Yatak odası dekorasyonunda şifoniyer

Çekmeceli dolap, 16. yüzyılın sonunda İtalya’da sandığın evrimi olarak ortaya çıkan, ancak çekmeceli ve ayaklı yardımcı bir mobilya parçasıdır. Tarihi boyunca ebeveyn yatak odası için bir depolama birimi olmuştur ve babanın evlenmeden önce kızına vermesi adettendir.

Geçen yüzyılda, evlerin en sevilen mobilyalarından biri olarak kabul edildi. iç dekorasyonYani büyükannenizden miras kalan bir şifoniyeriniz varsa, onu atmayın! Çok zarif bir mobilya parçası ve ona uyum sağlayabilirsiniz. dekor yatak odası. İçinde Decofilia Onunla kalmanız için size birkaç ipucu vereceğiz.

Öncelikle şifonyerin ana işlevinin nesneleri, çeyizleri, kıyafetleri vb. Saklamak için bir kap olduğunu hatırlatırız. Bu nedenle en belirgin özelliği çekmecelerin varlığıdır. Bununla birlikte, üstüne bir ayna yerleştirirseniz, aynı zamanda tuvalet masası.

Şifonyerin durumu gelişti; Başlangıçta sadece yatak odalarında bulunan bir mobilya parçasıydı. Günümüzde koridor veya giriş holü gibi evin diğer odalarına, büfe görevi gören oturma odasına, bebekler için yatak odalarına ve hatta boyutları izin verdiğinde banyolara yerleştirenler var. Ek olarak, başlangıçta hepsinin çok tanımlanmış bir stili vardı (kısa, cabriolet tipi bacaklar, merkezde şişkinlik vb.); bugün tüm çizgiler ve stiller yerine var.

Şifonyer genellikle 50 cm derinliğe ve 90 cm yüksekliğe (genişlikte daha fazla çeşitlilik vardır) ve ayaklı veya ayaksız (zemine mobilya olarak) vardır. Genellikle ayırt edilir büfe daha uzun olan ve bulaşıkları iç raflara yerleştirebilmek için çekmeceleri kapılarla birleştiren oturma odası. Aynı zamanda, konsol Genellikle daha hafif, daha az derinlikte, yüksek ayaklı ve en fazla bir sıra çekmeceli giriş ve koridorlarda kullanılır.

Kalıtsal bir şifoniyeriniz varsa ve uymuyorsa dekor yatak odası için birkaç çözüm seçebilirsiniz: renkli boyayın, gümüş tonda cilalayın, duvar kağıdıyla kaplayın, vernikleyin veya eski haline getirin ve hatta pop art tarzı. Bunun yerine, dekor, olduğu gibi bırakmaktan çekinmeyin: ona bir dokunuş verecektir nostaljik çok kişisel.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi şifonyerler bebeğin yatak odalarına da yerleştirilebilir. Depolamanın yanı sıra alt değiştirme masası olarak da kullanılabildiği için iyi bir çözümdür.Çeşitli kullanımlar için (alt değiştirme masası, küvet ve saklama) entegre küvetli ve kapaklı şifonyerler bile vardır.

Size nasıl bir kaç fotoğraf bırakıyoruz süslemek şifonyerlerle veya “büyükannenin” nasıl entegre edileceğini dekor yatak odası.

Ebeveyn yatak odasında bir dekorasyon öğesi olarak şifonyer

5

şifonyer-ile-yatak odası-dekorasyon-13

3

dekorasyon-yatak odası-ile-şifoniyer-11

Bir yatak odası dekorasyon öğesi olarak şifonyer

dekorasyon-yatak odası-ile-şifonyer-00

6 kopya

yatak odası-dekorasyon-şifoniyer-08

7

şifonyer ile yatak odası dekorasyonu

9

dekorasyon-yatak odası-ile-şifoniyer-04

yatak odası-dekorasyon-şifoniyer-07

8

Üzerinden:
1.bp.blogspot.com | blogs.elpais.com | bebeydecoracion.com | visioninteriorista.com | homedit.com | nakedecor.com | portobellostreet.r.worldssl.net | eltallerdecarola.com | maisonsdumonde.com | mueblesalarcon.es | peymar-muebles.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir