Uzun ve dar banyoların dağıtımı

Evin dağıtımı, banyolarElemanların en iyi düzenini açıklayarak bu odayla başlayacağız.

Türlerinden beri banyolar Birçoğu var, bu yazıda çok yaygın bir tipoloji ile başlayacağız: dar ve uzun banyo.

Bu durumlarda en iyisi alanların dağılımı öğeleri hizalı bir şekilde düzenleyen, daha iyi sirkülasyon sağlayan bir olandır: Arka taraftaki duş (duvardan duvara), aynı zamanda banyoyu daha da “yakınlaştırmaya” yardımcı olarak daha kısa ve daha fazla olduğu hissini verir. genişlik, sonra tuvalet ve son olarak da lavabo, kapı için yeterli alan bırakmak ve açarken bulduğumuz, aynaya yansıyan ilk unsur olmak. Yeriniz varsa ortada değil, kapıdan en uzağa tezgahın ortasına yerleştirmeyin, böylece ellerinizi yıkarken kapıyı açarsanız kimse size çarpmasın 😉

Bu düzenleme aynı zamanda en ucuz olanıdır. reformtüm su alanı (borular) aynı duvara yerleştirildiği için boruların bir taraftan diğerine taşınmasına gerek yoktur.

Banyonuz gerçekten darsa, birkaç tane ekliyoruz dekorasyon fikirleri Bu kusuru açıklığa kavuşturmak için: örneğin, arka duvarda daha koyu bir karo kullanabilir, tavanı çok yüksekse alçaltabilir (bu, “tüp etkisinden” kaçınacaktır), alçak bir rafın üzerine bir tezgah üstü lavabo yerleştirebilirsiniz. Derinlik (30-35cm), banyonun daha geniş olduğu izlenimini vermeye yardımcı olur veya tüm zeminin aynı düzlemde olmasını sağlayan bir duşakabin yapılır. Elbette duş perdesi alüminyum profilli şeffaf camdan (banyoya oldukça perişan bir görünüm veren pürüzlü yüzeylerden ve beyaz plastik profillerden kaçının) ve görsel olarak büyütmek için minimum ifadeye indirgenmelidir. boşluk.

dağıtım alanları-dar uzatılmış banyolar

Fotoğraflar Yoluyla: freshome.com | interiormatter.com