Tavan alanı bölücüler

Sahip olduğumuz mevcut yaşam alanı çok küçük olduğunda ve istediğimiz evi dekore et Aynı zamanda hoş ve pratik olması için, ana kural, herhangi bir m2’den en iyi şekilde yararlanmak, yemek alanına ek olarak, bu tür evleri bunaltmaya eğilimli bölmeli yapılardan kaçınarak, ışığı alıp bölümlere ayırmaktır. çok fazla ev, odaların aşırı derecede küçük olduğu hissini bırakıyor vs.

Bölme olmayan açık alanlarla ilgili sorun, mahremiyete ihtiyaç duyan alanların olmasıdır: Bir banyonun bariz nedenlerden dolayı bir kapıya ihtiyacı vardır, ancak ana yatak odası da belirli bir mahremiyet gerektirir. Bölmelerle örtmek gerekmese de, yatak hiçliğin ortasındayken “oturma odasında uyuma” hissi özellikle uyumak için hoş değildir.

Bu sorunları çözmek için ancak açık alanlardan vazgeçmeden bölücülerimiz var. Basit perdelerden sürgülü panel sistemine kadar temel özelliği hafif sistemler ile bölmesiz mekanları ayırmak olan her türlü yapıdır. Bu yazıda boşluklar mobilyalarla (raflar vb.) Ayrılabilse de yerden tavana ayrılan yapılara odaklanacağız.

Bu tür sistemler genellikle stüdyo dairelerde veya mikro dairelerde yatak odasını evin geri kalanından ayırmak için kullanılır, ancak bir mutfağı oturma odasından, yemek odasını oturma alanından veya diğer odalardan bir girişi ayırmak için de kullanılabilirler. ev.

Sabit yapılar (örneğin, zeminden duvara renkli veya vinil cam) veya hareketli (Japon paneller, hareketli kapılar, ışık perdeleri, vb.) Vardır. Herhangi bir zamanda havalandırma yapabilmek, evin geri kalanının görsel alanını genişletmek vb. İçin alanı tamamen açın.

Nasıl dekorasyon fikirleri Bu tür mekanlar için bütçeniz sınırlıysa, ucuz ve kurulumu kolay olduğundan Japon panel sistemlerini veya perdelerini öneriyoruz. Cebiniz başka bir şey için yeterliyse, mobil DM veya benzeri panellerin yapısı en uygun olanı olacaktır. Ayrıca, sabit yapılar yerleştirirseniz, ışığın geçmesine izin vermeyeceğinden, tamamen opak yapılar (örneğin ahşap paneller) yerine vinil veya renkli camla yapmanızı öneririz.

Birkaç tane bırakıyoruz dekorasyon fotoğrafları fikir alabileceğiniz küçük alanlar.

Küçük alanları oda bölücülerle dekore edin

dekorasyon-oda bölücüler-02

dekorasyon-bölücüler-boşluklar-03

Küçük alanları dekore edin - Bölücüler

dekorasyon-bölücüler-boşluklar-06

dekorasyon-oda bölücüler-07

Üzerinden: paperblog.com | planetadeco.com | casaoriginal.net | livingdesignland.blogspot.com | bbs.ahulong.com