Uyumana Yardımcı Olacak Renkler (Yatak Odası Dekorasyonu)

Burada uyumanıza, rahatlamanıza ve kaygınızı gidermenize yardımcı olan renkleri tartışıyoruz.Mavi boya ve pencere kenarı ile yatak odası

İyi bir gece uykusu, fiziksel varlığınızdan olduğu kadar çevrenizden de etkilenebilir. Odada doğru renklerin sağlanması, uyku kalitesini artırmaya çalışırken önemli bir faktördür. Çoğu yatak odası boya rengi, doğru kullanılırsa, dinlendirici bir odaya harika bir katkı olabilir. Uykuyu teşvik etmek için en iyi renklerden bazıları ve bunların tam potansiyelleriyle nasıl kullanılacağına dair ipuçları aşağıda listelenmiştir.

Mavi

Mavi boya ve dört direkli yatak odası

Mavi, bir dinlenme alanı için en iyi seçeneklerden biridir. Mavi en çok sakinleştirici ve yatıştırıcı duyguları teşvik etmesiyle bilinir. Yatak odasında mavinin kullanılmasının daha uzun ve daha huzurlu bir uykuya katkıda bulunduğu bilinmektedir. Açık veya pastel mavi, bazı ikincil renkleri vurgular olarak dahil ederken duvarları boyamak için harika bir temel renktir. Mavi renk çok davetkar ve dostça olduğundan, vurgu rengi istenmiyorsa farklı tonlar da kullanılabilir. Bu sayfada daha fazla mavi ve beyaz yatak odası tasarımına bakın.

Sarı

Sarı boya ve gri dekorlu yatak odası

Sarı, iyimser ve hoş bir renk olduğu için dinlendirici bir gece uykusu için başka bir iyi seçimdir. Sarı, iyi hisler ve mutlu enerji anlamına gelir. Bu, rüyalara ve rahatlama dönemlerine olumlu bir dönüş verdiği için daha iyi bir uykuya neden olur. Daha soluk ve daha açık renkler sarılar, sıcak renk paletinde oldukları ve dikkatli olunmazsa odayı ısıtma potansiyeline sahip oldukları için ölçülü olarak önerilir ve tavsiye edilir. Sarıları grilerle eşleştirmek, birbirlerini tamamladıkları ve her ikisi de uyumana yardımcı olan renkler olduğu için popüler bir kombinasyondur.

Portakal

Turuncu vurgulu duvarlı çağdaş ana yatak odası

Portakalın agresif veya daha yüksek bir renk olduğu düşünülse de, aslında özellikle kaslar için gevşemeyi desteklemek için kullanılır. Mavi ve turuncu birbirini tamamlayan renkler olduğundan ve birlikte harika bir çift olduklarından, hem rahatlamayı hem de huzuru teşvik etmek için birlikte kullanılabilirler ve harika bir dinlenme alanı oluştururlar. Turuncu gevşeme ve kas gerginliği için iyi olsa da, mekandaki rengi fazla kullanmamak önemlidir, vurgu olarak kullanılması çok daha iyidir. Ayrıca gerçek portakallara, sarı portakallara ve kırmızı renge yaklaşan herhangi bir şeyden uzaklaşmak en iyisidir.

Gümüş (ve Griler)

Açık gri boya rengi gri dekorlu ebeveyn yatak odası

Gümüş ve gri renkler, dinlenme odalarında seçim yapmak için harika bir nötrdür. Bu nötr renk, diğer bej seçeneklerine kıyasla daha soğuk bir estetik verir. Uyurken vücut ısısı düşüyor, bir grup rahat battaniyeyle serin bir alana sahip olmak dinlenmeyi ve uykuyu desteklemeye yardımcı olur.

Ek olarak, gümüş ve grinin renkleri ay ışığını taklit etmeye yardımcı olabilir ve bu da vücuda uyku zamanının geldiğini gösterir. Bu vücut sinyalinin çalışmasına izin vermek için, öncelikle bunun için dinlenme yerleri bulundurmak önemlidir. Başka şeyler yaparken (televizyon seyretmek, video oyunları oynamak veya yemek yemek gibi) yatakta veya yatak odasında çok fazla zaman geçirmek, vücudun ay ışığının rengi olsun veya olmasın, odanın uyumaktan başka aktiviteler için olduğunu düşünmesine neden olabilir. . Daha soğuk gümüşleri ve grileri belirtilen diğer renklerden herhangi biriyle birleştirmek, tümü dinlenmeye odaklanan çok yuvarlak bir alan yaratır.

Pembe

Pembe boya ve beyaz kaplamalı yatak odası

Pembe, sarı ile benzer özelliklere sahiptir. Pembe, iyi rüyaları ve duyguları teşvik eden olumlu ve mutlu bir ortam yaratmak için kullanılır. Bu, yaygın olarak istenen kaliteli uykuya katkıda bulunur. Yapım aşamasında kırmızı rengi içeren diğer renkler gibi, çok derin pembelerden veya renk çarkında kırmızıya yaklaşan herhangi bir şeyden uzak durmak önemlidir. Odanın yumuşak ve davetkar olmasını sağlamak için daha soluk ve daha açık tonlara bağlı kalmak daha iyidir.

Mor

Mor boya duvarlı yatak odası

Derin bir mor, derin bir rahatlama sağlayabilir. Aynı zamanda güvenlik ve emniyet anlamında uykuyu teşvik edebilecek bir lüks hissi verir. Tüm fiziksel ihtiyaçları karşıladınız ve şimdi endişe ve gerginliği azaltan lüks bir alanda uzandınız. Mor, pembe gibi renklerle eşleştirildiğinde bir alanı soğutmaya yardımcı olabilecek soğuk bir renktir.

Mor, birlikte iyi bir şekilde ortak oldukları için mavi şemalara harika bir ektir. Daha derin bir mor kullanmak, güvenliği ve daha derin uykuyu desteklemesi açısından ağırlıklı bir battaniyeye benzer şekilde hareket edebilen alana bir ağırlık da getirebilir. Gri veya gümüş bir renkle eşleştirmek, moru ezici bir şekilde ağırlaştırmazken, yine de serin ve güvenli bir alan tutabilir. Ek olarak, rengin koyuluğu vücuda karanlık olduğunda uyku zamanının geldiğini hatırlatmaya yardımcı olabilir. Daha önce belirtildiği gibi, bu yalnızca çok işlevli bir alana karşılık sadece uyumak için bir uyku alanı tutarsanız yardımcı olur. Daha fazla mor yatak odası fikrini burada görün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir