Tek yatak odası, bir banyo ve 53 metrekare Ücretsiz Ev Planları ile dubleks kat planı

Oldukça hızlı büyüyen bir bölgede çok arazim var. Adenas, sürekli konut açığı olan bir yer. 500 metrekarelik bir arsa ve içine dubleksler yapmak istiyorum… tabii ki kiralamak ve biraz para kazanmak için. Bugün yayınladığım bunun gibi küçük dubleksler, kiralık evler inşa etmek istediğinizde harika bir seçenek. Ve bir bina inşa etmek istemiyor (ya sermaye mevcut olmadığı için ya da başka bir inşaat tarzı sağlaması amaçlandığı için).

Bu özel tasarımla arazim en az 5 veya 6 binaya sığabilir … ancak bazı değişikliklerle birkaç tane daha inşa edebilirim. Mutfağın yerini değiştirmek ve ön kapının yanına büyük bir pencere koymak yaklaşık 10 adet sorunsuz inşa edebilir. Tutacağım şey spiral merdiven. Aslında fontanotshop spiral merdivenlerine bakıyordum ve yer tasarrufu harika.

dubleks zemin kat planı 53 metrekare

Plandan da görebileceğimiz gibi, zemin katta harika bir açık konsept ortamımız var. Önümüzde oldukça küçük bir mutfak ve ön kapı var. Altta merdivenlerimiz var. Mutfağı evin uzun kenarlarından birine merdivenlerin yanına arka tarafa koyardım. Bu şekilde, önüne çok daha büyük bir pencere koyabilirdim, bu da yan camlar olmadan yapmama izin verir (bu dubleksleri bir “bölme duvarı” paylaşarak inşa edebilme).

dubleks üst kat planı 53 metrekare

Üst katta bu büyüklükteki bir ev için alışılmadık derecede büyük bir banyomuz var. Tek banyonun üst katta olması sorunumuz var ama bu büyüklükte bir banyoya sahip olduğumuz için bu rahatsızlığı karşılayabiliriz. Gerisi, bu katta salon tipi bir alana izin veren bir kapı ile merdivenlerden çok iyi ayırabileceğimiz açık bir alan.

Bu uçak hakkında ne düşünüyorsun? Onlar hoşlanıyor? İnşa edecekler mi?

Bana özellikle çok ilginç bir tasarım gibi geliyor. Kendimi böyle bir inşaatta yaşarken görmüyorum … ama gerekirse bu bana çok fazla sorun çıkarmaz. Sonuçta, çok fazla açık alana ve ışığa sahip bir ev. Tek sorun, daha önce de bahsettiğim gibi, banyoya gitmek için merdivenlerden çıkmak zorunda kalmaktır.

Bir noktada, daha önce bahsettiğim arsa üzerine bir şeyler inşa etmeye karar verirsem, kesinlikle hesaba katacağım tasarımlardan biri bu olacaktır.