Vinil zemin döşemenin ipuçları

Balkon yer döşeme çeşitleri , ikea zemin döşeme , teras zemin kaplama çeşitleri , döşeme kaplamaları , hareketli yer döşemeleri , vinil döşeme nedir , ikinci el ahşap yer döşemeleri , dış mekan döşeme , tekzen yer döşeme , bazalt zemin kaplama , modern yer döşemeleri , döşeme taş çeşitleri , linolyum döşeme , cafe restoran yer döşemeleri , mutfak zemin döşeme , pvc zemin kaplama özellikleri , mermer taban döşeme , alttan ısıtmada yer döşemesi , zemin vinil kaplama , okul pvc zemin kaplama , vinil zemin kaplama nedir , garaj taban döşeme , dekoratif yer döşemesi , tik ağacı zemin kaplama , konferans salonu zemin kaplama,

Kurulumu vinil döşemeHer türden ev ve odaya yerleştirilebilecek türlerden biri, prensip olarak, genellikle basit ve hızlı bir işlemdir. Daha ileri, iş yapmaya gerek yok Bunu başarmak için, genel bir kural olarak, genellikle sorun teşkil etmez. Ancak bu her zaman böyle değildir ve bazen beklenmedik sorunlar ortaya çıkar. Veya daha karmaşıktır. Genel olarak, zeminin doğasından değil, kurulacağı odanın özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Düzensiz zeminler, kare veya dikdörtgen olmayan odalar vb. Bu, kurulumu zorlaştırır. Ancak vinil zeminlerin montajını zorlaştıran tek şey bu değildir.

Bu tür toprakların doğası ince ve uyarlanabilir, onlar yapar toprak şekillerine kolayca uyum sağlar bu aşağıda. Bu nedenle, tam düz değilse veya çatlaklar varsa, üstüne yerleştirilen vinile yansıyacaktır. Bu ve diğer sorunlar, bir vinil zemin döşemek isteyenleri uzmanlara başvurmadan umutsuzluğa kaptırabilir, bu nedenle, başlamadan önce aşağıda ortaya koyduğumuz gibi sorunlardan kaçınmak için bazı hilelerin dikkate alınması en iyisidir.

Vinil zeminlerin montajı: önceki adımlar ve rulo vinil

Vinil döşeme döşeme önceki toprağın çıkarılmasını gerektirmez. Tabii ki, bu tavsiye edilir mükemmel seviye ve yüzeyi kusur yok. Geniş çapta ayrılmış çatlaklar veya eklemler varsa, önerilenden daha fazlasıdır onları çimento ile kapla. Dikkatle, evet, örtülmesine ek olarak, onu çevreleyen zeminin aynı seviyesinde kalmasına dikkat edin. Bu, zeminin herhangi bir kusuru yansıtmasını önleyecektir.

Öte yandan döşenecek vinil malzemenin zemin olarak bırakılması uygundur. kalmadan önce iklime alışmak yerleştirileceği yer. Bunun için yapmalısın paketini açın ve yüklemeden önce birkaç saatliğine yayın. Mümkünse 20 ila 24 saat arası. Kurulumdan önce, zeminin iyi yapışıp yapışmadığı bilinmese de uygundur astar kat uygulayın yukarıda. Özellikle rulo vinil döşeme için. Zemine gidecek kısımda bir çıkartma olması önemli değil. Bu, bağlılığınızı artıracaktır.

Döşemenin rulo, şerit, fayans veya fayans şeklinde döşenmesi

Bu yapıldıktan sonra yapmanız gerekecek farklı önlemler almak döşenecek zemin tipine bağlı olarak. Çoğu durumda kurulacak vinil levha veya karo döşeme. Ancak diğer durumlarda da yüklenmesi gerekecek rulo. Öyleyse ve oda kare veya dikdörtgen şeklindeyse, kurulum çok zor olmayacaktır. Genel olarak, bu tür döşeme, bir Birkaç santimetreden iki ve hatta dört metreye kadar değişebilen genişlik. Rulo genişliğinin aşırı olmaması durumunda en çok tavsiye edilen şey yerleştirmektir. ana düz duvarlardan birine dikve odanın ortasından başlayın. Dikkatlice ölçmelisiniz ve referans için düz bir çizgi işaretleyin böylece ilk şerit bükülmez.

Çoğu durumda kendinden yapışkanlı tabakalar olduklarından, yerleştirilmeleri büyük sorunlar yaratmayacaktır. Duvarlardan birine yapıştırılacak şekilde yerleştirilmelidirler, onları yere tek tek iyi sabitlemek. Referans olarak ölçümler alınarak yerleştirilecek olan ilk şerit iyice sabitlendiğinde, ayrıca yüzeyi kaplayan koruyucu kağıdı da soyun şeridin. Sonra karşı duvara geldiğinizde tavsiye edilir. yerden biraz boşluk bırakarak kesin, vinili iyice yapıştırmak ve duvarın yanında bırakmak için. Daha sonra bir kesici veya benzeri ile vinil ile duvar arasında mümkün olan en küçük boşluk bırakılarak kesilebilir. Fazlalığı giderin ve birbirine yapıştırılmış vinil döşeme tabakalarının yapıştırılmasını, bir bütün tabaka artık uymayana kadar tekrarlayın.

O zaman yapmalısın kalan alanı ölçün ve folyoyu kesin Kalan yere yapıştırabilmek için genişlikte. Duvara olabildiğince yakın olacak şekilde kısa yapıştırdıktan sonra, diğer yarının şeritlerini tüm zemin kaplanana kadar döşemeye başlayın. Kapıyı yaparken dikkatli olmalısınız. pervazları sınırlamak için keser. Genellikle olacaklar iki tarafı çevreleyen üç kesim, Doğru açıda.

Vinil döşeme rulosunun belirgin bir genişliği varsa, döşenmesi gerekecektir. daha yönetilebilir hale getirmek için duvarlardan birine yapıştırılmış. Odanın bitişik duvarlara dik açıda olmayan duvarları varsa, uzamalarını ve yapıştırmalarını kolaylaştırmak için dik olan ikiye yakın yerleştirilmelidir. Genişlik rulosunun artık sığmadığı noktalara ulaşıldığında, ckalan boşluğa göre kes mevcut.

Karoların üzerine vinil zemin döşemek için, çok geniş olmayan bir ruloya yerleştirilmesiyle aynı önceki önlemlerve uzunlamasına takın. Daha iyi odanın orta alanında başlayın, bir sıra fayans ile ve tek tek sıkıca zemine sabitleyin. Duvarlara ulaşıldığında, karoların boyutları mevcut alana sığacak parçalar halinde kesilmesi gerekecektir. Tek gereken biraz sabır ve ölçüm yaparken ve keserken zeminin doğru konumlandırılması için sabit bir eldir.