Uzaktan Çalışma için Ev Ofis Kurma

Aşağıda, çalışma alanınızdan en fazla üretkenliği elde etmenizi sağlayacak yardımcı ekipmanlar dahil olmak üzere, uzaktan çalışma için bir ev ofisi kurmaya yönelik ipuçlarımızı paylaşıyoruz.Ahşap zeminli gömme aydınlatmalı modern ev ofisi

Bir ev ofisi, eşofmanlarla kanepede oturup dizüstü bilgisayarınıza yazı yazmanın hayallerini canlandırabilir. Rahat bir fikir olsa da, bu senaryo işe yaramayabilir. Uzaktan çalışma için uygun bir ev ofis kurmak, evde başarılı çalışma verimliliği için çok önemlidir. Bir ev ofis alanı kurmanız gerektiğinde, evinizde doğru konumu ve çalışması için uygun malzemeleri ve ekipmanları seçmek için zaman ayırın.

Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, üretken ve başarılı olabilmek için bir ev ofisi kurmaya yönelik ipuçlarını ve stratejileri öğrenmek için bu bilgilendirici kılavuzu okuyun.

Uzaktan Çalışma için Ev Ofis Kurma

Ahşap kirişli zeminli aydınlık ev ofisi

Nereden başlıyorsun İlk önce, ev ofisi olmak için evinizde bir yer bulun. Ayrı bir odanız varsa, bu harika çalışıyor. Ekstra oda konuklar için kullanılıyorsa, odanın kullanımını bölmeyi ve misafir odası ve ofis olarak işlev görmesine izin vermeyi düşünün.

Alan bir sorunsa, bir Murphy yatağı zemin alanını boşaltmaya çalışır. Tek seçenek evinizdeki bir oyuksa, bunun aile trafiğinin dışında olduğundan ve mahremiyet için bölünebileceğinden emin olun. Ayrıca, alanı en üst düzeye çıkarmak için yerleşik bir ev ofisi de kullanabilirsiniz.

Ilıman iklimlerde bir güneş odası veya perdeli bir veranda bir ofis alanına dönüştürülebilir ve gerekirse mutfak kahvaltı köşesini bir ofis olarak kontrol edebilirsiniz. Bir alan ayırdığınızda, kurmak ve uzaktan çalışmaya başlamak için aşağıdaki ipuçlarını kullanın.

Teller, Elektrik Prizleri, İnternet Bağlantısı ve Acil Durum Yedeklemeleri

Elektrik prizlerini kontrol edin ve kaç fişe ihtiyacınız olacağını düşünün. En güvenli seçenek, birden fazla fişe, USB bağlantısına ve aşırı gerilim korumasına sahip bir güç şeridi satın almaktır. Uzaktan çalışıyorsanız ve yalnızca araştırma, dosya paylaşımı veya büyük miktarda veri yükü olmayan diğer görevler için internete erişmeniz gerekiyorsa, evinizdeki kablosuz yönlendiriciniz yeterli olmalıdır.

İşiniz birden fazla telekonferans görüşmesi veya şirket VPN bağlantısı içeriyorsa, dizüstü bilgisayarınızı veya bilgisayarınızı doğrudan internet kaynağına bağlayabilmek en iyi çözüm olacaktır. Akış sırasında daha büyük veri aktarımına izin verecek iş bağlantısı çözümleri için internet sağlayıcınıza danışın. Yükseltilmiş bir kablosuz yönlendirici de işi yapabilir.

Bir ev ofisi kuran birçok kişinin dikkate almadığı bir şey, elektrik kesintisi için önlem almaktır. Tek bir dizüstü bilgisayarı çalıştırmak genellikle iyidir, ancak bir kesinti sırasında masaüstü bilgisayar güç kaybeder. Bir acil durum yedekleme sistemi, uzun bir süre boyunca elektrik kesintisi olması durumunda sisteminize güç sağlayabilir.

Çevre birimleri olan bir masaüstü bilgisayar ve bir yazıcı için başka bir husus da, evinizin o bölümü için güç üzerinde çok fazla yük olabileceğidir. Ofisinizi kurmadan önce elektrikli aletleri veya ışıkları ve bilgisayarınızı açarak güç tüketimini test edin.

Gündüz ve Gece Aydınlatma

Modern aydınlatma armatürü, gömme aydınlatma ve büyük resim pencereli çağdaş ev ofisi

Gün boyunca, bir ev ofisinde çalışmak için yeterli ışık olması muhtemeldir, ancak geceleri bir masa lambasına ve muhtemelen bir tepe ışığına ihtiyacınız olacaktır. Daha az stresli bir ev ofisi için, göz yorgunluğuna ve gerginliğe neden olabilecek sert aydınlatma yerine yumuşak bir parıltı oluşturan yumuşak ışıklı bir masa lambası düşünün. Amaç rahat olmaktır, böylece elinizdeki işe konsantre olabilirsiniz.

Monitörünüze bakan bir pencere çok fazla parlamaya neden olabilir ve ekranınızı görmeyi zorlaştırabilir. Herhangi bir doğrudan ışığı fark ederek iş istasyonunuzu kurduğunuz yere dikkat edin.

Dikkat dağıtıcılar ve Kesintiler

İnsanlarla dolu bir odada bir telefon görüşmesi yapmaktan daha kötü bir şey olamaz. Aynı şey bir ev ofisi için de geçerli. Telekonferanslar veya iş telefon görüşmeleri sessizlik ve konsantrasyon gerektirir. Zoom veya Skype gibi video uygulamalarıyla çevrimiçi toplantılar, ekranınızı görüntülü aramalar için paylaşacağınız için gizlilik gerektirir. Kapısı olan özel bir ofis alanınız varsa, dikkat dağıtıcı şeyler kolayca önlenebilir.

Çalışmak için kapalı bir alanınız yoksa, bölme duvar panelleri veya hatta kancalarla tavana tutturulmuş bir perde çubuğundan sarkan bir levha uygulayarak dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirin. Bu, ofisiniz için yumuşak bir sınır oluşturur ve çalışma modunda olduğunuzu ve kesintisiz çalışma süresine ihtiyacınız olduğunu gösterir.

Kafalıklı kolçaklı ergonomik ofis koltuğuErgonomi

Ergonomi kelimesi yıllar önce ofis çalışanları kendilerini gergin sırtlar ve bazen düzeltilmesi için ameliyat gerektiren ağrılı bir bilek hastalığı olan karpal tünel sendromuyla bulduklarında popüler hale geldi. Ev ofisinizin hem rahat hem de sizin için sağlıklı olması gerekir.

Omurganızın kıvrımlarını destekleyen ve ayaklarınızı yere düz bir şekilde koymanıza izin veren uygun bir sandalyeye sahip olduğunuzdan emin olun. Bacaklarınız çok kısaysa tabure kullanın. Dizüstü bilgisayarınız veya monitörünüz bir kol boyu uzakta ve ekranın üst kısmı göz hizasına yakın olmalıdır. Doğru ev ofis döşemesine sahip olmak, hareket özgürlüğünüzün azalmamasını sağlamak için çok önemlidir.

Zımba, not defteri veya kalem gibi ulaşmanız gereken öğeleri düşünün ve bunları yeterince yakın tutun, böylece çok uzağa ve bir kası veya bağı aşırı uzatmanıza gerek kalmaz. Ergonomik klavye, bileklerinizi desteklemeye yardımcı olur, ancak kol hareketini en aza indirmek için farenizi aynı yükseklikte tutar. Sinirlere veya damarlara baskı uygulanmasını önlemek için yazı yazarken veya fareyi kullanırken bileklerinizi düz tutmaya çalışın.

Mikrofonlu iyi bir kulaklığa yatırım yapın, böylece elleriniz serbest kalsın ve telefonunuzu asla çeneniz ve boynunuz arasında tutmayın. Uzaktan çalışmanız için tasarlanmış bir ev ofisinde ergonomi temel bir husustur.

Sanal Akıllı Asistanlar

Evde uzaktan çalışıyorsanız, bir sekreter veya ofis yöneticisi olma lüksünü kaybedebilirsiniz. Amazon’un Alexa ve Google Asistanı gibi teknolojileri kullanmak, görevler ve randevular için sesli geri bildirimlerle hatırlatıcılar sağlar. Bilgisayarınızdaki bir takvim, açılır bir hatırlatıcı sağlayabilir, ancak önünüzde ne olduğunu size bildiren bir ses, evden çalışırken yolda kalmanın harika bir yoludur.

Bu kullanışlı cihazlar, gerçekleri hızlı bir şekilde araştırmanıza veya aramanıza olanak tanır ve bir fikir düşünürken sizin için not alabilir ve klavyenizde çalışmak için ellerinizi serbest bırakabilir. Hızlı dikte ve transkripsiyon için Dragon konuşma tanıma yazılımı gibi yazılımları da kullanabilirsiniz.

Uzaktan çalışma için bir ev ofisi kurmanın amacı, çok az dikkat dağıtıcı, rahat ve ergonomik tasarımlı bir şirket ofisindeymiş gibi üretken olmanızı sağlamaktır. Daha ilgili tasarımlar için küçük ev ofis fikirleri galerimizi ziyaret edin.

Bir Cevap Yazın