Vinil zeminler hakkında bilmeniz gereken her şey

İstediğiniz iç mekanınızı yenileyin ve ne olduğunu bilmiyorsun toprak tipi koymalısın Duydun mu vinil döşeme ama sizin için en iyi seçenek olup olmadığını bilmiyor musunuz? Pekala, dikkat edin, çünkü bu yazıda size söyleyeceğiz PVC döşeme hakkında her şey.

Son yıllarda hakkında daha fazla konuşulduğunu duydunuz vinil döşeme bir çeşit gibi döşeme yeni ve modern. Ama gerçekten iddia edildiği kadar iyi mi? Klasiklerden nasıl farklılar laminat parke ve den parke?

Daha sonra, ana özellikleri özetleyeceğiz. PVC döşeme satın alırken bu dikkate alınmalıdır.

Vinil zeminler gerçekte nedir?

vinil döşeme Polivinil Klorürden (PVC) yapılan plastik kaplama çeşididir. Plastik bir malzeme olması sağlık açısından tehlikeli maddelerle ilişkilendirildiğinde genellikle biraz korkutucudur. Bunun nedeni, ilk PVC zeminlerin üretiminde zararlı plastikleştiricilerin kullanılmasıdır.

Bununla birlikte, teknolojik gelişmeler sayesinde mevcut vinil döşeme oğul sağlık için tamamen güvenlibu nedenle birçok tanınmış üretici, müşterinin aldığı ürünün müşteriden gelmesini sağlamak için ürünlerini harici enstitüler tarafından düzenli bir kontrole göndermeyi tercih etmektedir. En iyi kalite mümkün.

¿Hangi formatta geliyor ve nasıl kuruluyor?

vinil döşeme onları içeride bulabilirsin Rulo, içinde Lamalar (esnek veya daha sert, neredeyse laminat parke gibi) veya lOsetas, hem kare hem de diğer formatlar (esas olarak altıgen), farklı kalınlık ve kıvamda.

Vinil zeminler
Vinil zeminler
Pvc döşeme

Atıfta KurulumBir profesyonele gitmenize gerek kalmadan zemini kendiniz yenilemek istiyorsanız bu tip döşeme en uygunudur.

Ve seçtiğiniz vinil döşemenin biçimine ve türüne bağlı olarak farklı bulabiliriz. kurulum sistemleri, yeni olanı oraya zemin o kadar kolay ki kendimiz yapabiliriz. Örneğin: vinil döşeme tıklayın, kendinden yapışkanlı vinil döşeme, yapıştırmak için vinil döşeme Y kendinden destekli vinil zeminler (İkincisi tutkal veya tıklama sistemine ihtiyaç duymaz, ancak kendi ağırlığı ve kaymaz sistemi sayesinde sabit ve hareketsiz kalır).

Vinil zeminler
Pvc döşeme

Tüm türler aynı teknik özellikler ve sığması inanılmaz derecede kolaydır. Belki de en karmaşık olanı, uzman bir tamirci değilseniz, bir profesyonelin yardımına ihtiyaç duyabileceğiniz vinil zemin kaplamasıdır. Geri kalanlar bir DIY için mükemmel adaylardır 🙂

Vinil zeminler

Ayrıca bu tip döşeme ile evde iş yapmana gerek yok Bu kurulum yöntemlerinden herhangi biri için, çünkü bunlar genellikle mevcut zemin ve yüzeylere yerleştirilebilir.

Pvc döşeme

Onu nerede bulabilirim?

Her şehirde göz atabileceğiniz fiziki kuruluşlar olmasına rağmen, sokakları tekmelemek istemiyorsanız, konusunda uzmanlaşmış web sayfalarına erişerek rahatlıkla evden öğrenebilir ve satın alabilirsiniz. vinil döşeme, her türlü modeli bulacağınız, ücretsiz numune talep edebilir ve bir satın alma ve yeterli ve tatmin edici bir kurulum için kişiselleştirilmiş tavsiyeler alabilirsiniz.

Vinil döşemenin avantajları

Ana avantaj diğer geleneksel zeminlere kıyasla mevcut olan vinil zeminler, şüphesiz, fiyat. Bu tip zemin kaplaması ile kurulumda sadece zamandan ve emekten tasarruf etmekle kalmayacak, aynı zamanda en ucuz alternatif olduğu için paradan da tasarruf etmiş olursunuz.

Öte yandan, onun kolay kurulum ve
mevcut katlara yerleştirme imkanıGereksiz işlerden kaçınmak, diğer toprak türleri açısından da puan kazandırır.

Kullanıcılarının en çok değer verdiği bu ürünün güçlü yönlerinden bir diğeri de, banyo
ve mutfakveya olduğu başka bir odada nemÇünkü bozulmaz ve ayrıca mantar ve bakteri oluşumunu engeller.

Pvc döşeme

Bu şekilde, pişirme sırasında herhangi bir sıvı dökülürse endişelenmenize gerek kalmayacak, bu da kendinizi tam bir gönül rahatlığıyla ona adamanıza ve bunu yaparken tadını çıkarmanıza olanak tanır.

Onu bu tip odalar için doğru zemin yapan en önemli avantajlarından bir diğeri de, kaymaz özellikler. Bununla birlikte, her model farklı olduğu için her zaman üreticinin spesifikasyonlarının dikkatlice okunması önerilir.

Ayrıca, çok takdir edilen bir kalite mevcut tasarım sayısı, renkler ve çeşitli malzemelerin taklidi açısından pratik olarak sınırsız.

Vinil zeminler

Ve sonuncu ama en az değil temizlik ve bakım kolaylığısizi endişelerden kurtarır. Nemli bir bezle haftalık temizlik, onları mükemmel durumda tutmak için genellikle yeterlidir ve uzun yıllar güneşe maruz kalmak bile onlara zarar veremez.

Vinil döşemenin dezavantajları

Hakkında konuşursak Dezavantajları, daha esnek ve / veya daha ince formatlar için (örneğin, rulo formatları) aşağıda aşağıdaki özelliklere sahip olmanız gerektiği dikkate alınmalıdır: tamamen pürüzsüz zeminaksi takdirde zamanla ve ayak sesleri eklemleri fark edecektir.

Altına da sahip olmamalısın karınlar veya sırtlar
(örneğin daha düşük bir karo kırık veya düz değilse) düz bir zemine ihtiyaç duyulduğunda.

Öte yandan, en esnek formatlarda sahip olmanız gerekecek keskin yüzeylere dikkat edin (örneğin, çok keskin topuklar veya dikey olarak düşen bir bıçak), çentik bırakabilecekleri için.

Ayrıca sırtına değer verenler için, adım atarken dokunmak tahtaya eşit değildirteknolojinin gelişmesine ve gittikçe daha fazla başarılmasına rağmen.

Ve son olarak, plastik bir ürün olarak, düşük kaliteli bir vinil döşeme satın alınırsa, tüm güvenlik standartlarını karşıladığı veya içermediği garanti edilemez. ftalatlar, bu nedenle, bu katların ortalama fiyatı çok yüksek olmadığından, kaliteli olan seçilir
Tarkett, Quick Step veya Gerflor gibi tanınmış üreticilerden birkaç örnek vermek gerekirse.

Her türlü iç dekorasyona uyum sağlayan tasarımlar

Daha önce tartıştığımız gibi, vinil zeminlerin temel avantajlarından biri, düşünülemez tasarımlar, dokular ve yüzeyler. Bu nedenle, eviniz, ofisiniz veya tesisleriniz için özel, orijinal veya sadece uygun bir tasarım arıyorsanız, bu sizin için ideal zeminlerden biridir.

Mükemmel taklit edenler var Parke zemin Y taşama sahip olmadıkları tüm özelliklerle.

Vinil zeminler
Pvc döşeme

Ahşabın taklitlerinde (genellikle en çok talep edilen) ikisine de sahip olursunuz. çıta versiyonu (tercihe göre daha geniş veya daha dar) olarak balıksırtıakla gelebilecek tüm tonlarda olduğu gibi (külden cevize, grimsi veya koyu tonlardan geçerek)

Pvc döşeme
Vinil döşeme

Daha minimalist bir ortam tercih edenler için piyasada var tamamen pürüzsüz tasarımlar (sadece nötr tonlarda değil, akla gelebilecek tüm renklerde).

Vinil döşeme

Ve beri hidrolik kiremit Hala çok güncel, ayrıca tüm bir odayı tekrar döşeme zahmetine girmeden onu taklit eden vinil zeminlerde birden fazla tasarımınız var.

Pvc döşeme
Vinil döşeme

Son olarak, toprak kombinasyonları Üretmek için görsel efektler renkleri, formatları veya dokuları birleştiren en orijinal ve gösterişli.

Vinil döşeme
Vinil zeminler

Zemini yenilemek bile istemeyen ancak bir mutfağa veya bir odaya basitçe tasarım dokunuşu vermek isteyenler için de var. vinil kilim Hazır formatlar ve vinil zeminlerin nem önleme avantajları ve temizleme kolaylığı özelliği ile renk katmanı sağlayacak standart ölçüleri ile.

Vinil döşeme
Vinil zeminler

Gördüğünüz gibi, bu tür zemin kaplamalarıyla hayal gücünüzün çılgınca hareket etmesine izin verebilir ve İskandinavdan vintage, endüstriyel, retro, rustik, minimalist veya klasiğe kadar en orijinal tasarımları yaratabilirsiniz.

Kısacası, vinil döşeme Bir zemini giydirme söz konusu olduğunda gerçek bir devrimdir ve birden fazla ürün sundukları için giderek daha fazla talep görmektedirler. Faydaları
diğer toprakların çoğunun yapamayacağı. Eğlen!

Vinil zeminler
PVC döşeme
Vinil zeminler
Vinil döşeme
PVC döşeme
Vinil döşeme

Üzerinden: briconeo.es | pinterest.com | apartmenttherapy.com | coastalshows.com | floter.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir