Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Strafor Duvar Kaplama Nasıl Yapılır

Bir taş veya tuğla ev, birçok kişinin sevdiği ancak dış cephenizi taş veya tuğladan yapmak için yeniden yapmak pahalı, zaman alıcı ve bir müteahhit tutmanız gereken zamansız bir zarafete sahiptir. Bununla birlikte, sahte taş ve tuğla kaplama size zamansız zarafeti çok daha düşük bir fiyata verir ve kendiniz monte edebilirsiniz. İşte General Stone’un sahte taş […]

30 Ekim 2020 - 8:15 'de eklendi ve 94 kez görüntülendi. A+A-

Strafor Duvar Kaplama Nasıl Yapılır

Sahte taş ve tuğla kaplama montajı.

Bir taş veya tuğla ev, birçok kişinin sevdiği ancak dış cephenizi taş veya tuğladan yapmak için yeniden yapmak pahalı, zaman alıcı ve bir müteahhit tutmanız gereken zamansız bir zarafete sahiptir. Bununla birlikte, sahte taş ve tuğla kaplama size zamansız zarafeti çok daha düşük bir fiyata verir ve kendiniz monte edebilirsiniz. İşte General Stone’un sahte taş ve tuğla kaplamasını kurmak için adım adım bir kılavuz.

İhtiyacınız Olacak Araçlar

Başlamadan önce bazı araçlar toplamanız gerekecek. Bu, GenStone’u herhangi bir yüzeye kurmak için önerilen ve isteğe bağlı araçların yanı sıra yalnızca belirli yüzeyler için olan bazı araçların listesidir.

Önerilen araçlar

 • El testeresi
 • Maket bıçağı
 • Şerit Ölçüsü
 • 10 oz Tüp için Kalafat Tabancası
 • Tornavida Uçları
 • Matkap
 • Çerçeveleme Meydanı
 • Seviye
 • Zımpara kağıdı
 • İşaretleyici
 • Eldivenler
 • Güvenlik Gözlükleri / Gözlükleri

İsteğe bağlı araçlar

 • Masa testeresi
 • Bileşik Gönye Testere
 • Jig Testere
 • Power Sander
 • Lastik tokmak

Uyguladığınız ortam için önerilen ek araçlar:

Ahşaba uygulamak için aletler

 • 1,625 ”Aşındırıcı Olmayan Güverte Vidaları
 • 2,5 ”Aşındırıcı Olmayan Güverte Vidası (Ledger için)

Tuğla veya betona uygulama araçları

 • Tapcon Vidaları
 • Duvarcılık Tornavida Uçları

Alçı levhaya uygulamak için araçlar

 • 6 ”x 1.25” Alçıpan Vidaları

Birinci Adım: Ne kadara ihtiyacım var?

Sahte taş ve tuğla kaplama yapmak için yapmanız gereken ilk şey ne kadar ihtiyacınız olacağını belirlemektir. Ölçmenizi tavsiye ettiğimiz yol, çalışacağınız alandaki doğrusal ayakları ölçmektir. Doğrusal ayak, alanı yatay olarak kaç fitin oluşturduğudur.

Doğrusal ayak ölçümü, projede kullanmak istediğiniz kaç tane defter ve trim belirlemenize yardımcı olacaktır.

Doğrusal ayaklarla ölçüm.

Yığılmış Taşı Ölçmek İçin Formül

65 ‘uzunluğunda ve 4’ yüksekliğindeki bir lambri içinde yığılmış taş için formül:

· 65 x 12 = 780 inç uzunluğunda

· Her panel 41 ″ genişlikte kapsama sağlar, bu nedenle 780/41 = 19.02 panel

o Her panel 11 ″ yükseklik kapsamı sağlar, bu nedenle 19.02 x 4 = 76.08 panel

o Her zaman% 5 ekleyin ve yuvarlayın! 76.08 x 1.05 = 80 toplam panel gerekli

· Her bir yatay eleman 42″ genişlik ve 3.5 3.5 yükseklik sağlar

o 780/42 = 18.57 defter

o Her zaman% 5 ekleyin ve yuvarlayın! 18.57 x 1.05 = 20 toplam defter gerekli

· 90º’lik bir köşe için hem iç hem de dış köşe panelleri mevcuttur. Her biri satır başına 18 inç genişliğindedir. Köşeler, istiflenmiş iki panelin yüksekliğidir. Her 3 köşe için bir tam panel çıkarın.

Tuğla Kaplama Ölçümü İçin Formül

İşte 65 ‘uzunluğunda ve 4’ yüksekliğindeki bir ahşap kaplamada tuğla kaplama formülü:

· 65 x 12 = 780 inç uzunluğunda

o Her panel 22.25 ″ genişlik kapsamı sağlar, bu nedenle 780 / 22.25 = 35.05 panel

o Her panel 22,25 ″ yükseklik kapsamı sağlar, bu nedenle 35,05 x 2 = 70,01 panel

o Her zaman% 5 ekleyin ve yuvarlayın! 70.01 x 1.05 = 74 toplam panel gerekli

· Her bir yatay eleman 47 ‘genişlik ve 3.75’ yükseklik sağlar

o 780/47 = 17.42 defter

o Her zaman% 5 ekleyin ve yuvarlayın! 17.42 x 1.05 = 19 toplam defter gerekli

· 90º’lik bir köşe için hem iç hem de dış köşe panelleri mevcuttur. Her biri sıra başına 18 inç genişliğindedir. Köşeler, istiflenmiş iki panelin yüksekliğidir. Her 3 köşe için bir tam panel çıkarın.

Tuğla kaplama köşe panel ölçüleri.

Defter boyutları

İkinci Adım: Panelleri Sıralama ve Yerleştirme

Rastgele görünen desenler oluşturmak için kullanabileceğiniz dört farklı panel türüne sahibiz ve aynı panellerden ikisini yan yana veya doğrudan birbirinin üstüne veya altına yerleştirmemenizi öneririz. GenStone’unuzun en iyi görünmesini sağlamak için panelleri sıralayın ve duvarlara yerleştirmeden önce tasarımınızı zeminde bir araya getirin.

Panelleri takacağınız yüzeyi temizlediğinizden emin olun; toz ve kirden arındırılmış olması gerekir.

Panelleri sıralama ve yerleştirme.

Üçüncü Adım: Ölçme ve İşaretleme

Işık anahtarları ve elektrik prizleri için panellerinizde büyük olasılıkla bazı boşluklar açmanız gerekecek. Kullandığınız testerenin türüne bağlı olarak, ölçmek ve nerede kesmeniz gerektiğini işaretlemenin iki farklı yolu vardır.

Daire veya el testeresi için, panelin arka tarafında kesmeniz gereken çizgiyi ölçün ve işaretleyin. Çizginizin düz olduğundan emin olmak için düz veya düz bir kenar kullanın.

Masa testeresi için, panelin yüzeyinde bir nokta işaretleyin ve düz tarafı masanın üzerine koyun.

Panel yüzeyinde bir noktanın işaretlenmesi.

Panellerin ölçülmesi.

Dördüncü Adım: Kesme

Panelleriniz işaretlendikten sonra, onları kesmenin zamanı gelmiştir. Daire testere kullanıyorsanız kesim sırasında paneli korumanız gerekir.

Daha küçük parçalar kesiyorsanız, bir dekupaj testeresi veya el testeresi de kullanabileceğiniz halde bileşik gönye testeresi en iyi seçeneğinizdir.

Priz gibi bir şeye yer açmak için panelin parçalarını keserken, bir anahtar deliği testeresi, dekupaj testeresi veya bir matkap delik testeresi kullanarak kesin.

Anahtar deliği testeresi kullanarak panel parçalarını kesmek.

Panel parçalarını bir delik testeresi kullanarak kesmek.

Yapboz kullanarak panelin parçalarını kesmek.

Negatif Shiplap Kenarlarını Kesme

Bazen negatif bir ters dönüş kenarını bir parça halinde kesmeniz gerekebilir. Bunu en iyi şekilde bir masa testeresi, bir yönlendirici veya yönlendirici masa ile yapabilirsiniz; Bunlardan hiçbiri yoksa daire testere kullanılabilir. Kesimin yüksekliğini belirlemek için bir panel kullanabilirsiniz – yaklaşık bir inçlik olmalıdır, deniz kenarının yatay kesimi. Kesimi yaptıktan sonra, bıçağı yaklaşık yarım inç olan gemi bindirme kenarının derinliğine uyacak şekilde sıfırlayın. Esasen malzemeden küçük bir dikdörtgen kesiyorsunuz.

Negatif ters örtü parçalarının kesilmesi.

Boşlukları Doldurmak için Parçaları Kesme

Bir boşluğu doldurmak için küçük bir parçaya ihtiyaç duyduğunuz bazı bölümlere sahip olabilirsiniz. Bunu yapmak için parmaklar dahil değil soldan sağa boşluğu ölçün. Fabrika kenarlarını kullanın ve panelin ortasından çıkarmanız gerekenleri kesin. Harcı kesmediğinizden emin olun; sadece tuğlaları kesin.

Boşlukları doldurmak için parçalar kesmek.

Boşlukları doldurmak için parçalar kesmek.

Beşinci Adım: Panelleri Takma

İlk kuracağınız şey köşe parçalarınızdır. Öncelikle, panellerinizin takılmasını test ettiğinizde görünecekleri kadar uzağa köşenin her iki tarafında dikey bir çizgi işaretleyin. Başlamak için bir köşe seçin ve uygunluğu test edin ve ona en uygun olanı bulmak için düzeltin. Her şeyin düz olduğundan ve hatta vida eklemeden önce emin olmak için bir seviye kullanın.

Her şeyin düz olduğundan emin olmak için bir seviye kullanarak paneller eklemek.

Köşe parçalarının üstte pozitif bir kenarı vardır, bu nedenle her zaman bazı küçük ayarlamalara ihtiyaç duyarlar. Panelin arkasını biraz tıraş etmeniz gerekebilir, ancak çok fazla tıraş etmemeye dikkat edin.

Köşe panellerinin vidalarla sabitlenmesi.

Azaltma, 90 ° olmayan köşelerin ve köşelerin içine sığdırmanın en iyi yoludur. Bunları hafifçe zımparalayabilir ve GenStone Renk Uyumlu Kalafatlama ve Rötuş Boyası ile mühürleyebilirsiniz.

Paneller, kolayca birbirine kenetlenebilmeniz için düz kenarlara sahiptir. Duvar boyunca hareket ederken, her paneli vidalarla sabitleyin. Gemi çarkı vidalarını sekiz inç aralıklarla ve herhangi bir esneklik hissettiğiniz panelin içine yerleştirin. Panellerin ön yüzüne koyduğunuz vidalar, onları kamufle etmeye yardımcı olmak için taşın gölgelerine yerleştirilmelidir.

Panellerin ön yüzüne koyduğunuz vidalar, onları kamufle etmeye yardımcı olmak için taşın gölgelerine yerleştirilmelidir.

Dış kurulumlarda, sabitlemek için vidaların yanı sıra paneli yerleştirmeden önce yüzeye yapıştırıcı sürün.

Dış kurulumlarda, sabitlemek için vidaların yanı sıra paneli yerleştirmeden önce yüzeye yapıştırıcı sürün.

GenStone’unuzu uyguladığınız malzemeye bağlı olarak kurulum sürecinde bazı küçük farklılıklar vardır.

Wood’a Başvurmak

GenStone’unuzu ahşaba tutturuyorsanız, yapılacak ilk şey, yüzeyinizin tamamen düz olduğundan emin olmak ve gerektiğinde zımparalamaktır. Ardından ahşabı korumak için bir nem bariyeri uygulayın.

Panelleri takmak için, 2,5 ” dış sınıf aşındırıcı olmayan güverte vidalarına ihtiyacınız olacaktır. Buradan, bu kılavuzdaki diğer talimatları takip edebilirsiniz.

Tuğla veya Betona Uygulama

Bunu tuğlaya veya betona uyguluyorsanız, her zaman geminin pozitif tarafını üstte tuttuğunuzdan emin olun. Panellerin arkasına poliüretan güvenli bir yapı yapıştırıcısı kullanın – PL-200 veya PL-300’ü öneririz – ve “S” deseninde 3 / 8’lük bir yapıştırıcı boncuk uygulayın.

Beton dübelleri vidalamadan önce darbeli matkabınızla bir pilot delik açın. Paneli tuğlaya veya betona yapıştırmak için Tapcons adı verilen beton vidalar kullanmak isteyeceksiniz.

Alçı Levha Uygulaması

Alçıpan kullandığınızda yapıştırıcı kullanmanız tavsiye edilmez. Bu kılavuzda gösterilen talimatları izleyerek takmak için alçıpan vidalara ihtiyacınız olacaktır.

Defterler

Defter kullanıyorsanız, daha uzun bir vidaya ihtiyacınız olacaktır; 2,5 inçlik vidalar öneririz. Defterin takılması için, arkasına ve altındaki panelin pozitif ters dönüş kenarının üstüne yapıştırıcı uygulayın; daha sonra parçaları birbirine uydurun. Yerleştirdikten sonra, kütüğün her iki ucuna vidalar yerleştirin ve vidayı 1/8 havşalayın. Gerektiğinde ek vidalar ekleyin.

Altıncı Adım: Kalafatlama

Panellerin ön yüzüne yerleştirdiğiniz vidaları GenStone renk uyumlu kalafatla kapatın. Bu vidaları ilerledikçe kalafatlamak, siz dokunmaya hazır olmadan önce kalafatın kuruması için zaman verecektir. Bir sonraki paneli takmadan önce, vidaları taktıktan sonra deniz kenarı kenarını kalafatlayın.

Vidaları taktıktan sonra ve sonraki paneli takmadan önce gemi turu kenarını doldurun.

Pozitif kanat kenarlarına ve parmak tırnaklarının arkasına yarım inçten daha kalın olmayan ince bir kalafat damlası uygulayın.

Pozitif gemi turu kenarlarına ve parmak uçlarının arkasına yarım inçten daha kalın olmayan ince bir kalafat damlası uygulamak.

Kalafatı uygulamadan önce, yüzeyin tamamen temiz olduğundan ve kirleticilerden arınmış olduğundan emin olun. Kalafat kürlenirken alkol ve çözücü maddeyi ondan uzak tutun. Kürlenme iki haftaya kadar sürebilir.

Yedinci Adım: Ups’ye dokunun

Kalafat tamamen kuruduktan sonra, her bir vidayı, taş panellerinizin rengiyle uyumlu olan GenStone Color Match Rötuş Boyası ile kaplayın. Boya ayrıca, kesilme sonucu açığa çıkan köpüğü ve diğer küçük kozmetik hasarları da kapatacaktır.

yazar hakkında

Auz Burger, taş ve tuğla kaplama ve ev dekorasyonu konusunda uzmanlaşmış serbest bir yazardır. Washington Eyalet Üniversitesi’nden lisans derecesine sahip ve 10 yıldır profesyonel olarak yazıyor ve editörlük yapıyor. Onunla Twitter’da bağlantı kurun @AuzBurger.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahçe nasıl düzenlenir Evi bitirdin, havuzu bitirdin ve şimdi… bahçe kayı...

Hangi mantolama daha iyi dış cephe Hangi mantolama daha iyi dış cephe

Bir binanın ısıl performansını iyileştirmek için genellikle dış cephe kaplama uygulaması kullanılır. mantolama nedir , dış cephe mantol...

Oturma odası boya renkleri Oturma odası boya renkleri

Bir mekanı dekore etmede başarılı olmak istediğinizde, uzmanların görüşlerini dikkate almak iyidir ve dahası renklerin kombinasyonu söz...

Bir teras veya balkonu kapatırken 3 öneri Bir teras veya balkonu kapatırken 3 öner...

Cam balkon ayarı Terasınızda veya balkonunuzda yapabileceğiniz kabinlerin avantajları ve çeşitlerinin neler olduğunu size göstereceğiz....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ