Slab Granit (Nedir?)

Bu, bir mağazada sergilenen çeşitli granit plakalara bir bakış.

İşte granit levhalar hakkında bilmeniz gereken her şey, onu ayıran özellikler, avantajları, dezavantajları, bunları nereye yerleştireceğiniz ve nereden satın alacağınız.


Granit, magmanın dünya yüzeyinin altındaki yavaş kristalleşmesinden oluşan bir tür magmatik kaya türüdür. Granit, kuvars ve feldispat dahil olmak üzere çeşitli minerallerden yapılır. Bu minerallerin bileşimi, granite tezgahlarda ve fayanslarda sıklıkla gördüğünüz beyaz, pembe, kırmızı veya gri rengini veren şeydir.

Granit tezgahlar, neredeyse bir asırdır tüm öfke olmuştur. Granit, 1970’lere kadar ortalama insan için popülerlik kazanmasa da, insanların bir süredir evlerinde özlem duydukları bir şeydi. Granit, insanların on yıllardır hayranlık duyduğu zamansız bir görünüme sahip ve yakın zamanda hiçbir yere gitmiyor.

Döşeme granitinin yıllardır en popüler tezgah türü olmasının bir nedeni var. Fayans veya modüler yerine döşeme graniti seçtiğinizde, tek bir doğal taş parçasından özelleştirilmiş ve kesilmiş tezgahlar elde edersiniz. Tek bir levhadan granit kesildiğinde çok daha fazla renk tutarlılığı olacaktır.

Geniş bir alanınız olsa ve birden fazla levhaya ihtiyacınız olsa bile, bu da bir veya iki dikişe sahip olmanıza neden olacak, malzemelerin rengi ve akışı değişmeyecektir. Büyük bir granit parçası seçtiğiniz için, modüler granit gibi önceden hazırlanmış bir parçadan daha fazla renk ve doku seçeneğine sahip olacaksınız.

Slab Granit nedir?

Şimdi bulunabilen gerçekçi insan yapımı seçenek türü göz önüne alındığında, granitin günümüz dünyasında tanımlanması zor olabilir. Granit, volkanik magmadan oluşan, ısınan ve soğuyan, kendisine bilinen sertliği veren bir kaya türüdür. Granitin rengi, belirli bir levhada bulunan minerallere göre farklılık gösterir.

Graniti kopyalamak için oluşturulan insan yapımı tezgahların aksine, her bir levhada rastgele yerleştirilmiş ve eşit olmayan boyutta kristaller göreceksiniz. Sahte granitte, parçalar rastgele yerleştirilmeyecek ve daha tasarlanmış bir görünüme sahip olacaktır. Mermer ve diğer malzemelerden farklı olarak, granit genel olarak herhangi bir damara sahip değildir.

Döşeme Granitinin Faydaları

Sergilenen bir dizi granit levhaya bir bakış.

Slab granit, muhtemelen granit türleri arasında en popüler seçim olmuştur. Doğrudan taşın kendisinden alırken sahip olduğunuz geniş seçeneklerle, daha fazla insan ona doğru yöneliyor. Ayrıca çeşitli granit seviyelerinden seçim yapabilirsiniz. Döşeme graniti söz konusu olduğunda üç seviye vardır: birinci seviye – düşük dereceli granit, ikinci seviye – orta dereceli granit ve üçüncü seviye – yüksek dereceli granit.

Modüler granit veya granit karoların aksine, ihtiyacınız olan her türlü tezgah için kusursuz bir görünüme sahip olacaksınız. Kesintisiz bir granit parçası, görünüm ve temizlik kolaylığı da dahil olmak üzere birçok fayda sağlar. Fayans ve modüler granit ile tezgahınızı temiz tutmanızı zorlaştıran çeşitli dikişlere sahip olacaksınız.

Slab granit genellikle ömür boyu sürer. Granit o kadar sağlam ve sert bir malzeme olduğu için, çizikler ve lekeler dahil normal aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Granit, bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri olan diğer tezgah seçeneklerinden daha serttir. Doğrudan granitinizi keserseniz, önerilmese de, granitinize göre bıçaklarınıza zarar verme olasılığı daha yüksektir.

Dezavantajları

Tüm granit türleri arasında döşeme granit en pahalı olanıdır. Döşeme graniti genellikle kurulum maliyeti olmadan metrekare başına 80 ila 150 $ arasında değişir. Öte yandan modüler granit, metrekare başına 25 ila 80 $ arasında bir fiyata mal olabilir. Granit fayanslar en ucuzdur ve metrekare başına 5 ila 15 ABD Doları tutarındadır.

Döşeme granitinin kurulum maliyeti de diğer iki tip granitten biraz daha yüksektir. Granit tezgahı kurmanın ulusal ortalaması 3.000 doların biraz altındadır. Çoğu insan, granitin türüne, projenin büyüklüğüne ve bulunduğunuz yere bağlı olarak 1.800 ila 4.000 ABD Doları arasında bir yerde ödeme yapmayı bekleyebilir.

Döşeme granitini kurmanın bir başka dezavantajı, profesyonel değilseniz, kendiniz kuramayacağınızdır. Döşeme granit tezgahı, ayak kare başına 13 ila 30 lbs arasında bir ağırlığa sahip olabilir ve bu da kendi başınıza kurmanızı tehlikeli hale getirir. Granit gibi doğal taşlarda, dolaplarınıza zarar gelmemesi için malzemenin ağırlığının uygun şekilde desteklenmesi gerekecektir. Granit levhalar döşenirken bir profesyonelin işe alınması esas olan şey budur.

Neticede

Sergilenen kalın granit levha yığınına yakından bakış.

Sonuç olarak, granit levhalar, çeşitli nedenlerle ev sahipleri için büyük olasılıkla en iyi seçenek olmaya devam edecektir. Birincisi ve en önemlisi, paranızın karşılığını en iyi şekilde alacaksınız. Plaka granit, tezgah söz konusu olduğunda genellikle insanların ilk tercihidir.

Ayrıca evinizde ömür boyu keyif alacağınız kusursuz ve zamansız bir görünüme sahip olacaksınız. Diğer seçeneklerden daha pahalı olmasına rağmen, evinizi satmayı seçerseniz, yatırımınızdan inanılmaz bir getiri elde edersiniz. Satmayı planlıyorsanız, çoğu insanın tercihi olduğu için nötrlere bağlı kalın.

Slab Granit Nereden Alınır

  1. Granit Tezgah üstü, granitinizi seçmenize yardımcı olabilecek yerel profesyonellerle bağlantı kurmanıza yardımcı olur.
  2. Keystone Granite and Tile, çok çeşitli granit seçenekleri sunan ulusal bir perakendecidir.
  3. Marble Warehouse, farklı renk ve doku seçenekleriyle çeşitli granit çeşitleri satmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir