Yaratıcı İç Mekan Tasarımı Açık Bir Alanı Ayırmak Demektir

Açık alanlar, bir bütün oluşturmak için istediğiniz tüm mobilya ve dekorasyonları yerleştirmek için çok fazla alan anlamına gelebilir, ancak aynı zamanda düzenlemeniz için biraz zorlayıcı bir proje anlamına gelir. Böyle bir alanı dekore etmek ve yaşamak için rahat bir yere dönüştürmek için kesinlikle ekstra iç tasarım bilgisi arayacaktır. Açık alanınızı hayatınızı geçirmek için rahat bir yer haline getirmek için yaratıcılığınızı en üst düzeye çıkarmanız gerekecektir. . Ve bazı ekstra iç tasarım yardımlarına ve ipuçlarına ihtiyacınız olacak. Ancak endişelenmeyin, bunları sizinle paylaşmak için buradayız. Açık alanınızı lüks ve zarif bir ev yapmak için bunları akıllıca kullanın.

Alanları ayırın

Açık bir alanın en büyük artılarından biri, çok fazla havaya ve çok ışığa sahip olmasıdır. Duvarların olmaması nedeniyle tüm alan görsel olarak bağlantılı ve daha büyük görünüyor. Öte yandan, açık alanların en büyük dezavantajları, bir depolama yerinde yaşama niyetinde olmanızdır. Böyle bir şeyden kaçınmak için yapmanız gereken tek şey, evinizin farklı alanlarını duvarlarla değil, kullanabileceğiniz bazı araçları kullanarak ayırmaktır. Bazıları farklı alanlar için farklı renkler, mobilya düzenlemeleri, mevcut duvarların farklı boyaları …

kaynak

pencereler

Açık alan evi farklı alanlara ayırmanın bir yolu, farklı pencereler kullanmaktır. Daha ucuz bir yol, pencerelerde farklı perdeler kullanmaktır. Daha da iyi bir yol, tüm mekanda yarattığınız “odaların” her biri için onları farklı renge boyamaktır. Bununla birlikte, açık alanı ayırmanın en iyi yolu, yapmak istediğiniz alanların herhangi birine tamamen farklı şekil ve boyutlarda pencereler koymaktır.

kaynak

Detaylar

Ayrıntılar söz konusu olduğunda iki seçenek vardır. Bunlardan biri, ayrıntıları tek bir stilde kullanmaktır. Diğeri ise evin her bir bölümü için tamamen farklı detaylar kullanmak. Böylelikle farklı detaylarla dekore edilmiş farklı alanlar görsel olarak oluşturulmuş diğer odalardan farklı hale getirebilirsiniz. Ayrıca, farklı alanlarınızı örneğin kilim gibi fiziksel olarak birbirinden ayırmak için bazı ekstra ayırma araçlarına gidebilirsiniz.

kaynak

Renkleri Kullanın

Açık alanınızı dekore ederken renk paleti çok önemlidir. Nedeni esas olarak yukarıda bahsettiğimiz, ayıran olandır. Ancak, bize çok fazla farklı renklerin yardımcı olmayacağına inanın, bunun yerine tam bir karmaşa yaratacaktır. Bir alanda kullanılan birçok farklı renk, onu dağınık görünmesine neden olur ve hiç kimse böyle bir alanda otururken rahat hissetmez. Bu nedenle, duvarları açık bir alanda boyamak için en iyisi paletin bir rengini ve biraz daha parlak ve daha koyu tonlarını kullanmaktır. Bu şekilde farklı alanları işaretleyeceksiniz ve tüm sonuç şık ve zevkli bir ev olacaktır.

kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir