Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısınız? İçindekiler TV’niz “Sinyal yok” diyorsa ne yapmalısınız? TV girişinizi kontrol edin Hasarlı kablolar veya bağlantı noktaları var mı? Uydu çanağınızın konumunu kontrol edin TV kutunuzda sorun giderme Sonuç Üzerinde “Sinyal Yok” yazan TV izlemek kanınızı kaynatabilir. Bu neden senin başına gelmek zorunda? Sen iyi bir insansın, değil mi? Eh, bir noktada hemen […]

26 Şubat 2022 - 12:25 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi. A+A-

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısınız?

İçindekiler

  • TV’niz “Sinyal yok” diyorsa ne yapmalısınız?
    • TV girişinizi kontrol edin
    • Hasarlı kablolar veya bağlantı noktaları var mı?
    • Uydu çanağınızın konumunu kontrol edin
    • TV kutunuzda sorun giderme
  • Sonuç

Üzerinde “Sinyal Yok” yazan TV izlemek kanınızı kaynatabilir. Bu neden senin başına gelmek zorunda? Sen iyi bir insansın, değil mi? Eh, bir noktada hemen herkesin başına gelir ve sorumlu olanı yakalamak zordur.

Düzeltilebilir mi? Elbette. Ve nasıl olduğunu öğreneceksin.

TV’NİZ “SİNYAL YOK” DİYORSA NE YAPMALISINIZ?

“Sinyal Yok” hatasının arkasındaki nedenler kısa bir listedir ve genellikle bir şeyler ters gittiğinde çirkin kafalarını ortaya çıkarır. Sorunu bulana kadar eleme işlemini kullanın.

TV GİRİŞİNİZİ KONTROL EDİN

Arada bir kendini aptalca bir karar verirken buluyorsun. Hey, insanların en iyisine olur. Bu durumda, TV’nin kaynağını veya girişini başka bir kanala değiştirmiş olabilirsiniz. Bu çok kolay bir çözümdür.

Yaptığınız şey şu:

1. Uzaktan kumandanızı alın. 2. Source veya Input adlı bir düğme bulun .

2. Kaynak veya Giriş’e basın . Bu küçük bir menü açacaktır. Açıldığında, her kanal arasında geçiş yapmak için Kaynak veya Giriş’e basın. Başka bir kanala geçtiğinizde ısınması için birkaç saniye verin.

İpucu : Bir kablo hizmeti için ödeme yapıyorsanız, günümüzde çoğu kablo kutusu HDMI kullanıyor. Özellikle HDMI giriş kanallarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Öte yandan, yanlış bağlantı noktasına bir kablo takmış olabilirsiniz. Örneğin, TV’ler birden fazla HDMI bağlantı noktasına sahip olma eğilimindedir. Doğru prize taktınız mı? Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

HASARLI KABLOLAR VEYA BAĞLANTI NOKTALARI VAR MI?

Yıpranmış bir kablo, ölü bir kablodur. Açıkta telleri olan herhangi bir kablo, zayıf bir sinyal veren ve daha da kötüsü alev alma şansı veren bir kablodur. TV’nize bağlı her kabloda herhangi bir hasar olup olmadığı kontrol edilmelidir. Herhangi bir şey bulunursa, kablonun dış kılıfında küçük bir yırtık bile varsa, derhal değiştirilmeli ve eski kablo uygun şekilde atılmalıdır.

Portların kendilerine gelince, kabloların girdiği çıkışlar da kontrol edilmelidir. Bükülmüş konektörler veya yanıklar olup olmadığını kontrol edin. Bir bağlantı noktasında herhangi bir yanık izi varsa, hemen TV’nin fişini çekmeli ve uygun şekilde atmalısınız. O zaman tehlikelidir.

Hiç yanık izi görmüyor musun? Bu iyi! Toz veya kir olup olmadığını kontrol edin. Bir bağlantı noktasının içi toz ve pislikle kaplandığında, video kablolarının bağlantı kurmasını engelleyebilir ve böylece bir sinyali engelleyebilir. TV bağlantı noktalarını temizlemek için sıkıştırılmış hava kullanın – düz yukarı ve aşağı ve yaklaşık altı inç aralıkla tutun.

UYDU ÇANAĞINIZIN KONUMUNU KONTROL EDİN

“Sinyal Yok” diyen bir hata almak, uydu çanağınızın sinyal almadığının bir işareti olabilir. Belki kablo servisiniz kapalıdır? Elektrik kesintisi veya hizmetin kesilmesiyle ilgili bilgi için kablo sağlayıcınızın web sitesine bakın.

Ancak, uydu çanağını hareket ettirmeye çalışmayın. Yakın zamanda, belki de hava nedeniyle taşındığını fark ettiyseniz, servis sağlayıcınızı arayıp bir teknisyenin gelip tamir etmesini istemenizde fayda var.

TV KUTUNUZDA SORUN GİDERME

Endişeniz bir TV kutusuysa, her bağlantının hesaba katıldığını kontrol etmeye değer.

1. Televizyonunuza bağlı her şeyin fişini çekerek başlayın. Düştüm.

2. Şimdi TV’nizi prize takın. İşe yarıyor? Peki.

3. Şimdi TV kutunuzu , sadece güç kablosunu takın .

4. Video kablonuzu alın, bu durumda muhtemelen bir HDMI kablosudur ve TV’nizdeki uygun bağlantı noktasına takın. Ardından diğer ucunu alın ve ilgili HDMI bağlantı noktasına takın . Kullandığınız HDMI bağlantı noktasını yazın.5. Cıvata gibi görünen ve ortasında tek pim olan koaksiyel kabloyu TV kutunuza vidalayın . Sıkı olduğundan emin olun, en azından parmak sıkı. Diğer ucunu TV’nize takın .6. Uzaktan kumandanızı alın ve HDMI kablosunu taktığınız aynı kaynağa gelene kadar Source veya Input düğmesine basın. Örneğin, HDMI 2 kullandıysanız, HDMI 2’yi seçin.SONUÇSonuç olarak, “Sinyal Yok” hatasının donanım sorunlarından kaynaklanması nadirdir; yanlış girişe, yıpranmış kablolara veya yalnızca kötü sinyallere bağlı olma eğilimindedir. Ancak, her şeyi denediyseniz, bir profesyonelin ona bir göz atması faydalı olabilir. Bununla birlikte, umarım geri dönüp suçluyu bulabildiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir arıza en uygunsuz anda gerçekleşebilir. Bu nedenle, örneğin, makineye ...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe yarar

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro denetleyici ve bir dizi dişi pin içeren ücretsiz bir donanım elektronik kar...

Matplotlib nedir? Grafik kitaplığını keşfedin! Matplotlib nedir? Grafik kitaplığını keş...

Python Matplotlib Kitaplığına Giriş – Bölüm 1 Biz çok görsel yaratıklarız, olayları görselleştirdiğimizde daha iyi anlıyoruz, ancak ana...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ