Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Sürtünme İzleri Duvarlardan Nasıl Çıkar

Scruff izleri gerçekten çirkin olabilir ve evin genel olarak bozulmamış estetiğini mahvedebilir, bu yüzden işte onları güzel duvarlarınızdan çıkarmanın yolları. Duvarlarınızın güzel ve temiz görünmesini sağlamak konusunda ne kadar dikkatli olursanız olun, yine de ara sıra sıyrıklar veya sıyrıklar olma eğilimindedir, zamanla, özellikle duvarın dibinde veya süpürgeliklerde fark edeceksiniz. Endişelenmenize gerek yok, çoğu zaman kolay […]

29 Ekim 2020 - 7:35 'de eklendi ve 448 kez görüntülendi. A+A-

Sürtünme İzleri Duvarlardan Nasıl Çıkar

Nane yeşili duvarı silen eldivenli bir el.

Scruff izleri gerçekten çirkin olabilir ve evin genel olarak bozulmamış estetiğini mahvedebilir, bu yüzden işte onları güzel duvarlarınızdan çıkarmanın yolları.


Duvarlarınızın güzel ve temiz görünmesini sağlamak konusunda ne kadar dikkatli olursanız olun, yine de ara sıra sıyrıklar veya sıyrıklar olma eğilimindedir, zamanla, özellikle duvarın dibinde veya süpürgeliklerde fark edeceksiniz.

Endişelenmenize gerek yok, çoğu zaman kolay bir çözümdür. Duvarlarınızdan istenmeyen izleri hızla kaldırmayı deneyebileceğiniz çok kullanışlı ve nispeten kolay birkaç yöntem vardır.

Bu işe yaramazsa, kullanabileceğiniz, biraz daha fazla zaman alan ve yoğun emek gerektiren başka yöntemler de vardır, ancak duvarlarınızın en kısa sürede tekrar en iyi şekilde görünmesini sağlamak için kesinlikle buna değer!

Neye ihtiyacınız olacak

Gereçler:

  • Su
  • Sıvı Bulaşık Deterjanı / Bulaşık Deterjanı
  • Karbonat
  • Çok Amaçlı Ev Temizleyici
  • Melamin Temizleme Süngeri
  • Yumuşak Beyaz Bezler
  • Küçük Kaseler
  • Sakız Silgisi
  • İnce Kum Zımpara Kağıdı
  • Boya Haznesi
HANDy 1500-CC HANDy Boya Haznesi, tekli
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın
Pro Grade - Boya Fırçaları - 5 Ea - Boya Fırça Seti
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Talimatlar

Sadece güvende olmak için, kullanmayı düşündüğünüz herhangi bir çözümü, duvardaki boyaya zarar vermeyeceğinden veya silmeyeceğinden emin olmak için duvarın veya süpürgelik tahtasının küçük bir köşesinde test etmelisiniz.

Küçük bir alanı test etmek ve nasıl kuruduğunu görmek için birkaç dakika beklemek, eğer sonunda küçük bir sıyrık izini duvarda büyük, yıpranmış, rengi atmış bir daireye dönüştürürse, tüm duvarı yeniden boyama zahmetinden kurtarabilir.

Aşama 1

Sıyrık izini yumuşak dairesel hareketlerle hafifçe ovalamak için nemli, yumuşak bir bez kullanın ve zamanla biraz daha fazla baskı uygulayın. Bu, sıyrık izini başarıyla kaldırırsa, duvarı kuru yumuşak bir bezle silin ve hepsini aldığınızdan emin olun. Bu işe yaramazsa, temizleme yöntemlerine devam edin

Adım 2

Kol ve Çekiçli Saf Kabartma Tozu, 5 lb
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Yaklaşık ½ çay kaşığı bulaşık deterjanı ve iki bardak ılık sudan oluşan bir solüsyonu karıştırın. Önceden nemli yumuşak bezi kullanın ve solüsyona batırın ve yukarıdaki adımların aynısını izleyin.

İşe yarıyor gibi görünüyorsa, ancak işareti hala biraz görebiliyorsanız, nemli beze biraz karbonat serpmeyi deneyin ve fırçalamaya devam edin. İşaret tamamen yok olduğunda, silmek ve kurulamak için kuru, yumuşak bir havlu kullanın. Çalışmazsa, bir sonraki adıma geçin.

Aşama 3

STK 20 Paket Ekstra Kalın Sihirli Temizlik Pedleri - Tüm Yüzeyler İçin Silgi Süngeri - Mutfak-Banyo-Mobilya-Deri-Araba-Çelik - Tüm Kirleri Silmek İçin Sadece Su Ekleyin - Melamin - Üniversal Temizleyici
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Bir melamin temizleme süngerini nemlendirin ve duvara uygulamadan önce fazla suyu sıkın.

Sıyrık izini tekrar eden yavaş dairesel hareketlerle ve ardından yukarı ve aşağı ve soldan sağa fırçalayın. Bu hala işe yaramazsa, kolay çözümler tükenmiş ve daha agresif adımlara geçmeniz gerekecek.

4. adım

Bir kase ılık suya birkaç damla sıvı deterjan ekleyin ve bezinizle eskisi gibi aynı yöntemi kullanın.

Her zaman olduğu gibi, çok ıslak bir bez kullanarak duvarı doyurmadığınızdan emin olun. Bazı sonuçlar görmeye başlarsanız, ancak hepsini alamazsanız, sıvı bulaşık deterjanından küçük bir damla doğrudan bezin üzerine koyun ve onu duvardaki sıyrık izlerinin geri kalanını kaldırıp kaldırmayacağını görmek için kullanın. tamamen gittiler. Gerekirse sonraki temizleme yöntemine geçin.

Adım 5

Ardından, kurtulamayacağınız inatçı sıyrık izleri için çok amaçlı ev temizleyicisini kullanmayı deneyeceksiniz. Temizleyiciyi bezinize koyun ve duvardaki sıyrık izini temizlemeye çalışmak için önceki hareketleri tekrarlayın.

Sıyrık izinin hafiflediğini görmeye başlarsanız, ancak tamamen kaybolmazsa, çok amaçlı temizleyiciyi doğrudan duvara püskürtmeyi deneyin ve bezle ovalamaya devam edin. Neyse ki, hala işe yaramazsa denenecek daha fazla adım var.

6. Adım

Küçük bir kapta karbonat ve sudan diş macunu kalınlığına benzer hale gelene kadar macun yapmayı deneyin. Macunun bir kısmını temiz bir beze koyabilir ve sıyrık izini duvarda tekrar ovalayabilirsiniz.

Biraz daha sert bir şeye ihtiyacınız varsa, eski bir diş fırçası kullanmayı deneyebilirsiniz, ancak nazik olduğunuzdan emin olun, böylece boyaya veya duvara zarar vermezsiniz. Ardından alanı nemli bir öfke ile durulayın ve yumuşak bir bezle kurulayın.

Umarım, şimdiye kadar ayak iziniz gitmiştir! Yapmamışsa veya duvarınızı yeterince ovma ve silme işleminden geçirdiyseniz ve şimdi hasar görmüş boya veya renk solmasına neden olduysa, “Duvarınıza Zarar Vermeden Kurtulamadıysanız Ne Yapmalısınız” başlıklı bölümde aşağıdaki adımları izleyin. . Ne yazık ki, izin gerçekten gitmesini istiyorsanız, sıyrık izini parlatmak ve boyaya rötuş yapmak, elinizdeki tek seçenek olabilir.

Duvar Kağıdı Üzerinde Sürtünme İzleri

Çoğu duvar kağıdı, özellikle kimyasallar veya melamin süngerle aşırı temizlemeye veya tekrarlanan sürtünmeye iyi dayanmaz. Büyük olasılıkla, başladığınızdan çok daha kötü görünen renksiz veya yırtık duvar kağıdıyla sizi bırakacaktır.

Faber-Castell Silgiler - Çizim Sanatı yoğrulmuş Silgiler, Büyük boy Gri - 4 Paket
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Duvar kağıdı için bir sakız silgisi kullanmayı deneyin ve daha ileri gitmeye gerek kalmadan işareti kaldırıp kaldırmayacağına bakın. Gerçekten inatçı bir sürtünme iziyse, biraz su ile karıştırılmış sıvı deterjan kullanmayı deneyebilirsiniz, ancak duvar kağıdının çözüme nasıl tepki verdiğini görmek ve duvar kağıdına zarar vermediğinden veya rengini bozmadığından emin olmak için önce küçük bir alanı test ettiğinizden emin olun.

Çok sert ovalamayın veya çok ıslak bir bez kullanmayın, çünkü duvar kağıdına kalıcı olarak zarar verebilirsiniz, ki bu yapmak isteyeceğiniz son şeydir.

Duvarınıza Zarar Vermekten Kaçınamadıysanız Ne Yapmalısınız?

Hasar zaten yapılmışsa ve duvarınıza zarar veren zararlı bir çözüm kullanmadan veya posteri duvar boyasını getirerek duvardan koparmadan önce bunu okumadıysanız endişelenmenize gerek yok.

3M 19015ES-CC 3-2 / 3 x 9-inç İnce Kum Alüminyum Oksit Boya, Ahşap, Metal Zımpara Kağıdı, 9'lu Paket
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Evet, kendiniz için daha fazla iş yarattınız, ancak bu dünyanın sonu değil ve kolayca düzeltilebilir. Bundan sonra yapmanız gereken, lekeli alanı aşındırarak astarlamayı ve boyamayı kolaylaştırmak için ince bir zımpara kağıdı ile duvarı nazikçe ovmaktır.

İdeal olarak 120 veya daha yüksek zımpara kağıdı kullanmak istersiniz. Duvarda çok fazla toz kaldıysa, Clorox mendil, bebek mendili veya ıslak kağıt havluyla silin.

Küçük bir rulo fırça veya küçük bir boya fırçası kullanarak kısa, pürüzsüz vuruşlarla lekenin üzerine bir kat astar uygulayın. Kaplamaya çalıştığınız yerden biraz daha büyük bir alanı kaplamak istersiniz. Elinizde herhangi bir astar yoksa, yerel ev geliştirme mağazanız olarak duvarınızda hangi astarı kullanmak en iyisidir.

Ardından, astar kuruduktan sonra, astar katmanını duvarın geri kalanıyla eşitlemek için ince kumlu zımpara kağıdı ile zımparalamak istersiniz. Bu, uygulanacak boyaya pürüzsüz bir yüzey sağlar, bu nedenle mümkün olduğunca taze ve kusursuz görünmesini istersiniz.

Yine, fazla tozu boyamadan önce bir bezle veya nemli bir bezle silin. Daha sonra küçük bir fırça veya rulo ile lekeli noktaya ince bir tabaka boya uygulayacaksınız. Duvarın geri kalanıyla aynı renk boyayı kullandığınızdan emin olun.

Pürüzsüz bir boya tabakası uygulamak için uzun, eşit vuruşlar kullanın. Yağ bazlı bir boya kullanıyorsanız, doğal kıllı bir fırça kullanmalısınız. Boyanız su veya lateks bazlı ise, sentetik bir boya fırçası en iyisidir.

Boya kuruduktan sonra duvarınız yeni kadar güzel görünmelidir! Alanın biraz daha koyu olması gerekiyorsa, ikinci bir kat boya ekleyin, ancak çok ince bir katman olduğundan emin olun, böylece duvar düz ve pürüzsüz kalır ve farkı bile söyleyemezsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel Halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem aç...

Halılardaki inatçı lekeler nasıl çıkarılır Meltem Açıkel ? Eviniz aile birleşmelerinin merkezi, arkadaşların buluşma noktasıysa ve ayrı...

En iyi şarjlı süpürge kadinlar kulübü En iyi şarjlı süpürge kadinlar kulübü...

 Göre En İyi Süpürge İyi bir kablosuz elektrik süpürgesi seçmek bazen hak ettiği ciddiyeti alamaz. İyi bir seçim yapmak, bunu bir ...

Halıdan Domates Sosu Nasıl Çıkarılır Halıdan Domates Sosu Nasıl Çıkarılır...

Domates veya spagetti sosundan o parlak kırmızı lekeyi halıdan nasıl çıkaracağınızı merak ediyorsanız, bu korkunç domates sosu sıçramas...

Halıdan Pas Çıkarma Halıdan Pas Çıkarma

Evinizin herhangi bir yerinde bir pas lekesiyle karşılaştıysanız, bunların ne kadar çirkin olabileceğini bilirsiniz. Hoş olmayan görünü...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ