Yatak odanız için 11 başlık alternatifi

Geleneksel bir yatak başlığına bir alternatif mi arıyorsunuz? Favori tasarımcılarımız ve yaratıcı türlerimizi kontrol ettik ve sizin için mükemmel alternatiflerin bir listesini çıkardık. Hadi bir bakalım!

İşte ilham alabileceğiniz 11 başlık alternatifi:

 • Bazı Büyük Yastıklar Asın
 • Ahşap Ekranları Kullanın
 • Çıkıntıya bir raf asın ve asılı bitkilerle doldurun
 • Duvarda Köpük ve Kumaş Kullanın
 • Geriye Asın
 • Antika Pencereler veya Yeniden Kullanılmış Kapılar Kullanın
 • Yerleşik Bir Cubby Oluşturun
 • Yatağın Üzerine Duvar Şablonu Uygulayın
 • Bir Makrome Asma Takın
 • Eski Bir Roll Down Haritası Kullanın
 • Bulunan Nesnelerle Yaratıcı Olun

Bu fikirlerin her birine girelim ve başlık alternatifleri için ne kadar ustaca olduklarını görelim. Ayrıca başlıklarla ilgili en önemli sorularınızdan bazılarını da cevaplayacağız.

Başlık alternatifi ahşap dolaplı modern bir yatak odası iç tasarımı, Yatak odanıza 11 Başlık Alternatifi

11 Başlık Alternatifi

Bunlar çok havalı. Yeniden tasarlanmış süper yaratıcı fikirlerden şablonlar gibi daha basit fikirlere kadar, standart yatak başlığınız için on bir seçeneğimiz var. Öyleyse daha fazla zaman kaybetmeyelim ve bu harika başlık alternatiflerine atlamayalım.

1. Büyük Yastıkları Asın

Bu, rahat ve konforlu bir yatak başı alternatifi oluşturmanın gerçekten kolay bir yoludur. Bu görünümü oluşturmak için bir perde çubuğu ve iki ila üç büyük yastık kullanın. Çubuğunuza takmak için yastıklarınıza şerit veya ip takmanız gerekecek, ancak bunu yaptıktan sonra, daha basit olan şey olabilir. Çubuğunuzun duvardaki çivilere takılı olduğundan emin olun. Başınızı yastığa yaslamaktan ve çubuğu alçıpandan çıkarmaktan nefret edersiniz.

2. Ahşap Ekranlı Oda Bölücüler Kullanın

Ahşap ekranlı oda bölücüler kendi başlarına duruyor ve geleneksel yatak başlığına çarpıcı bir alternatif oluşturmak için açılacak. Yatağınız onlara doğru itildiğinde, hareket etmemeleri gerekir. Ancak, güvenli olduklarından emin olmak ve belki de yatağınızın arkasındaki duvara yapıştırmak isteyeceksiniz. Çok fazla stil mevcut, birçok dekor şemasına uygun bir şeyler bulabilirsiniz.

Bu katlanır ekranlar muhteşem bir yatak başı yapar.

Amazon’da bunun için buraya tıklayın.

Bu seçenek, oda ekranına çağdaş bir bakış sağlar.

Amazon’da bunun için buraya tıklayın.

3. Çıkıntıya bir raf asın ve bitkilerle doldurun

Doğayı sevmek ve ormanda uyuyormuş gibi hissetmek mi istiyorsunuz? Sonra yatağınızın üzerine bir raf asmayı ve yüzünüze doğru uzanan güzel ev bitkileriyle doldurmayı düşünün.

Unutulmaması gereken birkaç nokta, raf yüksekliği (kafanızı çarpmayacak kadar yüksek olmasını istersiniz) ve bitkileriniz için su geçirmezliktir. Drenaj havzası olan saksılar kullandığınızdan emin olun, böylece yastıklarınızı ev bitkilerinizle birlikte sulamayacaksınız.

Bu 8″ derinliğindeki raf, küçük saksı bitkileri için bolca yer sağlar. 48 inç uzunluğunda, birçok yatağın üzerinde çalışacaktır. Kalın 2 ″ çamdan yapılmıştır ve dört farklı rengi mevcuttur.

Amazon’daki bu ürün için buraya tıklayın.

4. Duvarda Köpük ve Kumaş Kullanın

Bir yatak başlığına alternatif oluşturmanın hızlı ve kolay bir yolu, bir köpük parçası, karşılık gelen boyutta bir kumaş parçası, çerçeveleme için 1 x 1’ler ve bir zımba tabancası veya yapıştırıcıdır. Köpüğü yatağınızın arkasındaki duvara yerleştirin, kumaşla örtün ve seçtiğiniz ahşapla düzgünce çerçeveleyin. Odun kesmek için aletlere erişiminiz yoksa, çerçeve için şerit gibi bir şey de kullanabilirsiniz.

Alternatif yatak başlığınızı oluşturmak için rulo halinde döşeme köpüğü satın alın.

Amazon’daki bu ürün için buraya tıklayın.

5. Yerine Bir Halı Asın

Bir yatak başlığı için hızlı bir çözüm istiyorsanız, işte başka bir harika fikir. Sevdiğiniz bir perde çubuğu ve sevdiğiniz bir halıyı bulun, ardından ikisini birleştirerek dahiyane bir başlık alternatifi oluşturun. Kolay asmak için halı için perde klipsleri bile satın alabilir veya halının arkasının üstüne bir kanal diktirebilirsiniz. Bu kanal daha sonra dekoratif asma çubuğunuza kayacaktır.

Bunun gibi ağır hizmet tipi halı klipsleri bir halının ağırlığını taşıyacaktır. Diğer uç 1 ″ kare metal çubuğa oturur.

Amazon’daki bu ürün için buraya tıklayın.

6. Antika Pencere Veya Kapı Kullanın

Antika pencereler, bir başlık alternatifi için harika bir estetiktir. Camı çıkarmanızı tavsiye ederiz. Geriye çok sert bir şekilde eğilip pencere camını yastığınıza kırmak çok kötü olur.

Eski kapılar, başlık alternatifi olarak kullanılan ikinci bir ömre de sahip olabilir. Burada iki katlı kapılar zengin kiraz renginde boyanmış ve tüm arka duvarı kaplamak için kullanılmıştır. Eski kapılara monte edilen ışıklı aplikler, tesisata yerleşik bir görünüm oluşturmaya yardımcı olur.

7. Yerleşik Raflarla Yatağınız İçin Bir Yavru Yaratın

En sevdiğiniz ev eşyaları mağazasındaki standart rafları ve dolapları kullanmak bize bu fikri verir. Duvarınızı, yatağınız bir raf ve dolap çerçevesi oluşturarak açıklığa kayacak şekilde planlayın. Bu harika niş fikri, iki yan sehpa ve bol miktarda saklama alanı sağlar. Bu, alanı en üst düzeye çıkarmaya çalıştığınız daha küçük yatak odası için gerçekten akıllıca bir fikir.

İşte yatağın geri dönmesi için bir oda yaratma konusunda benzer bir fikir, ancak bu sefer ticari olarak mevcut raflarla yapılır. Bu yerleşik değildir, bu nedenle düzen ve odanın gelecekteki kullanımında daha fazla esneklik sağlayabilir.

Devamını oku: Küçük Bir Yatak Odasından En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır [5 Actionable Ideas]

8. Duvar Şablonu Uygulayın

Belki yatağınızın arkasındaki duvara hacim katan bir şey istemiyor olabilirsiniz, ancak yine de bir şeyler istediğinizi biliyorsunuz. Bir başlığa alternatif olarak bir duvar kalıbına ne dersiniz? Hemen hemen her stille gitmek için pek çok sevimli seçenek var.

Infinity çıkartması

Amazon’da bunun için buraya tıklayın.

Alıntı Çıkartması

Amazon’da bunun için buraya tıklayın.

Başlık Kaydırma Çıkartması

Amazon’da bunun için buraya tıklayın.

9. Bir Makrome Asma Takın

Kumaş sanatları, son bir yıl içinde yeniden canlandı, hiçbiri makrameden daha büyük bir geri dönüş yapmadı. Tekstil sanatı yaratmak için yapılan bu düğümleme sanatı, havadar ve aydınlık alanlarda harika görünen ciddi bir boho havasına sahiptir. Uyumlu bir görünüm için bir makrome asılı ev bitkileri, nötr yatak takımı ve temiz çizgili İskandinav mobilyaları ile birleştirin.

Makrome askınızı kendin yap, yerel bir sanatçıyı destekle veya ticari olarak satılan bir şey satın al, bu başlık alternatifi doğal bir his için harika.

Amazon’da satılan bu ticari olarak satılan tekstil için buraya tıklayın.

10. Vintage Roll Down Haritası Kullanın

Seyahat etmeyi seviyorsanız, bu fikir sizin için olabilir. Eski bir okul odası vinil aşağı açılır haritası bulmak için antika dükkanlarını ve ikinci el pazarlarını araştırın. Bunlar benzersiz ve eklektiktir ve bir maceracı veya dünya öğrencisi yatak odası için mükemmeldir. Kurulumu basitleştirmek için kendi askılarıyla birlikte gelirler. Yatağı yapma zamanı geldiğinde onları geri bile yuvarlayabilirsiniz.

11. Bulunan Nesnelerle Yaratıcı Olun

Bir başlık alternatifi biraz çılgın yaratıcılığa izin verir. İster dökülen bir çit, ister tatlı ahşap tahtalar, ister atılmış kitap koleksiyonu kullanmak isteyin, hemen hemen her şeyden bir başlık alternatifi yapabilirsiniz. Sadece sağlam bir fikre ve biraz ustalığa ihtiyacınız var.

Bu fikir yatakta okumayı bir sonraki seviyeye taşır. Duvarınızda çok sayıda delik açmak yerine, ciltli ciltlerinizin altlığı olarak bir parça kontrplak kullanmanızı öneririz. Ayrıca kitapların sayfalarını yerinde ve yerinde tutmak için güçlü bir yapıştırıcıya veya epoksiye ihtiyacınız olacak.

Bu muhteşem parke parçaları, alanı bir başlık olarak tanımlar, ancak aynı zamanda soyut bir sanat hissi verir. Tatlı ahşap tahıl göze çarpıyor. Bu parçalar yatağın üzerinde zarif ve zarif görünüyor.

Neden bir başlık için bir ağaçlık çit bölümünü yeniden kullanmıyorsunuz? En sevdiğiniz rengin bir yıkamasını ekleyin, ardından aynı anda bir renk patlaması eklerken rustik çiftlik evinin görünümünü korumak için tekrar zımparalayın.

Yatağınız İçin Gerçekten Bir Başlığa İhtiyacınız Var mı?

Modern bir yatak odasında etkileyici dokulara sahip ahşap komodinler

Geçmişte, evler yalıtılmadan önce, başlıklar başınız ile soğuk duvar arasında bir bariyer oluşturdu. Yataklar genellikle ahşaptır ve yatak başı ve basamak ile satılırdı. Ancak günümüzde şilteler çevrimiçi olarak satılıyor, genellikle kutu yaylar olmadan satılıyor ve yataklar istediğiniz her şey olabilir. Üstelik yalıtımımız evlerimizde çok daha iyi.

Yani hayır, rahat bir yatağa sahip olmak için bir başlığa ihtiyacınız yok, ancak bir yatak başlığı isteyebilirsiniz. Başlıklar bir alana görsel ilgi katabilir. Yatağınızdayken televizyon seyredebilmeniz veya rahatça okuyabilmeniz için yastıklarınızı desteklemek için yumuşak yastıklama sağlayabilirler. Ve tarzınızı tanımlayabilirler.

Karyola Olmadan Yatak Başlığınız Olabilir mi?

Yataklar eskiden tek birim olarak satılırdı ve ahşap veya demirden yapılırdı. Bir yatak başı, bir basamak ve lataların, kutu yayının ve yatağın dayanacağı iki ray olacaktı. İnsanlar yaratıcı yatak başlıklarına daha çok yaklaştıkça artık bu tür yataklar daha az yaygındır. Örneğin, yatağınız doğrudan yere oturabilir ancak yatağınızın arkasındaki duvara doğrudan bağlanan bir yatak başlığı oluşturabilirsiniz.

Yukarıdakiler, yatağın dayanabileceği görsel bir yatak başlığı oluşturmak için basit kereste kullanır. Duvara ve zemine takılan herhangi bir yatak başlığı, bir karyola çerçevesine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Bunun gibi ticari bir duvara monte yatak başlığı, üzerindeki demir çubuklardan sarkar. Bu, yatağın yüksekliğine göre yüksekliği ayarlanabilir hale getirir. Ve bir karyola çerçevesine ihtiyacınız olmaz.

Amazon’daki bu başlık için buraya tıklayın.

Başlık Yatağı Daha Rahat Hale Getirir mi?

Bir başlık, alışkanlıklarınıza bağlı olarak yatağı daha rahat hale getirebilir. Yatağınızda kitap okuyarak, bilgisayarda çalışarak veya televizyon izleyerek vakit geçirirseniz, bir başlık size karşı koyabileceğiniz bir şey verebilir. Duvara yaslanabilirsiniz, ancak o zaman yastıklarınız şilte ve duvar arasındaki boşluğa kayma eğiliminde olabilir. Bir yatak başlığı bunu engeller.

Ayrıca, gerçekten güzel bir döşemeli yatak başlığı alırsanız, yastıklarınız kadar yastıklama sağlar.

Püsküllü kadife yatak başlığı, yatakta okurken başınızı dinlendirmek için ek konfor ve yumuşak, rahat bir yer sağlar. Bu, su mavisi rengindedir, ancak başka renklerde de mevcuttur.

Amazon’daki bu kraliçe boy yatak başlığı için buraya tıklayın.

Bir Başlık Duvara Dayalı mıdır?

Eşleşen gri yatak başlığına sahip geniş yatak odasının modern iç tasarımı, Başlık Yatağa Uygun mu?

Başlığınızın duvara yaslanması gerekmez, ancak genellikle öyledir. Çoğu insan, yatak başlığıyla birlikte duvar desteğini kullanmayı tercih eder. Çok sağlam bir sayvanlı yatak gibi bir şeye sahipseniz, odanın ortasına oturabilir ve yine de size bir yatak başlığının bulunduğu desteği verebilir. Başlığınız duvara dayalı değilse, yatağınız ve başınız için daha az desteğe sahip olacağınızı bilin.

Kapanışta

Başlıklar, tasarım fikirlerinizle yaratıcı olmanın harika bir yoludur. Çok sayıda fantastik ticari ve kendin yap seçeneği var. Ayrıca, bütçenizi aşmadan tasarımınızı değiştirmenin harika bir yoludur. Burada odanız için mükemmel yatak başlığı alternatifini bulduğunuzu umuyoruz ve işleri değiştirmekten heyecan duyuyoruz.

Bu gönderiyi HomeDecorBliss.com adresinde beğendiyseniz, lütfen aşağıdaki başlıklarla ilgili diğer gönderilerimize göz atın:

Kumaş Başlık Nasıl Temizlenir [6 Steps]

Başlık Yatakla Eşleşmeli mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir