Tv Ünitesi Alçıpan

alçıpan tv ünitesi , alçıpan tv ünitesi modelleri , alçıpan ünite , alçı tv ünitesi , alçıpan tv ünitesi modelleri 2019 , alçıpan ünite modelleri , niş tv ünitesi , alcipan tv unitesi , alçıpan tv ünitesi görseller , alçıpan tv ünitesi modelleri 2020 , alçıpan tv ünitesi 2020 , şömineli alçıpan tv ünitesi , alçıpan tv ünitesi yapımı , asma tavan tv ünitesi modelleri , tv ünitesi alçıpan modelleri 2020 , asma tavan ünite modelleri , kartonpiyer tv ünitesi modelleri , alci tv unitesi , alcıpan tv ünitesi , alcipan tv uniteleri , alcipan unite modelleri , alçıpanla yapılan televizyon üniteleri , televizyon ünitesi niş modelleri , alcipan tv unite , alçıpanla yapılan tv üniteleri,

Alçıpanın üzerine bir TV seti asmak için, doğru montajı seçmeniz ve tasarımın öncelikle bu ağırlıktaki nesneleri sabitlemek için tasarlanıp tasarlanmadığını görmeniz gerekir.tv ünitesi alçıpan

alçıpan tv ünitesi , alçıpan tv ünitesi modelleri , alçıpan tv üniteleri , kartonpiyer tv ünitesi modelleri , alçıpan ünitesi modelleri , alçıpandan yapılan televizyon üniteleri , alçıpanla yapılan tv üniteleri,

TV’yi alçıpan duvara asmak için doğru montajı seçmeniz gerekir. TV’yi alçıpana asmak için doğru montajı seçmeniz gerekir

ALÇI LEVHA TV’YE DAYANACAK

Her şey TV boyutuyla ilgili. Alçıpandan bir duvara asılan büyük riskli plazma. Bir defada herhangi bir kusur fark etmeseniz bile, sıva zamanla parçalanacak ve bir alçıpan duvarı neyin tamir edeceğini değil, yeni bir yapı inşa etmeyi düşünmek mümkün olacaktır.

Bazen basit raflar, prensipte böyle bir yüke dayanabilen taşıma rafları olarak kullanılır. Desteklerin duvar boyunca monte edilmesi ve zemine sızdırmaz hale getirilmesi gerekir. Ve çerçeve oldukça büyük olacak, bu yüzden sadece TV’nin etkileyici boyutlarını değil, aynı zamanda ilgili tüm ekipmanları da taşıyacak.

ALÇIPANIN ÜZERİNE TV ASMAK MÜMKÜN MÜ tv ünitesi alçıpan

Kitle TV genellikle bu şekilde asılamaz.

GCL duvarına büyük bir TV takın:tv ünitesi alçıpan

 • Veya profilin kaplamanın altında olduğu yere.
 • Veya çerçevenin güçlendirilmesi ve buradaki kaplamanın sökülmesi ile.
alçıpan tv ünitesi , alçıpan tv ünitesi modelleri , alçıpan tv üniteleri , kartonpiyer tv ünitesi modelleri , alçıpan ünitesi modelleri , alçıpandan yapılan televizyon üniteleri , alçıpanla yapılan tv üniteleri,

Bazı uzmanlar çubukların yardımıyla sorguluyor ve pekiştiriyor. Bunu, alçıpanın donatı ile birlikte kırılma riski olduğu gerçeğinden ileri sürüyorlar. Ayrıca, dedikleri gibi, septum dikişleri gidermeye başlayabilir.

BİR ALÇI PANELE TV NASIL ASILIR

Duvara takılan braket, genellikle TV’ye bir taban seti olarak gider. Elbette modern modellerle ilgilidir. Bu değilse, satın alınması gerekecek, bir kelebeğe benziyor.tv ünitesi alçıpan

Brakete plastik çiviler takılabilir ve kullanılamazlar! TV’yi beton bir duvara monte ederseniz, her şey yoluna girecektir. Ancak burada karton alçı levha farklı davranabilir – genellikle bu tür çiviler kırılır ve LCD televizyonlar düşer ve kırılır.

Kemer nasıl düzeltilir:

tv ünitesi alçıpan

 • Duvara, TV’nin asılacağı yeri işaretleyin, bir işaretle işaretleyin.
 • Solucanın çapına eşit bir delik çok dikkatli bir şekilde açın.
 • Bir dübel alın, vidayı çıkarın, bu “kelebeği” duvara yerleştirin, çekiç kullanmayın – duvara zarar verebilirsiniz.
 • Vidayı vidalayın, sadece dönmelidir, doyle kapağını değil;
 • Vidanın klipssiz olduğundan emin olarak gevşetin.

Çalışma, TV’nin brakete takılmasıyla tamamlanır. Ve talimatlar önce TV’nin brakete ve sonra hep birlikte duvara tutturulduğunu söylese de, bu işe yaramayacak

Tek başına brakete bir TV asmak zordur, neredeyse imkansızdır. Aletlerden sadece açılı bir tornavidaya ihtiyacınız olacak.

Tek başına brakete bir TV asmak zor, neredeyse imkansız

Elbette her şeyi talimatlara göre yapabilirsiniz, ancak duvar ile TV arasındaki mesafe o kadar dar ki, TV’yi ve braketi sabitleme olasılığı düşüktür.

Böylece TV alçıpan duvara sabitlenir. Amplifikasyon tekniklerini, iyi bağlantı elemanlarını kullanmak ve çiftler halinde çalışmak, plazmayı sabitleme sorunu olmayacaktır.

alçıpan tv ünitesi , alçıpan tv ünitesi modelleri , alçıpan tv üniteleri , kartonpiyer tv ünitesi modelleri , alçıpan ünitesi modelleri , alçıpandan yapılan televizyon üniteleri , alçıpanla yapılan tv üniteleri,

TV’Yİ ALÇIPAN DUVARA MONTE ETME

Yeni nesil düz panel televizyonlar. Teknolojinin bu yenilenmesi her yıl daha fazla alıcıyı cezbetmektedir, bu nedenle bir TV’nin alçıpan duvara nasıl asılacağı sorusu bugünle ilgilidir. Bazıları bu tekniği özel bir TV standına kurar. Bu yöntemin birkaç dezavantajı vardır:

 • Düz panel televizyonlar genellikle küçük olmadıkları için alan yetersizliği,
 • Ve çocukların ekranın ne kadar güçlü olduğunu kontrol etmeye çalışabileceği tehlikeler.tv ünitesi alçıpan
 • Evcil hayvanların ekrana atlaması ve onu çevirmesi tehlikesi vardır.

Alçıpan duvara bir TV seti kurma örneği

Yukarıdakilerden hareketle, TV’yi bir brakete monte etmenin en uygun çözüm olduğu sonucuna varıldı.

Toplam malzeme içeriği

TV’ler için bir çip seçmeden önce, ne olduklarını anlamanız gerekir. Görevin kendi ellerinizle herhangi bir güçlük çekmeden yürütüldüğünü bilmek önemlidir. Ana şey, cihazın çalışma şemasını ve avantajlarını açıkça anlamaktır. TV için alçı kartonun duvarına satın alındı:

 1. Sabit ark.
 2. Bazıları eğik bir kemer ekler.
 3. Açılı döner dirsek.

Bir apartman veya evin her sahibi, TV’yi alçıpanın duvarına nasıl sabitleyeceğine kendisi karar vermelidir. Bu nedenle, TV’leri alçıpana kurmanın özelliklerini ve işlevlerini incelemek önemlidir.

Başka bir şekilde, bu tip bağlantı elemanına sabit denir.

TV’nin alçıpana sabit bağlanma şeması

Yardımı ile ekranı alçı panelin yüzeyine sıkıca tutturabilirsiniz. Bu kelepçe, yapıları apartmanlarda alçıpan duvara sabitlemek için kullanılır, halka açık yerlerde bu sabitleme fikri genellikle dikkate alınır. Çoğu zaman bu bağlantı elemanını büyük plazma televizyonlar için asıyoruz. Yerden tasarruf edin, şömineyi alçı panelden döşeyerek veya çevrenin etrafına alçı panelden ek raflar yerleştirerek iç mekanı dekore edebilirsiniz. Bu kilitler ucuzdur ve uygulaması kolaydır

TV’yi alçıpan duvara asmaya karar verenler arasında popülerdir. Yükselen dağlar, ekranın en rahat eğimini seçmenize olanak tanır, bu da en sevdiğiniz TV şovlarını yalanın üzerinde bile izlemenizi sağlar.

Bu bağlantı elemanları TV’yi alçıpandan duvara asmak isteyenler içindir.

TV’yi kurmak için montaj seçenekleri

Bir dairenin veya evin her sahibi, ekranı duvara sabitlemek için ne tür bir sabitleme yapacağına kendisi karar verebilir. Kontrolör seçimi, fiyatlandırma politikasını ve belirli durumlarda öncelikleri belirlemeyi dikkate almalıdır.

Her bir durumda, büyüyen seçeneklerin her birinin artılarını ve eksilerini tartmalısınız. TV’yi alçıpanın üzerine ayarlarken bu parametreleri hesaba katmak gerekir:

 1. Arkın amacı. Evrensel olarak adlandırılan montajlar var, ancak özel tasarımlara veya özel odalarda tutturulması gerekenler var.
 2. Bağlantı elemanlarını yükleyin. Ekranın ağırlığını hesaba katmanız gereken braketi seçmek. Braketin teknik veri sayfasında kilidin taşıyabileceği maksimum ağırlığı okuyabilirsiniz.
 3. boyut. Sabitleme elemanlarının TV’yi güvenli bir şekilde tutması için TV’nin köşegenini dikkate almak gerekir. Parametreler, üreticilerin çemberleme ekranına takılabilecekleri maksimum köşegen ile belirttikleri teknik pasaportta okunabilir.

TV setinin montajı için braket boyutlu çizim

Bunlar teknik nitelikteki parametrelerdir. Doğada estetik olan nüansları dikkate almaya değer:

 1. Kemer tasarımının en az bir nişe sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir. Niş, program için bir stand olarak kullanılabilir. Ayrıca, tuner veya döner tablanın altında bir niş oluşturabilirsiniz.
 2. Kemer gerçekten seviliyorsa ve içinde TV için ek raf yoksa, alçı panelden güvenilir ve işlevsel nişler yapabilirsiniz.
 3. Kablolama için bir kutu olup olmadığına dikkat etmek önemlidir, böylece duvar askıdaki kablolar nedeniyle görünümünü kaybetmez.
 4. Kemer malzemesi de dikkate alınmalıdır. Duvarlardaki kemer tasarımı, iç mekandaki genel çözüme uygun olmalıdır.

TV’yi alçıpan üzerine kurma işlemi

İçindekilere bakın

ALÇIPANDAN DUVARA BİR KEMER MONTE ETMENİN YOLLARI

Bir alçı levha duvara bir dirsek takmanın birkaç yöntemi vardır. Birkaç gerçeği düşünün. Başlıca olanlar:

 • GR kalınlığı;
 • TV ağırlığı;
 • Ekranın takılı olduğu rafın gücü.

Bunlar gerçeklerden sadece birkaçı. Ancak, düzeltmenin iki yolu vardır:

Video, bir alçıpan duvara nasıl asılacağını gösterir.

Kural olarak, modern televizyonlarla birlikte braketlerle birlikte satılır. Çoğu zaman, bu tutturucular dübelli çiftler halinde sağlanır. Alçıpandan duvara çivileri kendi ellerinizle takın. Aşağıdaki gerçekler dikkate alınmalıdır:

 1. Duvarın sabit bir braket üzerinde TV setinden gelen yüke çivi ile doğrudan alçıpan duvara dayanmasını sağlamak için ekranın ağırlığı küçük olmalıdır. Aksi takdirde, vidalar yüzeye düşebilir ve TV hasar görür.
 2. Çivilerle vidalanmış raflarda ağır şeyleri tamir edemeyeceğiniz anlaşılmalıdır. Yakındaki oyuncuların, tunerlerin olduğu küçük bir TV bile çok ağır olacak ve alçıpan parçalanabilir.

TV’yi duvara monte etmenin adım adım süreci

Gömülü elemanlara sahip bir brakete TV’nin büyük bir ağırlığı monte edilebilir. Alçıpan için çerçevenin tasarım aşamasında ekranın konumunu göz önünde bulundurursanız, bu yeterince basit bir şekilde yapılır. Bu amaçla, gelecekte gr’den daha ileri gitmesi gereken karkas çerçevesine metalden yapılmış ek kılavuz profiller yerleştirilir.

TV’yi kurmak için bir duvar çerçevesine ipotek yerleştirin

Yapının maksimum mukavemetini elde etmek için, metal profilin kendisine değil, beton duvara gömülü elemanı sabitlemek gerekir. Daha sonra braket, gömülü elemana çiviler veya daha uygun bir şekilde tutturucular için tutucu yardımıyla tutturulur. İç tasarım konusu tamamen apartman veya evin sahibinin elinde. TV için doğru ekipmanı seçmek önemlidir, o zaman odadaki alan çok daha büyük olacaktır. Ve asıl önemli olan, TV için bir kemer seçmenin ve kurmanın ayrıntılarını ve nüanslarını incelemek için biraz zaman harcamak.

ALÇIPANDAN DUVARA TV NASIL DÜZELTİLİR

Sorunun çözümü yalnızca ana duvarların alçı levha ile kaplandığı duvarlar için uygundur. Alçıpan sıvası için bu seçenek uygun değildir.

 1. Makita Matkap HR2470
 2. SDS beton için delme artı 10 mm çap 260 mm
 3. Knipex gönye pensesi “Cobra”
 4. 14 için anahtar tornavidaları
 1. M10 çivi
 2. ECT genleşme derzi bakır M10
 3. 14 mm için somun ve pullar

TV’nin ağırlığına bağlı olarak, doğru vida kalınlığı dişini seçmek gerekir. Asılı TV’nin ağırlığı 50 kg’a ulaşırsa 8 mm çapında pim ve 10 mm ara parçası kullanabilirim.

TV’Yİ ALÇIPAN DUVARA KURMA PRENSİBİ

Kurulum konumunu seçin. Ardından, TV montaj parçasını duvara takıyoruz ve bağlantı noktalarını işaretliyoruz. Önemli! Bağlantı noktalarının sayısı en az dört olmalıdır.

Yukarıda bahsedildiği gibi, bu yöntem ana duvarlar alçı, metal yapı veya perflex solüsyon tutkalı ile kaplandığında uygundur. Ana duvarın yeterince güçlü olması önemlidir.

Ataşmandaki delme delikleri, izin verilen maksimum derinliği gösterir. Doğrudan alçı panelin içinden ana duvara delik açıyoruz. Ana duvardaki deliğin derinliğinin duvarın sağlamlığına bağlı olarak en az 170 mm olması gerektiğini unutmayın.

Delinmiş deliklerin içine loncalı saplamalar yerleştiriyoruz.

Şimdi düğmeleri sıkmak gerekiyor, bunu ayarlanabilir keneler yardımıyla veya 14 anahtar yardımıyla iki somunu sıkarak yapabilirsiniz. Tüm düğmeler sıkıldıktan sonra, TV montaj parçasını bunlara takın.

Tasarım şeması aşağıdaki resme benzer.

Bu şekilde, genellikle takviye edilmemiş alçıpanın üzerine ağır bir şey asmanın gerekli olduğu durumlardan çıktı.

İlginizi çekebilecek yayınlar.