Yatak odası için giyinme odası

Bir giyinme odası yatak odasında giyinirken yeniden yaratmak … Her kadının hayali! “Kıyafet fanatiği” Carrie Bradshaw olarak bilinen birine sahip olmaya ne dersiniz? İçinde Decofilia bugün size yatak odanızda giyinme odanızı kurmak ve dekore etmek için ipuçları sunuyoruz.

Giyinme odasının temel işlevi elbette kıyafetleri düzenli, rahat ve pratik bir şekilde saklamak ve saklamak olsa da (boyutları nedeniyle farklı mevsimlere ait kıyafetleri aynı yerde, bölümlerle, renklerle, kıyafet tipleriyle vb. ) Adından da anlaşılacağı gibi giyinmek için de yer bırakmanız gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde, basitçe bir dolap olarak adlandırılır 😉 Bu nedenle, maalesef, yalnızca cömert boyutlardaki apartmanlarda veya evlerde uygun bir giyinme odası lüksünü karşılayabiliriz. Yine de tatmin olmadığımız seçenekler var …

site giyinme odasını yerleştirmek için ideal, yatak odasının bir kanadında (ayrı bir oda olarak) veya yatak odası ile banyo arasındadır. İdeal olarak, hem aydınlatma hem de havalandırma için doğal ışık girer. Bu iki seçenekten hiçbiri mümkün değilse, yatak odası girişine, koridorlara da yerleştirebilirsiniz ve hatta banyonun içine yerleştirenler de vardır (bu durumda neme dayanıklı malzemelere ihtiyacımız olur).

Yeterli alanımız varsa, şekil İdeal giyinme odası U (veya duvarlardan biri pencereye bakıyorsa L) olacaktır. Koridorlara veya banyoya geçiş bölgelerine gidenler birbirlerine bakma eğilimindedir. Alanın daha küçük olması durumunda endişelenmeyin, çünkü tek bir sıra veya küçük bir L ile bile harika olabilir!

modüller soyunma odalarında kabine düzen ve uyum sağlayan şey olduğundan vazgeçilmezdir. Bunları üç ana alana ayırabilmeniz için yerden tavana gitmenizi tavsiye ederiz: yüksek alan (diğer mevsimlere ait kıyafetleri saklayabileceğiniz yer, yatak takımları, havlular vb.), Orta alan (günlük kullanım için kıyafetlerin yerleştirileceği yer) ) ve alt alan (ayakkabılar, pantolonlar, çekmeceler vb. için)

kapılar Soyunma odasında da önemli bir rol oynayacaklar. En uygun olanı kaydıraklardır (mekanı daha iyi kullanmak için), ancak geleneksel, katlanır kapılar kullanan veya giyinme odasını kapısız doğrudan terk edenler de olsa (bunu önermiyoruz çünkü günden güne kıyafetlerine bakmak için belirli bir kaos yaratıyor. Toza daha fazla maruz kalmanın yanı sıra yataktan farklı boyut ve renklerde.Giyinme odanız geçiş bölgesinde (yatak odası ile banyo arası gibi) ise tüm modüller kapatılmalıdır.

Ne yapmalı köşeler? (Her zaman bir baş ağrısıdırlar …) Pekala, onlardan en iyi şekilde yararlanın: Soyunma odanıza uyum sağlayan bir köşe modülü alın. Açı çok belirgin ya da zor ise, boşluktan yararlanmanıza yardımcı olacak bağlantı rafları ve döner pantolonların yanı sıra, pah içinde çubuklar ve raflar bulunmaktadır.

Bir ayakkabı aşığı ve boşluğun var mı? Kendinize bir haraç verin! Bunları iyi aydınlatılmış bir rafta bir yorumcu… (Kıskançlık nedir 😉 Ayakkabıları rahat ve pratik bir şekilde saklamak için çeşitli seçenekler vardır: çıkarılabilir tepsilerle, çekmecelerle, eğimli çubuklarla … Bazen onları yukarıdan aşağıya bir modüle yerleştirmek ve birkaç küçük kapı yerleştirmek bile iyidir. ayakkabı kokusunun giysilerin geri kalanına geçmesini önlemek için cam (vitrin olarak).

İlişkin malzemeler sonsuz olabilirler. Odun kullanırsanız sedir böcekleri kovar, kiraz oldukça dayanıklıdır ve çam en ucuzudur. Karanlık olanlar, wenge gibi, her zaman çok zariftir ve minimalizm eğilimindeyseniz, beyaz DM’yi kullanın ve sorun yaşamayacaksınız. Ayrıca cila, cam kullanabilir, panellerle kaplayabilirsiniz, avangart döşeme veya duvar kağıtları.

Bitirmek için giyinme odasını beğeninize göre dekore edin! Atkıları, mücevherleri, şapkaları, atkıları, eldivenleri saklamak için ortasına alçak bir dolap yerleştirin (bu, giyinme odası etrafında bir dolaşım yaratacaktır). Ya da kıyafetlerinizin arasına kendinizi yeniden yaratmak için ya da eşinizin kıyafetleri denerken oturması için bir koltuk, bank ya da şezlong koyun. Önemli: Bir ayna! Bir veya daha fazla, tam uzunlukta, göz hizasında vb. Olabilir. ve tabii ki iyi aydınlatma: Tavana gömme halojen spotlar koymanızı tavsiye ederiz, çünkü bunlar renkleri değiştirmezler ve dolaplarınızın içini aydınlatmak istiyorsanız, bunları bozmamaları için beyaz ışıkla yapın. Son olarak, ilgili stil, en moderninden en ihtişamlıya onlara sahipsin. Şüphe duymanız durumunda, sizinkini seçmeniz için size bazı örnekler bırakıyoruz. Kim yapabilir! 😉

yatak odası-giyinme odası-02

yatak odası-giyinme odası-04

yatak odası-ile-giyinme-odası-03

yatak odası-ile-giyinme-odası-06

yatak odası-giyinme odası-07

yatak odası-giyinme odası-05

yatak odası ile giyinme odası-14

yatak odası-ile-giyinme-odası-09

yatak odası-ile-giyinme-odası-13

yatak odası-giyinme odası-10

yatak odası-giyinme odası-18

Yatak odasını giyinme odası ile dekore etme fikirleri

yatak odası-ile-giyinme-odası-17

yatak odası-ile-giyinme-odası-11

yatak odası-ile-giyinme-odası-15

yatak odası-giyinme odası-12

yatak odası-giyinme odası-16

Üzerinden:
3.bp.blogspot.com | archiexpo.com | archiproducts.com | designfile.architecturaldisgest.com | freshome.com | georgianadesign.tumblr.com | home_design.com | interiorismo.com | juluis.com | ondiseño.com | rimadesio.com | theluxhome.com | houzz.com | pichomez.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir