Sürtünme İzleri Duvarlardan Nasıl Çıkar

Nane yeşili duvarı silen eldivenli bir el.

Scruff izleri gerçekten çirkin olabilir ve evin genel olarak bozulmamış estetiğini mahvedebilir, bu yüzden işte onları güzel duvarlarınızdan çıkarmanın yolları.


Duvarlarınızın güzel ve temiz görünmesini sağlamak konusunda ne kadar dikkatli olursanız olun, yine de ara sıra sıyrıklar veya sıyrıklar olma eğilimindedir, zamanla, özellikle duvarın dibinde veya süpürgeliklerde fark edeceksiniz.

Endişelenmenize gerek yok, çoğu zaman kolay bir çözümdür. Duvarlarınızdan istenmeyen izleri hızla kaldırmayı deneyebileceğiniz çok kullanışlı ve nispeten kolay birkaç yöntem vardır.

Bu işe yaramazsa, kullanabileceğiniz, biraz daha fazla zaman alan ve yoğun emek gerektiren başka yöntemler de vardır, ancak duvarlarınızın en kısa sürede tekrar en iyi şekilde görünmesini sağlamak için kesinlikle buna değer!

Neye ihtiyacınız olacak

Gereçler:

  • Su
  • Sıvı Bulaşık Deterjanı / Bulaşık Deterjanı
  • Karbonat
  • Çok Amaçlı Ev Temizleyici
  • Melamin Temizleme Süngeri
  • Yumuşak Beyaz Bezler
  • Küçük Kaseler
  • Sakız Silgisi
  • İnce Kum Zımpara Kağıdı
  • Boya Haznesi
HANDy 1500-CC HANDy Boya Haznesi, tekli
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın
Pro Grade - Boya Fırçaları - 5 Ea - Boya Fırça Seti
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Talimatlar

Sadece güvende olmak için, kullanmayı düşündüğünüz herhangi bir çözümü, duvardaki boyaya zarar vermeyeceğinden veya silmeyeceğinden emin olmak için duvarın veya süpürgelik tahtasının küçük bir köşesinde test etmelisiniz.

Küçük bir alanı test etmek ve nasıl kuruduğunu görmek için birkaç dakika beklemek, eğer sonunda küçük bir sıyrık izini duvarda büyük, yıpranmış, rengi atmış bir daireye dönüştürürse, tüm duvarı yeniden boyama zahmetinden kurtarabilir.

Aşama 1

Sıyrık izini yumuşak dairesel hareketlerle hafifçe ovalamak için nemli, yumuşak bir bez kullanın ve zamanla biraz daha fazla baskı uygulayın. Bu, sıyrık izini başarıyla kaldırırsa, duvarı kuru yumuşak bir bezle silin ve hepsini aldığınızdan emin olun. Bu işe yaramazsa, temizleme yöntemlerine devam edin

Adım 2

Kol ve Çekiçli Saf Kabartma Tozu, 5 lb
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Yaklaşık ½ çay kaşığı bulaşık deterjanı ve iki bardak ılık sudan oluşan bir solüsyonu karıştırın. Önceden nemli yumuşak bezi kullanın ve solüsyona batırın ve yukarıdaki adımların aynısını izleyin.

İşe yarıyor gibi görünüyorsa, ancak işareti hala biraz görebiliyorsanız, nemli beze biraz karbonat serpmeyi deneyin ve fırçalamaya devam edin. İşaret tamamen yok olduğunda, silmek ve kurulamak için kuru, yumuşak bir havlu kullanın. Çalışmazsa, bir sonraki adıma geçin.

Aşama 3

STK 20 Paket Ekstra Kalın Sihirli Temizlik Pedleri - Tüm Yüzeyler İçin Silgi Süngeri - Mutfak-Banyo-Mobilya-Deri-Araba-Çelik - Tüm Kirleri Silmek İçin Sadece Su Ekleyin - Melamin - Üniversal Temizleyici
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Bir melamin temizleme süngerini nemlendirin ve duvara uygulamadan önce fazla suyu sıkın.

Sıyrık izini tekrar eden yavaş dairesel hareketlerle ve ardından yukarı ve aşağı ve soldan sağa fırçalayın. Bu hala işe yaramazsa, kolay çözümler tükenmiş ve daha agresif adımlara geçmeniz gerekecek.

4. adım

Bir kase ılık suya birkaç damla sıvı deterjan ekleyin ve bezinizle eskisi gibi aynı yöntemi kullanın.

Her zaman olduğu gibi, çok ıslak bir bez kullanarak duvarı doyurmadığınızdan emin olun. Bazı sonuçlar görmeye başlarsanız, ancak hepsini alamazsanız, sıvı bulaşık deterjanından küçük bir damla doğrudan bezin üzerine koyun ve onu duvardaki sıyrık izlerinin geri kalanını kaldırıp kaldırmayacağını görmek için kullanın. tamamen gittiler. Gerekirse sonraki temizleme yöntemine geçin.

Adım 5

Ardından, kurtulamayacağınız inatçı sıyrık izleri için çok amaçlı ev temizleyicisini kullanmayı deneyeceksiniz. Temizleyiciyi bezinize koyun ve duvardaki sıyrık izini temizlemeye çalışmak için önceki hareketleri tekrarlayın.

Sıyrık izinin hafiflediğini görmeye başlarsanız, ancak tamamen kaybolmazsa, çok amaçlı temizleyiciyi doğrudan duvara püskürtmeyi deneyin ve bezle ovalamaya devam edin. Neyse ki, hala işe yaramazsa denenecek daha fazla adım var.

6. Adım

Küçük bir kapta karbonat ve sudan diş macunu kalınlığına benzer hale gelene kadar macun yapmayı deneyin. Macunun bir kısmını temiz bir beze koyabilir ve sıyrık izini duvarda tekrar ovalayabilirsiniz.

Biraz daha sert bir şeye ihtiyacınız varsa, eski bir diş fırçası kullanmayı deneyebilirsiniz, ancak nazik olduğunuzdan emin olun, böylece boyaya veya duvara zarar vermezsiniz. Ardından alanı nemli bir öfke ile durulayın ve yumuşak bir bezle kurulayın.

Umarım, şimdiye kadar ayak iziniz gitmiştir! Yapmamışsa veya duvarınızı yeterince ovma ve silme işleminden geçirdiyseniz ve şimdi hasar görmüş boya veya renk solmasına neden olduysa, “Duvarınıza Zarar Vermeden Kurtulamadıysanız Ne Yapmalısınız” başlıklı bölümde aşağıdaki adımları izleyin. . Ne yazık ki, izin gerçekten gitmesini istiyorsanız, sıyrık izini parlatmak ve boyaya rötuş yapmak, elinizdeki tek seçenek olabilir.

Duvar Kağıdı Üzerinde Sürtünme İzleri

Çoğu duvar kağıdı, özellikle kimyasallar veya melamin süngerle aşırı temizlemeye veya tekrarlanan sürtünmeye iyi dayanmaz. Büyük olasılıkla, başladığınızdan çok daha kötü görünen renksiz veya yırtık duvar kağıdıyla sizi bırakacaktır.

Faber-Castell Silgiler - Çizim Sanatı yoğrulmuş Silgiler, Büyük boy Gri - 4 Paket
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Duvar kağıdı için bir sakız silgisi kullanmayı deneyin ve daha ileri gitmeye gerek kalmadan işareti kaldırıp kaldırmayacağına bakın. Gerçekten inatçı bir sürtünme iziyse, biraz su ile karıştırılmış sıvı deterjan kullanmayı deneyebilirsiniz, ancak duvar kağıdının çözüme nasıl tepki verdiğini görmek ve duvar kağıdına zarar vermediğinden veya rengini bozmadığından emin olmak için önce küçük bir alanı test ettiğinizden emin olun.

Çok sert ovalamayın veya çok ıslak bir bez kullanmayın, çünkü duvar kağıdına kalıcı olarak zarar verebilirsiniz, ki bu yapmak isteyeceğiniz son şeydir.

Duvarınıza Zarar Vermekten Kaçınamadıysanız Ne Yapmalısınız?

Hasar zaten yapılmışsa ve duvarınıza zarar veren zararlı bir çözüm kullanmadan veya posteri duvar boyasını getirerek duvardan koparmadan önce bunu okumadıysanız endişelenmenize gerek yok.

3M 19015ES-CC 3-2 / 3 x 9-inç İnce Kum Alüminyum Oksit Boya, Ahşap, Metal Zımpara Kağıdı, 9'lu Paket
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Evet, kendiniz için daha fazla iş yarattınız, ancak bu dünyanın sonu değil ve kolayca düzeltilebilir. Bundan sonra yapmanız gereken, lekeli alanı aşındırarak astarlamayı ve boyamayı kolaylaştırmak için ince bir zımpara kağıdı ile duvarı nazikçe ovmaktır.

İdeal olarak 120 veya daha yüksek zımpara kağıdı kullanmak istersiniz. Duvarda çok fazla toz kaldıysa, Clorox mendil, bebek mendili veya ıslak kağıt havluyla silin.

Küçük bir rulo fırça veya küçük bir boya fırçası kullanarak kısa, pürüzsüz vuruşlarla lekenin üzerine bir kat astar uygulayın. Kaplamaya çalıştığınız yerden biraz daha büyük bir alanı kaplamak istersiniz. Elinizde herhangi bir astar yoksa, yerel ev geliştirme mağazanız olarak duvarınızda hangi astarı kullanmak en iyisidir.

Ardından, astar kuruduktan sonra, astar katmanını duvarın geri kalanıyla eşitlemek için ince kumlu zımpara kağıdı ile zımparalamak istersiniz. Bu, uygulanacak boyaya pürüzsüz bir yüzey sağlar, bu nedenle mümkün olduğunca taze ve kusursuz görünmesini istersiniz.

Yine, fazla tozu boyamadan önce bir bezle veya nemli bir bezle silin. Daha sonra küçük bir fırça veya rulo ile lekeli noktaya ince bir tabaka boya uygulayacaksınız. Duvarın geri kalanıyla aynı renk boyayı kullandığınızdan emin olun.

Pürüzsüz bir boya tabakası uygulamak için uzun, eşit vuruşlar kullanın. Yağ bazlı bir boya kullanıyorsanız, doğal kıllı bir fırça kullanmalısınız. Boyanız su veya lateks bazlı ise, sentetik bir boya fırçası en iyisidir.

Boya kuruduktan sonra duvarınız yeni kadar güzel görünmelidir! Alanın biraz daha koyu olması gerekiyorsa, ikinci bir kat boya ekleyin, ancak çok ince bir katman olduğundan emin olun, böylece duvar düz ve pürüzsüz kalır ve farkı bile söyleyemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir