Yatak Odası Nasıl Feng Shui Yapılır

YATAK ODASI FİKİRLERİ

Yatak odan nasıl hissettiriyor? İyi feng shui enerji akışına izin verir ve hiçbir yerde yatak odasından daha önemli değildir. Bazı önemli feng shui yatak odası kurallarını kullanarak, alanınızı olmasını istediğiniz dinlendirici, onarıcı bir yere dönüştürebilirsiniz. Feng shui duvar yatak odası renklerini biliyor musunuz? Yatak odanızda iyi feng shui’yi tanıtmak için neler yapabileceğiniz hakkında daha fazlasını okuyun ve keşfedin!

Resim: Poster mağazası

Yatak Odası Feng Shui Yapılması ve yapılmaması gerekenler

Yatak Odası İçin İyi Feng Shui Nedir?

Yatak odan nasıl hissettiriyor? İyi yatak odası feng shui, enerji akışına izin verir. Bazı temel feng shui ilkelerini kullanarak, yatak odasını da olmasını istediğiniz dinlendirici, canlandırıcı bir yere dönüştürebilirsiniz. Yatak odanızda iyi feng shui’yi tanıtmak için neler yapabileceğiniz hakkında daha fazlasını okuyun ve keşfedin!

Feng shui yatak odası kuralları

 • Yatak odası feng shui için hangi renk iyidir?

Yatak odası, uyuduğunuz ve rahatladığınız yerdir, bu nedenle sizin için rahatlatıcı ve sakinleştirici renkleri tercih etmek mantıklıdır. Genel olarak, iyi bir feng shui için en iyi feng shui renkleri, dünyevi renklerdir. Bu yatıştırıcı renkler, dinlenmeyi ve rahatlamayı teşvik etmenin mükemmel bir yolu olabilir. Çoğu insanın bir tercihi vardır. Bazıları hafif yulaf ezmesi renginden hoşlanırken, diğerleri yumuşak gri bir yatak odasının daha hızlı olduğunu düşünüyor. Daha açık mavi veya yeşil, daha açık olduğu ve çok yoğun olmadığı sürece, sakin bir yeri tanıtmanın güzel bir yolu olabilir.

Feng Shui Yol Tarifleri ve 5 Element İçin En İyi Yatak Odası Renkleri

Kendi yatak odanızda rahatlayıp huzur içinde uyuyamıyorsanız, renk düzenini yeniden düzenlemenin zamanı gelmiş olabilir. Doğru yatak odası Feng Shui rengini seçmek, aradığınız belirli enerji akışını getirmenize yardımcı olabilir.

En iyi Feng Shui renklerini seçmedeki temel faktörlerden biri, Ateş, Toprak, Su, Metal ve Ahşap olan beş elementin temel ilkesidir. Beş elementin sekiz yön ile çeşitli kombinasyonları son derece verimli bir döngü yaratabilir. Bununla birlikte, renkler Feng Shui unsurları ve yönleri hakkında herhangi bir bilgi olmadan kullanılırsa, bir yıkım döngüsü olabilir.

Yatak odanızı tasarlamadan önce, yatak odanızın renk kombinasyonunun hayatınıza iyi bir chi ve daha iyi bir uyku kattığından emin olmak için aşağıdaki kılavuzu kullanın.

 1. Kuzeyinde. Yatak odanız evinizin kuzey tarafındaysa, Feng Shui öğesi Sudur. Onu ifade eden Feng Shui renkleri, mavi ve siyahın farklı tonlarıdır. Su unsuru aynı zamanda bir kariyer ve finans alanında şansı yönetir. Uykusuz gecelerde endişelendiğiniz iş veya parasızlık söz konusuysa, o zaman yatak odanızın duvar renklerini değiştirerek, Feng Shui enerjisi hayatınıza bir terfi veya yeni finansman kaynakları getirmenize yardımcı olabilir.
 2. Kuzeydoğu güneybatı. Bu yönlere karşılık gelen element Dünya’dır. Yatak odanız için seçebileceğiniz en iyi yatak odası Feng Shui renkleri kahverengi, sarı ve pembedir. Dünya elementi, romantizm ve cinsel zevklerdeki şanstan sorumludur.
 3. Doğu ve Güneydoğu. Ahşap, buradaki ana unsurdur, bu nedenle iyi chi’nizi geliştirmek için yeşil ve koyu kahverengi renkleri seçin. Buradaki Ahşap element, hayatınızın aile ve sağlık yönünü yönetir. Yatak odanız için yeşil ve kahverengi doğa benzeri renkleri tercih ederseniz, kendinizi baş ağrılarından, stresten ve kötü ruh hallerinden kurtarabilirsiniz.
 4. Güney. Yatak odanız Güney tarafındaysa, karşılık gelen öğe Ateştir. Rengin kırmızı olduğunu tahmin etmek muhtemelen kolaydır. Kırmızının bir yatak odası için çok parlak ve gösterişli bir renk olduğunu düşünebilirsiniz, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli tonları vardır ya da kırmızı yatak örtüsü ve kırmızı resimler gibi kırmızı dekoratif parçalar ekleyebilirsiniz. Ateş unsuru hayatınıza şöhret getirebilir, bu nedenle bir blog yazarı veya medya çalışanıysanız, bu, hayatınızı tersine çevirmek için bir şans olabilir.
 5. Batı ve Kuzey-Batı. Yatak odası Feng Shui renkleri, bu bölgelerin baskın Metal unsuru nedeniyle beyaz, altın ve gümüştür. Yaşamınıza yaratıcılık katmak için sırasıyla yatak odanızın duvarlarının renklerini ve mobilya malzemelerini seçin. Metal element ayrıca çocuklar ve hamilelikle ilgili her şeyden sorumludur. 40 Gri ​​ve Beyaz Yatak Odası Fikirlerini Kontrol Edin.

Yaşamınızı, uykunuzu ve yatak odanızdaki enerjiyi daha iyi hale getirmek için Feng Shui renk kılavuzunu kullanın.

Yatağınız ayrıca odanın genel feng shui’sini düşündüğünüzden daha fazla oynar. Bunda farklı düşünce okulları var. Bazıları yatağın size her zaman kapıyı iyi bir şekilde görmesi gerektiğini söylüyor. Diğerleri, başınızın ve yatağınızın kuzeye bakmasını istediğinizi söylüyor. Deneyin ve ne düşündüğünüzü görün.

 1. Gelince başlık, bu çok önemli olabilir. Metal veya tahta çubuklardan veya iğlerden kaçınmak en iyisidir. Bunun yerine, masif ahşaptan yapılmış veya döşemeli bir yatak başlığını tercih edin. İçinden kayması için delikler sağlamak yerine, dinlenmeyi teşvik ederek iyi bir dinlendirici enerji tutacaktır. En iyi şekiller kare, dikdörtgen veya kavisli olmak üzere şekil iyidir.
 2. Ayrıca şunu saklamak da iyi bir fikirdir: yatağının altında temiz. Yatağınızın altına hatıra veya duygusal enerji taşıyan şeyler koymak, iyi bir gece uykusuna engel olabilir. Enerjinin (veya qi’nin) temiz kalması ve akması için yatağın altında tamamen boş olduğundan emin olun.
 3. Bir iyi yatak her zaman en iyisidir. Mükemmel uykuyu destekleyen yüksek kaliteli bir yatak idealdir. Ayrıca, en iyi feng shui için, ister bekar ister bir ilişki içinde olun, size uygun bir boyutta alışveriş yaptığınızdan emin olun. Köpük, elektromanyetizmayı gerçekleştirebilen metal bobinlere sahip olmadığı için genellikle iyi bir seçimdir.
 4. İçin yatak örtüsü, oda renk seçimine benzer bir yaklaşımdır. Ama önce, organik ve doğal malzemelerden yapılmış, cildinizin yatmayı seveceği, toksinlerden veya olumsuz reaksiyonlardan arınmış çarşafları tercih edin. Toprak tonları çok rahatlatıcı olabilir, nötr veya bej renkli bir şey doğada sakinleştiricidir. Kremadan kakaoya kadar her şey topraklama hissi sağlayabilir. Doğal açık yeşiller, maviler ve menekşe doğadan ilham alabilir ve yatıştırıcı olabilir. İster nötr ister hafif yumuşak pembe, sizin için doğru renkli çarşaflar, harika bir gece uykusu çekmenize yardımcı olabilir.

Yatak odasında simetriye sahip olmak iyi bir feng shui’dir. Chi ilişkisini iyileştirmek için yatağın her iki tarafında aynı ve eşit aralıklarla yerleştirilmiş başucu masalarına sahip olarak simetriyi teşvik edin. Daha fazla simetri için aynı lambaları ekleyin. Yatak odası ne kadar simetrik olursa, enerji o kadar dengeli olur ve hissedilir.

Yatak odasında sanat eseri harika olabilir, ancak rahatlama ve sakinlik temalarına uygun olduğundan emin olun. Renkten konuya, sakinleştiren ya da sizi mutlu eden sanat eserleri ortaya koyun. Soyut veya istediğiniz stil olabilir. Sanat eserlerinden aldığınız hissin farkında olun ve buna göre seçim yapın. Ayrıca yatağın arkasına değil karşısına yerleştirin.

Her gün temizleyerek yatak odasında o inanılmaz enerjiyi hareket ettirin. Öğeleri yüzeylerden, tozdan çıkarın, zemini süpürün veya süpürün, yataktan veya zeminden bir şeyler alın. Odanızda ne kadar fazla alan ve düzen varsa, çok fazla dağınıklık veya bulundukları yerlerden başka bir yere ait eşyalar tarafından dikkatinizin dağılması yerine, oradayken o kadar rahat ve enerji dolu hissedebilirsiniz. .

Yatak odamı aşk için nasıl feng shui yaparım?

Feng shui yatak odası aşk için kuralları

 • Birincisi, odada ayna veya teknoloji yok! Hayatınızda zaten aşk varsa, yatak odanızı ona uyum sağlayacak şekilde büyütebilirsiniz. Yapmazsanız, yatak odasını açıp aşka hazır olacak şekilde süsleyebilirsiniz! Odadaki önceki ilişkilerden olan veya odada taze bir duygusal duygu hissetmeyi seven eşyaları çıkarın.
 • Yastıklar veya yan sehpalar olsun, çift şeyler simetrik görünür ve çiftleri (ve aşkı) çağrıştırır. Kısma veya ayarlanabilir ışıklar da ruh halini ayarlamaya yardımcı olabilir (değilse, mumlar bu ateşli tutkuyu sembolize edebilir ve tutuşturmaya yardımcı olabilir).
 • Odaya eklenen biraz pembe, kırmızı veya mor da romantik bir his uyandırabilir. Bir aromaterapi difüzörü, harika kokularla bir odayı taze tutarken bu romantik duyguyu da artırabilir.
 • Son olarak, rahat olduğunuzdan ve yatak odanızda gittiğiniz iyi feng shui’yi sevdiğinizden emin olun. Muhtemelen, beğenirseniz ve yatak odanızı iyileştirici, rahat bir yer bulursanız, eşiniz de olacaktır.

Yatak odası için kötü feng shui nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir