Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Tuğla Döşeme

İşte eviniz için farklı tipler içeren tuğla döşeme tasarımımız ve satın alma rehberimiz. Tuğla, uygarlığın başlangıcına kadar uzanan eski bir malzemedir. Yine de tuğla, tasarım ve yapım açısından pek çok yönden kullanılmaktadır. Tuğla döşeme, inşaat sürecinde tuğlayı kullanmanın özel bir yoludur. Tuğlaların kullanılması, saf bir rustik iç tasarıma benzeyen özel bir doku ve renk efekti […]

01 Kasım 2020 - 20:03 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi. A+A-

Tuğla Döşeme

İşte eviniz için farklı tipler içeren tuğla döşeme tasarımımız ve satın alma rehberimiz.Tuğla kaplama zeminli, antika dolaplı ve ahşap tavanlı mutfak

Tuğla, uygarlığın başlangıcına kadar uzanan eski bir malzemedir. Yine de tuğla, tasarım ve yapım açısından pek çok yönden kullanılmaktadır. Tuğla döşeme, inşaat sürecinde tuğlayı kullanmanın özel bir yoludur. Tuğlaların kullanılması, saf bir rustik iç tasarıma benzeyen özel bir doku ve renk efekti miras alır. Fazla mesai, bu tür zeminler aşınmaya meyilli olsa da, yalnızca ambiyansın benzersiz hissine katkıda bulunur.

Günümüzde tuğla döşeme, klasik iç mekanlarla sınırlı kalmayıp çağdaş mekanlarda da kalmaktadır. İki tuğla tamamen aynı olmadığından, tuğlalar bir tasarıma çok fazla karakter verebilir. Birinin istedikleri renk paletiyle eşleşmesine izin veren çeşitli stil ve renkler vardır.

Hassas ve temiz geometriye sahip tuğla döşemeli çelik, cam, ahşap kombinasyonu modern bir atmosfer yaratır. Tuğla döşeme, ilginç bir görünüm vermek için cilalanabilir veya mühürlenebilir. Bu tip döşeme, balıksırtı, sepet örgüsü gibi birçok düzenleme seçeneği taşır ve istediğiniz gibi mozaik karolar veya özel oluşturulmuş motiflerle oynama özgürlüğü sağlar.

Tuğla döşeme fiyatlarından şüphe duyuyorsanız, inşaat sürecinin sonunda cebinizi temizleyecek üst düzey bir malzeme olmadığını unutmayın. Metrekare başına normal tuğla döşeme, oldukça uygun olan yaklaşık 5-10 $ ‘dır.

Tuğla Döşeme Çeşitleri

Tuğla döşeme zeminli sunroom

Evde duvar örmek için kullanılan tuğla türü, döşemede kullanılan bir tuğladan farklı şekilde inşa edilmiştir. Ev duvarlarının yapımında yaygın olarak kullanılan duvar tuğlalarına ekstrüde tuğla denir. Bu duvar tuğlalarının, harç ve çimento ile birlikte kullanıldığında daha iyi yapışması için içinden geçen delikler vardır. Döşeme uygulamalarında ekstrüde tuğlalar kullanılmamaktadır.

Öte yandan, döşemede kullanılan tuğlalar, herhangi bir delik olmaksızın tamamen sağlamdır, bu da onları çok daha dayanıklı hale getirir ve yaya trafiğinin baskısına dayanabilir. Yük ne kadar ağır olursa tuğlanın o kadar kalın olması gerekir.

Örneğin, iç tuğlalar genellikle 1 1/4 ila 1 3/4 kalınlığındadır çünkü yalnızca normal yaya trafiğine dayanmaları gerekir. Bir araba yolu veya dış yol için, ek basınca dayanması için bir tuğlanın daha kalın olması gerekecektir. Bir konut garaj yolu için kullanılan bir dış tuğla döşeme, yaklaşık 2 1/4 ″ ila 2 3/8 kalınlığında, daha endüstriyel bir yoğun kullanım ayarı ise 3 1/8 ″ kalınlığında olmalıdır.

Bahçede tuğla geçit

Döşeme için kullanılan iki ana tuğla türü vardır; bunlar tuğla kaplama zeminler veya tuğla kaldırımlardır.

Tuğla Kaplama Döşeme

Tuğla kaplama zeminli ev girişi

Standart doğal tuğla görünümü, görünüm ve his bakımından farklıdır. Bununla birlikte, tuğla kaplama, doğal tuğlanın yapabileceği sade atmosferi yeniden yaratma yeteneğine sahiptir.

Tuğla kaplama, standart tuğla boyutundan çok daha incedir ve tıpkı doğal tuğla taş gibi doku ve sıcaklık ekleyebilir. Tuğla kaplama hafiftir ve doğal tuğla taşların döşenemeyeceği zemin seviyelerine sığabilir.

Tuğla kaplama, doğal tuğla taş kullanmanın gerçek hissini taklit etmeye çalışır. Oldukça dayanıklı tuğla kaplama da kolaylıkla değiştirilebilir. Zemini zenginleştiren tuğla kaplama, çağdaş, rustik veya eklektik bir iç tasarım gibi çeşitli stil atmosferlerini mükemmel bir şekilde yeniden yaratma yeteneğine sahiptir.

İç Mekanlar İçin Tuğla Döşeme

kır-mutfak-ile-tuğla-duvar-tuğla-zemin-ve-kireçtaşı-tezgahı

Tuğla döşeme taşları, tam boyutlu bir blok döşemek zorunda kalmadan gerçek tuğla zeminleri taklit eder. Tuğla finişerler, en üst katmanla yaklaşık 0,5 inç kalınlığında standart bir boyutta gelir.

Tuğla finişerler piyasada uygun şekilde karıştırılacak ve eşleştirilecek çeşitli renklerde mevcuttur. Uzun süre dayanma garantisi, az bakım ve ek gerçekçi his, pakette bulunan avantajlardan birkaçıdır.

En büyük dezavantajlardan biri, malzemenin özellikleri göz önüne alındığında, tuğla döşeme taşlarının iç kısımdaki çıplak ayaklar için biraz fazla pürüzlü olabileceğidir.

İç Mekan Tuğla Döşeme

Ahşap dolaplı ve tuğla zeminli rustik mutfak

Tuğla kaplama zemin, tuğla döşeme, tuğla laminat parke veya kil tuğla döşeme; Evinizdeki çeşitli yerlere en iyi şekilde uyan renkler ve gölgeler açısından estetik açıdan çok sayıda seçenek mevcuttur.

Tuğla zeminler, çoğunlukla doğal unsurlardan oluşturulan sürdürülebilir bir malzemedir. Bazıları için yıpranmış bir tuğla döşeme zamanla daha iyi görünür. Saf zarafet ve sıcaklık katan bakım için harcanan çaba çok düşüktür.

İç mekânlara yerleştirilen tuğla döşeme, düzenli bir şekilde kurulan tekrarlayan desenlerle hareket hissi yaratır. Kurulumun estetik amacı, işlevsel amaçlar için de aynı şekilde çalışır. Örneğin, bir iç tuğla kiremit hasar görürse, tüm döşemeyi değil, sadece hasarlı karoyu değiştirmek gerekir. İç cephe tuğla döşeme, basınç taşıma özelliğine sahiptir ve oldukça yüksek bir yük alabilir.

Tuğla zeminli ve açık mutfaklı kapalı veranda

Dış mekan mutfağına sahip bu kapalı veranda, evin tasarımına uygun bir tuğla zemin ve tuğla duvarlara sahiptir.

Tuğla Kiremit Döşeme

Tuğla karo döşeme

Tuğla döşemenin birçok yönü arasında, piyasada kolayca bulunabilen farklı boyutlarda ve şekillerde gelir. Tasarım modelleri, çeşitli bağlantı ve sabitleme yolları sunarak farklılık gösterme eğilimindedir.

Tuğla yer karoları, iç veya dış mekanlarda farklı yerlere monte edilebilir. Örneğin, tuğla yer karoları otantik bir his için veya belirli bir görünüm elde etmek için dış mekan yürüyüş yollarına yerleştirilebilir. Daha da ilginci, farklı tuğla kiremit desenlerinin zemin üzerinde dengeli ama ilginç bir makyaj için birleştirilebilmesidir.

Tuğla yer karoları, iç ve dış mekan döşeme gereksinimleri için müşteriyi çeşitli seçeneklerle terk eden yapım, işlem ve desen türleri açısından farklılık gösterir.

Sahte Tuğla Kiremit Döşeme

Balıksırtı desenli suni tuğla zeminli mutfak

Sahte tuğla karo döşeme, otantik doğal tuğla karo döşemeyi ideal olarak taklit eder. Doğal tuğla karo döşeme kullanmak zorunda kalmanın dışında doğal tuğla karoyu vurguladığı kabul edilir.

Uzun süreli kullanım için garantili, sahte tuğla karo döşeme ya porselenden yapılır. Suni tuğla karolar, mimari ve tasarımda birçok amaç için kullanılmakta olup, inşaat açısından montaj kolaylığı sunmaktadır.

Tuğla kiremitlerin mükemmel hizalanması ve işçilik maliyetinin düşürülmesi, sahte tuğla karo döşemenin ön planda olmasının birkaç nedenidir. Çeşitli renk, doku ve boyut seçenekleriyle sahte tuğla, ayrıntılı olarak ekstra dikkat gerektiren özelleştirilmiş alanlar için kullanışlıdır.

İdeal tuğla görünümlü karo veya özellikle sahte bir yer karosu, evinizin her yerinde en iyi şekilde hizmet eder. Sahte tuğla karo döşeme, evinize lüks bir zarafet ve sıcaklık hissi getiren otantik tuğla yer karolarından artık farklı değildir.

Tuğla Laminat Parke

Tuğla laminat parke

Laminat parke, preslenmiş ahşaptan yapılmıştır ve ayaklarda tuğladan daha rahattır. Tuğla laminat, temiz tutmanın maliyeti ve zorluğu olmadan size gerçek tuğla döşeme görünümü verir. Laminat olduğu gerçeği hariç tutulduğunda, tuğla laminat parke, genel hissi ve atmosferi veya tuğlayı daha ucuz bir maliyetle elde etmek için yeterince gelişmiştir.

Çeşitli renk ve tonlarda mevcut olan tuğla laminat parke, evinizdeki diğer iç unsurlarla bir karışım olabilir ve eşleşebilir. Ticari amaçlar veya yoğun yaya trafiğinin olduğu yerler için idealdir, tuğla laminat parke, yüksek trafikli zemin kaplamalarından beklenebilecek birçok fonksiyonel açıdan kullanışlı olur.

İç tasarımın tonlarına uyum sağlayacak şekilde serilen tuğla laminat yer karoları istenilen desenlere uyacak şekilde organize edilebilir. Normal tuğla zeminlere göre daha az bakım ile, süpürme veya paspaslama genellikle kapsamlı bir temizlik sağlamak için yeterli olacaktır. İhtiyaçları en iyi ürünle dengelemek için tuğla laminat parke çeşitlerinin farkında olmak önemlidir. Laminat parke, tipik olarak kurulum zamanından itibaren 15 ila 25 yıl sürer.

Balıksırtı Tuğla Zemin

Mutfakta balıksırtı desenli tuğla zemin

Balıksırtı, bir balık iskeletinin basit bir modelidir. Tuğla yer karoları, çağdaş bir iç zemine uyacak daha şık bir hava vermek için desen akılda tutularak uygun şekilde döşenebilir.

Desen, kaplama tuğlası veya doğal kil tuğlası gibi çeşitli tuğlalar kullanılarak elde edilebilir. Model, benzerlerinden farklı olarak bir dinamizm ve enerji duygusu taşır. Ayırt edici tuğla deseni, iç mekanda zamansız bir his yaratır.

Balıksırtı deseni, kullanıcının iç mekanda sanatsal bir hava yaratan desenle oynamasını sağlar. Tuvalet zeminleri ve hatta ana girişler veya ziyaretçileri eğlendirmek için lobi alanı için ideal olan balıksırtı deseni tamamen dokuma yapı ile ilgilidir.

balıksırtı-tuğlalı Akdeniz tarzı teras

Balıksırtı desenli tuğla döşemeli bu davetkar arka bahçe avlusu.

Mutfakta Tuğla Döşeme

Tuğla zeminli mutfak beyaz dolaplar

Brick, her iç mekanda benzersiz bir zarafet katan sıcak ve dayanıklı bir malzemedir. Tuğla döşeme, kırılması veya hasar görmesi için ekstra basınca ihtiyaç duyan oldukça sert bir yüzeye sahiptir.

Mutfağa tuğla döşemenin döşenmesi akıllıca bir fikir gibi görünse de, taşıdığı eksiler konusunda endişelenmeniz şiddetle tavsiye edilir. Örneğin, gözenekli yüzey, sonuçta küf oluşumuna yol açabilecek olan alt zemine zarar veren sıvıya nüfuz eder.

Çözelti olarak döşeme yüzeyini kaplamak için bir sızdırmazlık maddesi kullanılması tavsiye edilir. Diğer bir alternatif, tuğla karo döşeme için bir dolgu macunu olarak bir tuğla cilalama ajanı kullanmaktır.

Brick, bir mutfak için ideal olan sıcak ve doyurucu bir duyguyu yeniden yaratma yeteneğine sahiptir. Bu, uygun şekilde işlendiğinde ve bakım yapıldığında bir mutfak tasarımı için ideal olarak hoş bir ifadedir. Tuğla mutfak tasarımlarının daha fazla resmini burada görün.

Tuğla Döşeme Montajı

Şömineli ve açık mutfaklı tuğla veranda

Brick Finişer Kurulumu Videosu

Tuğla finişerlerin kurulumu, harika bir DIY hafta sonu projesi olan ortalama karo kurulumuna aşağı yukarı benzer. Tuğla finişer, beton üzerine veya bunun yerine beton bir tahta üzerine kurulabilir. Fayans finişerlerini birleştirmek için harç kullanılır. Harç, tuğla döşeme taşlarına bağlanacak ve iç zemine düzenli bir şekilde döşenecektir.

Döşeme işleminden sonra tuğla kaldırımların mühürlenmesi önemlidir. İyi bir sızdırmazlık maddesi kurulduktan sonra iç mekan döşemesini her türlü sıvıdan koruyacak ve uygulandığında hasarları azaltacaktır.

İlgili başka bir galeri için tuğla duvarlı oturma odaları hakkındaki sayfamızı ziyaret edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En iyi çamaşır makinesi kadınlar kulübü 2020 En iyi çamaşır makinesi kadınlar kulübü ...

Ev aletleri gittikçe daha az dayanır, ancak gerçek şu ki, bazı markalar ile diğerleri arasında birçok fark var. Binlerce ortağın deneyi...

Girişi bir konsolla dekore etme fikirleri Girişi bir konsolla dekore etme fikirler...

Bir eve doğru ayakla girmek için, şuna dikkat etmeliyiz: giriş dekorasyonu Aynısından. Eğer düşünürsek iyi tasarım, iş yerinde geçen uz...

Koridorlar: Çizgiyi Güçlendirmek Koridorlar: Çizgiyi Güçlendirmek

koridor Söz konusu olduğunda daha fazla lisans alabildiğimiz odalardan biridir. bir ev dekore etmek. Onlara çok fazla zaman ayırmadığım...

Merdivenlerin dibinde Merdivenlerin dibinde

Katların birden fazla katı olduğunda, süslemek merdiveni giriş girerken iyi bir izlenim bırakmak istiyorsak bu bir zorunluluk haline ge...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ