Su Bahçesi Nasıl Yapılır

Kış yaklaşırken, bir su bahçesi inşa etmek listenizin başında olmayabilir. Bununla birlikte, kilitli olan ve tüm bu boş zamanlarında bazı ev iyileştirmeleri yapmaktan başka ne yapılacağından emin olmayan pek çok insan arasındaysanız, o zaman şimdi bahçeye girip yapmayı düşünmek her zamanki kadar iyi Önümüzdeki yıl için bazı tadilatlar hazır.

Hava bize önemli kuru dönemler ve hatta biraz güneş ışığı sunarken, dışarıda yenilemek o kadar da zor görünmeyebilir – sonuçta, hala D vitaminine ihtiyacımız var ve önümüzdeki yıl bahçemizden daha çok yararlanmayı umuyoruz. kısıtlamalar sayesinde. Yani, bunu akılda tutarak, bu parça size kendi su bahçenizi nasıl inşa edeceğinizi gösterecek.

Su Bahçesi Nasıl Yapılır

Boyut, Konumlandırma ve Tasarım

Herhangi bir ev tadilatı planlaması söz konusu olduğunda, karar vermeniz gereken ilk şey, projenizin hangi büyüklükte ve tasarımda olmasını istediğiniz ve nereye yerleştirileceğidir. Bu durumda, su kaynağınızın nereden geldiğini ve bahçenizin ne kadarını kazmanız gerekebileceğini de düşünmeniz gerekecektir. Genel bir kural olarak, doğal görünümlü bir su bahçesinin kenarları eğimli olacak ve ayrıca bitkiler için size çeşitli yaşam alanları sağlayacaktır. Özellikle büyük bir projeyi üstleniyorsanız ve bu alanda deneyimli değilseniz, vizyonunuzu planlamanıza yardımcı olması için bir yüklenici tutmaya değer olabilir.

Hangi Stil Gölet veya Konteyner Seçilmeli

Ne kadar alanınız olduğuna ve ne tür bir bakım yaptırmaya istekli olduğunuza bağlı olarak, su bahçeniz için ne tür bir kurulum seçebileceğinizi belirleyecektir. Eksiksiz bir özelliği dört gözle bekleyenler için, uygun bir havuz sizin için doğru seçim olabilir – ancak “yakınımdaki en iyi tesisatçı kim?” su kaynağınızı hazırlamanıza yardımcı olacak bir uzmana sahip olabileceğinizden emin olmak için. Daha fazla yardım için www.pascoesgasandwater.com.au adresini ziyaret edin.

Bir su bahçesi isteyenler ancak beraberinde gelen çabayı istemeyenler için ayrı kaplar düşünün. Bu, onları herhangi bir şey kazmak zorunda kalmadan doğrudan verandaya veya çimlere koyabileceğiniz ve farklı bitkiler için farklı küvetler seçebileceğiniz anlamına gelir!

Su Bahçesi Nasıl Yapılır

Su Bahçeniz İçin Bitkiler

Su bahçenize koymak için aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı bitki vardır ve hepsi farklı seviyelerde bakım ve bakım gerektirecektir. Biraz internet araştırması yaptıktan sonra hangi bitkilerin bir su bahçesine girmesi gerektiğinden tam olarak emin değilseniz, neden yerel bahçe merkezinize gidip onlardan tavsiye istemeyesiniz? Nilüferler, diğer yüzen çiçeklerle birlikte popüler bir su çiçekleridir. Bazıları eğrelti otları ve yosunlar gibi çiçek açmayan bitkileri ve tamamen suya daldırılmayı seven bitkileri tercih edebilir. Neyi seçerseniz seçin, gelişebilecekleri bir ortamda olduklarından emin olun. Yeni su bahçenizin tadını çıkarın!

Etiketler: bahçe, pound, su, su bahçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir