Tek katlı, üç yatak odalı ve 118 metrekarelik Ücretsiz Ev Planlarından oluşan geleneksel ev planı

Bugün getirdiğim plan, çok geleneksel bir evin planı. Tek kat, üç yatak odası, iki banyo, açık konsept düzen. Hepsi çok iyi yapılmış ve metrekareyi boşa harcamadan. Bu evin, mimaride tekerleği yeniden icat etmenin gerekli olmadığının açık bir örneği olduğuna inanıyorum, tipik ailenin ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılayan kanıtlanmış çözümler var.

Tek katlı, üç yatak odalı ve 118 metrekarelik ev planı

Gördüğümüz gibi tek bir bitkidir. Önümüzde küçük bir verandamız var. Küçük bir mobilya parçasıyla ayrılmış bir tür salon veya fuaye olmasına rağmen, doğrudan oturma odasına gidiyoruz. Bu oturma odası, açık konseptin bir parçası olduğu için, daha önce de belirtildiği gibi ortamı yemek odası ve mutfak ile paylaşmaktadır. Mutfak tezgahı ile oluşturulan bar sayesinde biraz ayrılmıştır, kahvaltı alanı olarak kullanmak için idealdir.

Yaşam alanından bizi yatak odaları, banyo ve çamaşır odası arasında dağıtan bir koridora erişebiliriz. Bir yandan klasik tandem yatak odası – banyo – yatak odası içinde dağıtılmış iki odamız var, karşısında çamaşır makinesi ile kurutucu arasında boşluk bulunan bir dolaptan daha fazlası olan çamaşırhane alanı var. Salonun sonunda ebeveyn banyolu ebeveyn yatak odası ve gömme dolap bulunmaktadır.

Bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Onlar hoşlanıyor? Bana klasik ama işlevsel bir dağıtımın net bir örneği gibi görünüyor.