Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Spor Minderleri Nasıl Temizlenir

Sydney Shields tarafından | Gerçek Kontrol Eden: Lamont Robbins Yayınlandı: Eylül 16, 2020 Yorum Yap Egzersiz yapmaya hazır mısın? Kirli bir spor paspasında forma giremezsiniz – bu sadece sağlıksızdır. Bir sonraki antrenmanınızdan önce, spor paspaslarının nasıl temizleneceğine bakalım. Paspasınıza ve boyutuna bağlı olarak, bir sonraki set için tamamen temiz ve dezenfekte olduğundan emin olmanın birkaç […]

17 Şubat 2021 - 11:33 'de eklendi ve 161 kez görüntülendi. A+A-

Spor Minderleri Nasıl Temizlenir

Spor Paspasları Nasıl Temizlenir: PAVIGYM 22mm Dayanıklılık S&S Kauçuk Fayans

Egzersiz yapmaya hazır mısın? Kirli bir spor paspasında forma giremezsiniz – bu sadece sağlıksızdır. Bir sonraki antrenmanınızdan önce, spor paspaslarının nasıl temizleneceğine bakalım.

Paspasınıza ve boyutuna bağlı olarak, bir sonraki set için tamamen temiz ve dezenfekte olduğundan emin olmanın birkaç farklı yolu vardır. Kendinizin ve matınızın hazır olduğundan emin olmak için, paspasınızı temizlemenin ve sterilize etmenin farklı yollarını inceleyelim.

Spor Paspasınızı Temizlemek Neden Önemlidir?

Spor Salonu Zeminlerinin Temizlenmesi Neden Önemlidir?

Paspasın üzerinde bir leke veya ayakkabı izi gördüğünüzde, ilk içgüdünüz onu silmektir. O küçük noktadan kurtulmak harika, ama göremediğin tüm kirli noktalar ne olacak? Spor paspasları için, insanlar matkabı çalışırken veya matkapları çalıştırırken ellerini, ayakkabılarını ve potansiyel olarak yüzlerini matın her tarafına koyuyorlar. Paspaslarımızda geride kalabilecek ter, kir ve bakterileri hayal edin. Artı, bakteri potansiyel olarak matınızda büyüyebilir.

Elbette, spor paspasları her şeye hazırdır, ancak her kullanımdan sonra silinmez ve dezenfekte edilmezlerse, bakteri ve kirin matınızın üzerinde ve içinde yaşamasına izin verirsiniz. Temel temizliğe saygı duymanın, temizliğin ve paspasınızın bakımının yanı sıra, paspasınızın uzun süre iyi durumda kalmasını da sağlarsınız.

Ayrıca, matınız birkaç kişi tarafından kullanılıyorsa, matınızı dezenfekte etmek, arkadaşlarınızın mikropları yaymasını ve pisliğin üstesinden gelmesini önlemeye yardımcı olur.

Temel Spor Paspası Temizleme Yöntemleri

Temel Temizleme Yöntemleri: Judo Paspaslar

Paspasınızın parlak görünmesini sağlamanın en iyi yolu, her kullanımdan önce ve sonra gerekli önlemleri aldığınızdan emin olmaktır. Bu temizlik türü, paspasınızın boyutu ne olursa olsun, paspasınızın yüzey seviyesinde harika görünmesini sağlamak için temel nokta temizliğiniz olacaktır.

Spor paspasları seçimimiz için, vinil malzeme veya halı ile kaplı paspaslarımız var. Paspaslar için temel temizlik, paspastaki herhangi bir kiri veya artıkları süpürmek veya süpürmek ve sert veya yapışmış noktaları silmek için nemli bir bez kullanmaktan oluşur.

Bu uygulamalar, gerekli gördüğünüz sıklıkta yapılabilir. Bununla birlikte, paspasınızın harika görünmesi uğruna, her türlü kir veya lekeyi zamanında temizlemenizi ve her kullanımdan sonra paspasınızı dezenfekte etmenizi öneririm. Merak etmeyin, şimdi dezenfekte matları tartışıyoruz!

Spor Minderleri için Derin Temizlik Çözümleri ve Dezenfektanlar

Spor Minderleri Nasıl Temizlenir: Spor Salonu Temizleyici / Dezenfektan

Leke temizliğinin yanı sıra, matınızda kalan bakterileri öldürdüğünüzden emin olmak için de sterilize etmelisiniz. Paspasınızın dezenfekte edilmesi derinlemesine temizlik görevi görür ve paspasınızın boyutu ne olursa olsun paspasınızın taze ve bakımlı görünmesini sağlamak için gereklidir.

En iyi sonuçlar için, matınızı kullanmadan birkaç saat önce dezenfekte etmeli ve kurumasını beklemelisiniz, ardından maksimum temizlik için kullanımdan sonra. Paspasınızın mükemmel temizliğini ve dezenfeksiyonunu sağlamak için, en iyi temizlik çözümlerini ve sanitasyon uygulamalarını gözden geçirelim.

Kullandığınız çözüm, paspasınızın hangi malzemeden yapıldığına bağlıdır. Örneğin, bazı paspaslar vinil ile kaplanırken, diğerleri halıyla kaplıdır ve bu durumda vinil için yapılan dezenfektanlar halı için en iyisi olmayabilir. Her bir paspas türü için en iyi dezenfektanları gözden geçirelim.

Vinil Kaplı Spor Paspasları

 • ULINE Temizleyici ve Dezenfektan: Kullanımı kolay, hızlı etkili, az kokulu, spor salonu dezenfektan spreyi. Bu dezenfektanın suyla seyreltilmesi gerekmez ve spor salonlarını ve ekipmanı güvenli ve hijyenik tutmaya yardımcı olmak için kullanımdan sonra egzersiz ekipmanına püskürtülmek üzere tasarlanmıştır.
 • Evde Ecore Enviro Care Nötr Dezenfektan: Çeşitli yüzeyleri ve ekipmanları dezenfekte etmek için kullanılan Enviro bakım dezenfektanı, spor salonu ekipmanınızın güvenli ve sıhhi olmasını sağlamak için bir bez, paspas, sünger veya kaba sprey veya ıslatma ile uygulanabilir.
 • Dezenfektan Mendil: Basit, hızlı bir dezenfektan için, sıradan bir dezenfektan mendil kullanmayı düşünebilirsiniz. Yerel markette bulunan bu mendiller, bir maçtan sonra hızlıca silmek için harikadır.
 • Peroksit veya Sürtünme Alkolü: Elinizde dezenfektan yoksa ve matınızı derhal dezenfekte etmeniz gerekiyorsa, peroksit veya tuvalet ispirtosu kullanabilirsiniz. Kimyasalın gücünü seyreltmek için, her iki parçalı çözelti için bir birim su ekleyerek 2: 1 oranını oluşturmalısınız (kaynak). Ardından paspası sildikten sonra, paspasın bir sonraki kullanımdan önce tamamen kuru olduğundan emin olun.

Halı Kaplı Spor Paspasları

 • Halı Şampuanı: Bu çok açık görünebilir, ancak üzeri halı kaplı bir paspasa işlemenin en iyi yolu normal halı gibi davranmaktır. Bu, güreşçilerinizin geride bırakabileceği brüt kalıntılardan kurtulmak için kiri süpürmek ve halıyı şampuanlamak anlamına gelir.

Boyuta Göre Spor Paspasları Nasıl Dezenfekte Edilir

Spor Paspasları Nasıl Temizlenir: PAVIGYM 22mm Dayanıklılık S&S Kauçuk Fayans

Artık farklı temizleme yöntemlerini ve dezenfektanlarını bildiğinize göre, paspasınızı temizleme adımlarına geçelim.

Dalmadan önce, göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey paspasın boyutu. Paspas seçeneklerimiz, rekabet boyutundaki paspaslardan evde kullanılan eğitim paspaslarına kadar değişen boyutlarda mevcuttur. Endişelenmeyin, hazırlıklı olduğunuzdan emin olmak için küçük ve büyük ölçekli paspaslar için adımların üzerinden geçeceğiz!

Küçük Ölçek / Eğitim Matı Temizleme Talimatları

Küçük Ölçekli Paspaslar: Home Cheer Mat

Sahip olup olmadığın ev tezahürat minderi o ortaya çıkıyor veya tek bir katlanır paspas pratik yapmak için, zaman zaman kirlenirler ve uygun şekilde sterilize edilmezse bakteri taşıyabilirler. Neyse ki, bu paspaslar çok büyük olmadığından, herhangi bir özel alet veya makine kullanmadan manuel olarak dezenfekte edebilirsiniz.

 1. Süpürerek veya bir emme vakumu kullanarak matınızdaki gevşek kir veya kalıntıları temizleyin.
 2. Ilık su ve yukarıda listelenen sanitasyon ürünlerinden birini kullanarak matı dezenfekte etmek için bir karışım oluşturun.
 3. Nemli bir bez veya mikrofiber paspasla paspasınızı seçtiğiniz dezenfektanla silin.
 4. Kullanmadan önce matın tamamen kurumasına izin verin.

Büyük Ölçekli Paspas Temizleme Talimatı

Boyuta Göre Paspaslar Nasıl Temizlenir: Büyük Ölçekli Güreş Paspasları

Bir temizlik düşünün 42’X38 ‘yarışma paspası elle. Bu biraz zaman alabilir, değil mi? Ama ortak paspasınızın pislik içinde kalmasına izin veremezsiniz. Neyse ki işi halletmek için aletler ve makineler var. Bunun hakkında konuşalım.

 1. Süpürerek veya bir emme vakumu kullanarak matınızdaki gevşek kir veya kalıntıları temizleyin.
 2. Ilık su ve yukarıda listelenen sanitasyon ürünlerinden birini kullanarak matı dezenfekte etmek için bir karışım oluşturun.
 3. Paspasınızı silmek için büyük, nemli bir mikrofiber paspas veya paspas temizleme makinesi kullanın.
 4. Kullanmadan önce paspasın kurumasını bekleyin.

Not: Suyun spor paspasınızın üzerine oturmasına izin vermeyin. Fazla sıvı, paspasınızın köpük çekirdeğine zarar verebileceğinden, beziniz veya paspasınız sıvıya aşırı derecede doyurulmamalıdır.

Sonuç

Artık matınızı temizlemenin temellerini bildiğinize göre, bir sonraki egzersizinize hazırsınız, değil mi? İyi! Bu arada, devam edin ve sizin için sahip olduğumuz spor paspasları ve dezenfektanlara bakın!

MAĞAZA GYM MATS MAĞAZA SANİTİZATÖRLERİ

1 Kaynaklar

Sydney Shields hakkında

Sidney Kalkanları

Sydney Shields, yazma tutkusu olan bir ev geliştirme meraklısıdır. Kendin-Yap devriminin büyük bir hayranı olan işçiliği, blog oluşturma ve pazarlama konusundaki deneyimi, onu Flooring Inc.’e katılmaya yönlendirdi. Blog gönderilerine samimi bir yaklaşım getiriyor ve yeni bir anlayış için araştırmaya derinlemesine dalma becerisiyle gurur duyuyor. döşeme ve …

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Halı Nasıl Temizlenir: Halısını Korumak ve Lekeleri Önlemek için 10 İpucu Halı Nasıl Temizlenir: Halısını Korumak ...

Sydney Shields tarafından | Gerçek Kontrol Eden: Ashley De Zeeuw 23 Eylül 2020 tarihinde yayınlandı. Yorum Yap Halı, piyasadaki en popü...

Parke Zemin Yenileme Hızlı Kılavuzu Parke Zemin Yenileme Hızlı Kılavuzu

Parke döşeme, 1960’larda Amerikan evlerinde ilk olarak popüler hale gelen benzersiz bir stildir. Standart döşeme deseni değildir,...

Gıcırtılı Zemin Nasıl Onarılır Gıcırtılı Zemin Nasıl Onarılır

Genç çocuklarınızın sokağa çıkma yasağını geçip geçmediğini bilmeniz gerektiğinde gıcırtılı zeminler kullanışlı olabilir, ancak aksi ta...

Sert parke Ağacın Halıya Göre Avantajları Nelerdir? Sert parke Ağacın Halıya Göre Avantajlar...

Sert ağaç ve halı, konut ve ticari mülkler için iki popüler döşeme malzemesidir, ancak hangisi daha iyidir? Her iki seçenek de farklı a...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ