Yatak odası dekorasyonu için her türlü yatak

Çeşitli seçenekler arasında seçim yapmak söz konusu olduğunda yatak türleri Yatak odamızın dekorasyonu için piyasada bulunan, tasarım ve işlevsellik arasında seçim yapma zorunluluğuyla sık sık karşı karşıya kalıyoruz. Tarzımızı takip eden çok ilginç tasarımlar var ama bunlar günlük hayatta pratik bir düzeye sığmayabilir. Bakalım hangi yatak çeşitlerini seçebileceğimizi ve her birinin yatak odamıza ne getireceğini görelim.

İlk olarak, kompakt ve sağlam görünümlü bir yataktan mı yoksa ince çizgilere sahip daha narin bir yataktan mı hoşlanacağımıza karar vermek. Çok fazla alanımız varsa, sorunsuz olanı seçebiliriz, ancak yoksa, ağır öğeleri bir kenara bırakıp daha hafif olanları tercih etmemiz daha uygun olacaktır. Onlarla gidelim!

1. Kompakt yapılar

Daha iyi bir alan kullanımı istiyorsak, kompakt bir yapıya sahip yataklar en iyi seçimdir.

Gizli yapı

Gizli yapıya sahip yataklar, destek ayakları görünmeyen, ancak bir katı çevre yapısı, ahşap veya başka bir malzemeden yapılmış, yatağa sağlam bir görünüm veren.

Normalde bu tür yapılar ayrıca bir kanepe iççarşafların ve diğer tekstil aksesuarlarının depolanması için bir alan yatağın altındaki gizli alandan yararlanmak.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Katlama

Eğer az yerimiz varsa, katlanır yataklar, Ranza ve tekerlekli yataklarla birlikte bir klasiktir.
Bu tip yatak çöker dolabın içinden. Fazladan alan kazanmak gerektiğinde, onu almamız ve mobilyaya bir kapı daha açarak kapatmamız yeterlidir.

Özellikle stüdyolar, küçük çocuk odaları ve misafir yatak odaları için konforlu ve pratik.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

harfler

harfler oda paylaşıldığında çocukların yatak odalarında yinelenen bir seçenektir, çünkü üstte yer kazanmanıza izin verir genişliğine sahip olmadığımızda. Görsel olarak sağlam bir çözüm, ancak odaya metre uzatamazsak mükemmel bir çıkış yolu.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Nest Yataklar

Diğer klasik, öncekilerle birlikte tekerlekli yataklar. Ranzalardan farklı olarak, genişlikte yerimiz varsa ve üstte 35 cm’den biraz fazla fazladan yüksekliğe başvurmak istemiyorsak, Tek kişilik yataktan çift kişilik yatağa gittik bir anda.

Genellikle şilteyi bulduğumuz tek bir çıkarılabilir çekmece olarak paralel, birbirinin altına girerler. Bunları ayrıca, işlevselliklerini katlayan asimetrik versiyonları kullanan modern tasarımlarda da buluyoruz.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Orta boy

Birkaç metremiz varsa ancak fiziksel olarak farklılaşmış ve işlevsel bir alan yaratmak istiyorsak, yatağımızı yükseklikte konumlandırabiliriz. İki veya üç basamak ve yeni bir yatak çerçevesi alacağız.

Yatağın altındaki alandan depolama olarak yararlanabilir veya yatak odasındaki alandan en iyi şekilde yararlanmak için önüne bir masa yerleştirebiliriz.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Depolu yapı

Aynı önceki sistemi takip ederek, ancak bu kadar yükseğe çıkmadan, farklı yaratmaya başvurabiliriz. içinde saklama çekmeceleri gizli bir yapının.

Tüm alan, yatak için bir temel görevi görmenin yanı sıra kullanılır.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Döşemeli

döşemeli yataklar Bunların öncekilerle hiçbir ilgisi yoktur: Konforuyla öne çıkan sofistike bir tasarım çözümüdür. Gerçek şu ki, sağlam ve sert bir yapıya günlük temas, kaliteli tekstillerle yumuşak ve döşemeli bir yapıya karşı günlük temasla aynı değildir.

Bu, genellikle açık alanlarda gördüğümüz lüks bir seçenektir. Çağdaş tarz ve bu genellikle sete bir başlık.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

2. Hafif yapılar

Eğer hafiflik arıyor ve mekanın hisleriyle oynuyorsak, en iyi fikir daha basit ve daha doğrusal yapılar seçmek olacaktır.

Bacaklarla

bacaklı yatak var olan en geleneksel kavramdır. Ancak, yapıları buluyoruz daha çağdaş versiyonlarda bacaklı bacaklar, organik Ö eğimli zarif tasarımlara öncülük ediyor.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Düşük yapı

Düşük yatak çerçevesi tipiktir ezen tarzı Japonca. Bunlar, felsefeyi izleyerek yataylığı artırmayı, yüksekliği hafifletmeyi ve yere daha yakın bir dinlenme sunmayı amaçlamaktadır. Feng Shui.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Ferforje yataklar

ferforje yataklar muhtemelen en eski yatak çerçeveleridir, ancak Vintage tarzı ve endüstriyel tarz onlara yeni bir hayat verdi.

Görsel inceliklerine kıyasla sağlamlıkları ile karakterizedirler. Diğerlerinden farklı olarak başlıktan ve yatağın ayağı aradaki şilte ile.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Kanopi yapısı

Kanopi yatakları modernize edildi ve şimdi bulabiliriz çok avangard ve doğrusal yapılar yatak odamıza daha şık bir hava katar. Yalnızca geniş ve yüksek alanlar için uygundur aksi takdirde, hafifliğine rağmen alanı görsel olarak azaltırlar.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Yüzer yataklar

Çok daha fazla yenilik yapmak istiyorsak, yüzen yataklar, yatak odamızın tasarımına bahse giren bir karar.

Yüzen etkiyi yeniden yaratmak için birkaç seçenek vardır: bunlar ya duvara sabitlenebilir ya da yatağın altında, görülemeyecek şekilde ve yüzer etki yaratacak şekilde toplam yataktan daha küçük olan küçük bir merkezi yapı oluşturabilirler. .

Sık sık otellerde görülürler ve genellikle şununla vurgulanır: dolaylı aydınlatma dibinde.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Zemin seviyesinde

zemin seviyesinde yataklar sık sık boho şık tarzı ve diğer varyantları hafif yürekli dekoratif stiller Olarak endüstriyel tarz.

Şilte bacaksız olarak doğrudan yere dayanır ve eve daha spontan bir hava verir.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Ve sana göre hangisi yatak türleri yatak odasını dekore etmeyi seçer misin? Burada şüpheleri açıklığa kavuşturmak için size küçük bir ek örnek bırakıyoruz.

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Ev dekorasyonunda yatak çeşitleri

Üzerinden: aestheticsinteriors.co.in | atelier87.fr | classliving.ro | coolhouses.ru | decopeques.com | designaddicts.com.au | designpublic.com | estiloydeco.com | fairwayladies.it | homeadore.com | jornab.com | juutakudesign.com | kidsmopolitan.com | max-fliz.com.pl | meublesros.com | micasarevista.com | moblestatat.com | mydomaine.com | onekindesign.com | ronchieabitare.it | roomed.com | sabrinamix.com | tegarmobel.com | themodernshop.ca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir