Uzun ve Dar Bir Giriş Yolu Nasıl Dekore Edilir

Uzun ve dar bir girişi dekore etmek zor olabilir, ancak işlevsel ve şık bir alan yaratma yolunda size yardımcı olmak için bulabileceğimiz en iyi ipuçlarını, püf noktalarını ve ürünleri derledik. Bu ipuçlarının yanı sıra birkaç basit anlayışla, giriş yolunuz yakında kapınızdan içeri girdiğinizde gurur duyacağınız bir nokta olacak.

Böyle bir alanı canlandırmaya çalışırken birkaç ortak endişe var. Yardımcı olması için aşağıdaki stil ipuçlarını kullanmayı düşünün:

  • Aynalarla uzamsal bir yanılsama yaratın
  • Değerli duvar alanını ihmal etmeyin
  • Renklerinizi rahatlatmak için karamsar olun
  • Sıcak bir karşılama için dokulara açık olun
  • Çok işlevli depolama dekor parçalarını seçin
  • Uygun aydınlatma ile bir açıklama yapın
  • Kişiselleştirmeyi unutmayın!

Ek olarak, bu seçeneklerden hangisinin alanınız için en iyi sonucu vereceğine dair içgörü sağlamak için kendinize sorabileceğiniz bazı sorular vardır. Bu bilgiler, bir taslak oluşturmanıza yardımcı olabilir ve ardından aşağıda listelenen ipuçlarını kullanarak, sevdiğiniz bir alanı kısa sürede tasarlama yolunda olacaksınız. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Eğimli bir merdivene ve uyumlu bir ahşap vinil zemine sahip lüks görünümlü bir fuaye, Uzun ve Dar Bir Giriş Yolu Nasıl Süslenir [7 Suggestions]

İhtiyaçlarınıza uyan uzun ve dar bir girişi nasıl dekore edersiniz?

Daha geniş ve daha açık bir alana uygulanan tasarım konseptlerinin çoğu, uzun ve dar bir giriş yolu için de geçerli olacaktır. Bununla birlikte, uzun ve dar bir alanda, onu misafirleri daha davetkar hale getirmek veya aileniz için daha işlevsel hale getirmek için hissini değiştirmeye yardımcı olacak birkaç önemli şey vardır. İpuçlarına girmeden önce, başlamadan önce kendinize sormanız gereken birkaç şey var:

  • Bu alan şu anda nasıl hissettiriyor?
  • Alanın nasıl hissettirmesini istersiniz?
  • Bu alanın ana kullanım alanları ve kullanım sıklığı nelerdir?

Yaklaşan yeniden tasarımınız için birkaç hedefi özetlemek için yukarıdaki soruları kullanın. Bu hedefleri göz önünde bulundurarak, giriş yolunuz için mükemmel planı bulmak için aşağıdaki ipuçlarından bazılarını seçin.

Bir Giriş Yolunu Nasıl Daha Büyük Gösterirsiniz?

Bir giriş yolunu daha büyük göstermenin kolay ve görsel olarak çekici bir yolu, aynalarla mekansal bir yanılsama yaratmaktır.

Aynalar harika. Alanın daha büyük, daha geniş, daha parlak ve genel olarak daha iyi görünmesini sağlamaktan, konuklarınızın hiçbir zaman hızlı bir bakıştan rötuş yapmaktan çok uzak olmamasını sağlamaya kadar, küçük bir alana çok şey sunarlar. Dekorunuzu renklendirmek için aynaları kullanmanın pek çok yolu vardır. Daha fazla ilham almak için bir giriş yoluna ayna eklemenin faydaları hakkındaki makalemize göz atın.

Değerli Duvar Alanını İhmal Etmeyin

Açıkta duran bazı değerli alanları gözden kaçırmak kolay olabilir: duvar! Değerli zemin mülkünü kaybetmeden ek depolama alanı sunabilen duvar kancaları, yüzer raflar ve posta saklama kapları gibi bazı harika ürünler var.

Aşağıda, bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olabilecek birkaç öğe bulunmaktadır. Resimdeki akordeon tarzı duvar kancası montajının nasıl çok çekici bir çiftlik evi hissi verdiğine dikkat edin, ancak aynı zamanda fevkalade işlevseldir! Kışlık paltolar ve eşarplar için mükemmel olan bir miktar ağırlık tutabilir.

Amazon’daki bu akordeon tarzı yuvaya göz atın.

Aşağıdaki yüzen raf, postaları, anahtarları, güneş gözlüklerini ve uygun bir yerde saklamanız gerekebilecek diğer cep yüzücülerini saklamaya yardımcı olur.

Amazon’daki bu Dahey duvara monte posta tutucusuna göz atın.

Giriş Yolları İçin En İyi Renk Hangisidir?

Renklerinizi rahatlatmak için karamsar olun. Çoğu, bir boya rengi seçerken, koyu renklerin bir alanı daha küçük gösterme eğiliminde olduğunu bilir. Sonuç olarak, birçok insan, alan dar olduğu için duvara herhangi bir renk eklemekten kaçınmanız gerektiğini varsayacaktır. Bu tamamen doğru değil. Benjamin Moore’un Clay Beige veya Sherwin-Williams Network Grey gibi renkleri kullanmayı deneyin. Bu tür renkler sıcak ve davetkardır, ancak koyu değildir.

Bu renkler aksesuarlara karar verirken çok yönlülük sağlar, bu da size mevsimler ve tatiller geçtikçe kolayca döndürülebilen renkli parçalar eklemek için birçok seçenek bırakır. Boyayı seçerken bu çok yönlülüğü aklınızda bulundurun; Daha fazla renk sunan sıcak tonlar daha sonra daha az uyarlanabilirliğe sahip olacaktır.

Rengin Ötesinde: Dokulara Açık Olun

Daha sıcak bir boya rengi seçmenin mekanınızı daha rahat hissettirmesine yardımcı olabileceği gibi, doku da tuhaf bir çekicilik unsuru ekleyebilir. Bu, bir kira sözleşmesi sürdürmek, belirli bir renge bağlı kalmamak veya daha sıkı bir bütçe sağlamak için harika bir alternatiftir. Çıkarılabilir duvar kağıtları için, kiralama kurallarınız dahilinde ve bütçeniz dahilinde kalırken bu tuhaf havayı ekleyebilecek birçok seçenek vardır.

Shiplap çok popüler bir seçenektir. Geleneksel gemi kapısının kurulumu pahalı olabilir ve ayrıca panoları duvara uygun şekilde sabitlemek için aletler konusunda oldukça becerikli birini gerektirir. Bununla birlikte, bu beyaz sıkıntılı deniz kabuğu kabuğu ve çubuk duvar kağıdı gibi bazı daha basit seçenekler vardır:

Bu ürünü Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

Tuğla kabuğu soyup duvar kağıdı yapıştırmanın başka bir yolu. Gerçek tuğla son derece maliyetli ve kurulumu emek yoğun olduğundan, bu soyma ve yapıştırma duvar kağıdı çok çekicidir. Tuğla tasarımı biraz endüstriyel bir his yaratacak. Bununla birlikte, bu tür bir doku, dikkatli değilseniz bir alanı kolayca alt edebilir. En iyi uygulama, diğerlerini vurgulamak için bir duvarı seçmektir.

Bu ürünü Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

Soy ve yapıştır duvar kağıdı reçeliniz değilse, ancak duvarlarınıza doku ekleme fikrini seviyorsanız, bunun yerine biraz DIY Board ve Batton uygulamayı düşünün. Elektrikli aletler konusunda biraz daha becerikli olmanız gerekecek, ancak uzaydan aldığınız zarafet ve incelik hissi sonunda buna değecek.

Duvarlarınıza doku eklemek harika bir seçenek olsa da tek seçenek bu değil. Ayrıca aksesuarlar, bitkiler ve diğer vintage dekor öğeleri aracılığıyla doku bulmayı da düşünebilirsiniz. Bu ek dekor öğeleri, bu alanı yaşanmış ve belki de biraz kusursuz bir şekilde kusurlu hissettirecek.

Bir Giriş Yolunda Depolama Eklemelisiniz?

Çoğu zaman giriş yolu alanınıza depolama eklemek, alanı daha işlevsel hale getirecektir. Giriş yolunda depolama oluşturmanın harika bir yolu, çok işlevli depolama dekor parçaları eklemektir. Dar alanların çok fazla depolama öğesi içermesi daha zor olduğundan, birçok çözüm sunan bir veya iki parçayı seçmek, pratikliği göz önünde bulundururken tarzınızı güçlendirmenin harika bir yoludur.

Banklar, oturmak, bir şeyler koymak ve altına koymak için bir yer sundukları için harika bir çok işlevli parçadır. Ayrıca, evinize, bütçenize ve ailenizin ihtiyaçlarına kesinlikle uyan bir stil sunacak çeşitli tasarımlarda yaygın olarak bulunurlar.

Ayakkabı Rafı Tezgahı

Bu ürünü Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

Ahşap Saklama Tezgahı

Bu ürünü Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

Bank koyacak yeriniz yoksa koltuk masaları harika bir alternatiftir. Genel olarak, daha uzun ve biraz daha dardır, bu da öğeleri ayarlamak için fazladan alanın yanı sıra bazı ek depolama kutuları eklemek için aşağıdaki alana izin verir.

Dekor Terapi Kanepe Masası

Bu ürüne Amazon’da göz atın.

En İyi Seçim Ürünleri Kanepe Masa

Bu ürüne Amazon’da göz atın.

Karanlık ve Dar Bir Girişi Nasıl Aydınlatırsınız?

Bir açıklama yapmak için aydınlatmanızı kullanın. Aydınlatma, ekleyebileceğiniz çok işlevli parçalardan bir diğeridir. Sıcak ve davetkar olurken gerekli aydınlatmayı sağlamaya hizmet eder. Aydınlatma, dekor için merkezi bir nokta olma potansiyeline sahiptir.

Tasarım alanınıza bağlı olarak, bir dizi farklı minimalist aydınlatma armatürü, abartılı sarkıt aydınlatma arasından seçim yapabilir veya daha doğal bir ışık şekli seçebilirsiniz. Doğru olanı seçmek, istediğiniz uygun titreşimi sağlar ve aynı anda alanı aydınlatır.

Sadece kendiniz için doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak için 18 giriş yolu aydınlatma seçeneği öneren makalemizi okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Kişiselleştirmeyi Unutmayın!

Kişiselleştirilmiş bir dokunuşla, bu duygu dalgasını ekleyebilirsiniz. Bu ev kapıdan girdiğinde. Kişiselleştirme pek çok şekilde olabilir.

Aşağıda, ailenizin zaman çizelgesini veya birçok aile fotoğrafını bir açıklama duvarına nasıl dahil edeceğinize dair birkaç örnek verilmiştir. Ayrıca, daha önce bahsedilen bazı ifade aynalarını bazı kişiselleştirilmiş aile fotoğraflarıyla veya en sevdiğiniz alıntılardan bazılarıyla karıştırarak daha ince bir galeri duvarı da kullanabilirsiniz.

Kişisel Fotoğraflar

Küratörlü Sanat

Bir Koridor İçin Ne Kadar Uzun?

Koridorunuzun mimari açıdan ne kadar uzun olduğuna karar veremeyebilirsiniz, ancak çok uzun görünme ile mücadele etmenin yolları vardır. Bu talihsiz mimari hatanın üstesinden gelmenin en iyi yolu, mekansal yanılsamalar yaratmaya geri dönmektir.

Salonun daha kısa veya daha geniş görünmesine yardımcı olmak için bu numarayı kullanın. Mekansal endişenize bağlı olarak, bu konuyu biraz daha incelemeniz gerekebilir. Uzun ve dar bir giriş yolunun tasarım unsurlarında gezinmenin biraz göz korkutucu olabileceği bir sır değil. Umarım, yukarıdaki önerileri ve ipuçlarını kullanarak hedefleriniz hakkında biraz fikir edinebilir ve dar alanınızı yeniden tasarlamak için bir plan oluşturabildiniz.

Kapanışta

Artık bildiğiniz gibi, kişisel tarzınızı korurken uzun ve dar bir koridoru dekore etmenin birçok yolu var! Ayna eklemekten çok işlevli bankları kullanmaya kadar seçenekler çok geniştir. Bu alanı tasarlamanın tadını çıkarın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir