Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Standart Araba Garaj Boyutları

Araba Garaj Boyutları Gerçekten ne kadar büyük bir garaja ihtiyacınız var? Hangi büyüklükteki garajın en iyisi olduğuna karar verirken, doğru oturumu elde ettiğinizden emin olmak için dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Öncelikle, gereksinimleri daraltmaya yardımcı olacak birkaç soruyu ele almamız gerekiyor. Kaç araban var? Garajın büyüklüğüne karar vermenin ilk faktörü, içinde kaç arabanın olması […]

25 Ekim 2020 - 9:17 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi. A+A-

Standart Araba  Garaj Boyutları

Araba Garaj Boyutları

Gerçekten ne kadar büyük bir garaja ihtiyacınız var? Hangi büyüklükteki garajın en iyisi olduğuna karar verirken, doğru oturumu elde ettiğinizden emin olmak için dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Öncelikle, gereksinimleri daraltmaya yardımcı olacak birkaç soruyu ele almamız gerekiyor.

Kaç araban var? Garajın büyüklüğüne karar vermenin ilk faktörü, içinde kaç arabanın olması gerektiğidir. Bazen dört arabanız olabilir ve diğer ikisi garaj yolunda veya sokakta olabileceğinden, bunlardan yalnızca ikisine garajda ihtiyacınız olabilir.

Garaja ve garaj yoluna park ederken bazen hemen arkasında başka bir araç park edildiğinde manevra yapmanın zor olabileceğini unutmayın. Bu, günlük hareket etmesi gereken araç miktarını barındırmak için bir araba yolu yastığı veya ekstra bir garaj ve araba yolu almayı düşünmeniz gerektiği anlamına gelebilir. Bir SUV veya kamyon çok daha fazla yer kaplayacağından, sahip olduğunuz araç türlerini de göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Garajınızı atölye olarak mı kullanacaksınız? Bir garajın ne kadar büyük olması gerektiğinin bir başka faktörü de, garajda olacak arabaları önceden planladıysanız, peki ya eşyalar? Garajı bir atölye olarak kullanma ihtiyacı var mı, eğer öyleyse aletler için yer ve çalışma için genel alan olması gerekiyor, alanda yapılan tipik projelere bağlı olarak, alana ayrılması gereken alan miktarına daha fazla karar verebilirsiniz. atölye alanı.

Bunun da ötesinde, alan potansiyel olarak dış mekan tedariki veya gıda dondurucu depolaması için kullanılabilir. İster bisiklet, ister spor ekipmanı, isterseniz ekstra yiyecek saklama yeri olsun, bazen garaj, kolayca erişilebilmesi ve kötü kokuları veya kirli şeyleri evden uzak tutması için en iyi yerdir. Bu, garajın o tarafındaki kimsenin park etmesini engellemediğinden, uzun bir çalışma kamyonunu garaj yoluna park etmek için harika bir zaman olabilir.

Garaj Kapısı Ölçüleri

Genel bir kural olarak, ister başka bir araba ister garajın duvarı olsun, arabadan en yakın nesneye yaklaşık iki buçuk fitlik bir mesafe bırakmak önemlidir. Bu, arabanın kapılarının açılıp araçtan çıkabilmeniz içindir.

1 Araba Garaj Boyutları

Tek arabalı garajlar için genel boyut yaklaşık 12 fit genişliğinde ve 20 fit uzunluğundadır ve garaj kapısı genişliği 9 fit olmalıdır. Bu, ortalama arabaya uyuyor, SUV’lar ve kamyonlar doğrulanmalı ve daha büyük araçları barındırmak için daha büyük bir kapı ve garaj almayı düşünün.


2 Araba Garaj Boyutları

Çift arabalı garajlar için genel boyut yaklaşık 18-20 fit genişliğinde ve 20 fit uzunluğundadır ve iki ayrı kapı olacaksa kapı genişliği her biri 9 fit veya her iki aracı da kapsayacak şekilde 16 fit olmalıdır.

Hem tekli hem de çift arabalı garajlar için 20 fitin nasıl aynı olduğuna dikkat edin. Bunun nedeni, bu durumlarda arabaların yan yana yerleştirilmesi ve her arabanın önden arkaya sadece 20 fitlik alana ihtiyacı olmasıdır.

Bazı stil garajlar, tandem araba garajı gibi arabaları istifleyebilir. Bu durumda uzunluk iki katına çıkar, ancak istiflenmiş garajlar son derece atipiktir çünkü araçları içeri ve dışarı manevra yapmak zor.

20 ayağı değiştirebilecek başka bir şey de, biraz daha fazla garaj depolama arzusu olmasıdır. Park edilmiş arabaların önüne biraz alan eklemek, alanlara ihtiyaç duyulması halinde çöp kutuları, tuz torbaları, kürekler ve hatta dış mekan ayakkabıları için yer bırakabilir.


3 Araba Garajı Boyutları

Üçlü araba garajları için genel boyut yaklaşık 31 fit genişliğinde ve 20 fit uzunluğundadır ve üç ayrı kapı olacaksa kapı genişliğinin her biri 9 fit veya tüm araçları kaplayacak 16 fit ve 9 fit olmalıdır.

Üç arabanın da tek kapıyı kullanabilmesini sağlayan tipik bir seçenek yoktur. Bu, garaj kapısını son derece geniş ve doğru çalışmama potansiyeli yapar ve yapısal olarak daha az sağlamdır. Bu seçeneklerden hiçbiri garajınızda olmasını istediğiniz gibi değilse, boyut başına yapılabilecek özel öğeler vardır.

4 Araba Garaj Boyutları

Tek arabalı garajlar için genel boyut yaklaşık 12 fit x 20 fittir ve dört ayrı kapı veya iki 16 fit kapı olacaksa kapı genişliği her biri 9 fit veya 16 ve 9 fit’lik farklı kombinasyonların hangisine bağlı olarak kapılar hangi kapılarla uyumlu olarak açılmalıdır.

Her ayrı kapının arasında 1,4 fitlik bir duvara ihtiyaç vardır, bu alan araca girip çıkma boşluğunun yanı sıra garaj kapılarının düzgün çalışması için eklenmesi gereken elektriksel veya yapısal parçaları da hesaba katar.

Boyutlar ayrıca bağlı veya ayrılmış bir garajınız olup olmamasına bağlı olarak değişebilir. Ekli tasarımlar, ev ile aynı çatıyı paylaşır ve genel olarak müstakil bir birimden daha az alana sahiptir.

Ortalama Garaj Yüksekliği

Bir garaj kapısının ortalama yüksekliği yaklaşık 7 fittir, bazen 8 fit olan iç duvarlarla aynı yüksekliktedir. Bu alan genellikle evin konumuna bağlıdır. Müstakil garajlar, başka herhangi bir özelliğe bağlı olmadıkları için genellikle 7 ila 8 fit arasındadır.

Bir eve bir garaj eklendiğinde ve evden garaja bir bağlantı kapınız olduğunda, bir garaj ve evin geri kalanı için farklı olan temeller ve platformlar nedeniyle kat yükseklikleri farklıdır.

Bazı durumlarda ikinci kat, tümü ikinci kat ile aynı yükseklikte olmak üzere garajın üzerinde devam eder. Bu, ikinci katın tümü aynı ise, zemin yüksekliğini korumak için daha düşük kat yüksekliğini barındırmak için garajın biraz daha uzun olması gerektiği anlamına gelebilir.

Daha uzun bir tavana sahip olmak, bisikletleri tavandan bir raf olarak saklamak için ek bir bonus olabilir. Bisiklet raflarını başınızın üzerine kurarken, üst katlara veya garaj kapısına müdahale etmediğinden emin olun, çünkü bunlar tipik olarak büyük bir baş üstü alanı kullanarak çalışırlar.

Daha fazla ilgili fikir için buradan garaj kapısı renk fikirleri galerimize göz atın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Garaj Yapma Maliyeti Garaj Yapma Maliyeti

1, 2, 3 araba tasarımları dahil bir garaj inşa etmenin maliyeti hakkında bilmeniz gereken her şey.Pek çok insan için, en iyi hayatı yaş...

Garaj Yenileme Fikirleri Resimlerden Önce ve Sonra Garaj Yenileme Fikirleri Resimlerden Önc...

Bu galeri, daha organize olmaya yardımcı olmak için garaj yenileme fikirlerine odaklanıyor. Raflar, saklama dolapları ve askılar dağını...

Garaj Aydınlatması Nasıl Seçilir veya Yükseltilir Garaj Aydınlatması Nasıl Seçilir veya Yü...

Evinizdeki diğer odalar gibi, garajınız da iyi aydınlatmayı hak ediyor. Çoğumuz garajlarımızı ya arabalarımızı park etmek, malzemeleri ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Dekoratif ayna modelleri Dekoratif ayna modelleri

Aynalar, dekore edildiği stilden bağımsız olarak herhangi bi...

en iyi kol dövmesi fikirlerini en iyi kol dövmesi fikirl...

Uzun şekli birçok detayı,kol dövmeleri şekli ve rengi yakala...

Pencere panjur fiyatları 2021 2022 Pencere panjur fiyatları ...

ÖNCÜ FİRMA Model Fiyatı PİMAPEN ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 ...

Trendyol ahşap çiçeklik ucuz modelleri Trendyol ahşap çiçeklik u...

Ahşap çiçeklik katlı standı modelleri Bitki standı: Saklamak...

Balkon panjur fiyatları 2021 Balkon panjur fiyatları 2...

Dış Mekan Panjurlarının Maliyeti Ne Kadardır? Balkon panjur ...

Çamaşır makinesi kazan dönmüyor Çamaşır makinesi kazan dö...

Çamaşır makinesi tamburu çevirmiyor Çamaşır makineleri arası...

Hangi mantolama daha iyi dış cephe Hangi mantolama daha iyi ...

Bir binanın ısıl performansını iyileştirmek için genellikle ...

Perdeler kaç derecede yıkanır Perdeler kaç derecede yık...

Perdeleri ve kilimleri ne sıklıkla temizlemeniz gerekir? Evd...

Tv üstü anten tavsiyesi Tv üstü anten tavsiyesi

TV anteni, canlı yayınlarda daha fazla kanal alarak, Tv üstü...

Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar Dyo yeni beliz rengi ile ...

İç duvarlar nasıl boyanır Evin iç duvarlarını renklendirmek ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ