Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Terası kapatmadan önce bilmeniz gereken her şey

Teras çatı modelleri , demir teras kapatma , ahşap balkon kapatma modelleri , çatı piyesli teras kapatma , balkon üstü çatı modelleri , teras ahşap çatı modelleri , terası kapatıp oda yapma , veranda üstü kapatma , teras cam kaplama , veranda kapama , teras kaplama modelleri , bahçe üstü kapama , pvc teras kapatma […]

24 Ocak 2021 - 15:29 'de eklendi ve 317 kez görüntülendi. A+A-

Terası kapatmadan önce bilmeniz gereken her şey

Teras çatı modelleri , demir teras kapatma , ahşap balkon kapatma modelleri , çatı piyesli teras kapatma , balkon üstü çatı modelleri , teras ahşap çatı modelleri , terası kapatıp oda yapma , veranda üstü kapatma , teras cam kaplama , veranda kapama , teras kaplama modelleri , bahçe üstü kapama , pvc teras kapatma , camlı teras modelleri , terasa çatı yaptırmak , balkon üst kapama , teras çelik çatı modelleri , dublex teras kapama , çatı katı kapatma , pimapen teras kapama , teras üstü kapama modelleri , şıngıl teras kapama , lambiri teras kapatma modelleri,

Bazen ev tadilatı ile ilgili yapılması kolay olmayan belirli kararlarla karşılaşıyoruz. Onlardan biri evet terası kapat ya da değil. Yaşadığınız yer, tadını çıkarmak için en iyi iklime sahip olmayabilir veya evinizde yerden tasarruf etmek isteyebilirsiniz. Her ne olursa olsun, bir balkon veya terası kapatmadan önce bir dizi hususu bilmeniz önemlidir.

Terası kapatmadan önce kendinize sormanız gereken sorular

Bu reformu gerçekleştirmeden önce, en uygun kararı verdiğinizden emin olmak için kendinize bir dizi soru sormanız gerekir. Not alın.

1.- Terası neden kapatmak istemenizin nedenleri

Evinizin terasını neden kapatmak istediğinizi iyi düşünün. Tüm nedenler aynı değildir ve bizi pragmatik çözümlere götürmezler. Güvenlik veya mahremiyet nedeniyle kapatmak, gürültüyü sona erdirmek, tüm yıl boyunca tadını çıkarmak veya evinizin alanına metrekare eklemek isteyebilirsiniz. Terasınızı neden kapatmak istediğinizin cevabı, özellikle muhafaza türlerini seçmek söz konusu olduğunda, daha iyi kararlar vermenizi sağlayacaktır.

2.- Evinizin terasını kapatmak yasal mı?

Bu, reformlara başlamadan önce bir başka önemli sorudur. Söz konusu alanı evin içine entegre ederek bir teras kapatarak, mevcut şehir planlama kanununa göre her zaman yasal olmayan faydalı sayaçlar ekliyoruz. Bu nedenle, reforma başlamadan önce belediye meclisine izin veya ilgili izni talep etmesi için bilgi vermeniz önemlidir. Öte yandan binanın estetiğini değiştirirken mahalle topluluğunuzun da onayına ihtiyacınız olacak, aksi takdirde her Belediye Meclisine göre değişen bir ekonomik cezaya maruz kalacaksınız. Örneğin, Madrid durumunda bu ceza 600.000 € ‘ya kadar çıkabilir.

3.- Terasın konumu

Teras, dış mekanı evin iç kısmına bağlayan bir topluluk alanıdır. Bu nedenle, konumu kapatıp kapatmama kararını vermeden önce başka bir kilit unsurdur. Yönüne bağlı olarak, örneğin bir tür cam veya diğerini seçmek daha iyi olacaktır. Teras kuzeye bakıyorsa ısı yalıtımına öncelik verilmelidir. Oysa teras güney yönüne sahipse, güneş kontrolü konusunda endişeleneceğiz.

Bu sorunlar çözüldükten sonra evimizin terasını kapatmak için adımlar atmaya devam edebiliriz. Ardından, bu reformu başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için hesaba katmanız gereken diğer önemli hususları size göstereceğiz.

Terasınızı sorunsuz kapatmak için diğer hususlar

Terasınızı neden kapatmak istediğinizi, almanız gereken izinleri ve yerini zaten biliyorsunuz. Bu reformun başarılı olması için başka türden kilit kararlar almaya başlamanın zamanı geldi.

 • Tasarım türü: Bir önceki noktada toplanan tüm bilgilere göre, bir tür teras tasarımıyla diğerinden daha çok ilgileneceğiz. Gerçek şu ki, aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla seçenek var, ancak kapı ve pencere kombinasyonları yapabileceğiniz veya her şeyi sabit bırakmayı seçebileceğiniz genel bir tasarımdan sıyrılabiliriz. Sürgülü veya katlanır pencerelerin yaygın olduğu, açıklığın türüne göre bir tasarım. Son olarak seçilen çatı kaplamasına göre teras tipini seçebiliriz. Bu saydam veya opak olabilir. Her iki seçenek de ilginç, ancak hem artılarını hem de eksilerini bilmelisiniz. Şeffaf bir çatı, özellikle güneye bakan teraslarda iyi bir güneş yalıtımı gerektirir. Ayrıca yağmurlu günlerde cam veya polikarbonat çatıların oldukça can sıkıcı olabileceğini unutmayın. Opak bir tavanı seçmenin dezavantajı, parlaklık kaybı ve ferahlık hissidir.
 • Enerji verimliliği: Bir terasın kapatılmasıyla daha iyi bir yalıtımın sağlanabileceğini unutmamak önemlidir, bu da enerji verimliliği oranında önemli bir iyileşme anlamına gelir. Bu özellik, satmak veya kiralamak isterseniz evi yeniden değerlendirmek ve rehabilitasyonu için yardım istemek için kullanılabilir.

Bir terası kapatmak için malzeme türleri

Özel ilgiyi hak eden hassas bir noktaya giriyoruz. Yenileme çalışması yapılmadan önce malzeme seçimi ile ilgilidir. Terasımızın muhafazası için en iyi malzemeyi seçmek kolay bir iş değildir, çünkü her birinin zayıf noktaları ve güçlü noktaları vardır. Bu anlamda en iyisi, sektörde çalışanlar gibi sektördeki profesyonellerden tavsiye almaktır. Reform. Ancak bazı malzemelerle ilgili bazı açıklamalar yapacağız.

Muhafaza türleri çelik, alüminyum, PVC veya ahşap olabilir. Örneğin alüminyum, hem içeride hem dışarıda hemen hemen her renkte kurulmasına izin veren çok hafif ve ince bir malzemedir. Ahşap çok zarif ve güzeldir, ancak onu sert hava koşullarından korumak için bir dizi özen ve bakım gerektirir. Benzer şekilde, PVC çok su geçirmez ve dirençli bir malzemedir, ancak kaplamalarla daha az oynamaya izin verir. Seçilecek cam türü ile ilgili olarak, en yaygın olanı, iyi yalıtımı garanti eden bir hava odasına sahip çift camı seçmektir. Yüksek sıcaklıklara sahip iklimler için düşük emisyon ve güneş kontrol camları takılabilir. Ayrıca 6 ila 12 mm kalınlığında temperli cam da kullanılabilir. Her şey ihtiyaçlara bağlı olarak terasın çevresi ile kaplanacaktır. Hemen hemen her terasın özelliklerine uyum sağlayan akıllı gözlükler de vardır.

Malzemeler açısından bir sonraki karar, seçilen muhafazanın üzerine konulacak çatı tipidir (sürgülü pencereler ve kapılar, katlanır, cam perdeler vb.). Terasınız üzerine bir çatı koyma seçeneğine izin veriyorsa, ne tür seçeneklere sahip olduğunuzu bilmeniz önemlidir:

 1. Cam tavanlar: cam, doğal ışığın mükemmel güneş korumasına ihtiyaç duyulmayan yerlere girmesine izin verir. Ancak kuzeye bakan teras çatılar için bu oldukça soğuk bir malzeme olabilir. Işığın eve girişine öncelik verme ya da onu soğuktan koruma durumu ile karşı karşıyayız.
 2. Polikarbonat tavanlar: Bu sefer, camdan türetilen, ancak ışığın içeri girmesine izin verirken mükemmel ısı ve ses yalıtımı sağladığı için gelişmiş özelliklere sahip bir malzeme ile uğraşıyoruz.
 3. Sandviç panel tavanlar: Terasınızı kapatma sebebi evin iç kısmına doğru alan kazanmaksa en iyi seçenek budur. Sandviç panel tavanlar, fiberglas gibi yüksek kaliteli yalıtım malzemelerinden yapılır. Bu, yeni alanınızda mükemmel bir ortam yaratmanıza izin verecektir.

Sabit mi yoksa mobil tavanlar mı?

Bu, bir terası kapatırken önemli bir sorudur. Muhafazanın üzerine bir çatı kurarken, bunu sabit veya hareketli bir şekilde yapmak için iki seçeneğimiz var. Mobil çatılar, dışarıda yağmur yağsa da yağmasa da terasınızın keyfini çıkarmanızı sağlar. Bu anlamda, çatıların farklı tipteki kapalı alanlardan bağımsız yapılar olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle pratik olarak her türlü çerçeveye uyum sağlarlar.

Teras kapatmanın avantajları

Tüm reformlar biraz can sıkıcı olsa da, gerçek şu ki, dikkate alınması gereken önemli avantajlar içeriyor. Terasa bir mahfaza kurulması durumunda, bunlar en göze çarpanlardır:

 1. Daha fazla mahremiyet: Terasın kapatılması, dışarıdan daha fazla mahremiyete sahip olmanızı sağlar. Artık başkalarının bakışları için endişelenmenize gerek yok.
 2. Daha fazla güvenlik: Muhafazalar terasların hırsızlığa karşı daha iyi korunmasına izin verir. Öte yandan çocuk sahibi olunması durumunda bu yapılar olası ölümcül kazaların önüne geçmektedir.
 3. Daha az gürültü: terasınızı kapattığınız anda caddeden gelen rahatsız edici gürültü en aza indirilir. Çünkü hepimiz buranın huzur ve rahatlama alanı olduğunu biliyoruz.
 4. Daha fazla temizlik: Aynı şey dış kısımdaki kirde de olur. İyi bir muhafaza sayesinde evinizin içine girmesini engelleyebilir, böylece daha uzun süre temiz tutabilirsiniz.
 5. Daha fazla enerji verimliliği: İyi bir ısı yalıtımı, evinizin içinde enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Bu, aynı ürünün enerji verimliliğini önemli ölçüde artıracak ve fiyatını artıracaktır.
 6. Konfor ve keyif: Ailenin eğlenmesi veya kendinize bir yer istediğiniz anlar için benzersiz bir alana sahip olacaksınız.

Terasınızı kapatıp kapatmama konusunda herhangi bir sorunuz varsa, daima çalışma ekibini oluşturanlar gibi gerçek profesyonellere danışın. Reform.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evler

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sıkıcı bir renk olduğunu düşünür; Ancak, bu yetersiz gölgenin sunabilece...

Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar...

İç duvarlar nasıl boyanır Evin iç duvarlarını renklendirmek için beş kolay adım beliz rengi, dyo yeni beliz, dyo beliz rengi yorumları,...

Lake mutfak dolabı boyama Lake mutfak dolabı boyama

Ahşap için parlak, lake dolabı boyama opak veya yarı parlak olabilen cilalama ve kaplama verniği olmak üzere iki işlem vardır. İlk pros...

Dış cephe boya renkleri görseller Dış cephe boya renkleri görseller

Dış cephe boya renkleri nasıl seçilir Evinizin çekiciliğini artırmanın en kolay yollarından biri dış cephe boyasının rengini değiştirme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ