Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Tuğla duvarlar ve alçıpan duvarlar arasında seçim yapma

Müşterilerimiz birçok durumda evlerini tuğla duvarlarla mı yoksa lamine alçı duvarlarla mı dağıtacaklarına karar verme zorluğu yaşarlar. tuğla örme m2 fiyatları 2020 , tuğla duvar çeşitleri , 1 metrekare tuğla duvar maliyeti , tuğla duvar örme , cam tuğla örme fiyatları , bisküvi taş kaplama , eskitme tuğla duvar , kaplama tuğla uygulaması , tuğla […]

06 Mart 2021 - 15:45 'de eklendi ve 769 kez görüntülendi. A+A-

Tuğla duvarlar ve alçıpan duvarlar arasında seçim yapma

Müşterilerimiz birçok durumda evlerini tuğla duvarlarla mı yoksa lamine alçı duvarlarla mı dağıtacaklarına karar verme zorluğu yaşarlar.

tuğla örme m2 fiyatları 2020 , tuğla duvar çeşitleri , 1 metrekare tuğla duvar maliyeti , tuğla duvar örme , cam tuğla örme fiyatları , bisküvi taş kaplama , eskitme tuğla duvar , kaplama tuğla uygulaması , tuğla duvar m2 fiyatı , alçıpan kalınlığı , alçıpan duvar detay , alçıpan yapımı , alçıpan duvar uygulaması , alçıpan duvar maliyeti , alçıpan duvar metrekare fiyatı , alçıpan montaj

Pekala, bu sık görülen şüpheleri açıklığa kavuşturmak için, aşağıda bu malzemelerin her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını listeleyeceğiz.

LAMİNE ALÇI PLAKA SİSTEMİ

Bu bölmelerin uygulaması, yapılacak bölmeye bağlı olarak farklı boyutlarda kanal ve dikmelerle birlikte galvanizli çelik profil (hafif ve korozyon önleyici malzeme) konularak gerçekleştirilir. Bu profil, ihtiyaca göre farklı kalınlıklarda lamine alçı levha ile kaplanmakta, hatta büyük ebatlarda veya daha fazla sertlik gerektirdiğinde plaka sayısı ikiye katlanmaktadır. Son olarak, plakaların ek yerleri bir kağıt bantla yapılır ve bu da panelleri sabitlemek için kullanılan vidaların başlarının da kapatıldığı bir derz macunu ile kaplanır.

Avantaj:

 • İlk avantajlardan biri, yeterince çok yönlülük var Bu sistemde, ihtiyaçlarımıza göre, bu tip bölmeler için basitçe dikme sayısını artırarak, plaka sayısını ikiye katlayarak, yanmaz veya su geçirmez levhalar yerleştirerek ve hatta içine bir yalıtım malzemesi koyarak daha iyi özellikler elde edilebilir.
 • Diğer bir avantaj ise yerinde temizlik“Kuru” bir kurulum olduğundan, montajı için macuna ihtiyacımız yok, sadece finiş için derz macunu gerekiyor. Daha hızlı bir uygulama da var.
 • bu sistemi oluşturan malzemeler çok hafif, bu nedenle, teraslara veya bölme içerecek şekilde hesaplanmayan diğer döşeme türlerine kurulum durumunda bile, döşemede hiçbir zaman aşırı yük anlamına gelmez, bu sistem daha güvenlidir.
 • Çok elde edilebilirler ısı ve ses yalıtımı açısından iyi sonuçlarİçeride yalıtım malzemeleri barındırmamıza izin verdiği için, içinde yalıtım malzemesi olmayan basit bir kurulumla, aynı kalınlıktaki bir seramik bölme ile aynı yalıtım özellikleri elde edilebilir.
 • Bitirmeler mükemmelTamamen pürüzsüz ve düz bir yüzey göstermesi için herhangi bir kaplama veya sıva gerektirmez.

Dezavantajları:

 • Dezavantajlarla ilgili olarak, yapının güçlendirilmesi ihtiyacı bölmenin mobilya veya büyük ağırlıkta yapılar taşıması gerektiğinde. Ayrıca, herhangi bir dekoratif elemanı söz konusu duvarlara tutturmak için kullanılan sabitlemelerin, geleneksel bir bölmeden farklı olduğunu da unutmamalıyız.
 • Diğer yandan bu tür bölmelerin tuğla bölme ile derzleri genellikle oldukça sorunludur. Farklı özelliklere ve dolayısıyla genişlemelere sahip malzemeler oldukları için, bu karşılaşmalarda çatlak ve çatlak problemleri söz konusu olabilir.
 • Eklenen başka bir sorun da kutuların, prizlerin ve diğer mekanizmaların montajıprofiller yerini belirlediği için montajı çok daha basit ve temizdir.
 • Bu ürünün kurulumunun yapılması durumunda ıslak odalar, bu gibi durumlarda bu yer için özel plakalar yerleştirerek özel dikkat göstermeliyiz.

TUĞLA KEÇELERİ

Tuğla bölmeler “tüm yaşamın” bölümleridir, normal olarak bölme için en çok kullanılanlar bölme tipine, yalıtımına ve kovaların uygulanmasına bağlı olarak birini veya diğerini kullanan tek ve çift oyuklu tuğlalardır. Bu seramik malzeme, sıva veya çimento harcı gibi farklı bağlayıcı türleri aracılığıyla bölme oluşturmak için birleştirilir. Son olarak, bitirmek için, boyanmışsa veya daha sonra döşeme için tuğla ile sıvanmışsa sıva ile kesilir ve sıvanır.

Avantaj:

 • Tuğla bölümleri daha sağlam yapılartaşıma kapasitelerini genişletmek için takviyeye ihtiyaç duymazlar. Dekoratif elemanları ve mobilyaları sabitlemek için kullanılan bağlantı elemanlarının yerleştirilmesi kolaydır.
 • Mevcut veya eski duvarlarla birleşim yerlerinde çatlak riski yoktur ve malzemedeki değişiklik görünür değildir.

Dezavantajları:

 • Ancak sorunumuz var ona daha fazla izolasyon sağlayamamak İçinde bir tür malzeme barındırdığı için, kendi yalıtım özelliklerine sahiptir.
 • Başka bir sorun da rozasın gerçekleştirilmesi Tesislerin yürütülmesi için bu kovalamacalar bazen bölmeyi zayıflatır ve yerleşim sonrasında çatlaklar ortaya çıkabilir.
 • İlişkinyürütme daha kirli bir iş türüdürBunun gerçekleşmesi için döküntü oluşur ve macunlar hem montaj hem de bitirme için kullanılmalıdır, ayrıca süreci yavaşlatır, olumsuz hava koşullarında daha karmaşık kuruma süreleri olur.

Bu, reformumuzu tuğla veya lamine alçı bölmelerle nihayet gerçekleştirip gerçekleştirmemeye karar vermek için bilmemiz gereken tüm gerekli bilgilerdir.

Tuğla duvarlar ne zaman kullanılır?

Bir evde reform yaparken, alanın doğru dağılımı çok önemlidir. İyi bir bölme sayesinde daha fazla alan, daha fazla doğal ışık, daha fazla görsel temizlik vb. Tahmin etmiş olabileceğiniz gibi, bu bölümleri yapmak için kullanılan malzemeler kalitelerini belirleyecektir. Tuğla duvarların kullanılması ne zaman tavsiye edilir?

Direniş ve sağlamlık gerektiren bölümler için. Örneğin, banyo duvarları durumunda. Bu durumda, bir tuğla bölme, alçıpandan çok daha tavsiye edilir. Bunun nedeni, tuğlanın daha fazla geçirgenlik ve sağlamlık sunması dışında hiçbir şey değildir. Bunun için farklı tipte tuğla bölmeler vardır:

 • İçi boş tuğla bölme.
 • Basit tuğla bölme.
 • Çift tuğla bölme.
 • Tef tuğlası bölümü.
 • Katı tuğla bölme.

Mutfak, evde alçı duvarlar yerine tuğla bölmelerin önerildiği bir başka alandır.

Alçıpan ne zaman kullanılır

Daha az direnç ve daha fazla çok yönlülük gerektiren bölümler için, özelliklerinden dolayı alçı bölmeler daha çok tavsiye edilmektedir. Alçı hafifliği sayesinde diğer malzemelere aşırı yük bindirmez. Bu nedenlerden dolayı, alçı duvarlar evde yeni alanlar veya odalar oluşturmak için mükemmeldir. Düzenlenmesi ve kolay yerleştirilmesi, eski ve yeni duvarlar arasında sürekli bir bitişe izin verecektir.

Örneğin, evinizde iki kat yükseklikte boşluklar varsa, alçı, alçak bir tavandan en iyi şekilde yararlanmak için iyi bir alternatiftir. Aynı şekilde inşaat mobilyalarının da tuğla ile yapılmasından, alçı nemli levhalarla yapılmasına son veriliyor.

Bugün ne tür alçıpan var?:

 • Özellikleri oldukça zayıf olan standart levha.
 • Yangına dayanıklı levhalar.
 • Dahili cam elyaflı yanmaz plakalar.
 • Silikon ile işlenmiş suya dayanıklı çarşaflar.
 • Fiberglas kaplı akustik rezistans paneller.
 • Yoğuşma ile neme dirençli plakalar.
 • İç bölümler, bölme duvarları vb. İçin kullanılan hücresel çekirdek tabakaları.

Sıva ve tuğla, mükemmel bir kombinasyon

Oldukça estetik görünen bir başka alternatif, duvarların yapımında veya rehabilitasyonunda her iki malzemenin birleşimidir. Bu karışık çözelti, duvarın bir kısmının çıplak tuğla ile bırakılması ve kalan kısmının lamine sıva ile kaplanmasından oluşur. Bu fikir sayesinde depolama ve destek alanları oluşturulabileceği gibi, bazı ampulleri yerleştirebileceğiniz asma tavan da oluşturulabilir.

Tuğla ve alçı fiyatları oldukça benzerdir, bu nedenle bütçeniz çok fazla darbe almaz. Her şey, evinizin reformunun mükemmel olması ve ihtiyaçlarınızı karşılaması için her iki malzemeden de en iyi şekilde yararlanabilmenizdir.

Kaliteli bir reforma ihtiyacınız varsa, iletişime geçmekten çekinmeyin İletişim ile Reform. Deneyimlerimiz bizi destekliyor. Size yükümlülük olmaksızın bir bütçe ve zaman ve paradan tasarruf etmeniz için ihtiyacınız olan tüm tavsiyeleri sunuyoruz. Daha fazla beklemeyin!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve köşesi

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük bir köşe oluşturmak çok fazla zaman almaz. Sıradan bir kahve makinesinin ve ...

Modern balkon perdeleri Modern balkon perdeleri

BALKON PERDELERİ: GÜNCEL VE MODAYA UYGUN DEKORASYON FİKİRLERİ Balkonda uygun boyut ve güzel perdeler, her iç mekana konfor katabilir. O...

En İyi İlham Kaynağınız İçin 8 Ev Sineması Fikri En İyi İlham Kaynağınız İçin 8 Ev Sinem...

Sinemalarda film izlemeyi sever misin? Ama yoğun programınız ve sinemaya gitmek için yeterli boş zamanınız yok mu? Bilet alırken sıraya...

Evinizi Etkileyecek 9 Güzel Bohem İç Dekorasyon Fikirleri Evinizi Etkileyecek 9 Güzel Bohem İç Dek...

‘Boho tarzı’ terimini hiç duydunuz mu? Gerçekten de, pek çok insan, evinizi çekici ve gölgeli göstermek için bu tasarım sti...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ