması daha az ve detayları daha incedir (porselen, cam vb.) biraz daha süslü varyantözellikle sofra takımı, avize veya lamba gibi aksesuarların kullanımında ve mobilyalarda, özellikle koltukların veya şifonyerlerin ayak ve kol dayanaklarının süslenmesinde, genellikle kabrioda, ayrıca şöminelerin veya pervazların detaylarında büfeler.

Mobilyalar genellikle eskidir ancak yenilenmiş ve / veya beyaz kumaşlar veya lakeler ve / veya pastel tonlarla yeniden döşenmiştir, bu da onu diğerlerinden farklı kılar. nostaljik, nesneleri sağlam tutan.

Duvarlarda, eski püskü şık stil defalarca sadece beyaz boyayı değil, aynı zamanda boyalı kağıt, ağırlıklı olarak çiçek öğeleri. Bununla birlikte, daha küçük motifler kullanan (küçük tarla çiçeklerini çağrıştıran) kır tarafının aksine, bu durumda boyutları daha büyüktür ve daha barok bir hava ile.

Atıfta aydınlatma, Eski püskü şık tarzın bu yönü, genellikle cam veya beyazdan yapılmış modernize edilmiş avizelerin yanı sıra, alan görünümü gibi, açık gölgeli yardımcı lambalar ve genel olarak kumaş lambalardan çokça yararlanıyor, ancak daha ince ve daha stilize bir tabana sahip, ayrıca pastel renklerin kombinasyonlarıyla da oynuyor. Bu varyant aynı zamanda modern ve klasik unsurların daha net bir şekilde kombinasyonuna izin verir, böylece modern tarzdaki bir lamba mekana mükemmel bir şekilde uyabilir.

Bu tarzda dekore etmek için fikirlere ihtiyacınız olursa, Decofilia Temel tonlar olarak beyaz, bej veya açık gri kombinasyonunu, aksesuarlarda ise biraz pastel renk kombinasyonunu tercih ettik ve daha hoş bir görünüm elde etmek için beyaz ve açık ahşap tonlarında mobilyalarla kombine ettik.

Fransız tarzı Shabby Chic

Fransız tarzı Shabby Chic

Fransız tarzı Shabby Chic

Fransız tarzı Shabby Chic

Fransız tarzı Shabby Chic

Fransız tarzı Shabby Chic

Fransız tarzı Shabby Chic

Fransız tarzı Shabby Chic

Fransız Shabby Chic Tarzı

Fransız tarzı Shabby Chic

Fransız tarzı Shabby Chic

Fransız tarzı Shabby Chic

Fransız tarzı Shabby Chic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir