Yatağımın Üzerine Ayna Koymalı mıyım?

Dekora ayna eklemek, alanı aydınlatacak ve daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Yatağınızın üstüne bir ayna koymanız gerekip gerekmediğini düşünüyor olabilirsiniz. Yatağın üstüne ayna eklemenin faydalarını araştırdık ve yatak odanız için en iyi dekor kararını vermenize yardımcı olmak için ayrıntıları bir araya getirdik.

Yatağınızın üstüne aynalar koyabilirsiniz. Aynalar ferahlık katar ve odaya çekicilik katar. Sabitlemesi kolay hafif aynaları seçin. Depreme eğilimli bir bölgede yaşıyorsanız, duvara yapışan ve düşmeyen sticker tarzı aynalara bakın.

Avantajlar hakkında daha fazla ayrıntıya girerken bizimle kalın ve yatağın üzerine ayna asmakla ilgili birkaç temkinli ipucu verin. Yatak odası dekorunu geliştirmek için bazı farklı ayna fikirleri ve alternatif sanat eserleri önereceğiz.

Bej tasarımlı ve yatağın üstünde yuvarlak aynalı geniş modern dairede yatak odası iç, Yatağımın Üzerine Bir Ayna Koymalı mıyım?

Yatağınızın Üzerine Ayna Asın

Yatağın üzerine bir ayna asmak, yatak odanıza derinlik ve çekici bir dekor vermek için harika bir fikirdir. Bir ayna asmanın birkaç şık ve pratik nedeni vardır, o halde aynayı yatağın üzerine yerleştirmenin yatak odanız için neler yapabileceğine bir göz atalım.

Görsel Genişliği Artırın

Aynayı bir odak noktasına yerleştirerek daha büyük bir oda yanılsaması verecektir. Bu resimdeki ayna bir avizeye odaklanmıştır ve bu avizeye ayna olmadan eksik kalacak bir derinlik verir.

Siyah beyaz lüks goth yatak odası iç

Çekici Bir Açıklama Yapın

Aynaya dikkat çekmek ve odaya görsel çekicilik katmak için bu fotoğraftaki gibi zıt bir çerçeve kullanın. Bu durumda, ayna hoş bir vurgu parçası oluşturur ve ahşap sandalye ile güzel bir şekilde koordine olur.

Yatağın üstünde aynalı modern karanlık stil yatak odası iç tasarımı

Aydınlatmayı Vurgulayın

Doğal olarak, ışıkları yansıtmak için aynayı yatağın üzerine yerleştirerek odayı aydınlatın. Sadece parlak bir şekilde aydınlatılmış bir odanız olmayacak, aynı zamanda ayna görüşünüzü genişletmenize de izin veriyor.

Deniz manzaralı pencereli yatak odasında sabah uyanmak

Aynaları Güvenli Bir Şekilde Asmak İçin Dikkatli Olun

Yatağınız yumuşak ve rahat bir alan olmalıdır. Bu nedenle ayna tipini seçerken dikkatli olun ve aynayı yatağın üzerine sıkıca asın. Ayna seçiminizi yapmanıza yardımcı olacak bazı yararlı ipuçları:

  • Yüklemek için gerekli donanımla birlikte geldiğinden emin olmak için satın almayı düşündüğünüz aynanın içeriğini kontrol edin.
  • Aynayı güvenli bir şekilde takmak için duvar saplamalarını bulun.
  • Bu konumda dikme yoksa aynayı güvenli bir şekilde asmak için duvar dübeli eklemeniz gerekecektir.

Ağır Aynalardan Kaçının

Özellikle depreme eğilimli bir bölgede yaşıyorsanız, yatağınızın başının üzerine üzerinize düşebilecek ağır bir şey asmak akıllıca değildir. Duvara hafif bir ayna asmak daha iyi bir fikir olabilir.

Alternatif olarak, yatağınızın üzerine bir çıkartma yapıştırın. Beyaz ağacın ve kuşların bu çıkartması, odaya klasik bir doğa hissi yaratacaktır.

Bu etiketi Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

Ayna Çeşitleri

Artık aynada ne arayacağımızı bildiğimize göre, yatağınızın üzerine asmak için ideal aynalar için birkaç önerimiz var.

Ayna Çıkartmalar

Takmak için delik açmak istemediğiniz bir ayna yerleştirmeyi planlıyorsanız, ayna duvar etiketlerini düşünün. Aynalar gibi hareket ederler ancak akrilik, plastik veya camdan yapılmıştır ve duvara sıkıca yapışırlar. Hafiftirler ve duvara takılıp çıkarılmaları kolaydır.

Bunları takmak için arkadaki filmi çıkarın ve istediğiniz yere duvara yapıştırın. Ardından kusursuz aynayı görmek için ön taraftaki koruyucu filmi çıkarın. Kendi tasarımınızı oluşturmak için bu dairesel ayna etiketlerini yatak başlığınızın üzerindeki stratejik yerlere yerleştirebilirsiniz.

Amazon’da bu ayna duvar etiketlerini görmek için buraya tıklayın.

Gösterişli Aynalar

Bu hafif, sunburst duvar aynasıyla güneşi getirin. Bu tasarım sadece odanızı aydınlatmak için ışığı kırmakla kalmaz, aynı zamanda her gün uyandığınızda güneşin doğuşunu gördüğünüzü hissedeceksiniz.

Bu güneş ışığını Amazon’da görmek için burayı tıklayın.

Ayna Mozaik

Yapışkanlı ayna mozaikleri, yatağınızın üzerine kendi tasarımınızı eklemek için harikadır. Kareden bal peteğine ve dalgalı olmak üzere çeşitli şekil ve boyutları seçin. Aşağıda gösterilen aynalar hafif malzemelerden yapılmıştır.

Amazon’da dalgalı ayna etiketlerini görmek için buraya tıklayın.

Yatağımın Üzerine Ayna Olmayan Ne Koymalıyım?

Belki yatak odanız için bir ayna işe yaramayacaktır. İşte yatağınızın üstündeki duvar alanını gerçekten vurgulayabilecek bazı güzel fikirler.

Duvar dekoru

Ayın evrelerini yatak odanızın dekoruna ekleyin. Bu asma çelenk, yatağın üstü için idealdir. Dengeli bir görünüm vermesi için ayın evrelerini yatağın üzerinde ortaladığınızdan emin olun.

Amazon’da bu ay evrelerini görmek için buraya tıklayın.

Yapıt

En sevdiğiniz nevresim örtüsüne iltifat etmek için yatağınızın üzerine sevdiğiniz bir resim ekleyin. Bu beyaz orkide sanat baskısı, şık bir stil için mükemmeldir ve tek renkli tonlar, bir yatak odasının rahat hissetmesini sağlar.

Bu beyaz orkide baskısını Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

Bir karahindiba yatak odanıza kapris getirir.

Dandelion’u Amazon’da görüntülemek için buraya tıklayın.

Duvar Askısı

Bir sığınak oluşturmak için bir makrome duvar askısı kullanın. Bu bohem doku, odaya görsel bir çekicilik katar ve bir yatak başlığının yerini alabilir. Daha fazla Bohem teması fikri için “51 Bohem Yatak Odası Fikri” makalemize bakın.

Amazon’da bu duvar perdelerini görmek için buraya tıklayın.

Alıntı Çıkartmaları

Her uyandığınızda gülümsemenizi sağlamak için en sevdiğiniz alıntıyı yatağınızın üzerine koyun. Doğrudan duvara yapıştırabileceğiniz bir alıntı çıkartması örneği. Kullanımı kolaydır ve çıkarıldığında duvarlarınıza zarar vermez.

Amazon’daki bu çıkartmaya bakın.

Duvar resimleri

Doğrudan duvara boyanmış bir duvar resmi ile yatak odanıza entrika ekleyin. İşte odayı gerçekten parlatan bir gün doğumu duvar resmi örneği.

Dekoratif İşaretler

İyi uyumanızı hatırlatmak için nostaljik bir alıntı içeren tahta bir tabela asın.

Bu işareti Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

Düş Kapanları

Yastıklarınızın üstündeki bu el yapımı rüya yakalayıcılarla rüyalarınızı yakalayın.

Bunları Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

Bir Başlığın Ne Kadar Üstüne Bir Resim Asmalısınız?

Başlığınızın üstü ile asmakta olduğunuz sanat eserinin altı arasında sekiz ila on inç arasında bir mesafe bırakın. Örneğin, bu resimdeki fotoğraflar başlığın yaklaşık sekiz inç yukarısında. On inçten fazla mesafeyle, sanat eseri dekorla birlikte akmayacaktır.

Yatak Odası Aynamı Geceleri Kaplamalı mıyım?

Bir ayna sizi uyanık tutmak için ışığı yansıtabilir. Ayrıca sizi biraz ürkütmek için karanlık gölgelerden görüntüleri bozabilir. Bu sorunlardan herhangi birinin uykunuzu bozduğunu fark ederseniz, geceleri aynayı kapatmalı veya tamamen kaldırmalısınız. Ama eğer derin bir uykuysanız ve aynanın yansımalarından hiçbiri sizi rahatsız ediyorsa, geceleri onu örtmeye gerek yoktur.

Kapanışta

Aynalar yatak odasını güzelleştirebilir. Odayı daha büyük gösterirler ve duvar alanına görsel bir ilgi katarlar. Ayna asamıyorsanız, estetik çekicilik için artık yatağın üstüne asmak için başka fikirleriniz var.

Daha fazla dekorasyon fikirleri için, küçük ve büyük ebeveyn yatak odaları için dekorasyon fikirleri hakkındaki gönderilerimize bakın.

31 Büyük Ebeveyn Yatak Odası İçin Harika Dekorasyon Fikirleri.

49 Küçük Ebeveyn Yatak Odası Tasarım Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir