Sürgülü salon kapısı

Burada oturma odası tasarımlarında garaj kapısını paylaşıyor ve cam kapılar, yukarı ve aşağı, seksiyonel ve kanopi stilleri dahil olmak üzere farklı türleri tartışıyoruz.Cam pencereli oturma odası garaj kapısı

Otomatik garaj kapıları inanılmaz bir şey. Ağır hizmete uygundurlar, çok geniş bir açıklıkları vardır ve en iyisi motorla çalışırlar, bu yüzden onu açmak için çok fazla çaba harcamanıza gerek kalmaz. Ama garaj kapısı teknolojisini kullanmayı ve onu oturma odanızın kapısı olarak kullanmayı hiç düşündünüz mü? Geniş açıklık, oturma odanızı dış mekana bağlamayı harika bir seçenek haline getirerek, iki alanı sürgülü kapılar ve ikiye katlanır kapılara kıyasla daha az güçlükle kolayca bağlamanıza olanak tanır.

Nasıl göründüğünü düşünüyorsanız, endişelenmeyin! Normal metal garaj kapısı dışında metal çerçeveli cam kapı seçenekleri de mevcuttur. Dışarıdan normal modern panel pencerelerinize benziyorlar, bu da onu çok şık bir seçenek haline getiriyor.

Oturma Odası Garaj Kapısı Maliyeti

Cam garaj kapıları, standart boyutlar için tipik olarak 1500 ila 5500 dolar arasında değişirken, daha uzun boyutlar, gümrük ve ahşap seçenekleri 8000 doların üzerine çıkabilir.

Satın almadan önce uygulama alanı için mükemmel bir boyut seçtiğinizden, kirişlerinizin / tavanınızın yük kapasitesini ve elektrik gereksinimlerini iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Gazlı şömine, eğlence merkezi ve televizyon bulunan oturma odasında garaj kapısı

Tavandan geçen fasulye, cam garaj kapısının çerçevesinin kullanışlı bir destek ankrajıdır. Siyah çerçeveli garaj kapısı, yaşam alanının siyah detaylarını tamamlarken, bej ve doğal ahşap tonları sundurmadaki doğal renkleri güzel bir şekilde tamamlıyor. Garaj kapısı çok geniş bir açıklığa sahip olduğundan, dolap stratejik olarak açıklıktan uzağa yerleştirilmiştir. TV, ekstra koruma için bir niş üzerine yerleştirilmiştir.

Oturma Odasında Cam Garaj Kapısı

Cam garaj kapıları için geçerli olan birçok farklı garaj kapısı mekanizması vardır, örneğin:

  1. Kesitsel – bu seçenek, tavana bağlanan bir rayın içine kaymasına izin veren yatay olarak menteşeleri olan bölümlü panellere sahiptir. Bunlar genellikle motorludur ve en fazla yer tasarrufu sağlayan seçeneklerden biridir.
  2. Yukarı ve Üzeri – bu seçenekte kapı hala bir rayda başın üstünde istiflenir, ancak kapı segmentlerinin artık menteşelere ihtiyacı yoktur, bu nedenle tüm, sağlam kapı başın üzerine kaldırılır. Bunlar ayrıca genellikle motorludur ve açılmadan önce biraz açmanız gerektiğinden dışarıda bir açıklığa ihtiyaç duyar.
  3. Kanopi – bu yukarı ve aşağıya çok benzer, ana fark kapının bir kısmının küçük bir “kanopi” oluşturarak dışarıda bırakılmasıdır.
Kapalı garaj kapılı oturma odası

Sadece cam pencere garaj kapıları ile sağlanabilen geniş bir açıklıkla esintiyi getirin. Bu oturma odası, tik ağacından mobilya parçalarıyla harmanlanarak iç ve dış mekan arasında bir geçiş oluşturur. Bu oturma odası ön verandaya bağlanır, ancak garaj kapısının dar oturağı ve ayrı tasarımı, dışarıdan sıradan bir cam pencere gibi görünmesini sağlar.

Kapatıldığında, bu beyaz garaj kapısı dışarıdan sıkıca mühürlenir, böylece sızan böceklerle ilgili bir probleminiz olmaz. Ekstra güvenlik için içeriden de kilitleyebilirsiniz.

Yaşam Alanı Tasarımlarında Garaj Kapısı

İşte referansınız için oturma odası tasarımlarında bazı garaj kapısı:

Oturma odasında garaj kapısını yuvarlayın

Eğlence alanlarınızı birbirine bağlamaya ne dersiniz? Verandadaki açık yemek alanınızı bir garaj kapısı ile kolayca oturma odasına bağlayın. Bu oturma odasında çok basit bir kanepe, bir eğlence dolabı, bir TV ve birkaç aksesuar bulunur. Ana özellik, masif ahşap zemin ve tavan panelleri olacaktır. Siyah çerçeveli cam garaj kapısının eklenmesiyle, mobilya parçalarıyla uyumlu modern bir endüstriyel görünüm kazandırıyor.

Buzlu cam garaj kapısı oturma odası sarmak

Düz şeffaf camın yanı sıra, garaj kapınız için de kesinlikle buzlu cam kullanabilirsiniz. Beyaz, mavi ve beyaz kombinasyonu, bu oturma odasına ferahlatıcı bir his veren denizcilik hissi verir. Burada kullanılan garaj kapısı fikri, oturma odası görünümüne uyan gerçekten modern bir görünüm veren krom kaplamaya sahiptir.

Oturma Odasında Garaj Kapısını Yukarı Kaydırın

Yüksek tavanlı ve katlanır kapılı oturma odası

Bu, güvenli açma ve kapama için hidrolik mekanizma içeren benzersiz bir yukarı kayar garaj kapısı mekanizmasıdır. Garaj kapısı, yatay bir raya gitmek yerine temelde dikey olarak yukarı kayarak temiz bir baş üstü alanı sağlar. Bu, yalnızca bu tür garaj kapısını barındırabilecek yüksek bir tavana sahipseniz geçerlidir. Bu modern endüstriyel tarz oturma odası için, kapının galvanize çelik kaplaması, iç mekanlar için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Çatı katındaki oturma odasında kapıyı açın

Küçük bir balkona açılan bronz cam garaj kapısıyla biraz güneş ışığı yakalayın. İç mekandaki hava sirkülasyonunu iyileştirerek odanıza biraz taze esinti ve ılık güneş ışığı girmesini sağlayabilirsiniz. Zeminler ve tuğla duvarlar için endüstriyel kaplamalar, garaj kapısında kullanılan siyah çerçeve ve bronz cam kombinasyonunun görünümüyle eşleşiyor.

Oturma Odasında Seksiyonel Garaj Kapısı

Döner garaj kapılı çağdaş oturma odası

Bu küçük seksiyonel garaj kapısı, bu küçük yaşam alanı için mükemmel boyuttadır. Siyah çerçeveli kapı, modern mobilya parçalarını güzel bir şekilde tamamlar ve beyaz duvarları güzelce çerçeveler.

Garaj oturma odasına dönüştürüldü

Bir sundurma istiyorsanız, ancak her yağmur yağdığında dış mekan mobilyalarınızı örtmekten rahatsız olmak istemiyorsanız veya dış mekan mobilyalarının bakımını biraz zor buluyorsanız, seksiyonel garaj kapısından “içeriye” getirmeyi düşünün. Bu örnek, iç mekanda küçük bir kapalı bölümde modern bir veranda kurulumuna sahiptir ve sadece arka bahçeden garaj kapısıyla ayrılır. Islak dış mekan minderleri ve yastıkları için endişelenmenize gerek kalmadan dış mekan esintisini ve manzarayı kolayca deneyimleyebilirsiniz.

Daha fazla ilgili fikir için, kendi garaj yerleşimlerinizi planlamak ve oluşturmak için garaj tasarım yazılımı hakkındaki makalemize bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir