Spot Aydınlatma Tavan

Bazı tavan armatürleri arıyorsanız, neden raf aydınlatmasına bir göz atmıyorsunuz? Ray aydınlatması, alanları aydınlatmak ve hatta evinizdeki hem sanat eserlerini hem de mimari öğeleri vurgulamak için mükemmel olan özel bir aydınlatma armatürüdür.

Bununla birlikte, aydınlatmayı takip etmekte yeniyseniz, nereden başlayacağınızı bulmak çok zor olabilir. Yardımcı olmak için, başlamanıza yardımcı olmak için ray aydınlatması hakkında kapsamlı bir kılavuz hazırladık. Ayrıca 10’un bir listesini hazırladık. en iyi ray aydınlatma armatürleri Başlamak için.

Ray Aydınlatma Armatürlerinin Faydaları

Ray aydınlatmasının birçok faydası vardır. ilk fayda, ray aydınlatması olarak estetiktir herhangi bir malzeme ve tarzda gelebilir. Tasarım açısından oldukça faydacı olduğu için, ray aydınlatması hem basit hem de minimalist olan ev dekoruyla en iyi şekilde gider.

Sonraki ray aydınlatma armatürlerinin faydası bir alan koruyucu olmasıdır. Ray aydınlatması tavanınızda asılı olduğundan, evinizde yer kaplayabilecek birden fazla lambaya veya başka ışığa sahip olma ihtiyacınızı ortadan kaldıracaktır – daha küçük bir alanda yaşıyorsanız çok önemlidir. Ayrıca, zevkinize göre hareket ettirebildiğiniz için nispeten çok yönlüdürler ve bu, standart aydınlatma armatürleriyle yapamayacağınız bir şeydir.

Ray aydınlatma armatürleri de oldukça güçlüdür. Takmayı seçtiğiniz ışıkların sayısına bağlı olarak, tüm evinizi ışıkla doldurabilirsiniz. Elektrikten tasarruf etmenize yardımcı olacak ve ayrıca geleneksel ampullerden daha uzun süre dayanan LED ampullerle de kullanabilirsiniz. Son olarak, ray aydınlatma armatürleri, nispeten ince oldukları için daha küçük alanlar için mükemmeldir, böylece istediğiniz yere monte edebilirsiniz.

Parça Aydınlatma Armatürlerinin Artıları ve Eksileri

Artıları:

  • Kurulumu kolaydır. Yerleştirmeye daha fazla özen göstermeleri gerekse de, bir kabloyu çekmek veya elektrik kutuları eklemek için tavanı kesmeniz gerekmez.
  • Özelliklerin vurgulanmasına yardımcı olur. Özellikle vurgulamak isteyeceğiniz bir şey varsa parça aydınlatması harikadır. Örneğin, bir sanat eserini veya bir mobilyayı ön plana çıkarmak istiyorsanız, ray aydınlatması mükemmeldir.
  • Çeşitli farklı stiller. Pek çok farklı parça ve fikstür stili vardır, bu nedenle dekorunuza uyacak bir şey bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Eksileri:

  • Daha pahalı olabilirler. Diğer armatürlere kıyasla ray aydınlatma armatürleri biraz daha pahalı olabilir. Demirbaşların tipi ve rayın uzunluğu da maliyeti etkileyebilir.
  • Hantal görünebilir. Bazı ayarlarda, parça ve ek donanım, tavanın biraz fazla meşgul görünmesine neden olabilir.

Parça Aydınlatma Armatürleri Satın Alırken Dikkat Edilecek İpuçları

Ray aydınlatma armatürleri satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Öncelikle, ne tür ışıklar aradığınızı bulmanız gerekir. Dört farklı tür vardır – sabit hat, döner kol izi, standart yol ve tek raylı yol. Sabit ray aydınlatması, ray boyunca hareket ettirilemez, ancak bunları istediğiniz yere yönlendirebilirsiniz. Öte yandan, salınım kolu ray armatürleri de pist boyunca hareket ettirilemez, ancak tam bir hareket aralığına sahip olmalarını sağlayan sallanma ve açı kabiliyetlerine sahip kolları vardır.

Bir sonraki aydınlatma türü, doğrusal izler olarak da bilinen standart raylardır. Bunlarla ışıklarınızı tercihinize göre parkur boyunca kaydırabilirsiniz. Ayrıca, kurulumu en kolay ray aydınlatma armatürlerinden biridir. Son olarak, monoray pisti. Bu parçanın büyük bir avantajı, ampul kafalarının ray boyunca kaymasının yanı sıra izi istediğiniz görünüme göre şekillendirebildiğiniz için esnekliktir.

Hangi ray aydınlatma armatürünü istediğinize karar verdikten sonra, rayın uzunluğu ve tutabileceği ışık sayısı gibi ray ışık boyutunu düşünmeniz gerekir. Ayrıca, sahip olmak istediğiniz malzeme ve cam tonları gibi parça aydınlatmanızın estetiğini de düşünmek isteyeceksiniz. Bazı örnekler arasında buzlu cam, renkli cam ve fırçalanmış nikel bulunur. Dikkate alınması gereken bir diğer husus da son işlemdir, bazı popüler hafif ray kaplamaları cilalı krom ve yağlı bronz içerir.

Son olarak, parça aydınlatma armatürleriniz söz konusu olduğunda ampuller çok önemlidir. Seçtiğiniz ampuller, odanızdaki ışık kalitesini önemli ölçüde etkileyecektir. Halojen ve LED ampuller en yaygın olanlardır ve LED ampuller, enerji maliyetlerinden tasarruf etmeye yardımcı oldukları ve dokunulmayacak kadar soğuk oldukları için harikadır. Genel olarak, oturma odalarınız için sıcak beyaz renk sıcaklığı ve mutfak ve çalışma alanları gibi alanlar için parlak beyaz renk sıcaklığı yayan ampuller aramak istersiniz.

Odak Noktası Oluşturmak İçin En İyi 10 Parça Aydınlatma Armatürü

1. Lonny 4 Hafif Ray Kiti

Galeride görüntüle

Bunlar aydınlatma armatürleri evinize mükemmel bir ektir. Her ev estetiğine kusursuz bir şekilde uyacak şık siyah krom kaplamasıyla birlikte gelir. Dört ışıkla birlikte gelir ve nemli yerler için derecelendirilmiştir, bu da onu banyolar ve kapalı teraslar gibi nemli alanlara kurabileceği anlamına gelir.

Kurulum açısından bu lambaları duvara veya tavana monte etmeyi tercih edebilirsiniz. Ayarlanabilir başlıklarla birlikte gelir, kısılabilir ve ayrıca elektrik faturanızdan tasarruf etmenize yardımcı olacak ve aynı zamanda uzun ömürlü olan LED entegre ampullerle birlikte gelir. Bu lambaları satın alanlar genel görünümden memnun ve fazlasıyla parlak ışık sağladığından bahsetti.

2. Berkley 4-Işık Raylı Aydınlatma

Galeride görüntüle

Bunlar muhteşem ray aydınlatma armatürleri her evde dikkatleri üzerinize çekecek farklı bir görünüme sahip olun. Dikdörtgen çerçeve ile birlikte opal camdan köşeli bir tasarıma sahiptir. Toplam dört ışıkla birlikte gelir ve ince konik beyaz camı destekleyen basit, sağlam bir çerçeveye sahiptir. Pürüzsüz tasarımı, birçok geçiş ortamına mükemmel uyum sağlar ve ışığı birden çok yönde parlatmasına izin veren menteşeli bağlantılarla birlikte gelir.

Bu ışıkların tavana monte edilmesi gerekiyor ve satın alanlar, bu ışıkların montajının kolay, parlak olduğundan ve onları belirli bir alanda parlayacak şekilde nasıl ayarlayabileceğinizi sevdiklerinden bahsetmişlerdir. Belki de bu ışıkların tek eksiği, ampulü yerleştirmenin ve küreleri takmanın biraz zor olabileceğidir.

3. Ahşap Spot Işıklı 3 Işıklı Parça Kiti

Galeride görüntüle

Bu parça aydınlatma armatürü üç ışıkla gelir yıpranmış ahşap kanopisi nedeniyle rustik bir görünüme sahiptir. Endüstriyel bir çelik ray armatürüne monte edildiğinde, bu ışık başlıklarını evin en çok ihtiyaç duyan alanlarına odaklanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bu lambaları satın alan çoğu müşteri, ona övgü dolu yorumlar verdi. Güzel armatürü kesinlikle seviyorlar ve vurgulu duvarları vurgulamak için mükemmel bir tasarım olduğunu söylediler. Belki de bu ışıklarla ilgili tek sorun, kurulum kadar kolay olmadığından, montajı için biraz yardıma ihtiyacınız olabileceğidir.

4. Fikstür 4 Hafif Ray Kiti

Galeride görüntüle

Alanınızı bunlarla yenileyin aydınlatma armatürleri. Fırçalanmış pirinç vurgularla birlikte mat siyah bir kaplamaya sahiptirler. Modern ve endüstriyel görünümü ile odanızın her yerine rahatlıkla sığdırabilirsiniz. Oturma odanıza parlak bir dokunuş ekleyin veya harika bir aydınlatma için bir koridorun üzerine yerleştirin.

Sadeliğin ve gücün harika bir birleşimi olan bu ışıklar aynı zamanda kısılabilir ve ayarlanabilir bir kafa ile birlikte gelir, böylece onları istediğiniz yerde parlatabilirsiniz. Aynı zamanda hem enerji tasarruflu hem de uzun ömürlü LED entegre ışıklarla birlikte gelir. Bu ışıklar, cam perdeler ve delikli metal difüzörlerle donatılmıştır. Onu satın alanlar ışığın sadeliğini ve rengini seviyor.

5. Era 4 Hafif Ray Kiti

Galeride görüntüle

İle evinize modern bir dokunuş katın bu ray aydınlatma armatürleri. Özellikle evinizin açık alanlarında odanızı ferahlatmak için siyah krom vurgular ve iki aydınlatma rayı ile birlikte gelirler. Özellikle bir mutfak adasının üzerine uygun olan bu ışıklar, tüm ev için harika vurgu ışıklarıdır.

Bu minimalist ışıklar da kısılabilir, eğimli bir tavana uyarlanabilir ve ayarlanabilir başlıklara sahiptir. Hepsinden iyisi, enerji verimliliği ve dayanıklılık için LED ışıklarla entegre olarak gelirler. Bu ray aydınlatma armatürlerini kuran müşteriler onu gerçekten sevdiler ve bir odayı gerçekten aydınlattıklarından ve kurulumlarının kolay olduğundan söz ettiler.

6. Raftery 4 Hafif Ray Kiti

Galeride görüntüle

Bunlar benzersiz Amerikan tarzı ray aydınlatma armatürleri evinize hoş bir dokunuş katacak. Duvarınıza dairesel bir metal plaka ile tutturulabilirler ve sanat eserlerini vurgulamak için harikadırlar. Mekanınıza anında çağdaş bir çekicilik katacak kavisli bir çubuğa sahiptir ve buzlu cam gölgeler çok çeşitli ampullerle uyumludur.

Bu ışık kafaları bir ray aydınlatma armatürü üzerinde olduğundan, sabittirler ve onları hareket ettiremezsiniz. Montajı kolaydır ve bu armatürleri satın alanlar, kürelerin resimde gösterilenden daha küçük olduğundan, ancak harika göründüğünden ve abartısız bir zarafet hissi verdiğinden bahsettiler.

7. LED Parça Işık Fikstürü Döner Başlıklı Tavan Aydınlatması

Galeride görüntüle

Bu ray armatürleri sadece herhangi bir odayı aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda paradan tasarruf etmeye de yardımcı olur. Den imal edilmiş alüminyum ve demirsağlam bir yapıya sahiptir ve aynı zamanda dikkat çekicidir. Armatürün sabit kolundan sarkan toplam beş spot ışığı kafası var ve her birinin içi altın renkli siyah bir dış cepheye sahip. Enerji tasarrufu sağlamaya yardımcı olurken en az 50.000 saat çalışan LED ışıklarla donatılmışlardır.

Işıklar sabit bir ray üzerine takılırken, bunları herhangi bir yönde ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz. Spesifik olarak, bu ışıklar ayrı ayrı yatay yönde 270 derece ve dikey olarak 90 derece ayarlanabilir. Satın aldığınız ürün ayrıca herhangi bir şey olması durumunda 3,5 yıllık sınırlı garantiyle birlikte gelir.

8. Entegre LED Parça Fikstür Kafası

Galeride görüntüle

Eğer bir şey arıyorsan basit ve minimalistBu ray aydınlatma armatürü sizin için mükemmeldir. Dayanıklı metal bir yapıya sahiptir ve bir projektörle donatılmıştır. Dimmerlerle uyumludur ve entegre bir LED ışığı ile donatılmıştır.

Bu ışıklar yalnızca enerji açısından verimli olmakla kalmaz ve 50.000 saate kadar dayanabilir, aynı zamanda evinizdeki herhangi bir alana, özellikle de yeniden tasarlanmış bir mutfağa sorunsuz bir şekilde sığabilir.

9. Rocheleau 4 Hafif Ray Kiti

Galeride görüntüle

Öne çıkan bir şey için, bu ray aydınlatma armatürlerini satın almak istersiniz. En iyi oturma odası alanına monte edilirler ve fırçalanmış çelik kaplamalarla gelirler. Ayrıca, bu lambaları askılı veya yarı gömme montaj olarak kullanmayı da seçebilirsiniz. LED ışıklarla donatıldıklarından, hem enerji açısından verimli hem de uzun ömürlü harika bir aydınlatma bekleyebilirsiniz.

Bu ışıklar ayrıca üç yıllık garantiyle birlikte gelir, böylece herhangi bir şey olursa onları kapatabilirsiniz. Bu lambaları satın alanlar, merdiven boşluğundaki derin tavan için harika olduklarından bahsetmişlerdir. Bonus olarak, aynı zamanda harika bir fiyata gelirler, bu yüzden bu muhteşem ışıklar için bankayı bozmayacaksınız.

10. Kısılabilir Entegre LED Parça Fikstür Kafası

Galeride görüntüle

Bazen tek ihtiyacınız olan tek şeydir ve bu tam olarak bununla elde edeceğiniz şeydir özel parça aydınlatma armatürü. Dayanıklı metal konstrüksiyonla birlikte gelir ve 25 derecelik bir ışın yayılmasına sahiptir. Ayrıca 650 lümene kadar parlaklık yayan, enerji tasarruflu ve 50.000 saate kadar dayanabilen bir LED ışıkla donatılmıştır.

Işığa bir şey olması durumunda bir yıllık garanti var ve müşteriler bunun harika çalışan güzel bir armatür olduğundan bahsetti. Aynı zamanda birden fazla dimmer ile uyumludur ve 180 derece döndürülebilen ayarlanabilir bir kafaya sahiptir.

Alt çizgi

İşte buldunuz, bulduğumuz en iyi ray aydınlatma armatürlerinden bazıları. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir ray aydınlatma armatürü bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu seçeneklerle ilgili harika olan şey, eviniz için neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak çeşitli tarzlarda gelmeleridir. Çok sayıda stille, yukarıdaki listeden uygun bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir