Üç katlı, 5 yatak odalı ve 300 metrekarelik Ücretsiz Ev Planlarıyla harika bir ev

Bu evin tasarımına bayıldım … Büyük, evet, ama onu rahat kılan pek çok detayı var. Genelde böyle pek çok plan paylaşmıyorum, 200 metrekareyi aşan tasarımların biraz abartılı olduğunu düşünüyorum. Ama bu beni çok eksantrik görünmeden inşa edilebilecek bir tasarım olarak etkiledi.

Plano PB

Zemin katta ise klasik Amerikan tarzı galeri bulunmaktadır. Salon, sağda yemek odası ve solunda bir ofis tarafından çerçevelenmiş bir koridordan biraz daha fazlasıdır. Her ikisi de ziyaretçi kabul etmek için stil olarak resmi olma hissi veriyor. Koridordan aşağıya doğru devam ederken bizi üst kata çıkaran tuvaleti ve merdivenleri buluyoruz.

Birkaç adım sonra devasa bir açık ortam buluyoruz. Bu ortam evin kalbi ve ailenin zamanının çoğunu geçireceği yer, bol alanlı, aydınlık ve şömineli dev bir oturma odamız var. Sağ tarafta adalı büyük bir mutfağımız var … kahvaltı veya bar için büyük bir ada tipi. Ayrıca yemek odası olarak işlev görebilecek ve kış bahçesine veya “kapalı sundurmaya” doğrudan bağlantı sağlayan bir köşemiz var.

1. kat planı

En üst kat için sahip olduğum tek eleştiri ikiz küvet … Bu banyoya sadece tek kapıdan girilmesini tercih ederim. Gerisini çok beğendim. Büyük ebeveyn yatak odası tepeden biraz daha yukarıda görünebilir ama… hadi! Kim böyle bir yatak odasına sahip olmak istemez ki? Bu seviyedeki çamaşır odası, “kıyafetleri asmak” zorunda olmadığımız sürece benim için oldukça rahat.

2. kat planı

Üst kat, çok geniş bir çatı katıdır. O kadar ferah ki bir yatak odası, tam bir banyo, çatı katı diyen geniş bir açık alan ve oyun odası tipi bir oyun alanı olarak hayal ediyorum.